biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

 

 

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Kod produktu: 4995047063650
ID produktu: 24836
Cena: 10 699,00 zł 10699.00
Producent: Eizo
Dostępność: Magazyn dostawcy
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Monitor Eizo ColorEdge CG2700X 27" 4K UHD

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Eizo ColorEdge CG2700S wyznacza nową generację ColorEdge z nowym wyglądem zewnętrznym. Dzięki rozdzielczości 2K WQHD (2560 x 1440), wysokiej jasności 400 cd/m2 i obsłudze gamma HDR, monitor odtwarza treści z niezwykłą szczegółowością. Złącze USB Typu-C zapewnia usprawnione działanie, dzięki czemu profesjonaliści zajmujący się edycją wideo, tworzeniem gier, fotografią i nie tylko mogą skupić się na tworzeniu.

Rozdzielczość 2K WQHD

ColorEdge CG2700S wyświetla obraz w rozdzielczości 2K WQHD (2560 x 1440). Ekran o przekątnej 27 cali zapewnia wystarczającą przestrzeń do wyświetlania treści Full HD w pełnym wymiarze, z wystarczającą ilością miejsca na paski narzędzi, palety i inne okna lub aplikacje. To sprawia, że monitor jest wszechstronny w edycji wideo, tworzeniu 3DCG, tworzeniu gier, fotografii i innych kreatywnych dziedzinach. EIZO oferuje również model ColorEdge CG2700X o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) dla twórców koncentrujących się na treściach 4K.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Połączenie jednym kablem z USB Typ-C

ColorEdge CG2700S jest wyposażony w złącze USB Type-C, które umożliwia wyświetlanie obrazu, przesyłanie sygnałów USB i zasilanie podłączonego urządzenia, takiego jak tablet lub notebook. Ta wygodna, wielozadaniowa łączność przyspiesza i ułatwia podłączanie podczas przemieszczania się między stacjami roboczymi lub pracy zdalnej.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Zasilanie

ColorEdge CG2700S niezawodnie ładuje MacBooka Pro i inne wysokiej klasy laptopy, dostarczając im moc 92 W. Eliminuje to konieczność stosowania nieporęcznego zasilacza laptopa, zwalniając miejsce w torbie i na biurku.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Stabilne połączenie sieciowe

Podczas gdy wiele nowoczesnych laptopów nie jest wyposażonych w dedykowany port LAN, monitor ma go bezpośrednio wbudowany dla stabilnego połączenia przewodowego. Podłączenie laptopa przez USB Type-C zapewnia dostęp do sieci za pośrednictwem monitora w celu udostępniania kreatywnych zasobów i plików, zdalnego wykonywania prac postprodukcyjnych oraz umożliwia sieciowe zarządzanie kolorami za pośrednictwem ColorNavigator Network.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Wbudowany czujnik do automatyzacji przepływu pracy

ColorEdge to pierwsze monitory na świecie, które posiadają wbudowany czujnik kalibracji dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla koloru. Wbudowany czujnik w monitorze ColorEdge CG2700S może być ustawiony tak, aby kalibrował monitor automatycznie o wyznaczonych porach. Eliminuje to konieczność korzystania z urządzeń kalibracyjnych innych firm i zapewnia, że ekran pozostaje wierny kolorom. Ponadto, czujnik odchyla się na ekranie, zajmując minimalną ilość miejsca i umożliwiając kontynuowanie pracy nawet podczas kalibracji.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

ColorNavigator 7 - Oprogramowanie do zarządzania kolorem

Aby zachować dokładność kolorów, monitor musi być kalibrowany w regularnych odstępach czasu. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 zapewnia intuicyjne i bardzo precyzyjne rozwiązanie do zarządzania kolorami. Umożliwia ono zaplanowanie automatycznej rekalibracji, jednoczesną kalibrację wszystkich trybów barwnych oraz przeprowadzenie korelacji z zewnętrznymi czujnikami w celu dopasowania do wewnętrznych ram zarządzania barwą w studiu. Informacje o kalibracji są zapisywane na monitorze, a nie w systemie operacyjnym, dzięki czemu użytkownicy nie muszą przeprowadzać ponownej kalibracji nawet w przypadku korzystania z innego komputera.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Oprogramowanie do zarządzania kolorami w sieci ColorNavigator

ColorNavigator Network zapewnia scentralizowaną kontrolę jakości (QC) monitorów ColorEdge dla studiów, drukarni i innych przedsiębiorstw, w których wielu twórców i edytorów pracuje nad wspólnymi projektami. Po zainstalowaniu NetAgent lub ColorNavigator 7 na stacji roboczej, administratorzy mogą zarządzać wieloma monitorami ColorEdge poprzez przeglądarkę internetową, umożliwiając kontrolę jakości nawet z odległych lokalizacji. ColorNavigator Network jest umieszczony na bezpiecznym serwerze w chmurze, aby uwolnić Cię od początkowych inwestycji i kosztów bieżących związanych z zapewnieniem własnego serwera.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Żywe kolory odtwarzane zgodnie z normami branżowymi

Szeroka paleta barw monitora wiernie odwzorowuje 98% standardu DCI-P3 stosowanego w kinie cyfrowym oraz wspiera standard BT.2020 stosowany w broadcastingu. Ponadto pokrywa 99% przestrzeni barw Adobe RGB, więc obrazy nakręcone w Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Pokrywa również prawie całą przestrzeń barw CMYK ISO-coated i US web-coated, stosowaną w druku.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

3D LUT dla dokładnego wyświetlania kolorów

Monitor wykorzystuje 3D LUT, który indywidualnie dostosowuje kolory na sześciennej tablicy RGB. Dzięki funkcji emulacji obsługiwanej przez oprogramowanie ColorNavigator 7, twórcy mogą sprawdzić, jak ich treści będą wyglądać dla odbiorców. 3D LUT poprawia także addytywną mieszankę kolorów monitora (kombinację RGB), co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na jego zdolność do wyświetlania neutralnych odcieni szarości.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

10-bitowy wyświetlacz jednoczesny

Korzystając z wejścia DisplayPort lub HDMI, monitor ColorEdge oferuje 10-bitowe jednoczesne wyświetlanie* z 16-bitowej tabeli LUT (look-up-table), co oznacza, że może wyświetlać ponad miliard kolorów jednocześnie. To 64 razy więcej kolorów niż w przypadku wyświetlania 8-bitowego, co przekłada się na płynną gradację kolorów i zmniejszenie Delta-E pomiędzy dwoma sąsiadującymi kolorami.

*Do wyświetlania 10-bitowego niezbędna jest również karta graficzna i oprogramowanie obsługujące wyjście 10-bitowe. W przypadku podłączenia przez złącze HDMI do wyświetlania 10-bitowego wymagany jest sprzęt obsługujący funkcję DeepColor.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Ustawienia wstępne dla transmisji i kina

Wstępnie ustawione tryby dla DCI-P3, BT.709 i BT.2020 zapewniają pracę w odpowiednich przestrzeniach kolorów i wartościach gamma. Ponadto, dostępne są wstępnie ustawione tryby PQ (DCI i BT.2100) oraz HLG (BT.2100) do oglądania treści HDR. Dzięki wbudowanemu czujnikowi kalibracji można wygodnie dostosować lub utrzymać ustawienie jasności dla każdego z presetów.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Obsługa HDR Gamma

ColorEdge CG2700S charakteryzuje się wysoką jasnością na poziomie 400 cd/m2. Obsługuje HLG (hybrid log-gamma) i krzywą PQ (perceptual quantization) do wyświetlania i edycji treści wideo HDR (high dynamic range). Zoptymalizowane krzywe gamma sprawiają, że w porównaniu z SDR (standardowy zakres dynamiki) obrazy są bardziej wierne temu, jak ludzkie oko postrzega świat rzeczywisty. Dzięki temu profesjonalni twórcy mogą niezawodnie wyświetlać materiały HDR w celu ich edycji i korekcji kolorów.

Wyświetlacz True Black

Zgodnie ze standardem DCI, monitor oferuje wysoki współczynnik kontrastu 1450:1* dla uzyskania prawdziwej czerni, która w innych przypadkach jest trudna do wyświetlenia na typowym monitorze LCD. Monitory z serii CG są również wyposażone w folię opóźniającą, która umożliwia zachowanie głębi odcieni nawet przy oglądaniu pod kątem.

*Typowa wartość, gdy priorytet DUE jest ustawiony na "Jasność".

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

 

 

 

Ostrzeżenie o jasności

Monitor posiada funkcję, która pokazuje obszary obrazu, które nie mogą być prawidłowo wyświetlane przy bieżących ustawieniach jasności. Obszary te są oznaczone kolorem żółtym lub magentowym i można je oglądać dla poziomów jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

 

 

Ostrzeżenie BT.709 o przekroczeniu zakresu gamutu

Monitor zawiera preset Gamut Warning, który po wybraniu wskazuje obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć przy użyciu BT.709, konwertując je na odcienie szarości. Dodatkowy tryb o nazwie BT.709 Clipping pozwala na wyświetlanie obrazu BT.2020 w przestrzeni kolorów BT.709, symulując jego wygląd dla odbiorców w środowisku HDTV.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Automatyczne ustawienia kolorów

Aby zapewnić spójność ustawień kolorów podczas całej produkcji, monitor wyposażono w funkcję sygnału synchronizacji, która automatycznie dostosowuje ustawienia monitora, takie jak zakres wejściowy i wejściowy format kolorów, do sygnału wideo.

Fabrycznie wyregulowane w celu uzyskania płynnej gradacji kolorów

Poziom gamma dla każdego monitora ColorEdge jest regulowany fabrycznie poprzez pomiar wartości gamma R, G i B w zakresie od 0 do 255, a następnie wykorzystanie 16-bitowej tabeli przeglądowej (LUT) monitora w celu wybrania 256 najbardziej odpowiednich tonów i uzyskania pożądanej wartości. Zapewnia to najbardziej płynną gradację kolorów na zdjęciach.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Trwały kolor w zaledwie 3 minuty

Typowy monitor potrzebuje 30 minut lub więcej, aby ustabilizować jasność, chromatyczność i charakterystykę tonalną. ColorEdge CG2700S potrzebuje na to zaledwie 3 minut. Niezależnie od tego, czy pracujesz w studiu, czy zabierasz monitor ze sobą w plener, otrzymasz niezawodne wyświetlanie kolorów wkrótce po włączeniu monitora.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Stabilny wyświetlacz wykorzystujący pierwszą w branży sztuczną inteligencję

Kolor i jasność monitora LCD mogą się zmieniać pod wpływem zmian temperatury otoczenia i temperatury samego monitora. Monitory ColorEdge serii CG są wyposażone w czujnik temperatury, który dokładnie mierzy temperaturę wewnątrz monitora, a także szacuje temperaturę otoczenia. Dzięki technologii wykrywania i szacowania temperatury, monitor dostosowuje się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu gradacja, kolor, jasność i inne cechy są nadal wyświetlane w dokładny sposób. Co więcej, EIZO wykorzystuje AI (sztuczną inteligencję)* w algorytmie szacowania CG2700X, dzięki czemu może rozróżnić różne wzorce zmian temperatury, aby obliczyć jeszcze dokładniejszą korektę.

*Patent nr 6723964

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Jednolitość na całym ekranie

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności na całym ekranie, co wpływa na dokładność odwzorowania kolorów. Aby temu zapobiec, monitory ColorEdge wyposażono w opatentowaną przez EIZO technologię cyfrowego korektora jednorodności (DUE), która koryguje odchylenia w każdym odcieniu na całym ekranie, zapewniając stabilność wyświetlania.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Wykrawany metalowy design

Elegancka, nowa konstrukcja monitora ColorEdge CG2700X zawiera wytłoczenia na tylnej stronie, które zapewniają większy przepływ powietrza, dzięki czemu monitor jest chłodny bez hałaśliwego wentylatora. Uchwyt z tyłu monitora pozwala na łatwe przenoszenie go w inne miejsca.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Osłona przed światłem

ColorEdge CG2700X jest wyposażony w osłonę przeciwsłoneczną, która skutecznie zapobiega powstawaniu odblasków na ekranie spowodowanych oświetleniem otoczenia. Osłona została zaprojektowana tak, aby była lekka i łatwo mocowała się do monitora za pomocą magnesu, bez konieczności podłączania oddzielnych części.

Ergonomiczny stojak

Ustaw ekran pod najwygodniejszym kątem i zmień jego położenie, aby pokazać swoją pracę współpracownikowi lub klientowi. Monitor jest dostarczany z uniwersalną podstawą, która oferuje regulację wysokości, pochylenia i obrotu. Podstawa jest również wyposażona w mechanizm szybkiego zwalniania, który umożliwia łatwe zdejmowanie ekranu z podstawy za jednym dotknięciem.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Wiele wejść

Oprócz USB Typu-C, monitor wyposażony jest w wejścia DisplayPort i HDMI. Posiada również cztery porty USB (USB 3.1 Gen 1: Typ A x 2, USB 2.0: Typ-A x 2) do podłączenia dodatkowych urządzeń lub peryferiów.

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

 

Specyfikacja techniczna - Monitor Eizo ColorEdge CG2700S 27" 2K WQHD

Wyświetlacz

 • Typ: IPS
 • Podświetlenie: Szerokogamutowa dioda LED
 • Rozmiar: 26,9" (68,4 cm)
 • Rozdzielczość natywna: 2560 x 1440 (format obrazu 16:9)
 • Widoczny rozmiar obrazu (wys. x szer.): 596.7 x 335.7 mm
 • Rozstaw pikseli: 0.233 x 0.233 mm
 • Gęstość pikseli: 109 ppi
 • Kolory wyświetlacza: 1,07 miliarda kolorów, 10-bitowy wyświetlacz (z palety 278 bilionów, 16-bitowy LUT)
 • Kąty widzenia (H / V, typowe): 178°, 178°
 • Jasność (typowa): 500 cd/m2
 • Współczynnik kontrastu (typowy): 1600:1
 • Czas reakcji (typowy): 19 ms (od szarości do szarości)
 • Gamut kolorów (typowy): Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98%

Sygnały wideo

 • Terminale wejściowe: USB Typ-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 2.3), DisplayPort (HDCP 2.3), HDMI (Deep Color, HDCP 2.3)
 • Cyfrowa częstotliwość skanowania (H / V): USB Typ-C, DisplayPort: 26 - 89 kHz / 23 - 61 Hz
  HDMI: 15 - 89 kHz / 23 - 61 Hz

USB

 • Upstream: USB 3.1 Gen 1: USB 3.1 Gen 1: Typ-C (DisplayPort Alt Mode, Power Delivery Source 92 W maks.), USB 3.1 Gen 1: Typ-B
 • Downstream: USB 3.1 Gen 1: Typ-A x 2
  USB 2.0: Typ-A x 2
 • Adapter USB LAN: RJ-45 (1000BASE-T)

Zasilanie

 • Wymagania dotyczące zasilania: AC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
 • Typowy pobór mocy: 17 W
 • Maksymalny pobór mocy: 187 W
 • Tryb oszczędzania energii: 0,5 W lub mniej

Wbudowany czujnik kalibracji: Tak

Cechy i funkcje:

 • Funkcja stabilizacji jasności: Tak
 • Cyfrowy korektor jednorodności: Tak
 • Tryby ustawień wstępnych: Użytkownik, BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, AdobeRGB, sRGB, kalibracja (CAL), SYNC_SIGNAL
 • HDR Gamma: HLG, PQ curve
 • Języki OSD: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, szwedzki, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, japoński
 • Inne: Regulacja kolorów, opcja PQ, opcja HLG, autokalibracja, wejściowy format kolorów, matryca kolorów YUV, zakres wejściowy, konwersja I/P, rozszerzenie obrazu, zoom, DCI 4K Cropping, ostrzeżenie BT.709 Gamut, ostrzeżenie o luminancji, marker, obracanie menu, oszczędzanie energii, pomijanie wejścia, pomijanie trybu, klawisze niestandardowe, wyświetlanie informacji, blokada klawiszy, priorytet DUE, Ethernet.

Dane fizyczne

 • Wymiary (w układzie poziomym, szer. x wys. x gł.): 638 x 415.9 - 570.9 x 245 mm
 • Wymiary (bez podstawy, szer. x wys. x gł.): 638 x 390 x 86.2 mm
 • Wymiary (krajobraz z okapem, szer. x wys. x gł.): 648 x 420.9 - 575.9 x 346 mm
 • Waga netto: 9.4 kg
 • Waga netto (bez podstawy): 6.4 kg
 • Waga netto (z osłoną): 9.8 kg
 • Zakres regulacji wysokości: 155 mm
 • Pochylenie: 35° w górę, 5° w dół
 • Obrót: 344°
 • Pivot: 90°
 • Rozstaw otworów (standard VESA): 100 x 100 mm

Wymagania środowiskowe

 • Temperatura pracy: 0 - 35°C
 • Wilgotność robocza (R.H., bez kondensacji): 20 - 80%

Parametry

Odmiany 24835
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium