fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

Kod produktu: 4547410486742
ID produktu: 29639
Cena: 10 499,00 zł 10499.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: Magazyn dostawcy
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Łukasz Kozera

Starszy specjalista ds. sprzedaży w Warszawie

Kompaktowy i potężny aparat bezlusterkowy do multimediów, FUJIFILM X-T5 wyposażony jest w nowo opracowany 40-megapikselowy sensor APS-C X-Trans CMOS 5 HR BSI, zapewniający niesamowite rezultaty. Porównywalny pod względem rozmiaru do oryginalnego modelu X-T1, a lżejszy od swojego poprzednika, ten aparat oferuje klasyczny układ oparty na pokrętłach oraz najnowocześniejszą technologię.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

 

Komponenty piątej generacji w lekkim i kompaktowym korpusie zapewniającym jednocześnie wysoką wydajność i łatwość przenoszenia. Korpus wyposażony w 5-osiowy układ stabilizacji obrazu o skuteczności kompensacji drgań do 7 stopni EV, z obsługą za pomocą pokręteł i odchylanym w trzech osiach wyświetlaczem LCD. Poszukiwanie radości analogowej obsługi nadaje nowe znaczenie kluczowym wartościom aparatów serii X: „kompaktowe, lekkie i zapewniające wysoką jakość obrazowania”. 

Fujifilm X-T5 nie jest dla każdego [test]

Fujifilm X-T5 - recenzja Macieja Moskwy

 

Maciej Moskwa | Douz | Fujifilm X-T5

 

Fujifilm X-T5 został wyposażony w 40-megapikselową matrycę X-Trans™ CMOS 5 HR i szybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 5, zapewnia najwyższą jakość obrazowania i zdolność rozdzielczą w historii serii X

W aparacie X-T5 zastosowano wstecznie podświetlaną matrycę światłoczułą “X-TransTM CMOS 5 HR” o rozdzielczości 40,2 MP. Wykorzystanie ulepszonego algorytmu przetwarzania obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość ostatecznego efektu bez uszczerbku dla współczynnika sygnał/szum, co gwarantuje uzyskiwanie obrazów doskonałej jakości. Matryca X-Trans™ CMOS 5 HR skuteczniej rejestruje większe ilości padającego na nią światła dzięki poprawionej strukturze rozmieszczenia pikseli. Czułość ISO125, w poprzednim modelu należąca do zakresu rozszerzonego czułości ISO, obecnie dostępna jest jako najniższa czułość w zakresie standardowym. Czas ekspozycji jest kontrolowany z wysoką precyzją, co pozwala użytkownikom ustawić prędkość migawki na poziomie nawet 1/180000 sekundy. Dzięki temu nawet bardzo jasne obiektywy mogą być używane z maksymalnie otwartą przysłoną w szerszym zakresie sytuacji oświetleniowych.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Funkcja Pixel Shift Multi-Shot

Aparat Fujifilm X-T5 został wyposażony w funkcję Pixel Shift Multi-Shot, która czterokrotnie zwiększa rozdzielczość obrazu i zapewnia wierną reprodukcję kolorów. Idealnie nadaje się do stosowania w fotografii komercyjnej i cyfrowej archiwizacji zasobów kultury. Funkcja wykorzystuje wewnętrzny mechanizm stabilizacji obrazu do przesuwania matrycy światłoczułej z wysoką precyzją podczas automatycznego wykonywania 20 kadrów za pojedynczym zwolnieniem spustu migawki. Dedykowane oprogramowanie „Pixel Shift Combiner” przetwarza zarejestrowane kadry, a następnie generuje pojedyncze zdjęcie o rozdzielczości około 160 mln pikseli.

Efekt Smooth Skin

Dodany został również efekt Smooth Skin (wygładzanie skóry), który automatycznie wygładza tonację skóry na zdjęciach. Pozwala on ograniczyć nakład pracy, jaki trzeba przeznaczyć na postprodukcję np. w fotografii portretowej, dzięki czemu obróbka zdjęć przebiega znacznie szybciej, a efekt ostateczny jest jeszcze doskonalszy.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Fujifilm X-T5 - Automatyczny balans bieli

Kolejną funkcją jest automatyczny balans bieli, działający w oparciu o technologię uczenia głębokiego. Technologia oparta na sztucznej inteligencji zwiększyła zdolność aparatu do automatycznego ustalania temperatury barwowej światła. X-T5 jest na przykład w stanie dokładnie określić temperaturę ciepłego światła żarowego.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

19 trybów symulacji filmu analogowego

X-T5 dysponuje 19 trybami symulacji filmu analogowego, w tym trybem „Nostalgic Neg.”, charakteryzującym się wysokim nasyceniem barw i zmiękczonymi przejściami tonalnymi. Użytkownicy mogą skorzystać z predefiniowanych ustawień symulacji filmu zaprojektowanych dla różnorodnych rodzajów obiektów i scen, tak jakby wybierali kliszę fotograficzną.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

10-bitowa jakość obrazu w plikach - Aparat Fujifilm X-T5

Aparat X-T5 obsługuje format graficzny HEIF, który zapewnia 10-bitową jakość obrazu w plikach, które są do 30% mniejsze niż standardowe pliki JPEG. Tym samym dla serii X oficjalnie rozpoczął się najnowszy rozdział w dostarczaniu wysokiej jakości rezultatów prosto z aparatu.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Sprzęt, stylistyka i obsługa zapewniające potężne wsparcie dla tworzenia treści przez użytkowników.

Korpus X-T5 dysponuje 5-osiowym układem stabilizacji obrazu z kompensacją o skuteczności do 7 działek EV. Użytkownicy mogą fotografować z ręki w słabych warunkach oświetleniowych, na przykład wykonywać nocne ujęcia krajobrazowe. Mechanizm stabilizacji obrazu jest wykorzystywany również do niezwykle precyzyjnego przesuwania matrycy światłoczułej w celu umożliwienia poprawnego działania funkcji Pixel Shift Multi-Shot.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Autofokus z wykrywaniem obiektu oparty na technologii uczenia głębokiego - Aparat Fujifilm X-T5 

Autofokus z wykrywaniem obiektu, bazujący na technologii uczenia głębokiego, potrafi wykrywać zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, samoloty i pociągi dzięki technologii wykorzystującej algorytmy sztucznej inteligencji. System automatycznie śledzi obiekt i utrzymuje na nim ostrość, użytkownicy zaś mogą skoncentrować się na uchwyceniu właściwego momentu i kadrowaniu.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Matryca X-TransTM CMOS 5 HR

Matryca X-TransTM CMOS 5 HR dysponuje wyższą liczbą pikseli detekcji fazy w porównaniu z poprzednim modelem, co przekłada się na poprawę skuteczności ustawiania ostrości w trybie AF-S (autofokusa pojedynczego) w przypadku obiektów o powtarzających się wzorach. Zapewnia precyzję automatycznego ostrzenia w sytuacjach, kiedy zazwyczaj stosowany jest tryb AF-S, takich jak fotografia krajobrazowa czy portrety. Wykorzystanie przez układ autofokusa ulepszonego algorytmu predykcyjnego umożliwia stabilne ustawianie i utrzymywanie ostrości również w trybie AF-C (autofokusa ciągłego).

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Fujifilm X-T5 cechuje się udogodnieniem w postaci trzech istotnych pokręteł

Na górnej ściance aparatu X-T5 znalazły się trzy pokrętła odpowiedzialne za ustawienia czułości ISO, czasu otwarcia migawki i kompensacji ekspozycji. Użytkownicy mogą sprawdzić i dostosować podstawowe ustawienia aparatu nawet przed jego włączeniem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku pierścienia przysłony, w który wyposażona jest większość obiektywów serii XF. Udogodnienie to ułatwia odzwierciedlenie fotograficznych zamierzeń użytkowników w sposobie działania aparatu.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln. punktów z możliwością odchylania w trzech kierunkach

Nową cechą aparatu jest wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln. punktów z możliwością odchylania w trzech kierunkach. Dzięki temu fotografowanie w pozycji pionowej lub z poziomu bioder jest znacznie ułatwione, co zwiększa swobodę użytkowników w wielu sytuacjach fotograficznych.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 


Aparat Fujifilm X-T5 posiada wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln. punktów i współczynniku powiększenia 0,8x

Aparat został wyposażony w wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln. punktów i współczynniku powiększenia 0,8x. W zestawieniu z poprzednim modelem zapewnia on znakomitą widoczność, skuteczniej tłumiąc zjawiska paralaksy i dystorsji, które zazwyczaj występują, gdy zmienia się pozycja oka podczas korzystania z wizjera.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Udoskonalony mechanizm układu stabilizacji obrazu w korpusie oraz pozostałe elementy konstrukcji

Udoskonalony mechanizm układu stabilizacji obrazu w korpusie oraz pozostałe elementy konstrukcji, z uwzględnieniem wizjera elektronicznego, przełożyły się na uzyskanie kompaktowego korpusu ważącego zaledwie 557 g. Zoptymalizowana obsługa za pomocą pokręteł i przycisków doprowadziła do uzyskania jednoczesnego zmniejszenia rozmiarów, poprawy użyteczności i zwiększenia wygody obsługi. W połączeniu z odporną na warunki atmosferyczne konstrukcją korpusu pozwala to twórcom zdjęć zabrać ze sobą aparat X-T5 i ze spokojem ducha używać go w każdych warunkach.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Rozszerzony zakres funkcji wideo - Fujifilm X-T5

Aparat posiada wewnętrzne wsparcie dla rejestracji wideo w standardzie 6.2K/30P 4:2:2 10-bit. Oferuje również tryb rejestracji 4K HQ, stosujący nadpróbkowanie 6.2K i w maksymalnym stopniu wykorzystujący możliwości matrycy o wysokiej rozdzielczości dla dostarczania najwyższej jakości materiałów wideo.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Aparat Fujifilm X-T5 cechuje się wsparciem dla trybu F-Log2

Model X-T5 posiada wsparcie dla trybu F-Log2, który umożliwia rejestrację z zakresem dynamicznym rozszerzonym do ponad 13EV. Zakres ten jest większy, niż obecnie możliwy do osiągnięcia w trybie F-Log, co zwiększa potencjał postprodukcyjny treści wideo.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Zapis w 12-bitowym formacie Apple ProRes RAW o rozdzielczości do 6.2K i klatkażu do 29,97 kl./sekundę

Przy użyciu zewnętrznego rejestratora ATOMOS podłączonego przez złącze HDMI, surowy materiał wideo RAW nagrany aparatem X-T5 może zostać zapisany w 12-bitowym formacie Apple ProRes RAW o rozdzielczości do 6.2K i klatkażu do 29,97 kl./sekundę. W połączeniu z rejestratorem Blackmagic Design Video Assist 12G, surowy materiał RAW z aparatu może być zarejestrowany w formacie Blackmagic RAW, o rozdzielczości do 6.2K i klatkażu do 29,97 kl./sekundę.

 

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

 

Akcesoria opcjonalne do aparatu Fujifilm X-T5

Uchwyt ręczny “MHG-XT5” (dedykowany do modelu X-T5)

Uchwyt ten zdecydowanie poprawia możliwości fotografowania z ręki w sytuacji, gdy w korpusie zamocowany został obiektyw od dużej światłosile. Zamocowany uchwyt umożliwia wymianę akumulatora lub karty pamięci bez konieczności wcześniejszego demontażu uchwytu. Jego podstawa zaś służy równocześnie jako szybkozłączka montażowa kompatybilna ze statywami z systemem szybkiego mocowania Arca-Swiss.

 

 

 

 

Obiektyw Fujifilm Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS 

 

Fotoforma prezentuje poręczny, jasny obiektyw Fujifilm XF 18-55 MM F/2.8-4 R, dedykowany aparatom cyfrowym Fujifilm z wymienną optyką. Otwiera to przed użytkownikiem jeszcze więcej możliwości eksperymentowania z fotografią. W modelu tym zastosowana została zaawansowana konstrukcja optyczna i mechaniczna, odpowiadająca za jego kompaktową formę.

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

Niezawodna konstrukcja

Obiektyw zbudowany jest 14 elementów, które ułożone są w 10 grupach. Wykorzystano przy tym 3 elementy asferyczne, a także jeden, odznaczający się bardzo niską dyspresją. Model XF 18-55 MM F/2.8-4 R wyróżnia się niewielkim rozmiarem i lekkością ( waży zaledwie 310 g). Zakres ogniskowej obiektywu wynosi od 18 do 55 mm.

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

Nowoczesny autofokus

Dzięki linearnemu systemowi napędowemu, możliwe jest szybkie i sprawne działanie autofokusa. Ustawienie ostrości możliwie jest nawet w czasie 0.1. sekundy. Co więcej działanie napędu jest wyjątkowo ciche, co pozwala na zastosowanie obiektywu również podczas filmowania.

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

System Optycznej Stabilizacji Obrazu

Model XF 18-55 MM F/2.8-4 R LM wyposażono w specjalny system Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS). Dzięki temu rozwiązaniu wszelkie drgania zostają odpowiednio skompensowane w 4 krokach EV. Obiektyw posiada ponadto pierścień przysłony, ułatwiający regulację wartości przysłony, bez konieczności odrywania oka od celownika.

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

Najważniejsze informacje - obiektyw Fujifilm Fujinon XF 18-55 mm:

 • ogniskowa 18-55mm
 • konstrukcja optyczna składa się z 14 elementów 10 grupach 
 • 7-listkowa przysłona

Aparat Fujifilm X-T5 + XF 18-55 czarny

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 40.2
Typ matrycy: X-Trans CMOS 5 HR
Rozmiar matrycy: 23.5 x 15.6 mm (APS-C)
Procesor X-Processor 5
Zoom optyczny: 0x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 18-55 mm
Jasność obiektywu [f/]: f/2.8-4
Zakres ustawiania ostrości [cm]: od 30 cm
Stabilizacja: w aparacie i obiektywie
Średnica obiektywu [mm]: 65 mm
Czas otwarcia migawki [s]: migawka mechaniczna: 30 s - 1/8000 s, Bulb (do 60 min.) • migawka elektroniczna: 15 s - 1/180000 s
Pomiar światła: 256-strefowy TTL
Rozmiar LCD [cale]: 3
Typ LCD: dotykowy
Rozdzielczość LCD [piksele]: 1.84 mln. punktów (ok. 960 x 640 px)
Obracany LCD: odchylany do góry, do dołu lub w bok
Wizjer: Elektroniczny, kolorowy, LCD, 0.5-calowy, rozdzielczość 3.690.000 punktów, pokrycie 100% kadru, punkt oczny 24 mm, powiększenie 0.8x (ekwiwalent dla pełnej klatki), korekcja dioptrii od -5 do +3, kąty widzenia: 39 stopni (diagonalnie), 32 stopni (horyzont
Czułość ISO: najniższa wartość ISO125
Balans bieli: Auto z priorytetem nastroju lub priorytetem bieli, słońce, cień, pochmurny dzień, światło fluorescencyjne (dzień, ciepła biel, zimna biel), światło żarowe, podwodne, własne (1-3), wybór temperatury barwowej
Samowyzwalacz: 10 lub 2s
Zdjęcia seryjne: do 15 kl./s - z mechaniczną migawką • do 13 kl./s - z elektroniczną migawką • do 20 kl/s - z elektroniczną migawką z przycięciem obrazu o czynnik 1.29x
Format zapisu danych: Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.32, DPOF, DCF 2.0), HEIF (4:2:2, 10-bit), RAW, RAW+JPEG, TIFF 8-bit / 16-bit RGB • Filmy: MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265, ProRes 422, • Audio: Linearny PCM / stereo, próbkowanie 24bit / 48KHz
Pamięć: 2 gniazda kart SD/SDHC/SDXC kompatybilne ze standardem UHS-II
Złącza: Złącze USB Typu-C (USB 3.2 Gen 2x1) • Wyjście mikro HDMI typu D • Gniazdo mikrofonowe jack 3.5 mm • Gniazdo wężyka spustowego 2.5 mm • Gniazdo synchronizacji lamp błyskowych
Waga [g]: 557 g (body) + 310 g (obiektyw)
Wymiary [mm] - szerokość: 129.5 mm
Wymiary [mm] - wysokość: 91 mm
Wymiary [mm] - głębokość: 63.8 mm
Model akumulatora: NP-W235
Odmiany 29623,29658,29639,29643,29659,29661,38832,38833
Integracja z gwarancją TU Europa Tak
Konsultant nazwa:Łukasz Kozera#stanowisko:Starszy specjalista ds. sprzedaży w Warszawie#miniatura:/userdata/public/assets/Opinie eksperta/lukasz.jpg

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium