biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Kod produktu: 9338716006834
ID produktu: 16367
Cena: 40 895,00 zł 40895.00
Producent: Blackmagic
Dostępność: Produkt na zamówienie
Wybrane akcesoria TANIEJ
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

 Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Najbardziej zaawansowana kamera filmowa na świecie! - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Blackmagic URSA Mini Pro 12K to rewolucja w filmie cyfrowym z sensorem Super 35 12,288 x 6480 12K i 14-stopniowym zakresem dynamiki, wbudowanym w nagradzaną obudowę URSA Mini. Połączenie 80 megapikseli na klatkę, nowej kolorystyki i elastyczności Blackmagic RAW sprawia, że praca z 12K staje się rzeczywistością. Oversampling od 12K daje najlepsze zdjęcia 8K i 4K z subtelnymi odcieniami skóry i niezwykłą szczegółowością aparatów fotograficznych wysokiej klasy. Możesz robić zdjęcia z prędkością 60 kl./s w 12K, 110 kl./s w 8K i do 220 kl./s w 4K Super 16. URSA Mini Pro 12K posiada wymienne mocowanie PL, a także wbudowane filtry ND, podwójne nagrywarki CFast i karty SD UHS-II, port rozszerzenia SuperSpeed USB-C i wiele innych. Dołączone oprogramowanie DaVinci Resolve Studio umożliwia twórczą kontrolę poprzez posty od edycji po kolor, VFX i wiele innych!

Cyfrowy film, ekstremalna rozdzielczość - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Ekstremalna rozdzielczość URSA Mini Pro 12K znacznie wykracza poza tradycyjny film kinowy! Otrzymujesz korzyści płynące z kręcenia filmów, w tym niesamowite szczegóły, szeroki zakres dynamiki i bogate, głębokie kolory. Idealny do filmów fabularnych, telewizji epizodycznej i wciągającego, wielkoformatowego IMAX-a. Idealny do pracy z zielonym ekranem i VFX, włączając w to komponowanie akcji na żywo i CGI. Super sampling przy 12K oznacza nie tylko lepsze kolory i rozdzielczość przy 8K, ale także płynność, która wynika z niewidoczności aliasingu. Ta nowa generacja cyfrowych technologii filmowych wprowadza analogową czystość i subtelność, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z filmu.

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Czujnik Cinematic Super 35 12K - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Blackmagic URSA Mini Pro 12K posiada nowy, rewolucyjny sensor o natywnej rozdzielczości 12,288 x 6480, co stanowi niesamowite 80 megapikseli na klatkę! Czujnik Super 35 ma doskonały 14-stopniowy zakres dynamiczny i natywne ISO 800. Nowy czujnik 12K ma taką samą ilość czerwonych, zielonych i niebieskich pikseli i jest zoptymalizowany do robienia zdjęć w wielu rozdzielczościach. Możesz robić zdjęcia 12K z prędkością 60 kl./s lub używać skalowania sensorycznego, aby umożliwić 8K lub 4K RAW z prędkością do 110 kl./s bez kadrowania lub zmiany pola widzenia. Wymienne mocowanie obiektywu URSA Mini Pro pozwala na wybór z gamy zabytkowych i nowoczesnych obiektywów kinowych, dzięki czemu możesz uchwycić charakter i szczegóły z ulubionej optyki.

Nagrywaj 12K, edytuj na laptopie - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Czujnik URSA Mini Pro 12K i Blackmagic RAW zostały zaprojektowane razem, aby zapewnić 12-bitowy przepływ RAW w 12K bez wysiłku. Jako niewiarygodnie wydajny kodek nowej generacji Blackmagic RAW pozwala na wykonywanie zdjęć 12K i edycję na laptopie, co w przypadku innych kodeków po prostu nie jest możliwe. Ogromna rozdzielczość sensora oznacza, że można odświeżać ujęcia w postach, aby dostarczyć je w 8K i 4K. To jak fotografowanie wieloma aparatami przy użyciu tylko jednego aparatu. Doskonale sprawdza się również w przypadku świetnie wyglądających filmów pionowych i kwadratowych. Zaawansowana konstrukcja sensora i matrycy Blackmagic RAW oznacza, że możesz pracować w dowolnej rozdzielczości w postprodukcji natychmiast, bez konieczności renderowania, zachowując przy tym pełną dokładność kolorów sensora.

Nauka o kolorze - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Blackmagic Generation 5 Color Science posiada nową krzywą filmową zaprojektowaną w celu pełnego wykorzystania ogromnej ilości danych kolorystycznych z nowego czujnika URSA Mini Pro 12K. Zapewnia to jeszcze lepszą reakcję kolorystyczną dla uzyskania bardziej przyjemnych odcieni skóry oraz lepsze oddawanie wysoce nasyconych kolorów, takich jak neony i światła tylne samochodów w scenach o wysokim kontraście. Technologia Generation 5 Color Science informuje o złożonym przetwarzaniu obrazu w technologii Blackmagic RAW, a dane o kolorach i dynamice z sensora są zachowywane za pomocą metadanych do wykorzystania w postprodukcji. Technologia Generation 5 Color Science, kompatybilna ze wszystkimi wcześniej nakręconymi plikami Blackmagic RAW, pozwala na wykorzystanie nowej krzywej filmowej nawet w dotychczasowej pracy!

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Pełna rozdzielczość przy wysokich ilościach klatek - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro 12K to wiele aparatów fotograficznych w jednym, fotografowanie w standardowych rozdzielczościach i ilości klatek na sekundę w rozdzielczości 4K, 8K, a nawet szalenie szczegółowych 12K! Dzięki masywnej rozdzielczości 80 megapikseli na klatkę przy 60 klatkach na sekundę w RAWie możesz jednocześnie robić doskonałe zdjęcia i zdjęcia w ruchu w jednym aparacie! Możesz robić zdjęcia z prędkością do 60 kl./s w 12K 12,288 x 6480 17:9! Aby uzyskać większą liczbę klatek na sekundę, można robić zdjęcia z prędkością 110 klatek na sekundę przy 8192 x 4320, 140 klatek na sekundę przy 8192 x 3408, a nawet ustawić matrycę na Super 16, aby zarejestrować 4K z niesamowitą prędkością 220 klatek na sekundę przy 4096 x 2160 DCI! URSA Mini Pro 12K posiada elastyczne opcje częstotliwości odświeżania i rozdzielczości oraz rejestruje z ulepszonym renderingiem ruchu, co oznacza, że krawędzie w 8K i 4K są gładsze nawet przy mniejszej częstotliwości odświeżania.

Nagrywanie o dużej szerokości pasma - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro to najwyższej klasy rejestrator o wysokiej przepustowości z 3 opcjami zapisu 12K, który zawiera prawie 10 razy większą rozdzielczość niż Ultra HD. Otrzymujesz dwa wbudowane nagrywarki z kartami CFast i UHS-II SD oraz port rozszerzenia SuperSpeed USB-C do nagrywania na szybkie dyski SATA i NVMe. Z włączoną funkcją "Record RAW on 2 Cards", URSA Mini Pro 12K może nagrywać jednocześnie na dwóch kartach do niewiarygodnego 900MB/s na dwóch kartach CFast lub imponującej 500MB/s na dwóch kartach SD UHS-II. Port rozszerzeń SuperSpeed USB-C z tyłu może nagrywać na USB-C flash z prędkością do 900MB/s jako trzecia opcja nagrywania, dzięki czemu nie zabraknie Ci możliwości nagrywania wspaniałych 12K z prędkością do 60 kl./s lub 8K z prędkością do 110 kl./s!

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro 12K

Wyposażony w rewolucyjny czujnik 12,288 x 6,480 Super 35mm z mocowaniem PL w standardzie, URSA Mini Pro 12K ma dodatkową rozdzielczość do produkcji z najwyższej półki. Dzięki ogromnej rozdzielczości 80 megapikseli na klatkę przy 60 klatkach na sekundę w formacie RAW, możesz robić doskonałe zdjęcia i zdjęcia w ruchu w jednym aparacie! URSA Mini Pro 12K zawiera również port rozszerzenia SuperSpeed USB-C 3.1 Gen 2 do nagrywania na niewiarygodnie szybkie dyski SSD NVMe.

Łatwy w obsłudze Blackmagic OS - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Dzięki zaawansowanemu systemowi operacyjnemu Blackmagic OS otrzymujesz intuicyjny i przyjazny dla użytkownika system operacyjny kamery oparty na najnowszej technologii. Blackmagic OS jest prawdziwie nowoczesnym systemem operacyjnym, w którym wszystkie funkcje kamery działają niezależnie, zapewniając płynniejsze sterowanie, a aparat włącza się praktycznie natychmiast. URSA Mini Pro posiada te same elementy sterujące i menu, co inne kamery Blackmagic Design, dzięki czemu można łatwo poruszać się między aparatami na planie. Interfejs wykorzystuje proste gesty stukania i machnięcia, aby dostosować ustawienia, dodać metadane i wyświetlić stan nagrywania. Uzyskujesz również pełną kontrolę nad zaawansowanymi funkcjami aparatu, takimi jak ostrość i ekspozycja na ekranie, 3D LUTs, HDR, wprowadzanie metadanych, kod czasowy, ustawienia Blackmagic RAW i wiele innych!

Ewolucyjnie lekka, przenośna konstrukcja - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro został zaprojektowany tak, aby zawierał w sobie wszystko, czego potrzebujesz w przenośnym aparacie fotograficznym, dzięki czemu możesz zabrać go wszędzie! Równomiernie obciążony korpus aparatu wykonany jest z lekkiego, wytrzymałego stopu magnezu. Przyciski, przełączniki i pokrętła są ułożone w logicznej kolejności, która ułatwia ich odnalezienie przez czucie podczas korzystania z wizjera. Zewnętrzny, podświetlany wyświetlacz LCD stanu pozwala na wyświetlanie krytycznych informacji. Dodatkowo dostępny jest 4-calowy, rozkładany ekran dotykowy umożliwiający przeglądanie ujęć i dostęp do ustawień menu. Dostępne są połączenia, takie jak 12G-SDI in and out, USB-C, 48 V phantom power XLR audio, kod czasowy i wejście referencyjne. Opcjonalny zestaw do montażu na ramieniu Blackmagic pozwala w kilka sekund przejść ze statywu do urządzenia przenośnego!

Wymienne mocowania obiektywów - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Różne projekty wymagają różnych obiektywów, dlatego URSA Mini Pro posiada wymienne mocowanie obiektywu. Można szybko przełączać się między obiektywami z mocowaniem PL, EF i F w URSA Mini Pro 12K, a także obiektywami B4 w URSA Mini Pro 4,6K G2. Oznacza to, że możesz pracować z wysokiej jakości dużymi obiektywami kinowymi PL, obiektywami fotograficznymi z mocowaniem EF lub F, a nawet z obiektywami nadawczymi B4, dzięki czemu URSA Mini Pro jest kompatybilna z najszerszą możliwą gamą profesjonalnych obiektywów. Dodatkowe mocowania obiektywów PL, EF, F i B4 można zakupić oddzielnie. Dzięki URSA Mini Pro otrzymujesz jeden aparat fotograficzny, który współpracuje z praktycznie wszystkimi profesjonalnymi obiektywami, dzięki czemu masz swobodę wyboru obiektywu, który będzie Ci potrzebny do każdej pracy!

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Wbudowane filtry ND - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro posiada wysokiej jakości filtry ND, które pozwalają szybko zredukować ilość światła wpadającego do kamery. Zaprojektowane zgodnie z kolorymetrią i nauką o kolorach aparatu, filtry 2, 4 i 6 stopowe zapewniają dodatkową szerokość geograficzną nawet przy ostrym oświetleniu. Filtry podczerwieni zostały zaprojektowane tak, aby równomiernie odfiltrowywać zarówno długość fal optycznych, jak i długość fal podczerwieni, co pozwala wyeliminować zanieczyszczenie obrazu podczerwienią, na które może ucierpieć wiele filtrów ND. Filtry ND URSA Mini Pro to prawdziwe filtry optyczne z precyzyjnym mechanizmem, który szybko przenosi je na miejsce po obróceniu pokrętła filtra ND. Ustawienia filtrów mogą być nawet wyświetlane jako numer ND, stop redukcji lub ułamek na wyświetlaczu LCD!

Nagrywanie bezpośrednie do dysków zewnętrznych na USB-C - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Blackmagic URSA Mini Pro posiada innowacyjny, szybki port rozszerzeń USB-C. Model 4,6K G2 wyposażony jest w port USB-C 3.1 Gen 1, który działa z prędkością do 5 Gb/s, natomiast nowy model 12K posiada port USB-C 3.1 Gen 2, który działa z prędkością 10 Gb/s. Można podłączyć i zasilać zewnętrzne dyski flash i SSD lub w URSA Mini Pro 12K można podłączyć nowy rejestrator URSA Mini Recorder do nagrywania na szybkie dyski SSD NVMe dla dłuższych czasów nagrywania. Dyski NVMe SSD są idealne do nagrywania 12K w najwyższej stałej jakości 12-bitowej Blackmagic RAW w ustawieniu Q0 lub w przypadku wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu. Po zakończeniu nagrywania można po prostu przenieść dysk zewnętrzny do komputera i rozpocząć edycję z tego samego dysku, eliminując tym samym kopiowanie plików!

Digital Slate do szybkiego wprowadzania metadanych - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro posiada cyfrową tabliczkę, dzięki czemu można szybko dodać metadane do każdego ujęcia! Wystarczy przesunąć palcem w lewo lub w prawo na wbudowanym ekranie dotykowym, aby wyświetlić Digital Slate .Możesz również ustawić automatyczne zwiększanie numerów zwojów za każdym razem, gdy formatujesz kartę. Metadane obiektywu są wypełniane automatycznie lub mogą być wprowadzane ręcznie, wraz z informacjami specyficznymi dla produkcji, informacjami technicznymi i innymi! Wszystkie metadane są zapisywane wraz z plikami do wykorzystania w postprodukcji podczas edycji i korekcji kolorów za pomocą oprogramowania takiego jak DaVinci Resolve!

Pełnowymiarowe, trwałe połączenia które działają ze standardowymi kablami - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro posiada wiele połączeń, takich jak 12G-SDI out, LANC, zbalansowany dźwięk XLR z zasilaniem fantomowym 48 Volt, wejście czasowe, wejście referencyjne i połączenie słuchawkowe. Istnieje również 4-stykowe wyjście XLR DC do zasilania akcesoriów, takich jak wizjer, oraz wyjście HD-SDI do monitorowania. Oznacza to, że można podłączyć wyświetlacz SDI do monitorowania obrazów na zestawie, z nakładkami lub bez, które pokazują krytyczne informacje i stan kamery. Istnieje również 12-stykowe złącze Hi-rose do sterowania serwoobiektywami z zoomem. URSA Mini Pro 4,6K G2 i URSA Mini Pro 12K posiadają port rozszerzeń USB-C do nagrywania na dyski zewnętrzne, który w modelu 12K znajduje się w wygodnym miejscu z tyłu kamery.

Zawiera DaVinci Resolve Studio - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro zawiera pełną wersję DaVinci Resolve Studio. Otrzymujesz najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie, które łączy profesjonalną edycję, korekcję kolorów, post audio i efekty wizualne w jednym narzędziu programowym ! DaVinci Resolve jest używany do ukończenia większej liczby hollywoodzkich filmów fabularnych niż jakiekolwiek inne rozwiązanie, dzięki czemu uzyskasz najlepsze możliwe narzędzia do postprodukcji do edycji natywnego wideo z aparatu i zachowaj każdy szczegół jakości. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad głównymi hollywoodzkimi filmami fabularnymi, serialami telewizyjnymi, teledyskami, reklamami, czy nawet najnowszymi filmami na YouTube, DaVinci Resolve Studio zapewnia całkowicie bezstratny przepływ pracy w zakresie natywnej edycji, korekcji kolorów, efektów, dźwięku i dostarczania.

Wysoka rozdzielczość wizjera - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Opcjonalny Blackmagic URSA Wizjer przeznaczony jest do URSA Mini Pro. Otrzymujesz kolorowy wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1080 z precyzyjną szklaną optyką, regulowaną dioptrią i wbudowanym cyfrowym wykresem ostrości, dzięki czemu za każdym razem uzyskasz idealną ostrość. Oprócz czystego podawania obrazu można również wyświetlić krytyczne informacje o stanie, takie jak prowadnice ramek i inne. Możesz łatwo uzyskać dostęp do w pełni przypisywalnych przycisków funkcyjnych u góry wizjera w celu powiększania, włączania nakładek, kontroli wyostrzania ostrości i nie tylko. Aby przedłużyć żywotność ekranu OLED, jest wbudowany czujnik, dzięki czemu OLED włącza się tylko wtedy, gdy patrzysz przez wizjer. Jest nawet wbudowana lampka kontrolna!

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Mini rejestrator Blackmagic URSA - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

Nowy Blackmagic URSA Mini Recorder umożliwia nagrywanie 12-bitowych plików Blackmagic RAW na szybkie 2,5-calowe dyski SSD, w tym najnowsze dyski SSD U.2 NVMe Enterprise. Dyski SSD, takie jak najnowsze dyski U.2 NVMe 7 mm, są superszybkie, zapewniając prędkość transferu danych do 900 MB / s! Ta niesamowicie szybka wydajność umożliwia dłuższe nagrywanie plików Blackmagic RAW w pełnej rozdzielczości 4K, 8K i 12K 12-bitowych w najwyższej jakości kodowaniu Q0. Unikalna konstrukcja Blackmagic URSA Mini Recorder oznacza, że można go podłączyć bezpośrednio do tylnej części URSA Mini Pro między aparatem a akumulatorem. Jest kontrolowany przez USB-C, więc nie musisz martwić się o ręczne uruchomienie lub zatrzymanie rejestratora SSD.

Kompatybilny ze standardowymi bateriami - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL

URSA Mini Pro zawiera 4-pinowe standardowe złącze zasilania XLR, które współpracuje z zewnętrznymi zasilaczami od 12 V do 18 V. Oznacza to, że można łatwo używać aparatu ze wszystkimi istniejącymi zasilaczami i bateriami! Kamery URSA Mini Pro wykorzystują to samo złącze zasilania akumulatora i punkty mocowania z tyłuzaparat, dzięki czemu można korzystać z szerokiej gamy płyt akumulatorowych takich producentów jak IDX, Blueshape, Anton Bauer i innych. Możesz również dodać opcjonalną płytkę baterii Blackmagic URSA VLock lub płytkę baterii Blackmagic URSA Gold, aby używać popularnych baterii V-Mount i Gold Mount.

Specyfikacja techniczna - Blackmagic URSA Mini Pro 12K PL:

 • Efektywna wielkość matrycy - 27,03 mm x 14,25 mm (Super35)
 • Montaż obiektywu - Uchwyt PL w zestawie. Możliwość wymiany z opcjonalnymi uchwytami do obiektywów EF i F.
 • Sterowanie obiektywem - 12-stykowe złącze transmisyjne do obsługi kompatybilnych obiektywów i sterowania elektronicznego za pomocą EF na opcjonalnym bagnecie.
 • Zakres dynamiczny - 14 stopni

Rozdzielczości:

12.288 x 6480 (12K DCI)
11,520 x 6480 (12K 16:9)
12 288 x 5112 (12K 2,4:1)
7680 x 6408 (12K anamorficzne)

8192 x 4320 (8K DCI)
7680 x 4320 (8K 16:9)
8192 x 3408 (8K 2,4:1)
5120 x 4272 (8K anamorficzne)
8192 x 3408 (8K 2,4:1)

6144 x 3240 (6K Super16)
4096 x 2160 (4K Super16)

4096 x 2160 (4K DCI)
3840 x 2160 (4K 16:9)
4096 x 1704 (4K 2,4:1)
2560 x 2136 (4K Anamorficzny)

 • Frame Rates - Maksymalna ilość klatek na sekundę w zależności od wybranej rozdzielczości. Obsługiwana częstotliwość odświeżania 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 i 60 fps.
 • High Speed Frame Rates
  12K 17:9 full sensor do 60 fps
  8K DCI full sensor do 110 kl.
  4K DCI full sensor do 110 kl.
  8K 2,4:1 i 4K 2,4:1 do 140 fps
 • 6K Super 16 do 120 fps
  4K Super 16 do 220 fps
 • Wbudowane filtry ND - Cztery możliwości ustwaień filtrów ND: clear, 2-stop, 4-stop i 6-stop IR ND
 • Focus - Przycisk Focus włącza peaking, autofocus dostępny przy użyciu kompatybilnych obiektywów.
 • Kontrola przysłony - Tarcza przysłony i suwak ekranu dotykowego do ręcznego ustawiania przysłony w obiektywach sterowanych elektronicznie, przycisk przysłony do natychmiastowego automatycznego ustawiania przysłony w kompatybilnych obiektywach, dzięki czemu w trybie filmowania nie jest przycinany żaden piksel. Średnia automatyczna ekspozycja sceny w trybie wideo.
 • Wymiary ekranu - 4 cale
 • Typ ekranu - Pojemnościowy ekran dotykowy LCD.
 • Obsługa metadanych - Automatyczne uzupełnianie danych z obiektywów i/Technology z kompatybilnymi obiektywami PL i elektronicznymi obiektywami EF przy użyciu opcjonalnego bagnetu EF. Automatyczne zapisywanie ustawień kamery i danych takich jak numer projekt, numer sceny i notatki.
 • Sterowanie - Menu na 4-calowym ekranie dotykowym. Przyciski do innych elementów sterujących. 3 przypisane klawisze skrótów.
 • Zegar Timecode - Bardzo dokładny zegar. Mniej niż 1 ramka dryfuje co 8 godzin.

Złącza:

 • Łączna liczba wejść wideo - 1 x 12G-SDI
 • Wyjścia wideo ogółem
  1 x 12G-SDI,
  1 x 3G-SDI Monitoring.
 • SDI Rates - 1,5 G, 3 G, 6 G, 12 G.
 • Analogowe wejścia audio - 2 x XLR z możliwością analogowego przełączania pomiędzy audio mic, line i AES. Obsługa zasilania phantom power.
 • Analogowe wyjścia audio - Gniazdo słuchawkowe 1 x 3,5 mm, obsługuje mikrofon iPhone dla rozmówców.
 • Wejścia referencyjne - Tri-Sync/Black Burst/Timecode.
 • Zdalne sterowanie - 1 x 2,5 mm wejście LANC dla Rec Start/Stop oraz sterowanie przysłoną i ostrością za pomocą kompatybilnych obiektywów.
 • Interfejs komputerowy
  1 x USB Type-C 3.1 Gen 2 z zasilaczem do nagrywania na zewnętrznym dysku.
  1 x USB Type-C do aktualizacji oprogramowania.

Audio

 • Mikrofon - Zintegrowany mikrofon stereo.
 • Wbudowany głośnik - 1 x głośnik mono.

Standardy

 • Standardy wideo SD - Brak.
 • Standardy wideo HD
  1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60, 1080i50, 1080i59.94, 1080i60
 • Standardy wideo Ultra HD
  2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60
 • Zgodność z SDI - SMPTE 292M, SMPTE 424 poziom B, SMPTE 2081-1, SMPTE 2082-1
 • Samplowanie dźwięku SDI - 48 kHz i 24 bity

Media

 • 2 x gniazda kart CFast 2.0, 2 x gniazda kart SD UHS-II, 1 x port rozszerzeń USB-C 3.1 Gen 2 z zasilaniem do nagrywania na nośniki zewnętrzne.
 • Formaty - Może formatować nośniki do systemów plików ExFAT (Windows/Mac) lub HFS+ (Mac).

Obsługiwane kodeki:

 • Blackmagic RAW Constant Bitrate 5:1,
 • Blackmagic RAW Constant Bitrate 8:1,
 • Blackmagic RAW Constant Bitrate 12:1,
 • Blackmagic RAW Constant Bitrate 18:1,
 • Blackmagic RAW Constant Quality Q0,
 • Blackmagic RAW Constant Quality Q1,
 • Blackmagic RAW Constant Quality Q3,
 • Blackmagic RAW Constant Quality Q5.

Kontrola zewnętrzna - Blackmagic SDI Camera Control Protocol, iPad control, Bluetooth control, 1 x 2.5mm LANC do sterowania obiektywem i nagrywaniem.

Talkback i Tally

 • Talkback - Kanały SDI 15/16 i zestaw słuchawkowy iPhone.
  Wskaźnik stanu na żywo (Live Tally Indicator)
 • Tally na LCD, wizjerze URSA i wizjerze URSA Studio.

Właściwości pamięci

 • Storage Type
  2 x CFast 2.0
  2 x karty SD UHS-II
  1 x szybki port rozszerzenia USB-C dla nośników zewnętrznych.
 • Storage Rates
  Storage rates w oparciu o 24 klatki na sekundę.

12K - 12,288 x 6480
Blackmagic RAW 5:1 - 578 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 361 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 241 MB/s
Blackmagic RAW 18:1 - 160 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 241 do 578 MB/s 1
Blackmagic RAW Q1 - 144 do 361 MB/s 2
Blackmagic RAW Q3 - 96 do 241 MB/s 3
Blackmagic RAW Q5 - 72 do 180 MB/s 4

8K - 8192 x 4320
Blackmagic RAW 5:1 - 258 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 161 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 107 MB/s
Blackmagic RAW 18:1 - 72 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 107 do 258 MB/s 1
Blackmagic RAW Q1 - 64 do 161 MB/s 2
Blackmagic RAW Q3 - 43 do 107 MB/s 3
Blackmagic RAW Q5 - 32 do 81 MB/s 4

6K - 6144 x 3240
Blackmagic RAW 5:1 - 145 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 91 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 61 MB/s
Blackmagic RAW 18:1 - 40 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 61 do 145 MB/s 1
Blackmagic RAW Q1 - 36 do 91 MB/s 2
Blackmagic RAW Q3 - 24 do 61 MB/s 3
Blackmagic RAW Q5 - 18 do 45 MB/s 4

4K - 4096 x 2160
Blackmagic RAW 5:1 - 65 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 41 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 27 MB/s
Blackmagic RAW 18:1 - 18 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 27 do 65 MB/s 1
Blackmagic RAW Q1 - 16 do 41 MB/s 2
Blackmagic RAW Q3 - 11 do 27 MB/s 3
Blackmagic RAW Q5 - 8 do 20 MB/s 4

 • Formaty zapisu
  Blackmagic RAW Q0, Q1, Q3, Q5, 5:1, 8:1, 12:1 i 18: 1 przy 12,288 x 6480, 11,520 x 6480, 12,288 x 5112, 7680 x 6408, 8192 x 4320, 7680 x 4320, 8192 x 3408, 5120 x 4272, 6144 x 3240, 4096 x 2160, 3840 x 2160, 4096 x 1704 i 2560 x 2136 zapisane jako 12-bitowe nieliniowe z filmem, rozszerzonym wideo, wideo lub niestandardowym 3D LUT osadzonym w metadanych.

Software w zestawie:

 • URSA Mini Operating System
 • DaVinci Resolve Studio for Mac and Windows including activation key
 • Blackmagic Camera Setup
 • Blackmagic RAW Player
 • Blackmagic RAW QuickLook Plugin
 • Blackmagic RAW SDK
 • Blackmagic RAW Speed Test

Systemy operacyjne:

 • Mac 10.14 Mojave,
 • Mac 10.15 Catalina lub późniejsze
 • Windows 10

Wymagania dotyczące zasilania

 • Zasilacz - 1 x Zewnętrzny zasilacz 12V. 12-stykowe złącze Molex do tylnej płyty akumulatora.
 • Zewnętrzne wejście zasilania
  1 x 4 pinowy port XLR do zasilania zewnętrznego lub na baterie.
  1 x 12-pinowe złącze Molex na tylnej płycie akumulatora.
  Niestandardowa płyta akumulatora montowana V z regulowanym wyjściem D-tap +12V z kamery.
 • Zasilanie
  Tylny uchwyt kamery zgodny ze standardem V-mount lub Gold.

Opcjonalne akcesoria:

 • URSA Mini Pro PL, EF and F Mounts
 • URSA Mini Pro Shim Kit
 • URSA Mini Shoulder Kit including top handle and extender arm
 • URSA Viewfinder
 • URSA Studio Viewfinder
 • URSA Mini Recorder
 • URSA VLock Battery Plate
 • URSA Gold Battery Plate
 • URSA Mini Mic Mount
 • URSA Mini Top Handle
 • URSA Handgrip
 • Blackmagic Camera Fiber Converter

Specyfikacje środowiskowe

 • Temperatura pracy - od 0° do 40°C
 • Temperatura przechowywania - od -20° do 45°C
 • Wilgotność względna - 0% do 90% bez kondensacji

W zestawie:

 • Blackmagic URSA Mini Pro 12K Body
 • Zaślepka
 • Mocowanie obiektywu PL
 • Zasilacz
 • Klucz aktywacyjny DaVinci Resolve Studio

Gwarancja - 12-miesięczna ograniczona gwarancja producenta.

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium