biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Kod produktu: 814164022002
ID produktu: 15670
Cena: 6 499,00 zł 6499.00
Producent: Atomos
Dostępność: na wyczerpaniu
Czas wysyłki: 24 godziny
ilość
szt.
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Atomos Shogun 7 to precyzyjny rekorder HDR dla profesjonalistów z branży filmowej i wideo. Może być używany zarówno jako samodzielny monitor polowy, rejestrator jak i przełącznik do opowiadania wydarzeń dokumentalnych na żywo w terenie. Przenośny rozmiar Shogun 7 pozwala monitorować oraz analizować dzięki czemu możesz sprawdzić, jak Twoje materiały będą wyglądać w domu odbiorców za pośrednictwem wyjścia Dolby Vision. Dzięki Shogunowi 7 nie jesteś zablokowany w żadnym formacie czy producencie aparatu. Jest to całkowicie elastyczna stacja do nagrywania i produkcji.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO 

4 strumienie wideo HD SDI - Atomos Shogun 7 HDR PRO

Monitoruj, nagrywaj i przełączaj między 4 strumieniami wideo HD SDI na żywo i jednym strumieniem programu w celu elastycznego nagrywania w terenie. Ciesz się swobodą asynchronicznego przełączania i blokowania genów w celu podłączenia do istniejącej infrastruktury. Shogun 7 do nagrywania oferuje HDp60 SDI ISO x 4. Po zakończeniu przechwytywania strumieni po prostu zaimportuj plik xml Atomos do NLE, a oś czasu wypełni wszystkie wprowadzone zmiany. Dbamy również o dźwięk, z każdym nagraniem ISO i programem wstawiamy mieszane analogowe kanały stereo i osadzamy 2 kanały cyfrowego dźwięku w każdym nagranym strumieniu. Strumień programu zawsze rejestruje sygnał analogowy i przełącza między wejściami audio, aby dźwięk z kamery pasował do przełączanego kanału.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Przechwytywanie w 4K lub 2K slow-motion - Shogun 7

Przechwytywanie w 4K staje się obecnie wymogiem dla dostawców strumieniowego przesyłania treści. Dzięki najnowszemu interfejsowi HDMI 2.0v możesz przechwycić do 4Kp60 na dowolnej dostępnej kamerze lub przez Quad Link, Dual Link, a także Single Link. Jeśli rejestracja w zwolnionym tempie jest ważna dla Twojej produkcji, Shogun 7 umożliwia przechwycenie 2K do 240p. Możesz nagrywać w locie podczas nagrywania bezpośrednio do edycji w Final Cut Pro X, Adobe Premiere * i Avid Media Composer.

* Konieczna może być konwersja xml

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Shogun 7 oferuję technologię Dynamic AtomHDR, która przenosi rzeczywisty świat na monitor.

Przedstawiamy technologię Dynamic AtomHDR, zaprojektowaną przez Atomos w celu uzyskania współczynnika kontrastu ekranu 1 000 000: 1. Z Shogunem 7 czerń i kolory są bogate i głębokie. Obrazy wydają się „popowe” z dodatkową wymiarowością i szczegółowością. Niesamowity ekran Atomos wykorzystuje unikalną kombinację zaawansowanych technologii LED i LCD, które razem oferują głębsze, lepsze czernie niż konkurencyjne ekrany OLED, ale ze znacznie wyższą jasnością i żywymi kolorami wyświetlaczy LCD najwyższej klasy. Obiekty wydają się bardziej realistyczne niż kiedykolwiek, ze złożonymi teksturami i pięknie ujawnionymi gradacjami. W skrócie, Shogun 7 oferuje najbardziej szczegółowe podgląd Twojego obrazu, naprawdę zmieniając sposób wizualnego tworzenia.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Podświetlenie strefy 360 -  Atomos Shogun 7 HDR PRO

Nowe podświetlenie strefy 360 łączy się z naszą nową technologią ekranu i jest kontrolowane przez silnik Dynamic AtomHDR, aby pokazać miliony odcieni jasności i koloru, co daje oszałamiające rezultaty. Pozwala to Shogunowi 7 wyświetlać na ekranie ponad 15 EV rzeczywistego zakresu dynamiki. Panel jest również niezwykle dokładny, z ultra szerokim kolorem i 105% pokrytego DCI-P3. Po raz pierwszy możesz oglądać na ekranie ten sam zakres dynamiki, paletę kolorów i odcieni, które widzi czujnik aparatu.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

RAW oraz technologia Dolby Vision live HDMI - Atomos Shogun 7 

Wyzwaniem związanym z produkcją HDR jest utrzymanie twórczej intencji produkcji w momencie filmowania w porównaniu z gotowym produktem oglądanym na urządzeniach i telewizorach. Atomos i Dolby połączyły siły, aby dać Ci wyjście Dolby Vision live HDMI w czasie rzeczywistym z dowolnej kamery SDI lub HDMI HDR. Wszystko dzięki wsparciu AtomOS 10. Po prostu podłącz telewizor lub monitor z obsługą Dolby Vision do Shogun 7 lub Ninja V i automatycznie, AtomOS przeanalizuje obraz, sprawdzi telewizor i zastosuje odpowiednie profile kolorów i jasności dla maksymalnego obrazu HDR na wyświetlaczu lub telewizorze. Zapewnia to, że obraz HDR zawsze wygląda - tak jak został zarejestrowany przez twórcę. 

Ta funkcja jest również dostępna w trybie odtwarzania z RAW i Log nagranych ProRes RAW, ProRes i DNx dla natychmiastowego oszczędzania czasu na planie. Korzystaj z funkcji odtwarzania, takich jak zwolnione tempo, wstawiaj punkty edycji, wejścia i wyjścia, aby przyspieszyć kompilację listy odtwarzania.

Przepływ pracy przy pomocy Dolby Vision TV - Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7

 

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Shogun 7 - dotykowy interfejs i wszechstronność

AtomOS 10 zawiera przeprojektowany dotykowy interfejs użytkownika, zapewniający lepszą widoczność obrazu HDR za pomocą naszego dynamicznego silnika AtomHDR. Umożliwia dokładną konfigurację i obsługę jednym dotknięciem, kompletny zestaw zakresów, ekspozycję, powiększenie, kalibrację oraz narzędzia do ustawiania ostrości, aby zapewnić doskonałe nagranie za każdym razem.

Nagrywanie nie jest zakończone, dopóki nie zostanie zaznaczone. Shogun 7 umożliwia natychmiastowe odtwarzanie, powolne odtwarzanie i analizę klatka-po-klatce w celu natychmiastowego przeglądu HDR na ekranie lub na ekranie telewizora lub monitora obsługującego Dolby Vision, odtwarzanie SDR jest równie proste, można nawet przeglądać je obok siebie.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Atomos Shogun 7 HDR PRO - czyli połączenie RAW i ProRes

Przechwytywanie wideo ProRes RAW za pomocą Shogun 7 uwalnia prawdziwy potencjał kamery kinowej RAW i zapewnia pełną kontrolę nad obrazem wideo w najwyższej możliwej jakości.ProRes RAW łączy elastyczność wideo RAW z niesamowitą wydajnością ProRes. Importuj, edytuj i oceniaj nieskazitelne wideo za pomocą danych RAW bezpośrednio z czujnika aparatu bez spowalniania edycji. Te pliki RAW zapewniają maksymalną elastyczność w dostosowywaniu wyglądu filmu, jednocześnie zwiększając jasność i szczegóły cienia. Idealna kombinacja dla procesów HDR. Shogun 7 zachowuje maksymalny zakres dynamiki treści, dokładność kolorów i szczegóły. Kolory można łatwo dopasować, a dodatkowe informacje oznaczają, że materiał filmowy może być łatwo manipulowany w postprodukcji, co jest szczególnie przydatne w przypadku gradacji i zdjęć VFX.

Oprócz ProRes RAW, Shogun 7 obsługuje ProRes, DNxHR, CinemaDNG, Avid DNxHD za pośrednictwem HDMI i SDI. Przechwytywanie z dowolnego źródła SDI HDMI, SDI lub Quad Link, w tym kamer Nikon, Canon, Panasonic, Sony, RED i ARRI.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO - Zrównoważony dźwięk

Wyeliminuj potrzebę osobnego rejestratora audio. Dodaj 48 V mikrofony stereofoniczne za pomocą zbalansowanego kabla XLR. Wybierz poziomy wejścia Mic lub Line, nagraj do 12 kanałów cyfrowego audio z HDMI lub SDI. Monitoruj wybrane stereo za pomocą gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Istnieją dedykowane mierniki, regulacja wzmocnienia i regulacja opóźnienia ramki.

Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO

Wielość złączy - Shogun 7

Bezproblemowo podłącz dowolne urządzenie SDI lub HDMI do monitorowania i nagrywania. Przekształcanie krzyżowe między HDMI 2.0 i 1.5G / 3G / 6G / 12G / Quad Link SDI eliminuje potrzebę stosowania specjalistycznych konwerterów.

Parametry

Karty_pamięci 13987,13985,13986

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium