Kalendarz wydarzeń
 
Archwium wydarzeń 
 

 


 

 

13 czerwca 2019

Warsaw from Above By Nikon Z series

Z Tomasz Gładys

godzina 18:00 Fotoforma, UL.Andersa 21, Warszawa, Poland, 00-159

 *wydarzenie sponsorowanie - bezpłatne.

 

Tomasz Gładys – z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf, podróżnik, lotnik.

Marzenia i ciekawość świata „uniosły go ponad chmury” w dosłownym sensie. Jako pilot General Aviation połączył pasje latania i fotografowania w jedną, dającą pełnię satysfakcji całość. Projekt fotograficzny „Warsaw from Above” to próba przedstawienia znanych i mniej znanych miejsc Warszawy z innej, zaskakującej i atrakcyjnej wizualnie perspektywy.

Latanie to odwieczne marzenie człowieka, które dzięki współczesnej technice może być spełniane na kilka sposobów. Np. dzięki dronom podziwianie świata z perspektywy lotu ptaka stało się możliwe bez odrywania od ziemi. Ta metoda pozwala na podejmowanie wyzwań niedostępnych dla innych form fotografii lotniczej. Tak było w przypadku projektu „Warsaw from Above”. Zbiór zdjęć składa się w większości z nocnych, tym samym technicznie trudnych ujęć Warszawy.

Temu wyzwaniu mógł sprostać jedynie dalece zaawansowany sprzęt: dron o relatywnie dużym udźwigu oraz sprzęt fotograficzny cechujący się perfekcyjną czułością matryc: Nikon Z6, Nikon Z7 plus zestaw jasnych obiektywów, z teleobiektywem 300mm włącznie!

Świat, w którym żyjemy, może nas jeszcze zaskoczyć, wystarczy tylko spojrzeć na niego z innej perspektywy.

 

 

 

25 czerwca 2019

Zanim wciśniesz "REC"

Z Łukasz Ciechański

godziny 16:00 – 21:00 Fotoforma, UL.Andersa 21, Warszawa, Poland, 00-159

*wydarzenie bezpłatne - liczba miejsc ograniczona 

 

Pan Ciechan w Formie!

Nie wiesz co i jak powiedzieć przed kamerą by potencjalni subskrybenci Cię zrozumieli? To warsztaty dla Ciebie!
Zapraszamy na cykl warsztatów organizowanych przez Fotoformę oraz Łukasza Ciechańskiego znanego prezentera radiowego.

Plan warsztatów:
1. Teoria: Co chcę powiedzieć? Co zapisać? jak przygotować konspekt.
2. Zajęcia praktyczne. Uczestnicy nagrywają za pomocą własnego telefonu film o ustalonym wcześniej temacie.
3. Wspólne omówienie prac uczestników pod kątem "czy moja praca będzie zrozumiana przez oglądającego"

Co musisz mieć przy sobie: 
- telefon z możliwością nagrywania video + (niezbędny) przewód by przenieść pracę do komputera.

Czas trwania szkolenia:
- ok 4-5 godzin

Prowadzący:
- Pan Ciechan (Łukasz Ciechański) "Od urodzenia jestem Ciechanem. Udaję gwiazdę w Powstaniu Rock Radia, a w wolnych chwilach gram na basie. Jestem chodzącym przykładem efektu jojo oraz porażki polskiego systemu edukacji. Kiedyś jechałem garbusem 160 km/h."

Ilość miejsc ograniczona. Zaproszenie do wybranych osób wyślemy najpóźniej 17.06.2019.

 
 

 

16 lipca 2019

Przystanek Fotografia

Z Ambasadorem Sony Robert Wolański

godziny 17:00 – 21:30 Fotoforma, UL.Andersa 21, Warszawa, Poland, 00-159

*wydarzenie sponsorowanie - bezpłatne.

Przystanek Fotografia to hasło przewodnie cyklu spotkań, organizowanych wspólnie przez Foto Formę i Sony, Spotkania poprowadzą znani i cenieni fotografowie, specjaliści w różnych dziedzinach sztuki fotografii, m.in.: Tomasz Tomaszewski, mistrz fotografii prasowej, Robert Wolański, wirtuoz portretu, czy Tomasz Markowski, czarodziej fotografii sportowej. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami aparatów i obiektywów Sony, a praktyczne testy sprzętu zostaną uzupełnione o użyteczne podpowiedzi naszych ekspertów. Każdy miłośnik fotografii, w szczególności technologii cyfrowych, z pewnością uzyska tu wiele użytecznych dla siebie informacji. Dodatkowo osoby biorące udział w spotkaniach będą mogły skorzystać ze specjalnych ofert cenowych na sprzęt fotograficzny Sony. Liczba miejsc jest ograniczona, aby każdy z uczestników mógł przetestować sprzęt i uzyskać odpowiedzi na ważne dla siebie pytania. Dlatego warto już zarezerwować sobie terminy i się zapisać. Zapraszamy. Robert Wolański - jeden z najbardziej rozchwytywanych fotografów zamujących się modą i portretem w Polsce. Absolwent łódzkiej Filmówki. Po studiach zdobywał doświadczenie w Paryżu, pracując dla takich sław świata mody, jak Christian Lacroix i Jean-Paul Gaultier. Najbardziej fascynuje go portret, ale realizuje też zlecenia reklamowe.

 

 

 

27 sierpnia 2019

Przystanek Fotografia

Z Ambasadorem Sony Maciej Suwalowski

godziny 17:00 – 21:30 Fotoforma, UL.Andersa 21, Warszawa, Poland, 00-159

*wydarzenie sponsorowanie - bezpłatne.

Przystanek Fotografia to hasło przewodnie cyklu spotkań, organizowanych wspólnie przez Foto Formę i Sony, Spotkania poprowadzą znani i cenieni fotografowie, specjaliści w różnych dziedzinach sztuki fotografii, m.in.: Tomasz Tomaszewski, mistrz fotografii prasowej, Robert Wolański, wirtuoz portretu, czy Tomasz Markowski, czarodziej fotografii sportowej. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami aparatów i obiektywów Sony, a praktyczne testy sprzętu zostaną uzupełnione o użyteczne podpowiedzi naszych ekspertów. Każdy miłośnik fotografii, w szczególności technologii cyfrowych, z pewnością uzyska tu wiele użytecznych dla siebie informacji. Dodatkowo osoby biorące udział w spotkaniach będą mogły skorzystać ze specjalnych ofert cenowych na sprzęt fotograficzny Sony. Liczba miejsc jest ograniczona, aby każdy z uczestników mógł przetestować sprzęt i uzyskać odpowiedzi na ważne dla siebie pytania. Dlatego warto już zarezerwować sobie terminy i się zapisać. Zapraszamy. Maciej Suwałowski - fotograf ślubny z Warszawy, realizujący zlecenia ślubne dla klientów z całego świata. Pomysłodawca i współzałożyciel Boring Workshop - największej konferencji dla fotografów ślubnych w Polsce, pracuje również dla globalnej grupy fotografów LooksLikeFilm oraz współprowadzi social media dla jednej z największych konferencji dla fotografów ślubnych w Europie - Way Up North.

 

 

 

10 września 2019

Przystanek Fotografia

Z Ambasadorem Sony Tomasz Markowski

godziny 17:00 – 21:30 Fotoforma, UL.Andersa 21, Warszawa, Poland, 00-159

*wydarzenie sponsorowanie - bezpłatne.

Przystanek Fotografia to hasło przewodnie cyklu spotkań, organizowanych wspólnie przez Foto Formę i Sony, Spotkania poprowadzą znani i cenieni fotografowie, specjaliści w różnych dziedzinach sztuki fotografii, m.in.: Tomasz Tomaszewski, mistrz fotografii prasowej, Robert Wolański, wirtuoz portretu, czy Tomasz Markowski, czarodziej fotografii sportowej. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami aparatów i obiektywów Sony, a praktyczne testy sprzętu zostaną uzupełnione o użyteczne podpowiedzi naszych ekspertów. Każdy miłośnik fotografii, w szczególności technologii cyfrowych, z pewnością uzyska tu wiele użytecznych dla siebie informacji. Dodatkowo osoby biorące udział w spotkaniach będą mogły skorzystać ze specjalnych ofert cenowych na sprzęt fotograficzny Sony. Liczba miejsc jest ograniczona, aby każdy z uczestników mógł przetestować sprzęt i uzyskać odpowiedzi na ważne dla siebie pytania. Dlatego warto już zarezerwować sobie terminy i się zapisać. Zapraszamy. Tomasz Markowski – doświadczony fotograf współpracujący z Przeglądem Sportowym. Relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, w tym Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzów Europy w piłce nożnej. Zimą najlepiej czuje się fotografując skoki narciarskie, latem kolarstwo.

 

 

 
 

Autoryzacje

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium