biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat OM SYSTEM OM-5 czarny body + cashback 1350 zł

Kod produktu: 4545350053949
ID produktu: 29472
Cena: 5 750,00 zł 5750.00
Producent: OM SYSTEM
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

 

 

Aparat OM SYSTEM OM-5 czarny body

Aparat OM SYSTEM OM-5 czarny body

 

Aparat OM SYSTEM OM-5 czarny body, który możesz mieć zawsze przy sobie. Jest tak kompaktowy, że z łatwością schowasz go w ulubionej torbie lub swobodnie przewiesisz go przez ramię w oczekiwaniu na inspirację – jest gotowy na twoją historię. OM‑5 posiada stopień ochrony IP53 – jest odporny na pył, kurz, zachlapania oraz mróz. Dzięki temu możesz kontynuować swoją opowieść w każdych warunkach. Podejdź bliżej, zobacz więcej z daleka, pozwól, aby funkcje fotografii obliczeniowej, takie jak Live ND, zainspirowały Cię do wypróbowania nowych rzeczy – zobacz otaczający Cię świat w nowym świetle. Nowy OM‑5 jest gotowy na Twoje przygody.

 

 

Tell your story. 

Każda podróż to historia, którą warto opowiedzieć Tysiące chwil ukrytych między początkiem a końcem. Każdy lubi zdobywać szczyty, ale prawdziwa historia rozgrywa się po drodze. Doceniaj drobne niepowodzenia, stracone szanse i chwile, kiedy schodzisz z utartego szlaku – wszystko to składa się na przygodę! Dla takich historii warto wyruszyć w podróż. A teraz opowiedz swoją historię.

 

 

Najlepszy przyjaciel.

OM-5 niczym najlepszy przyjaciel prowadzi Cię bezpiecznie na nieznane szlaki. Ma wszystko, czego potrzebujesz. Pomoże Ci dostrzec piękno świata w zupełnie nowy sposób.

 • Niewidzialny. Tak kompaktowy, że ledwo go zauważysz. Nie zajmuje dużo miejsca w torbie. Doskonale leży w dłoni.
 • Odporny. Model OM-5 wytrzyma wszystko. Pamiętaj, nie ma złej pogody na opowiadanie historii.
 • Odkrywaj. Spójrz na naturę w nowy sposób dzięki fotografii obliczeniowej.

 

 Aparat OM SYSTEM OM-5

 

 Aparat OM SYSTEM OM-5

Lżejszy aparat = więcej zabawy

OM-5 możesz mieć zawsze przy sobie. Jest tak kompaktowy, że z łatwością schowasz go w ulubionej torbie lub swobodnie przewiesisz go przez ramię w oczekiwaniu na inspirację. OM-5 jest gotowy na twoją historię.

 Aparat OM SYSTEM OM-5

Uszczelnienia. Pogoda już Cię nie zaskoczy

Nigdy nie wiesz, kiedy wydarzy się coś ciekawego. Wykorzystaj każdą chwilę. Model OM-5 to aparat o stopniu ochrony IP53 – jest odporny na pył, kurz, zachlapania oraz mróz. Dzięki temu możesz kontynuować swoją opowieść w każdych warunkach.

 
 Aparat OM SYSTEM OM-5

5-osiowa stabilizacja. Fotografuj bez ograniczeń

Dzięki OM-5 wykonasz nieporuszone zdjęcia nawet w najtrudniejszych sytuacjach – aparat zapewnia 6,5 EV (lub 7,5 EV w przypadku kompatybilnych obiektywów Sync-IS). Fotografuj swobodnie teleobiektywem i chętniej korzystaj z długich czasów naświetlania.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Zapomnij o filtrach – rozwijaj kreatywność dzięki LiveND

Uchwyć poruszające się obiekty. Zmień przy tym sposób postrzegania ruchu i zastosuj LiveND. Dzięki aż czterem stopniom ekspozycji (ND16) możesz zmienić prozaiczną scenę w coś magicznego – nawet z obiektywem o najszerszym kącie widzenia.

 

 

Ogromne możliwości. Hi-Res z ręki

"Niektóre sceny ukazują tak wiele, że aby oddać ich złożoność, potrzebny jest sprzęt o dużych możliwościach. Dzięki kompaktowemu OM-5 wykonasz wspaniałe zdjęcia bez sięgania po duży i ciężki zestaw fotograficzny. Tryb High-Res z ręki pozwoli Ci zapisać pliki 50MP bez dźwigania nieporęcznego statywu."

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

Usuń kurz z sensora dzięki filtrowi fal ultradźwiękowych

Swobodnie zmieniaj obiektywy podczas każdej przygody. OM-5 został wyposażony w filtr SSWF (Supersonic Wave Filter), który wibruje ponad 30 000 razy na sekundę, aby natychmiast usunąć kurz z powierzchni sensora.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Uchwyć każdą chwilę. 121‑punktowy AF z detekcją fazy

Skup się na chwili, nie na punkcie ostrości. OM-5 wyposażony jest w 121-punktowy, krzyżowy, wbudowany system AF z detekcją fazy, który umożliwia niezawodne ustawianie ostrości w każdej sytuacji. Z łatwością uchwyć piękno dzikiej przyrody i korzystaj z obiektywów o dużej wartości przysłony – Twoim historiom nigdy nie zabraknie wyrazistości.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

Ważne osoby zawsze w centrum Twojej uwagi. Udoskonalony AF z wykrywaniem twarzy

Rób zdjęcia osobom, na których Ci zależy. Udoskonalony autofocus z wykrywaniem twarzy sprawia, że fotografowanie zarówno pojedynczych osób, jak i grup jest łatwe i przyjemne. Dotknij ekranu lub naciśnij przycisk i zdecyduj, czyją historię chcesz opowiedzieć.

 

 

Uchwyć piękno nocy dzięki Starry Sky AF

Koniec z domysłami i skomplikowanym ręcznym ustawianiem ostrości podczas fotografowania nocnego nieba. Funkcja Starry Sky AF umożliwia dostęp do astrofotografii dzięki specjalnemu trybowi automatycznego ustawiania ostrości. Połącz go z innymi funkcjami fotografii obliczeniowej, takimi jak Live Composite, a galaktyka możliwości będzie w zasięgu jednego kliknięcia! 

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

 

Odkryj piękno natury. Niewidzialny i wytrzymały sprzęt z Tobą od 1972

Odkrywanie jest efektem ciekawości. Dopóki jesteśmy ciekawi, odkrywamy historie i chwile, które przynoszą nam radość. To cel, który pomagają nam osiągnąć wszystkie aparaty OM od 1972 roku.

"Nie opracowujemy i nie oferujemy aparatów, dajemy szczęście dzięki naszym aparatom."

- Yoshihisa Maitani -

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

 

Odkrywaj

Technologia jest przydatna tylko wtedy, gdy z niej korzystamy. OM-5 ma wszystko, czego potrzebujesz, żadnych zbędnych dodatków. Aparat oferuje fotografię obliczeniową i wiele nowatorskich funkcji. Oto najważniejsze informacje.

 • Niebo w zasięgu ręki. Dzięki połączeniu Starry Sky AF i Live Composite uchwycisz każde ciało niebieskie podczas nocnych przygód.
 • Rozwijaj się. Wiodąca w swojej klasie stabilizacja obrazu i funkcje fotografii obliczeniowej, takie jak Live ND, rozwiną Twoją kreatywność podczas fotografowania poruszających się obiektów.
 • Twoja historia pełna barw. Uchwyć każdy odcień i tak pokoloruj swoją historię, aby pokazać ją w sposób, w jaki jej doświadczyłeś. Sięgnij po HDR, Kreator Kolorów i Filtry Artystyczne.

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

Live Composite

Przekonaj się, jak świetne zdjęcia możesz wykonać w ciemniejszych warunkach oświetleniowych dzięki funkcji fotografii obliczeniowej Live Composite. Odkryj nowy świat fotografii z długim czasem naświetlania. Zapomnij o przypadkowych ustawieniach i prześwietleniu kadru. Obserwuj ruch światła na ekranie OM-5, uchwyć ślady gwiazd i stwórz magiczne obrazy malowane światłem.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Live ND

Pozwól, aby OM-5 rozwijał Twoją kreatywność dzięki Live ND. Korzystając z tej funkcji fotografii obliczeniowej, zmienisz każdą scenę ukazującą poruszający się obiekt w fascynujący, płynny obraz. Twój ogródek i twoje podwórko staną się nieskończonym źródłem inspiracji, chmury stanął się dziełem sztuki, a fale przybiorą formę eterycznej mgły. Dzięki Live ND możesz używać dowolnego obiektywu szerokokątnego, np. 7-14 mm F2.8 PRO i 8 mm F1.4 Fisheye PRO, nie martwiąc się o winietowanie.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

HDR

Uchwyć dynamiczne sceny lub zobacz więcej dzięki HDR. Aparat OM-5 może wykonać bracketing od 3 do 5 zdjęć o różnej ekspozycji. Może nawet przetwarzać razem 4 obrazy w wybranych trybach HDR.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Kreator Kolorów

Wykaż się kreatywnością. Wypróbuj funkcję Kreator Kolorów, która pozwala swobodnie kontrolować odcień i nasycenie barw dowolnej sceny, aby zmaksymalizować efekt narracji. Wybierz część kadru, którą chcesz pokazać; od zapierających dech w piersiach pomarańczy o zachodzie słońca po bujną zieleń dżungli.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

Filtry Artystyczne

Odkryj na nowo otaczający Cię świat – stosuj 16 Filtrów Artystycznych. Od klasycznych czarno-białych obrazów w stylu filmowym po artystyczną, miękką ostrość. Obserwuj efekty na ekranie lub w wizjerze elektronicznym OM-5.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Focus Stacking

Bądź tak blisko, jak tylko chcesz, bez konieczności przymykania przysłony – teraz ustawisz ostrość na każdym elemencie obrazu. Pozwól, by aparat wykonał pracę za Ciebie i połączył kilka kadrów w jedną fotografię. Niezależnie od tego, czy robisz ekstremalne zdjęcia makro, czy fotografujesz krajobrazy przy słabym oświetleniu, ta funkcja pozwala zmaksymalizować głębię ostrości bez stosowania wyższych wartości ISO lub wartości przysłony.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

Strefy AF

Od precyzyjnego ustawienia ostrości na szczegółach po błyskawiczne ujęcia ukazujące dziką przyrodę – aparat OM-5 oferuje aż sześć różnych trybów AF, dzięki którym uchwycisz każdą chwilę. Lubisz stosować tradycyjną metodę jednopunktowego ogniskowania, a może chcesz tworzyć niestandardowe wzorce AF dostosowane do określonej sytuacji? Z pewnością znajdziesz tryb, który spełni Twoje oczekiwania.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Sceny

Masz przed sobą piękną scenę i chcesz ją jak najwierniej uchwycić, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nic prostszego. OM-5 został wyposażony w aż 22 tryby tematyczne, które pomogą Ci zrobić wyjątkowe zdjęcie. Stosuj programy tematyczne (np. Plaża i Śnieg, Makro – przyroda, Światło gwiazd z ręki) i gotowe ustawienia wstępne.

 

 

Pro Capture

OM-5 to Twój osobisty wehikuł czasu. Fotografowanie ulotnych chwil i uchwycenie szybko rozgrywającej się akcji jest łatwe dzięki Pro Capture. Nigdy nie przegapisz decydującego momentu – Pro Capture po naciśnięciu spustu migawki do połowy stale dodaje obrazy do swojego bufora z maksymalną prędkością 30 kl./s; po naciśnięciu spustu migawki do końca aparat zachowuje 14 ostatnich klatek. Wystarczy cofnąć się w czasie, obejrzeć wszystkie kadry i wybrać idealny moment. 

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

 

Doświadcz więcej

W jaki sposób najlepiej opowiedzieć historię? Sięgnij po odpowiedni zestaw fotograficzny. Pamiętaj – czasami chybione ujęcie jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać daną chwilę. Wybór należy do ciebie.

 • 4K30. Nagraj piękne ujęcia dzięki standardowi 4K 30p, który zapewnia wysoką jakość obrazu i duży poziom szczegółowości bez konieczności zapisywania dużych plików.
 • Pionowe video. Uchwyć swoje historie w sposób, w jaki się nimi dzielisz. Pionowe Video to łatwa edycja i łatwe udostępnianie w mediach społecznościowych.
 • OM-Log400. Uchwyć piękno natury dzięki profilowi obrazu, który został dostosowany do potrzeb filmowania i umożliwia korekcję kolorów.

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

 

Aparat OM SYSTEM OM-5

Opowiedz całą historię

Czasami zdjęcia to za mało, aby szczegółowo opowiedzieć całą historię. Zmień swoje przygody w piękne filmy zarejestrowane OM-5. Nie pozwolimy, by filmowanie odwróciło Twoją uwagę od doświadczania natury. Wiodąca w swojej klasie stabilizacja obrazu umożliwia nagrywanie bez gimbali i sliderów. Filmowanie OM-5 to sama przyjemność – wysoka jakość video, kompaktowy korpus i funkcje przyjazne filmowcom, m.in. 120 kl./s FHD, nieograniczony czas nagrywania, udoskonalony wskaźnik nagrywania i szybki autofocus.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Pionowe Video

Uchwyć swoje historie w sposób, w jaki chcesz pokazać je innym. Pionowy tryb video nie tylko znacznie ułatwia edycję i udostępnianie na platformach społecznościowych, lecz także pozwala opowiedzieć historie w zupełnie nowy sposób. Pionowe wodospady, szlaki turystyczne, wyprawy kajakiem i filmy portretowe – teraz możesz wybrać odpowiednią orientację dla swojej historii i jednocześnie zachować wysoką jakość nagrania.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

Profil obrazu video OM-Log400

Uchwyć całą tonację barw dzięki profilowi obrazu, który został dostosowany do potrzeb filmowania. Zaprojektowany, aby zmaksymalizować zakres dynamiczny, a jednocześnie ułatwić gradację kolorystyczną w postprodukcji. OM-Log400 zapewnia idealną równowagę, dzięki czemu możesz spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, a mniej przy komputerze.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Kamera internetowa

OM-5 może służyć również jako kamera internetowa. Po prostu podłącz aparat do komputera za pomocą USB – bez potrzeby instalowania dodatkowych programów lub sterowników. Przekształć swój kemping w internetowe biuro z efektem wow.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

Obiektywy to dusza aparatu

Lekkie, kompaktowe zoomy, takie jak M.Zuiko 12‑45mm F4 PRO i 40‑150mm F4 PRO sprostają prawie wszystkim fotograficznym potrzebom. W zestawie z OM-5 ważą zaledwie 1050 g i zajmują naprawdę niewiele miejsca w Twojej torbie. Sprawdź również naszą ofertę jasnych, stałoogniskowych i profesjonalnych obiektywów. Rozbuduj swój system i rozwijaj swoje zainteresowania oraz umiejętności.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Twój smartfon to idealne akcesorium w połączeniu z OI.Share.

OM-5 z łatwością połączysz z telefonem za pomocą aplikacji OI.Share. Udostępniaj swoje najlepsze historie, steruj zdalnie aparatem w wymagających warunkach i synchronizuj informacje o lokalizacji GPS ze zdjęciami.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

LS-P5 EcoSystem

Uchwyć dźwięki natury w jakości Hi-Res za pomocą rejestratora LS-P5 PCM i dodaj bezprzewodowe (lub przewodowe) monitorowanie dźwięku przez Bluetooth do już imponującej konfiguracji filmowej. Wyjątkowy, 21-poziomowy zoom mikrofonu pozwala zbliżyć się do akcji lub nagrać wszystkie otaczające dźwięki, jednocześnie zachowując kompaktową konfigurację.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Ładowanie USB

Czasy, gdy nosiliśmy ze sobą wiele różnych ładowarek i baterii do wszystkich urządzeń, są już dawno za nami. Aparat OM-5 możesz naładować przez USB – podłącz go do komputera, power banku lub zasilacza sieciowego.

 
Aparat OM SYSTEM OM-5

Dodatkowy Grip

Konstrukcja OM-5 zapewnia bezpieczną i intuicyjną obsługę, ale czasami możesz potrzebować dodatkowego wsparcia, np. gdy nosisz rękawiczki. Grip został wyposażony w spust migawki i pokrętło sterujące, które daje pełną kontrolę podczas fotografowania i filmowania.

Aparat OM SYSTEM OM-5

Akcesoria

Każdy może raz na jakiś czas skorzystać z pomocy przyjaciela, dlatego zaprojektowaliśmy całą gamę przydatnych akcesoriów do OM-5: od bezprzewodowych pilotów po lampy błyskowe makro. Seria obejmuje wszystko, co niezbędne podczas fotograficznych wyzwań.

 

Parametry

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 20,4 megapiksela
Typ matrycy: Sensor Live MOS
Rozmiar matrycy: 4/3'
Procesor TruePic IX
Stabilizacja: Do 7,5 EV
Czas otwarcia migawki [s]: 1/8000 - 60 s
Pomiar światła: Pomiar ekspozycji TTL przy całkowicie otwartej przysłonie
Rozmiar LCD [cale]: 7,6 cm / 3,0'' (3:2)
Rozdzielczość LCD [piksele]: 1037 tysięcy punktów
Jasność LCD: +/- 7 poziomów
Obracany LCD: Tak
Wizjer: Wizjer elektroniczny OLED
Autofokus: 121 punktów AF kontrastowy
Tryby ekspozycji: +/- 5 EV (1, 1/2, 1/3 kroku)
Czułość ISO: 80 - 25600
Samowyzwalacz: 2 s / 12 s / Definiowalne
Zdjęcia seryjne: około 10 klatek na sekundę
Filmowanie: 4K
Waga [g]: 366 g (sam korpus) | 414 g (zawiera baterię i kartę pamięci)
Wymiary [mm] - szerokość: 125,3 mm
Wymiary [mm] - wysokość: 85,2 mm
Wymiary [mm] - głębokość: 49,7 mm
Model akumulatora: BLS‑50 Bateria litowo-jonowa (w komplecie)
Odmiany 29472,29473,29476,29477,29474,29476
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium