Aparat cyfrowy Sony A1 II body - ILCE1M2B
Sony A1 II oferuje wszystko, co jest potrzebne do robienia większej liczby udanych zdjęć: wysoką rozdzielczość 50 megapikseli, system AF rozpoznający obiekty z użyciem sztucznej inteligencji, tryb zdjęć seryjnych oraz zaawansowaną organizację pracy, która zapewnia użytkownikom profesjonalnym niezrównaną efektywność i swobodę od rejestracji po dostarczenie materiału.
Oto prawdopodobnie najlepszy aparat na świecie - Sony A1 II
Niesamowita wydajność wynikająca z połączenia wiodących technologii - Aparat Sony A1 II
Duże ilości danych z pełnoklatkowego przetwornika Exmor RS™ o efektywnej rozdzielczości około 50,1 megapiksela są na bieżąco przetwarzane przez procesor obrazu BIONZ XR™. Zaawansowany procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję wykonuje rozpoznawanie na wysokim poziomie, niezawodnie identyfikując różnorodne obiekty. Połączenie tych najnowocześniejszych technologii pomagają uchwycić trudne sceny w wysokiej rozdzielczości, z podglądem bez zaników obrazu i pełnym śledzeniem AF/AE z szybkością do 30 kl./s.
Zaawansowany procesor AI do rozpoznawania obiektów na wysokim poziomie
Aparat A1 II jest wyposażony w dedykowany procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję. Pomaga on dokładniej rozpoznawać osoby poprzez szacowanie postawy człowieka i wspomaga dokładne rozpoznawanie innych obiektów: zwierząt, pojazdów i owadów. Radykalnie zwiększa to możliwości systemu AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym i śledzenia w czasie rzeczywistym, a ponadto poprawia ogólną wydajność systemu AF.
Sony A1 II - Nawet o 30% lepsze rozpoznawanie oka ludzkiego
System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym poprawia rozpoznawanie oka ludzkiego o 30%, a szacowanie postawy człowieka pozwala lepiej identyfikować osoby, które nie są ustawione przodem do aparatu, noszą okulary przeciwsłoneczne lub mają zasłoniętą twarz. Znacznie lepiej działa rozpoznawanie oddalonych osób, które zajmują tylko niewielką część kadru, a także przesłanianych obiektów.
Dokładne rozpoznawanie szerokiego wachlarza obiektów
Aparat rozpoznaje teraz szerszy wachlarz fotografowanych i filmowanych obiektów, a w nowym trybie [Automat.] samoczynnie wybiera odpowiednią kategorię. Rozpoznawanie zwierząt działa o 30% lepiej. Identyfikowane są oczy pewnych mniejszych gatunków zwierząt oraz oczy, głowy i pyski psów i kotów. Rozpoznawanie ptaków poprawiło się o 50%
Dostosowywanie czułości śledzenia AF do zmian szybkości obiektu - A1 II
Aby zapewnić konsekwentne śledzenie i dokładne ustawianie ostrości, system Fast Hybrid AF jest wyposażony 759 pól AF wykrywających fazę. Użytkownik może teraz zmieniać szybkość reakcji śledzenia, co ułatwia fotografowanie ptaków. W trybie AF-S system działa nawet przy bardzo małej jasności, od –4,0 EV wzwyż.
Elastyczne ustawienia obszaru ostrości
Dotychczasowe ustawienia obszaru ostrości punktowej — L, M i S — uzupełniono rozmiarami XL i XS. Ustawienie XS może zapobiec nastawianiu ostrości na obiekty na pierwszym planie, takie jak gałęzie. Aparat pozwala tworzyć własne obszary ostrości o wybranym rozmiarze i proporcjach.
Aparat Sony A1 II - Wybierane opóźnienie wyzwolenia migawki
Dostępne są różne tryby opóźnienia wyzwolenia migawki. Można je wybrać z menu [Op.zwol./Wyś.startu]. Ustawienie [Najsz.zwol./Wł.] do minimum ogranicza opóźnienie wyzwolenia migawki i powoduje zanik obrazu (efekt blackout) podczas wykonywania pierwszego zdjęcia z serii. Ustawienie [Stab.zwol./Wł.] stabilizuje opóźnienie wyzwolenia migawki, przez co ułatwia wyzwolenie migawki w żądanym momencie. Domyślnym ustawieniem jest [Automat./Wył.], przy którym w chwili rozpoczęcia zdjęć nie występuje efekt blackout.
Szybkie zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości 50,1 megapiksela
Aparat umożliwia zdjęcia seryjne w rozdzielczości 50,1 megapiksela z prędkością do 30 kl./s i pełnym śledzeniem ostrości i ekspozycji. Parametry AF/AE są wyznaczane do 120 razy na sekundę. Wyeliminowanie efektu zaciemnienia w wizjerze sprawia, że podczas kadrowania i rejestracji ujęć obraz wygląda tak, jak oglądany nieuzbrojonym okiem.
Większa kontrola nad momentem rejestrowania najważniejszych chwil - A1II
Funkcja „Wstępne przechwytywanie” utrwala to, co zdarzyło się przed wyzwoleniem migawki, nie pogarszając rozdzielczości nawet podczas zdjęć seryjnych z szybkością 30 kl./s. Do wyboru są różne ustawienia czasu zapisu. Użytkownik może też na chwilę zwiększyć szybkość zdjęć. Obie te funkcje zmniejszają ryzyko utraty najważniejszego momentu.
Niezwykłe szczegóły dzięki efektywnej rozdzielczości około 50,1 megapiksela
50,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor RS i procesor obrazu BIONZ XR współpracują z zaawansowanymi obiektywami Sony z licznej rodziny G Master, zapewniając głębię, realizm i wysoką rozdzielczość odwzorowania obrazu. Dzięki dużej liczbie pikseli matrycy imponującą, 21-megapikselową rozdzielczość mają także zdjęcia zrobione w trybie APS-C lub skadrowane później do formatu APS-C.
Aparat cyfrowy Sony A1 II - Różne ustawienia rozmiaru i jakości obrazów RAW
Maksymalna szybkość zdjęć seryjnych RAW z kompresją wynosi 30 kl./s. Aby ułatwić pracę, zdjęcia w formacie RAW z bezstratną kompresją, JPEG i HEIF można robić także w rozmiarach M i S. Liczba pikseli w takich obrazach nie zależy od tego, czy wybrany jest tryb pełnoklatkowy, czy APS-C. Pozwala to swobodnie przełączać tryb bez zmiany rozdzielczości.
Duża czułość, niski poziom szumu i szeroki zakres dynamiczny
Dzięki opiniom profesjonalistów powstał system redukcji szumu, który mimo dużej skuteczności nie pogarsza szczegółowości obrazu. W rezultacie użytkownicy mogą bez przeszkód robić wyraźne zdjęcia sportów halowych przy średniej i wysokiej czułości. 15-stopniowy zakres dynamiczny przy niskiej czułości zapewnia płynne, realistyczne przejścia tonalne.
[1] α1, ISO 6400, 1/1600 s, F2.8
[2] α1 II, ISO 6400, 1/1600 s, F2.8
Zawsze dokładna ekspozycja i kolorystyka - Aparat Sony A1 II
W porównaniu z korpusem α1 znacznie poprawiono ekspozycję i reprodukcję kolorów. Ekspozycja fotografii i filmów jest optymalizowana pod kątem wykrytych twarzy i o 20% stabilniejsza nawet w przypadku twarzy rejestrowanych pod światło, prześwietlonych z powodu słońca lub ustawionych bokiem do aparatu. Balans bieli jest dokładnie ustawiany nawet na obiekty w cieniu.
5-osiowa, optyczna stabilizacja obrazu w korpusie o efektywności 8,5 stopnia na środku kadru
Precyzyjny moduł stabilizacji obrazu, zaawansowane czujniki żyroskopowe i zoptymalizowane algorytmy wykrywają i kompensują drgania aparatu, zapewniając przełomową efektywność 8,5 stopnia na środku obrazu i 7,0 stopni na brzegach. Dzięki temu można dokładnie uchwycić detale na zdjęciach z ręki. Synchronizacja ze zgodnymi obiektywami pozwala lepiej przeciwdziałać zamazaniu obrazu przy większych ogniskowych.
[1] Obrót wokół osi pionowej [2] Przechył lewo/prawo [3] Przechył góra/dół
Aparat A1 II - Tryby łączenia obrazów RAW — mniejsze szumy i wyższa rozdzielczość
Do wyboru są dwa tryby kompozytowych zdjęć RAW. W trybie „Ustawienia fotografowania z NR” można zrobić od 4 do 32 zdjęć RAW, a następnie połączyć je w jeden obraz o pełnej rozdzielczości i bardzo niskim poziomie szumów nawet w zakresie od średnich do wysokich czułości. Tryb Pixel Shift Multi Shooting pozwala zrobić 4 lub 16 zdjęć przesuniętych o piksel, a następnie połączyć je w jeden obraz o niezwykle wysokiej rozdzielczości. W obu przypadkach operację łączenia wykonuje się w programie komputerowym Sony Imaging Edge Desktop™ (na PC).
[1] Pojedynczy obraz RAW, ISO 12 800
[2] Połączony obraz RAW z NR (32 obrazy), ISO 12 800
System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym podczas filmowania
System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym wykorzystuje zaawansowaną, opartą na sztucznej inteligencji technologię szacowania postawy człowieka. Z dużą dokładnością rozpoznaje ona i śledzi nie tylko oczy, lecz także położenie ciała i głowy ludzi. W porównaniu z modelem α1 powiększył się zakres obiektów rozpoznawanych z pomocą sztucznej inteligencji podczas fotografowania i filmowania. Teraz obejmuje on na przykład rozpoznawanie ptaków na filmach. Rozpoznawanie i śledzenie w czasie rzeczywistym innych obiektów odbywa się poprzez przetwarzanie kolorów, wzorów i danych przestrzennych.
Imponująco realistyczne nagrania w wysokiej rozdzielczości: 8K/4K - A1 II
Aby nagrać film 4K (3840 × 2160), można wykadrować i poddać edycji źródłowy materiał 8K o bardzo wysokiej rozdzielczości, uzyskiwanej poprzez oversampling z rozdzielczości 8,6K. Zapis obrazu 8K jest możliwy w 10-bitowym formacie XAVC HS 4:2:2, opcjonalnie z plikiem proxy Full HD. Filmy 4K można nagrywać w formacie pełnoklatkowym, z użyciem kodeka XAVC HS, S lub S-I, lub w formacie Super 35mm, z oversamplingiem z rozdzielczości 5,8K i odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy. Z myślą o wyjątkowej jakości format XAVC S-I pozwala na zapis z przepływnością do 600 Mb/s.
Nagrywanie z dużą liczbą klatek na sekundę: do 120p
Aparat umożliwia wewnętrzny zapis filmów 4K w formacie do 120p. Materiał filmowy 4K można odtwarzać w maksymalnie 5-krotnie zwolnionym tempie. Tryb zwolnionego i przyspieszonego tempa (S&Q) pozwala odtwarzać spowolniony lub przyspieszony obraz w samym aparacie. Jeszcze większe możliwości daje materiał filmowy Full HD nagrany przy 240 kl./s: można go odtwarzać w nawet 10-krotnie zwolnionym tempie (24p), tworząc na przykład imponujące ujęcia sportu. Wybór żądanego klatkażu umożliwia intuicyjne menu.
Aparat Sony A1 II - Większa spójność z nagraniami S-Log z kamer Cinema Line
Krzywa gamma S-Log3 rozszerza zakres przejść tonalnych od cieni do średniej szarości. Minimalna czułość ISO w przypadku użycia krzywej S-Log3 wynosi 800. Zakres ISO można rozszerzyć do 200–640. W porównaniu z modelem α1 poprawiono reprodukcję szczegółów. Łatwiej jest też ujednolicić obraz z materiałami S-Log3 z kamer kinowych Sony. Aparat pozwala na importowanie własnych tabel LUT na potrzeby podglądu.
Stabilne ujęcia filmowe o wysokiej jakości
Oprócz standardowego trybu stabilizacji dostępny jest tryb „Aktywny”, oparty na połączeniu precyzyjnego modułu stabilizacji i czujnika żyroskopowego. Tryb „Aktywny dynamiczny” wykorzystuje ponadto stabilizację elektroniczną. Zwiększa ona efektywność o dalszych 30%, umożliwiając nagrywanie stabilnych ujęć nawet biegnącemu użytkownikowi. Funkcja automatycznego kadrowania automatycznie koryguje kompozycję ujęcia, śledząc obiekty i przycinając kadr z użyciem sztucznej inteligencji. Z kolei funkcja stabilizatora kadrowania pozwala utrzymywać stałą pozycję obiektu w kadrze, nawet gdy użytkownik przemieszcza się z aparatem.
Kompensacja zmian kąta widzenia - Sony A1 II
Funkcja kompensacji „oddychania” ogranicza zmiany kąta widzenia podczas regulacji ostrości w czasie filmowania. Technologia Sony Clear Image Zoom automatycznie stabilizuje kąt widzenia przy zmianach ostrości. Metadane zapisywane przez tę funkcję można wykorzystać w postprodukcji z użyciem najnowszych programów Catalyst Browse / Catalyst Prepare / Catalyst Prepare Plugin.
Funkcje wspomagające nastawianie ostrości
Nagrywanie filmów ułatwiają różne funkcje, takie jak Asysta AF, tymczasowo włączająca ręczną regulację ostrości, wyświetlanie zarysu czy ustawienia szybkości i czułości przejścia AF. Funkcja mapy ostrości nakłada wizualizację głębi ostrości na podgląd na żywo. System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym, śledzenie w czasie rzeczywistym i funkcja obszaru ostrości są teraz dostępne również po włączeniu zoomu cyfrowego lub funkcji Clear Image Zoom.
Swoboda regulacji monitora LCD - Aparat Sony A1 II
Monitor z 4-osiową regulacją ustawienia pozwala zapewnić sobie optymalne warunki oglądania w układzie poziomym i pionowym. Po wysunięciu monitora można go odchylić o maksymalnie 98° w górę, 40° w dół i pełne 180° na bok. Zawias monitora nie rzuca się w oczy, jest jednak wytrzymały. Duży, 3,2-calowy wyświetlacz dotykowy został zaprojektowany do wyświetlania wyraźnego obrazu w plenerze. Ma rozdzielczość 2,1 mln pikseli i reprodukuje szeroki zakres barw.
Zaawansowane właściwości uchwytu i łatwa obsługa
Większa ergonomia uchwytu zapewnia wygodę i stabilność podczas długich sesji. Identyczne właściwości ma oferowany oddzielnie uchwyt pionowy VG-C5, ułatwiający długotrwałe zdjęcia w układzie pionowym. Uchwyt ten zapewnia ponadto dłuższą pracę na akumulatorze niż poprzedni model. Nowością na korpusie jest przycisk własny C5.
Sony A1II - W zestawie standardowa i głęboka muszla oczna do wizjera
Aparat Sony A1 II jest dostarczany z dwoma muszlami ocznymi do wizjera: standardową FDA-EP19 i głębszą FDA-EP21. Ta ostatnia skutecznie blokuje światło z zewnątrz, przez co poprawia widoczność obrazu. Wygodę użycia zwiększa miękkie, dokładnie przylegające tworzywo i konstrukcja.
Dostarczana ładowarka ładuje dwa akumulatory NP-FZ100 w 155 minut
Po podłączeniu do zasilacza sieciowego zgodnego z technologią USB PD (Power Delivery) dostarczana w zestawie szybka ładowarka BC-ZD1 pozwala naładować dwa akumulatory NP-FZ100 równocześnie w mniej więcej 155 minut. Ładowarka ta jest doskonała do ładowania dwóch akumulatorów w sytuacjach wymagających ciągłego działania aparatu przez długi czas, na przykład na eventach.
Szybka rejestracja często używanych funkcji - Aparat cyfrowy Sony A1 II
Funkcja „Moje menu” pozwala dodawać opcje z menu do samodzielnie tworzonych menu poprzez długie naciśnięcie lub naciśnięcie przycisku kasowania. W menu funkcji (Fn) pojawiły się nowe opcje: wyboru katalogu zapisu i tworzenia nowego katalogu.
Sprawne wyszukiwanie i odtwarzanie z dwóch kart pamięci
Gdy do odtwarzania używane są oba gniazda na nośniki danych, możliwe jest teraz wyświetlanie zawartości dwóch kart pamięci. Pozwala to wyświetlać wszystkie obrazy bez przełączania kart. Sprawność pracy na miejscu zdjęć można znacznie zwiększyć, filtrując parametry odtwarzania.
Sony A1 II - Udoskonalone wyświetlanie grup
Zdjęcia zrobione w trybie zdjęć seryjnych lub z użyciem funkcji timera z interwałem można łączyć w „grupy”. W takim przypadku do identyfikacji grupy służy pierwszy obraz. Pozwala to szybko przechodzić od grupy do grupy i zwiększyć efektywność pracy. [Ustawienie przejścia między obrazami] wyświetla podczas odtwarzania tylko początkowy obraz, przez co usprawnia wyszukiwanie.
Łatwe wyszukiwanie obrazów dzięki automatycznemu oznaczaniu
Jeśli przed rozpoczęciem zdjęć użytkownik wybierze żądane ustawienie klasyfikacji, będzie ono automatycznie stosowane do pierwszych zdjęć w grupach zdjęć seryjnych lub zrobionych w trybie wstępnego przechwytywania albo do klatki podziału wstawianej przed pierwszymi zdjęciami w grupach. Umożliwi to szybkie przeglądanie i wyszukiwanie odtwarzanych grup za pomocą pokrętła własnego.
Zapis i wstępnie zaprogramowane ustawienia metadanych IPTC
Fotografie można uzupełniać metadanymi IPTC (International Press Telecommunications Council). Informacje IPTC można zapisywać we wstępnie zaprogramowanych ustawieniach metadanych IPTC i wczytywać do aparatu przy użyciu karty pamięci. Aparat A1 II pozwala przechowywać w pamięci 20 ustawień takich metadanych i szybko wybierać je odpowiednio do potrzeb, na przykład na wielodyscyplinarnych zawodach sportowych.
Sony A1 II - Sprawne przesyłanie danych dzięki obsłudze standardu 2.5GBASE-T
Łączność z siecią przewodową umożliwia stabilne przesyłanie na serwer FTP olbrzymich ilości danych o fotografiach i filmach z bardzo dużą szybkością: do 2,5 Gb/s. Aby zapewnić bezpieczeństwo transmisji, obsługiwany jest protokół FTPS (File Transfer Protocol over SSL/TLS). Używając karty pamięci, można zapisać i wczytać do 10 zestawów ustawień przesyłania przez FTP.
Remote Camera Tool - Sony A1 II
Remote Camera Tool to program służący do zdalnego sterowania zdjęciami (tetheringu) przy użyciu komputera podłączonego przez przewodową sieć LAN. Pozwala zmieniać ustawienia aparatu i robić zdjęcia. Obecnie program ten umożliwia podłączenie wielu aparatów i synchronizację działania systemu AF i migawki z głównym aparatem.
Platforma Creators' Cloud
Platforma Creators' Cloud wspomaga pracę twórczą, od zdjęć po produkcję. Łączy zaawansowaną technologię aparatów i kamer Sony z chmurą. To także miejsce do nawiązywania kontaktów i współpracy z innymi twórcami. Poznaj aplikacje na telefon lub komputer i serwisy internetowe, które integrują sprzęt z aplikacjami i usługami do zdjęć i produkcji.
Tworzywa z recyklingu w aparatach i kamerach cyfrowych
Realizowany przez Sony plan ochrony środowiska „Road to Zero” zakłada uzyskanie przez firmę do roku 2050 zerowego śladu ekologicznego poprzez wykorzystanie kreatywności i zaawansowanej technologii. Nasze wytrzymałe, wysokiej jakości tworzywo SORPLAS™ stosowane w korpusach aparatów i innych elementach nadaje się do recyklingu, nie wymaga użycia surowców niezdatnych do ponownego przetworzenia i nie pogarsza właściwości ani funkcjonalności. Przez ostatnich 12 lat zastąpiliśmy nim około 426 ton plastiku z surowców pierwotnych używanego przedtem w naszych aparatach i kamerach cyfrowych. Nasza fabryka w Tajlandii, w której wytwarzany jest ten i inne produkty fotograficzne, wykorzystują energię pochodzącą w 100%
Zdatne do recyklingu materiały opakowaniowe bez tworzyw sztucznych - A1II
Firma Sony stara się stosować materiały opakowaniowe bez tworzyw sztucznych, zapewniające właściwą ochronę przed wstrząsami i uderzeniami. A1 II to pierwszy produkt najwyższej klasy z serii α dostarczany w opakowaniu bez tworzyw sztucznych. Jest ono wykonane z tworzywa Original Blended Material, które można poddawać recyklingowi jak papier.44 Torby na produkt powstają z włóknin pochodzenia roślinnego, co dodatkowo ogranicza użycie plastiku i wpływ na środowisko.
Większa dostępność dla wszystkich użytkowników
Funkcje ułatwień dostępu, takie jak czytnik ekranu, który odczytuje na głos zawartość menu, czy powiększony ekran menu, ułatwiają rejestrację i odtwarzanie obrazów wszystkim użytkownikom aparatu A1 II. Inne zaawansowane funkcje, takie jak intuicyjne, dotykowe włączanie śledzenia obiektów czy oparty na sztucznej inteligencji system AF rozpoznający w czasie rzeczywistym szeroki wachlarz obiektów, pozwalają czerpać przyjemność z fotografowania i filmowania jak najszerszemu kręgowi użytkowników.
Sony A1 II cena
Aparat cyfrowy Sony A1 II w dniu swojej premiery został zaprezentowany w cenie 32 999 zł za wersję body.