biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Nagrody TIPA 2020 - Sony

 

Sukcesy Sony na konkursie TIPA World Awards 2020 — w tym w prestiżowej kategorii „Największa innowacja w dziedzinie fotografii

 

Firma Sony ma przyjemność poinformować, że stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) ponownie doceniło jej innowacje i osiągnięcia w dziedzinie obrazu cyfrowego. Produkty i rozwiązania Sony otrzymały od TIPA cztery nagrody — w tym w prestiżowej kategorii „Największa innowacja w dziedzinie fotografii”. Tym szczególnym wyróżnieniem uhonorowano technologię śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym, w którą wyposażonych jest wiele modeli aparatów.

Największa innowacja w dziedzinie fotografii: śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym

Opracowana przez Sony technologia śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym stanowi nową jakość w dziedzinie systemów AF. Kiedy fotograf wskaże żądany obiekt i wciśnie do połowy spust migawki, system automatycznie utrzymuje ostrość na obiekcie, bez względu na sposób jego przemieszczania się w kadrze. Z kolei dzięki technologii Real-time Eye AF (ustawiania ostrości w czasie rzeczywistym na oko) aparat automatycznie wykrywa oko głównego motywu (człowieka lub zwierzęcia) i utrzymuje na nim ostrość. System ten wykorzystuje sztuczną inteligencję i „wyuczone” dane o cechach obiektu — kolorze, jasności, odległości, a nawet różnych rodzajach twarzy i oczu — by niezawodnie nastawiać ostrość bez zmieniania trybów AF. To imponujące rozwiązanie radykalnie zmienia szybkość i dokładność działania systemów AF.

 

Najlepszy pełnoklatkowy aparat profesjonalny: Sony A7RIV

Korpus Sony A7RIV jest wyposażony w pełnoklatkowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 61,2 megapiksela[i], który pod względem jakości obrazu może konkurować ze znacząco większymi modelami średnioformatowymi. Co więcej, w trybach Pixel Shift użytkownik może wykonać 4 lub 16 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, uzyskując wynikowy obraz złożony z aż 240 megapikseli. Warto zauważyć, że ta niezwykle wysoka rozdzielczość nie jest okupiona mniejszymi możliwościami fotografowania lub filmowania — aparat wykonuje zdjęcia seryjne z szybkością 10 kl./s[ii] i nagrywa filmy 4K z wykorzystaniem całej szerokości matrycy. Korpus Sony A7RIV jest też wyposażony w opracowany przez Sony śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym[iii] i dwa gniazda na szybkie karty UHS-II.

[product id="8966"]

Najlepszy specjalistyczny aparat APS-C: Sony A6600

Sony A6600 to idealne narzędzie dla fotografa, który szuka aparatu na różne okazje, uniwersalnego i dającego twórcze możliwości przy robieniu zdjęć i filmowaniu. Dzięki nagrywaniu filmów 4K[iv] i stabilizacji obrazu w korpusie model ten znakomicie spełni potrzeby twórców treści. Pozwala utrwalać do 11 klatek na sekundę, a jego pojemny akumulator typu Z odznacza się najdłuższym czasem pracy w tej klasie sprzętu[v]. Aparat jest też wyposażony w nową, imponującą technologię śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym[vi] zapewniającą niedostrzegalne przejścia od śledzenia obiektu do wykrywania twarzy, a nawet wykrywania oka.

[product id="9361,9368,10421,11585"]

Najlepszy specjalistyczny aparat kompaktowy: Sony RX100 VII

Sony RX100 VII to niewątpliwie kusząca propozycja dla każdego, kto szuka kieszonkowego aparatu z niewymiennym obiektywem i wszechstronnym zestawem funkcji, jakiego można by oczekiwać od aparatu profesjonalnego. Urządzenie jest wyposażone w optyczny stabilizator obrazu, a w trybie zdjęć seryjnych pozwala fotografować z niesamowitą szybkością 20 kl./s[vii]. Użytkownik ma do wyboru różne tryby tematyczne i tryby zapisu. Może też nagrywać filmy 4K i ujęcia do odtworzenia w zwolnionym tempie[viii] utrwalane z szybkością do 1000 kl./s. Z kolei przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ i pamięć DRAM tworzą superszybką autostradę dla danych.

[product id="9062"]

 

[i] Przybliżona wartość efektywna

[ii] Do 10 kl./s w trybie zdjęć seryjnych „Hi+”; do 8 kl./s w trybie „Hi”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.

[iii] „Śledzenie” w menu. Funkcja ta nie śledzi oczu filmowanych zwierząt.

[iv] 3840 × 2160 pikseli. Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC UHS-I (U3).

[v] Wśród aparatów bezlusterkowych z wymiennymi obiektywami wyposażonych w przetwornik obrazu formatu APS-C. Stan na sierpień 2019 r., badanie Sony.

[vi] Funkcja ta nie śledzi oczu filmowanych zwierząt.

[vii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, w trybie zdjęć seryjnych „Hi”. Dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.

[viii] Nie jest możliwe nagrywanie dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA.

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium