fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Leica SL3 body | (w magazynie)

Kod produktu: 4022243106079
ID produktu: 36707
Cena: 29 990,00 zł 29990.00
Producent: Leica
Dostępność: spodziewana dostawa
Wybrane akcesoria TANIEJ
Cena: 29 990,00 zł
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Aparat cyfrowy Leica SL3 body

 

aparat cyfrowy leica sl3 body

 

Aparat cyfrowy Leica SL3 jest niezwykle wszechstronny. Oferuje bezprecedensową jakość obrazu zarówno w fotografii, jak i w wideo. Łączy najnowocześniejszą technologię, wyjątkowy design i mistrzowską jakość wykonania. Nowy aparat Leica SL3 jest też mniejszy, lżejszy i jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika.

 

aparat leica sl3

 

Niezwykle szczegółowe obrazy w doskonałej jakości

Leica SL3 dysponuje doskonałą dynamiką (15 EV) i imponującym zakresem ISO (od 50 do 100.000), co przekłada się na niezwykle szczegółowe obrazy w doskonałej jakości - w każdych warunkach oświetleniowych. Sercem aparatu jest pełnoklatkowy sensor BSI CMOS z technologią Triple Resolution, ukryty w solidnej obudowie z litego metalu, pokrytej elegancką skórą. Rejestruje on pliki w trzech rozdzielczościach: 60, 36 lub 18 megapikseli, przy czym w każdym przypadku do rejestracji obrazu wykorzystywana jest cała powierzchnia sensora. Pozwala to w razie potrzeby zarejestrować obraz o bardzo dużej rozdzielczości, który może być wykorzystany np. do pracy zawodowej lub artystycznej. Jeśli jednak tak duża szczegółowość nie jest potrzebna – aparat można przełączyć w tryb niższej rozdzielczości. Wówczas do odwzorowania każdego punktu zdjęcia wykorzystywanych jest kilka pikseli matrycy, co dodatkowo zwiększa dynamikę obrazu, obniża szum i… generuje plik o mniejszych rozmiarach. W każdej z tych trzech rozdzielczości możliwy jest zapis plików RAW (DNG) i JPG.

 

leica sl3

 

Aparat cyfrowy Leica SL3 - Bardzo precyzyjny i szybki autofokus

SL3 dysponuje całkowicie nowym sposobem ustawiania ostrości. Łączy on w sobie trzy systemy, wykorzystujące różne technologie: detekcję fazy (PDAF), mapowanie głębi (AF z wykrywaniem obiektu) i detekcję kontrastu. Autofokus jest dzięki temu bardzo precyzyjny i szybki, nawet w słabym oświetleniu. Dodatkowo inteligentne rozpoznawanie obiektów wspomaga fotografowanie dynamicznych scen.

 

sl3

 

Niezwykle uniwersalny bagnet

W Leice SL3 zastosowano bagnet obiektywu w standardzie L-Mount, opracowany przez Leikę i zaimplementowany przez kilku innych producentów sprzętu optycznego. Bagnet ten jest niezwykle uniwersalny - umożliwia korzystanie z obiektywów ze wszystkich systemów Leica. Dodatkowo jest kompatybilny z szeroką gamą obiektywów oferowanych przez partnerów aliansu L-Mount. Warto podkreślić, że dzięki unikalnej konstrukcji sensora oraz zewnętrznemu czujnikowi światła SL3 w pełni wykorzystuje potencjał legendarnych obiektywów Leica M oraz słynnych szkieł kinematograficznych Leitz Cine. Zintegrowana stabilizacja obrazu w korpusie dodatkowo poszerza zakres zastosowań optyki – zarówno manualnej jak i tej wykorzystującej automatykę ostrości.

 

bezlusterkowiec leica sl3

 

Nowoczesny wizjer - Leica SL3

Pełną kontrolę nad kompozycją kadru i ekspozycją zapewnia Leice SL3 nowoczesny wizjer EyeRes®. Jest on oparty o precyzyjny wyświetlacz o bardzo wysokiej rozdzielczości (5,76 mln pikseli) i starannie zaprojektowany układ optyczny z soczewkami ze szkła najwyższej jakości. Obraz w wizjerze jest odświeżany z częstotliwością 120 Hz, dzięki temu jest on niezwykle wyrazisty i płynny, nawet podczas fotografowania obiektów w ruchu. 
Kolejną nowością jest 3-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z trwałymi mechanizmem uchylnym. Jeszcze więcej możliwości twórczych dzięki dodatkowym kątom widzenia.

 

aparat leica sl3

 

Profesjonalny standard rejestracji wideo

Leica SL3 to także kamera filmowa, oferująca profesjonalny standard rejestracji wideo. Nagrywa filmy w rozdzielczości do 8K i wspiera wydajne kodeki, takie jak H.265 i ProRes firmy Apple. Dedykowany interfejs kodu czasowego umożliwia profesjonalną synchronizację obrazu i dźwięku. W całym procesie nowy procesor Maestro-IV z technologią L² perfekcyjnie radzi sobie z dużą ilością danych, rejestrując obraz o wspaniałym odwzorowaniu kolorów i doskonałym stosunku sygnału do szumu.

 

aparat cyfrowy leica sl3

 

Aparat Leica SL3 - Zoptymalizowany interfejs użytkownika

Nowy aparat Leica SL3 został wyposażony w zoptymalizowany interfejs użytkownika. Leica zaimplementowała wiele zmian i modyfikacji, sugerowanych przez dotychczasowych użytkowników systemu SL. Poprawiono ergonomię, responsywność na dotyk i nawigację po menu. Korpus został zmniejszony i jest zauważalnie lżejszy. Uchwyt, rozmieszczenie przycisków i wyważenie aparatu zostały dopracowane, co poskutkowało zwiększeniem komfortu użytkownika, zwłaszcza podczas długotrwałej pracy. Nowe menu o przejrzystej strukturze wykorzystuje nowo zaprojektowane ikony o zwiększonej czytelności. Tryby foto i wideo zostały wyraźnie oddzielone – zarówno poprzez strukturę menu, jak również przez rozróżnienie kolorystyczne: nastawy wyświetlane na czerwono przeznaczone są dla trybu foto, kolor żółty zarezerwowano dla nastaw wideo. Aparat Leica SL3 można dostosowywać do indywidualnych potrzeb i zadań. Konfigurowalne klawisze funkcyjne i zoptymalizowana interakcja dotykowa w menu dodatkowo usprawniają jego obsługę. Podczas fotografowania i filmowania interfejs użytkownika SL3 dostosowuje się do formatu poziomego lub pionowego, w zależności od położenia aparatu.

 

leica sl3

 

Regularne aktualizacje oprogramowania

Leica regularnie publikuje aktualizacje oprogramowania systemowego, często inspirowane cennymi uwagami użytkowników. Są one bezproblemowo dostarczane do SL3 za pośrednictwem aplikacji Leica FOTOS i gwarantują sprawność i przyjazność aparatu także w przyszłości.

 

aparat leica sl3

 

Wydajna praca w trudnych warunkach - Aparat cyfrowy Leica SL3

Leica SL3 to aparat przeznaczony do wydajnej pracy także w trudnych warunkach. Sztywny, całkowicie metalowy korpus został starannie zabezpieczony przed wpływami środowiska w standardzie IP54. Oznacza to, że można nim bez przeszkód pracować w deszczu, na mrozie czy w pyle. Aparat został wyposażony w zestaw niezbędnych interfejsów i złącz, umożliwiających profesjonalny workflow. Dostępne są gniazda na karty pamięci CFExpress typu B i UHS-II-SD, port USB-C do szybkiej transmisji danych, tetheringu i zasilania, a także pełnowymiarowe wyjście HDMI 2.1 do zewnętrznych monitorów lub urządzeń rejestrujących. Dodatkowo Bluetooth i Wi-Fi z technologią MIMO zapewniają stabilne i szybkie połączenie z aplikacją Leica FOTOS. Jako certyfikowany przez Apple produkt „Made for iPhone® and iPad®”, Leica SL3, w połączeniu z dołączonym kablem USB-C, umożliwia bezpośrednie połączenie z produktami Apple.

 

leica sl3

 

Leica SL3 - Nowy akumulator o zwiększonej pojemności

Aparat cyfrowy Leica SL3 został wyposażony w nowy akumulator BP-SCL6 o zwiększonej pojemności. Akumulator może być ładowany za pośrednictwem interfejsu USB-C bezpośrednio w aparacie, lub przy wykorzystaniu opcjonalnej szybkiej ładowarki, pozwalającej na jednoczesne ładowanie dwóch akumulatorów. W opcji dostępny jest również dodatkowy uchwyt (grip) do fotografowania w orientacji pionowej oraz zasilacz sieciowy do pracy w studio. Nowy pasek nośny z innowacyjnym mocowaniem i wytrzymały pasek na nadgarstek do uchwytu pionowego zostały również specjalnie zaprojektowane do codziennego użytku w profesjonalnej fotografii.

 

bezlusterkowiec leica sl3 

Pliki do pobrania:

Parametry

Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium