biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Kod produktu: 4047865500197
ID produktu: 10473
Cena: 6 700,00 zł 6700.00
Producent: Zeiss
Dostępność: Magazyn dostawcy
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

 

 

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E jest eleganckim, szerokokątnym aparatem stałoogniskowym, łączącym ekspansywne pole widzenia z kompaktową obudową, zaprojektowanym do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony z mocowaniem typu E. Pomimo swojej zwartości, super-szerokokątny ZEISS Loxia® 2.8 / 21 oferuje wyjątkową wydajność obrazu - w całym polu widzenia matrycy pełnoklatkowej. Niezależnie od tego, czy jest to architektura, krajobraz, czy też trójwymiarowe obiekty w zbliżeniu na dużym tle - ta ogniskowa z dużym kątem widzenia jest doskonałym dodatkiem do rodziny obiektywów Loxia. Jest to absolutna konieczność dla fanów szerokokątnych, którzy chcą uchwycić nawet najmniejsze szczegóły wyjątkowego momentu na zdjęciu lub na filmie.

 Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Pomimo swojej zwartości, super-szerokokątny Zeiss Loxia 21mm f/2.8 Sony-E oferuje wyjątkową wydajność obrazu - w całym polu widzenia matrycy pełnoklatkowej. Niezależnie od tego, czy jest to architektura, krajobraz, czy też trójwymiarowe obiekty w zbliżeniu na dużym tle - ta ogniskowa z dużym kątem widzenia jest doskonałym dodatkiem do rodziny obiektywów Loxia. Jest to absolutna konieczność dla fanów szerokokątnych, którzy chcą uchwycić nawet najmniejsze szczegóły wyjątkowego momentu na zdjęciu lub na filmie.

 

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

 

Precyzyjne ręczne ustawianie ostrości - obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Ręczne ustawianie ostrości obiektywu oznacza kontrolowanie wyniku obrazu na wyciągnięcie ręki. Dobra ergonomiczna konstrukcja robi różnicę. Obiektywy Zeiss wyróżniają się dużym kątem obrotu, który umożliwia precyzyjne ustawianie ostrości. Zmiany są natychmiast widoczne w wizjerze. Wysokiej jakości mechanizm ustawiania ostrości porusza się płynnie bez gry, wspierając tym samym intuicyjną interakcję z płaszczyzną ogniskowania. Precyzyjne grawerowanie w metrach i stopach oraz głębokość skali ostrości zapewniają dodatkowe wsparcie dla ręcznego ustawiania ostrości.

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E 

 

Funkcja DeClick w Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Jedną całkowicie nową cechą obiektywu Loxia 21mm f/2.8 do Sony-E jest to, że można „odlecieć” mechanizm blokujący przysłony za pomocą narzędzia (w zestawie) i śruby regulacyjnej na powierzchni bagnetowej. Oznacza to, że w przypadku aplikacji wideo można płynnie eliminować niepożądane różnice jasności podczas przesuwania kamery. Tej funkcji można również używać z innymi systemami wideo, których rozmiar czyni je odpowiednimi do adaptacji.

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E 

 

Praktycznie pozbawiona zniekształceń optyka - obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Dramatyczne perspektywy i widok z niezwykłych kątów obrazu - soczewki ZEISS otwierają nowe możliwości kompozycji. Zniekształcenie zakłóciłoby kompozycję, ponieważ linie proste, których obraz nie przechodzi przez środek obrazu, zostałyby odtworzone z zakrzywionym kształtem. Ten irytujący efekt jest odpowiednio i w dużej mierze kompensowany przez skomplikowane konstrukcje optyczne dla wszystkich ogniskowych.

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E 

 

Wysokiej jakości całkowicie metalowa obudowa - Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Namacalna jakość, która zachowuje swoją wartość, jest tym, co kwalifikuje obiektywy Zeiss przez dziesięciolecia intensywnego użytkowania. Precyzyjnie wykonana metalowa obudowa obiektywu Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E, chwytne pierścienie ostrości i przysłony wykonane z metalu, a także mocny przedni bagnet i śruba filtra gwarantują oszałamiające rezultaty fotograficzne. Specjalny pierścień uszczelniający na bagnecie chroni również interfejs między aparatem a obiektywem.

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E 

 

Niezwykle kompatybilny - Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Obiektywy Zeiss Loxia nadają się do użytku z bezlusterkowymi aparatami Sony A z mocowaniem typu E i zostały zoptymalizowane pod kątem czujników do pełnego formatu 35 mm (24 x 36 mm). W przypadku obiektywów Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E przysłonę kontroluje się ręcznie. Umożliwiło to zintegrowanie tak zwanej funkcji DeClick z mechanicznym pierścieniem przysłony. Aparaty wyposażone są w odpowiednią automatyczną kontrolę ekspozycji (A) i ręczną kontrolę ekspozycji (M).

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E 

 

Konstrukcja optyczna obiektywu Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

Pierwotnie opracowany dla lustrzanek wymagających długiej ogniskowej dla krótkich ogniskowych ze względu na lusterko (odległość między tylnym obiektywem a płaszczyzną filmu musi być znacznie dłuższa niż ogniskowa), obiektywy Distagon (konstrukcja retrofocus) są idealne również do kamer bezlusterkowych dzięki zoptymalizowanej ścieżce promieniowania. Nawet przy dłuższych ogniskowych, wysokowydajny układ optyczny Distagon zapewnia niezmiennie dobrą korekcję aż do rogów obrazu i bardzo niską krzywiznę pola.

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E 

 

Najważniejsze informacje - obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E:

  • ogniskowa 21 mm,
  • jasność 2.8,
  • manualne ustawianie ostrości,
  • płynny pierścień przysłony do filmowania,
  • mocowanie Sony E.

Obiektyw Carl Zeiss Loxia 21mm f/2.8 - Sony E

 

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące + dodatkowe 12miesięcy po rejestracji produktu na: zeiss.com
EAN 4047865500197
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 281 x 187
Waga [g]: 394 g
Średnica filtra [mm]: 52
Budowa: 11 soczewek w 9 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 25
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.8
Przysłona [f/]: 2.8
Kąt widzenia [stopnie]: 91° / 81° / 59°
Ogniskowa [mm]: 21
Oznaczenia : Loxia

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium