biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Blackmagic ATEM Constellation 8K

Kod produktu: 13660
ID produktu: 13660
Cena: 49 995,00 zł 49995.00
Producent: Blackmagic
Dostępność: spodziewana dostawa
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Blackmagic ATEM Constellation 8K

blackmagic_atem_constellation_8k_01

Blackmagic Design ATEM Constellation 8K to wydajny przełącznik 2 RU, który z łatwością obsługuje wideo 4K i 8K. Posiada wbudowany panel sterowania z przodu i 40 wejść 12G-SDI, z dwoma wyjściami głównymi i 24 wyjściami AUX 12G-SDI. Każde wejście posiada swój własny standardowy konwerter, który pozwala na płynne przełączanie pomiędzy wejściami niezależnie od ich formatu. Constellation 8K zawiera cztery DVE, 16 Keyerów i cztery odtwarzacze multimedialne, co pozwala na elastyczność w tworzeniu programu. Cztery wyjścia wieloekranowe umożliwiają jednoczesne oglądanie 4, 7, 10, 13 lub 16 widoków.

Stosunkowo duży ekran LCD z przodu urządzenia wyświetla obraz wejściowy wraz z etykietą z numerem wejścia. Urządzenie Constellation 8K można obsługiwać lokalnie za pomocą przycisków na panelu przednim lub za pomocą wbudowanego złącza Ethernet do sterowania systemem z komputera przy użyciu dołączonego oprogramowania panelu sterowania. Wbudowany mikser audio Fairlight obsługuje 80 kanałów dźwięku wbudowanego z SDI oraz 64 kanały poprzez wejście MADI. Funkcja Talkback jest dostępna za pośrednictwem 5-stykowego złącza XLR z przodu urządzenia lub złącza RJ12 z tyłu.

 

Zaawansowana moc nadawcza - Blackmagic ATEM Constellation 8K

ATEM Constellation 8K posiada kompaktową konstrukcję do montażu w stelażu 2RU z wbudowanym panelem sterowania. Pozwala to na obsługę przełącznika, krytyczną podczas konfiguracji lub w sytuacjach awaryjnych. W zestawie znajduje się także duży wyświetlacz LCD, na którym można zobaczyć wyjście programu i zmienić ustawienia przełącznika za pomocą menu ekranowych. Mimo, że rozmiary tylko 2RU, z tyłu przełącznika znajdują się masywne wejścia 40 x 12G-SDI, wyjścia pomocnicze 24 x 12G-SDI, plus zbalansowany dźwięk, Ethernet, sterowanie przez RS-422 i dodatkowe cyfrowe wejścia audio MADI do wewnętrznego miksera audio Fairlight. Nawet przy całej tej mocy, ATEM Constellation jest niezwykle cichy dzięki innowacyjnemu, wysokowydajnemu systemowi termicznemu i trzem niskoobrotowym wentylatorom chłodzącym.

 

blackmagic_atem_constellation_8k_05

Pełny panel sterowania na wyciągnięcie ręki - Blackmagic ATEM Constellation 8K

Dzięki wbudowanemu panelowi sterowania można w każdej chwili po prostu przejąć pełną kontrolę nad ATEM Constellation. Ponieważ działa podobnie jak ATEM Television Studio, jest to fantastyczny upgrade, gdy potrzebujesz większego przełącznika. Otrzymujesz niesamowitą moc zarówno w trybie PGM/PVW, jak i w trybie cut-bus. Przyciski są tego samego typu premium stosowane na pełnowymiarowych panelach i pozwalają na sterowanie przejściami, kluczami upstream/downstream, odtwarzaczami multimedialnymi i blaknięciem do czerni. Otrzymujesz również profesjonalny talkback z pętlami inżynierskimi i produkcyjnymi oraz podłączenie zestawu słuchawkowego XLR z funkcją talkback. Nic Cię nie ogranicza, ponieważ menu LCD pozwala na dostęp do wszystkich funkcji operacyjnych przełącznika.

blackmagic_atem_constellation_8k_06

40 niezależnych wejść 12G-SDI - Blackmagic ATEM Constellation 8K

Z ATEM Constellation 8K otrzymujesz 40 niezależnych wejść 12G-SDI, a każde z nich posiada własny, dedykowany konwerter w górę i w dół. Oznacza to, że można konwertować źródła 1080p i Ultra HD do oszałamiających 8K, aby wykorzystać je w swoich programach 8K. W przypadku użycia w HD lub Ultra HD, można podłączyć do 40 różnych źródeł we wszystkich formatach do 2160p60. W przypadku korzystania z formatów 8K możesz podłączyć do 10 źródeł Quad Link 12G-SDI 8K we wszystkich formatach do 4320p60. Możesz nawet zapętlić kanały audio 1, 2, 3 i 4 z wejść SDI od 1 do 30 do dwóch cyfrowych wyjść audio MADI, dzięki czemu możesz przekazać dźwięk ze wszystkich swoich źródeł do zewnętrznego inżyniera dźwięku w celu miksowania.

 

blackmagic_atem_constellation_8k_07

Pełna rozdzielczość 8K DVE

ATEM Constellation jest wyposażony w 4 niezależne urządzenia DVE Ultra HD, które po przełączeniu na formaty 8K współpracują ze sobą w jednym urządzeniu DVE o pełnej rozdzielczości 8K. Uzyskujesz niesamowitą jakość, a urządzenie DVE obsługuje pozycjonowanie, zmianę rozmiaru i skalowanie - wszystko w czasie rzeczywistym. Rejestrator DVE umożliwia tworzenie profesjonalnego obrazu w postaci efektów graficznych z konfigurowalnymi ramkami 3D, cieniami i oświetleniem. Za pomocą DVE można także tworzyć niesamowite przejścia DVE z efektami ściskania, naciskania i zawrotów głowy, które dodadzą programowi emocji. Możesz nawet łączyć przejścia DVE z niestandardowymi grafikami, aby tworzyć własne przejścia graficzne wipe.

blackmagic_atem_constellation_8k_08

Profesjonalna transmisja zwrotna

Aby załogi pracowały jako jeden kreatywny zespół, ATEM Constellation posiada wbudowaną funkcję talkback. System Talkback obsługuje przednie 5-stykowe złącze zestawu słuchawkowego XLR, a także tylne złącze rozszerzenia głośności RJ12 do współpracy ze standardowymi systemami, takimi jak ClearCom lub RTS. Uzyskuje się pełną kontrolę nad sprzężeniem zwrotnym, w tym pętle programowe i inżynierskie, sterowanie boczne do słuchania mikrofonu zestawu słuchawkowego w słuchawkach oraz miks programów. ATEM Constellation obsługuje również technologię SDI talkback, która wykorzystuje kanały SDI 15 i 16 do dwukierunkowej komunikacji z kamerami Blackmagic Design. Można nawet korzystać z kanałów 13 i 14 do technicznej komunikacji typu talkback. Możliwe jest nawet mieszanie mikrofonu talkback z dźwiękiem programu dla lektorów.

 
blackmagic_atem_constellation_8k_09

Nośniki wewnętrzne dla fotografii i grafiki ruchowej

Wbudowana pula mediów przechowuje wysokiej jakości grafikę RGBA i animacje, które mogą być odtwarzane natychmiast przez dwa odtwarzacze multimedialne. Odtwarzacze multimedialne w modelu ATEM Constellation 8K pojawiają się po prostu jako dodatkowe źródła danych wejściowych, dzięki czemu nie trzeba korzystać z dodatkowych wejść SDI dla grafiki. W celu zapewnienia najwyższej jakości pula multimediów może pomieścić do 24 zdjęć w pełnej rozdzielczości 8K lub 64 zdjęcia w rozdzielczości Ultra HD lub HD. Ruchome klipy graficzne do wykorzystania w animacjach i stingerach mogą zawierać do 100 klatek 8K RGBA, 400 klatek w Ultra HD lub masywne 1600 klatek w 1080HD. Wszystkie media można łatwo zarządzać za pomocą dołączonego oprogramowania ATEM Software Control lub pobrać bezpośrednio z programu Photoshop za pomocą wtyczki ATEM Photoshop.

blackmagic_atem_constellation_8k_10

Multi Rate 12G-SDI dla HD, Ultra HD i Native 8K

Dzięki 40 złączom wejściowym 12G-SDI o wielu częstotliwościach, ATEM Constellation 8K jest kompatybilny ze źródłami HD, Ultra HD i 8K SDI. Pracując w standardzie HD, można z łatwością obsługiwać dużą liczbę klatek na sekundę w formatach 720p60, 1080p60 i 1080i59.94. Po przejściu na Ultra HD możesz pracować w formatach 2160p do 60 klatek na sekundę, a wszystko to przy użyciu jednego połączenia 12G-SDI. Po przełączeniu na 8K możliwa jest teraz praca w formatach 4320p do 60p przy użyciu Quad Link 12G-SDI, który umożliwia pracę w czasie rzeczywistym 8K przy użyciu 4 kabli BNC. Tylko wielopunktowe połączenie 12G-SDI pozwala na przełączanie pomiędzy formatami HD, Ultra HD i 8K, dzięki czemu możesz natychmiast dostosować się do potrzeb pracy, którą wykonujesz w dowolnym miejscu na świecie.

 

Najważniejsze cechy:

 • Kolorowy wyświetlacz LCD do monitorowania wideo, audio i kodów czasowych.
 • Panel sterowania do pełnej obsługi miksera oraz oprogramowanie ATEM Control Panel Utility Software dla komputerów Mac i Windows.
 • DVE w pełnej rozdzielczości 8K
 • Zintegrowane funkcje miksera audio (Level-, Peak-Metering, Master Gain Control)
 • Wbudowany konwerter dolny
 • Sterowanie: Contol Panel Utility (oprogramowanie) lub poprzez opcjonalnie dostępny panel sprzętowy, np. ATEM Broadcast Panel

Specyfikacja techniczna - Blackmagic ATEM Constellation 8K

 • Łączna liczba wejść wideo - 40 x do Ultra HD / 10 x w 8K
 • Łączna liczba wyjść wideo - 28 x do Ultra HD / 7 x w 8K
 • Łączna ilość wyjść Aux - 24 x do Ultra HD / 6 x w 8K
 • SDI Rates - 1.5G, 3G, 6G, 12G, 1.5G, 3G, 6G, 12G
 • Całkowita liczba wejść audio - 2 x zbalansowane gniazdo 1/4 cala, 1 x 32 kanał stereo BNC MADI in.
 • Całkowita liczba wyjść audio - 2 x zbalansowane gniazdo 1/4 cala, 2 x 32 kanał stereo BNC MADI na zewnątrz.
 • Złącza timecode - Nie ma
 • Wejście referencyjne - Tri-Sync lub Black Burst.
 • Wejście wideo Re-sync (ponowne synchronizowanie) - Na wszystkich 40 wejściach.
 • Konwertery częstotliwości odświeżania i formatu obrazu - Na wszystkich 40 wejściach.
 • Wejścia wideo SDI - Możliwość przełączania 40 x 10 bitów 720p, 1080i, 1080p, 2160p i 10 x 4320p.
 • Dodatkowe wyjścia audio - 1 x 5 pin XLR Talkback.
 • Wyjścia audio SDI - 2 kanały wbudowane w wyjście SDI na wszystkich wyjściach.
 • Dodatkowe wejścia audio - 1 x 5 pin XLR Talkback.
 • Wyjścia programu SDI - Dowolne z 24 wyjść SDI.
 • Wyjście programu SDI przekonwertowane w dół - brak
 • Wyjścia podglądu SDI (SDI Preview Outputs) - Dowolne z 24 wyjść SDI.
 • Łączna liczba widoków wielokrotnych - 4 x do Ultra HD / 1 x w 8K
 • Wyjścia SDI Multi View - 4
 • Wyjścia HDMI Multi View - brak
 • Przyłącze centrali alarmowej - Ethernet obsługuje 10/100/1000 BaseT. Umożliwia bezpośrednie połączenie pomiędzy panelem i obudową lub przez sieć.
 • Wewnętrzny generator kodu czasowego - Tak
 • Wewnętrzny generator kodu czasowego - Tak
 • Wewnętrzny generator kodu czasowego - Tak
 • Standardy SD Video - brak
 • Standardy wideo HD -
  720p50, 720p59,94
  1080i50, 1080i59,94
  1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p50, 1080p59.94
 • Standardy wideo Ultra HD - 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p50, 2160p59.94
 • Standardy wideo 8K - 4320p23.98, 4320p24, 4320p25, 4320p29.97, 4320p50, 4320p59.94
 • Zgodność SDI - SMPTE 292M, SMPTE 296M, SMPTE 424M, SMPTE 425M poziom A i B, SMPTE 2081-1, SMPTE 2081-10, SMPTE 2082-1 i SMPTE 2082-10, SMPTE 2082-12.
 • Próbkowanie wideo - 4:2:2
 • Precyzja koloru - 10 bitów.
 • Przestrzeń barw - 601, 709, 2020.
 • Automatyczne przełączanie SDI - Automatycznie wykrywa poziom A i poziom B 3G-SDI, 6G-SDI i 12G-SDI. Wymaga 2SI w trybie 8K.

blackmagic_atem_constellation_8k_11

Systemy operacyjne:

 • Mac 10.14 Mohave
 • Mac 10.15 Catalina i późniejsze wersje
 • Windows 8.1
 • Windows 10

W zestawie:

 • Blackmagic Design ATEM Constellation 8K
 • Karta SD z oprogramowaniem i instrukcją obsługi

Gwarancja - 12-miesięczna ograniczona gwarancja producenta.

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium