biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Sony A7C II body czarny - ILCE7CM2B

Kod produktu: 4548736154414
ID produktu: 33770
Cena: 10 995,00 zł 10995.00
Producent: Sony
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

 

Aparat cyfrowy Sony A7C II body czarny - ILCE7CM2B

 

aparat cyfrowy sony a7c ii body czarny - ilce7cm2b

 

Aparat A7C II obudzi drzemiącego w Tobie twórcę. Małe wymiary i przenośność dadzą Ci swobodę działania, a pełnoklatkowa matryca zapewni doskonałą jakość obrazu. Utrwalaj szczegóły na 33,0-megapikselowych fotografiach i filmach 4K z imponującym, 15-stopniowym zakresem dynamicznym. Dzięki procesorowi BIONZ XR i zaawansowanemu algorytmowi przetwarzania obrazu uzyskasz naturalną kolorystykę i lepszą jakość obrazu. 7,0-stopniowa stabilizacja w korpusie pozwoli uniknąć poruszenia zdjęć, a tryb aktywnej stabilizacji nada filmom 4K wygląd produkcji filmowej. Oparty na sztucznej inteligencji autofokus dokładnie ustawi ostrość nawet na poruszające się obiekty. Dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi dotykowemu, ergonomicznej konstrukcji i odporności na pył i wilgoć aparat sony A7C II świetnie nadaje się dla twórców, którzy pracują w ciągłym ruchu i poszukują doskonałości w zastosowaniach hybrydowych.

Sony A7C II i A7CR zaskakują! Praktyczna recenzja

 

Wielka wizja w każdym miejscu - Aparat cyfrowy Sony A7C II

aparat cyfrowy sony a7c ii

aparat sony a7c ii

Pełnoklatkowa matryca CMOS o efektywnej rozdzielczości 33,0 MP

Nowa, 33,0-megapikselowa matryca CMOS Exmor R™ w aparacie Sony A7C II zapewnia znakomitą jakość obrazu i wydajność podczas fotografowania i filmowania. Wyróżnia się szybkim odczytem danych, dużą czułością ISO (od 100 do 51 200)2, niskim poziomem szumów i precyzją odwzorowania kolorów.

sony a7c ii

Aparat Sony A7C II posiada zaawansowany procesor BIONZ XR™

Zaawansowany procesor obrazu BIONZ XR, nawet ośmiokrotnie wydajniejszy od swojego poprzednika, zwiększa szybkość i rozszerza możliwości przetwarzania zdjęć i filmów. Zapewnia naturalne przejścia tonalne, realistyczne kolory, niski poziom zakłóceń, lepszy obraz, a także szybsze działanie menu.

 
a7c ii

Zawsze dokładna ekspozycja i kolorystyka

Dzięki najnowszemu procesorowi obrazu i zaawansowanemu algorytmowi AE aparat cyfrowy Sony A7C II wykrywa obszary karnacji na twarzach i odpowiednio ustawia ekspozycję fotografii i filmów. Ekspozycja pozostaje stabilna nawet w przypadku światła w kadrze, głębokiego cienia lub bezpośredniego nasłonecznienia, a także gdy obiekt nie jest obrócony przodem do aparatu.

a7cii

„Twórczy wygląd” — urzeczywistniaj swoje wizje

Funkcja „Twórczy wygląd” pozwala kształtować klimat obrazu za pomocą 10 dostosowanych ustawień. Można ich używać bezpośrednio lub regulując osiem parametrów, takich jak kontrast, nasycenie i cienie, by tworzyć atrakcyjne fotografie i filmy w samym aparacie, bez dalszej postprodukcji.

 
aparat cyfrowy sony a7c ii

Różne ustawienia rozmiaru i jakości obrazu RAW - Sony A7C II

Bezstratna kompresja obrazu RAW zmniejsza objętość plików bez pogorszenia jakości obrazu. W trybie zdjęć seryjnych aparat może zrobić do 27 zdjęć w tym formacie. Użytkownik ma do wyboru trzy rozmiary bezstratnie skompresowanego obrazu (S/M/L). W przypadku obrazów JPEG i HEIF dostępne jest ustawienie jakości „Lekka” do tworzenia plików z mniejszą ilością danych.

aparat sony a7c ii

Zaawansowana 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu

Precyzyjny moduł stabilizacji obrazu w aparacie A7C II, zaawansowane czujniki żyroskopowe i zoptymalizowane algorytmy skutecznie kompensują drgania aparatu, dzięki czemu robiąc zdjęcia z ręki, można wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 7,0 stopni. Zgodne obiektywy z wbudowaną stabilizacją oraz lepsza współpraca między korpusem a obiektywem ułatwiają komponowanie ujęć nawet przy dużych ogniskowych, powodujących często znaczne zamazanie obrazu.

 
sony a7c ii

Ponad 70 obiektywów E-mount — twórz bez żadnych ograniczeń

Aparat cyfrowy Sony A7C II współpracuje z bogatą rodziną zaawansowanych optycznie obiektywów Sony z mocowaniem typu E, w tym serią G Master™, łączącą niesamowitą rozdzielczość z wyjątkowym efektem bokeh, oraz G Lens™, która zapewnia świetny obraz i gładki efekt bokeh. Te kompaktowe i lekkie obiektywy mają szeroki zakres zastosowań w fotografii i filmowaniu.

 

 

Aparat Sony A7C II - Wydajna produkcja filmów 

ilce-7cm2

 

Technologia zmieniająca Twoje twórcze wizje w rzeczywistość

Aparat Sony A7C II umożliwia nagrywanie filmów o wysokiej jakości niezależnie od pory i miejsca. Pozwala filmować w formacie 4K 60p/50p, nadawać obrazowi filmowy wygląd za pomocą profilu S-Cinetone™ i używać krzywych logarytmicznych, pomocnych w postprodukcji. A wszystko to w niezwykle małym, lekkim korpusie, który może pracować także w gimbalu lub na dronie.

 

 
aparat cyfrowy sony a7c ii

Nagrywanie doskonałych filmów w jakości do 4K 60p/50p - A7C II

Aparat A7C II obsługuje nagrywanie filmów 4K 60p/50p z indywidualnym odczytem wszystkich pikseli. Najnowszy procesor BIONZ XR i szeroki zakres dynamiczny zapewniają wyjątkowo płynne ujęcia obiektów w szybkim ruchu. Filmy 4K w formacie 30p powstają poprzez oversampling obrazu 7K z pełnej klatki, dzięki czemu są wyraźniejsze i bardziej szczegółowe.

sony a7c ii

S-Cinetone™: łatwe kreowanie kinowego wyglądu

Profil S-Cinetone, oparty na tej samej technologii koloru co renomowane kamery Sony Cinema Line, zapewnia naturalne tony ze środka skali, niezbędne do uzyskania zdrowego wyglądu skóry, jak również łagodne kolory i atrakcyjne światła.

 
a7c ii

A7C II - Zaawansowane funkcje filmowania, łatwa postprodukcja

Aparat cyfrowy Sony A7C II umożliwia wewnętrzny zapis obrazu w formacie 4:2:2 10 bitów z kompresją Long GOP lub All-Intra. Taki sposób zapisu pozwala uzyskać pełniejsze, bardziej naturalne przejścia tonalne i większą swobodę podczas korekty kolorystyki.

aparat cyfrowy sony a7c ii

Duże możliwości twórcze dzięki krzywym Log - Sony A7C II

Krzywa gamma S-Log3 rozszerza zakres przejść tonalnych od cieni do średniej szarości (18%) i zapewnia ponad 14-stopniowy zakres dynamiki tonalnej. Można również wybierać przestrzenie barw S-Gamut3 i S-Gamut3.Cine, zastosować własną tabelę LUT (Look Up Table) z krzywą gamma w celu sprawdzenia, jak będzie wyglądał materiał filmowy w postprodukcji, a nawet nagrywać film z zastosowaną tabelą LUT.

 

aparat sony a7c ii

Aparat Sony A7C II - Tryb aktywny stabilizacji obrazu ułatwiający filmowanie z ręki

Tryb aktywny zwiększa efektywność stabilizacji obrazu podczas filmowania z ręki. Dzięki połączeniu precyzyjnego modułu stabilizacji obrazu, zaawansowanych czujników żyroskopowych i zoptymalizowanych algorytmów film jest niezwykle płynny i stabilny. Zgodne obiektywy wykorzystują zarówno stabilizację w korpusie, jak i własne systemy. Zapewnia to bardzo dużą efektywność i pozwala nagrywać z ręki wyraźniejsze ujęcia nawet przy dużych ogniskowych.

 

 

 
a7c ii

Śledzenie w czasie rzeczywistym — utrzymaj ostrość

Wskaż żądany obiekt, a o resztę zatroszczy się funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym. Automatycznie wykrywa ona wskazany obiekt i śledzi go, dokładnie ustawiając ostrość.

a7c ii

Kompensacja „oddychania” — stabilny kąt widzenia

Kiedy włączysz tę funkcję, filmujący aparat Sony A7C II wykorzystuje technologię Sony Clear Image Zoom do kompensacji zmian kąta widzenia zachodzących podczas regulacji ostrości. Funkcja ta zapisuje również metadane, które umożliwiają zaawansowaną kompensację w postprodukcji, przy użyciu najnowszych programów Catalyst Browse / Prepare Plugin.

 

ilce-7cm2

Metadane usprawniające przebieg edycji - Aparat cyfrowy Sony A7C II

Metadane z materiału filmowego można wykorzystywać w programach Sony Catalyst Browse / Prepare / Prepare Plugin, co znacznie przyspiesza postprodukcję. Znaczniki ujęcia pozwalają wyróżniać ważne sceny (zarówno w czasie filmowania, jak i później), a następnie szybko wyszukiwać je podczas edycji w zgodnym programie lub odtwarzania w aparacie.

 

 

Szybszy, lepszy system AF

aparat cyfrowy sony a7c ii

sony a7c ii

Zaawansowane rozpoznawanie obiektów z użyciem procesora SI - A7C II

Aparat Sony A7C II jest wyposażony w procesor ze sztuczną inteligencją, przeznaczony specjalnie do przetwarzania dużych ilości danych w celu dokładniejszego rozpoznawania obiektów oraz rozszerzenia zakresu rozpoznawania.

a7c ii

Rozpoznawanie obiektów dzięki szacowaniu postawy człowieka

Dzięki innowacyjnemu procesorowi z SI aparat A7C II może dokładnie rozpoznawać ruchy ludzi, a przez to znacznie lepiej identyfikować oczy ludzkie. Technologia szacowania postawy człowieka wykorzystuje modelowanie szkieletu i dokładnie rozpoznaje nie tylko oczy, ale też pozycję ciała i głowy. Pozwala to nastawić i śledzić ostrość, gdy obiekt jest odwrócony od aparatu lub ma częściowo zasłoniętą twarz.

 
aparat sony a7c ii

Niezawodne rozpoznawanie kolejnych obiektów - Aparat cyfrowy Sony A7C II

Wydajny procesor ze sztuczną inteligencją w aparacie Sony A7C II rozpoznaje ludzi, zwierzęta, ptaki, owady, samochody/pociągi i samoloty. Oprócz oczu i głów psów i kotów identyfikowane są teraz oczy niektórych małych oraz pasących się zwierząt. Rozpoznawania tych zwierząt nie zakłóca nawet przesłonięcie oczu. W trybie rozpoznawania ptaków aparat ustawi ostrość na różne gatunki ptaków i będzie rozpoznawał ich głowy i tułowie.

ilce-7cm2

Systematyczne śledzenie w czasie rzeczywistym

Aparat cyfrowy Sony A7C II znacznie lepiej rozpoznaje obiekty z użyciem sztucznej inteligencji. Umożliwia to bardziej niezawodne śledzenie w szerszym zakresie warunków. Kiedy wskażesz obiekt i wciśniesz do połowy przycisk migawki, aparat rozpocznie śledzenie, pozwalając Ci zająć się kompozycją ujęcia.

 
aparat cyfrowy sony a7c ii

Automatyczne kadrowanie filmów z użyciem SI

Technologia rozpoznawania obiektów z użyciem sztucznej inteligencji umożliwia automatyczne przycinanie filmowanego obrazu w celu uzyskania optymalnej kompozycji. W rezultacie po zainstalowaniu aparatu na statywie kadrowanie jest na bieżąco korygowane, a ujęcie wygląda jak nakręcone przez kamerzystę. Śledzenie działa dokładnie nawet w przypadku zdalnego sterowania aparatem przy użyciu aplikacji Creators' App w smartfonie.

 

 

 
sony a7c ii

Dokładny system AF gęsto pokrywający rozległy obszar - A7C II

Podczas fotografowania aparat Sony A7C II wykorzystuje do 759 pól wykrywających fazę, które gęsto pokrywają około 94% obrazu, dzięki czemu rozpoznaje nawet obiekty zajmujące niewielką część kadru.

a7c ii

Precyzja systemu AF w słabym świetle — od –4,0 EV

Najnowsze algorytmy AF dokładnie ustawiają ostrość przy jasności nawet –4,0 EV (AF-S, odpowiednik ISO 100, obiektyw F2.0). Z kolei tryb „Priorytet ostrości” zwiększa niezawodność systemu AF w słabym oświetleniu i przy mniejszych otworach przysłony.

aparat sony a7c ii

Sony A7C II - Zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE

Migawki aparatu Sony A7C II — mechaniczna i elektroniczna — umożliwiają zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s lub do 8 kl./s w trybie podglądu na żywo. Ułatwia to uchwycenie najbardziej fotogenicznych chwil i ekspresji ruchomych obiektów.

 

Łatwość użycia wpisana w projekt 

sony a7c ii

 
a7c ii

Aparat Sony A7C II posiada wyraźny wizjer elektronicznym o dużej rozdzielczości

Wizjer elektroniczny OLED XGA o rozdzielczości około 2,36 mln pikseli i współczynniku powiększenia 0,70× zapewnia wysoką rozdzielczość i kontrast oraz jasny, wyraźny obraz nawet w pełnym słońcu. Obraz w wizjerze może być odświeżany 120 razy na sekundę — dwa razy częściej niż standardowo. Zapewnia to płynny podgląd i minimalne zamazywanie się obiektów w ruchu.

sony a7c ii

Intuicyjne, dotykowe menu

Gdy przeciągniesz palcem od lewej lub prawej strony ekranu, pojawią się ikony pozwalające szybko zmienić tryb zdjęć i inne ustawienia. Długie naciśnięcie elementu menu spowoduje dodanie go do „Mojego menu”, pozwalającego jeszcze lepiej dostosować aparat do własnych potrzeb.

 

 
a7cii

Stabilność chwytu podczas zdjęć z ręki - Sony A7C II

Projektanci aparatu A7C II zadbali o bezpieczeństwo, stabilność i wygodę trzymania. Użytkownik może też oddzielnie nabyć nowo opracowane, wygodne przedłużenie uchwytu, dzięki któremu długie sesje zdjęciowe nie będą tak męczące.

sony a7c ii

Aparat cyfrowy Sony A7C II zapewnia łatwą i sprawną obsługę

Podstawową funkcję aparatu Sony A7C II można szybko wybrać nowym pokrętłem Zdjęcia/Film/S&Q. Znajduje się ono obok pokrętła trybu, służącego do wybierania trybów ekspozycji i innych podstawowych ustawień w poszczególnych trybach pracy.

aparat cyfrowy sony a7c ii

Komponuj ujęcia na ekranie z regulacją nachylenia

Otwierany na bok monitor z regulacją kąta nachylenia ułatwia twórcze komponowanie ujęć podczas zdjęć z ręki, pracy z gimbalem, umieszczenia aparatu nad samą ziemią itp.

 
ilce-7cm2

System ochrony matrycy przed kurzem - Aparat Sony A7C II

Aparat cyfrowy Sony A7C II jest wyposażony w system ochrony przed kurzem z powłoką antystatyczną na filtrze optycznym i mechanizmem przemieszczania matrycy. Funkcja [Migawka po wyłączeniu zasilania] pozwala zamknąć migawkę w chwili wyłączania aparatu, aby zapobiec zakurzeniu przetwornika obrazu w czasie wymiany obiektywu.

aparat cyfrowy sony a7c ii

Trwały korpus ze stopu magnezu

Aparat Sony A7C II został zaprojektowany do zastosowań profesjonalnych, a jego ochronę zapewnia lekki, sztywny stop magnezu, z którego wykonane są góra, przód i tył obudowy oraz wewnętrzny szkielet.

sony a7c ii

A7C II to konstrukcja odporna na pył i wilgoć

Przyciski i pokrętła aparatu Sony A7C II są zaopatrzone w uszczelnienia, a zachodzące na siebie miejsca połączeń elementów obudowy tworzą podwójne zabezpieczenie. Rezultat to doskonała odporność na pył i wilgoć w złą pogodę.

 

Wiele opcji podłączenia - Aparat cyfrowy Sony A7C II

a7c ii

a7cii

Stabilna łączność ze smartfonem

Znacznie poprawiono stabilność połączenia w czasie przesyłania obrazów z aparatu do aplikacji Creators' App w smartfonie. Transmisja danych działa w tle nawet po zgaśnięciu wyświetlacza smartfona lub uruchomieniu innej aplikacji. Cała praca, od zdjęć po udostępnianie, przebiega teraz znacznie sprawniej.

aparat sony a7c ii

A7C II - Najwyższa jakość strumieniowych transmisji na żywo

Aparat Sony A7C II podłączony do komputera lub smartfona przez łącze USB może pełnić funkcję kamery internetowej 4K (2160p). Pozwala to używać zaawansowanych funkcji AF, a w połączeniu z jasnymi obiektywami uzyskać małą głębię ostrości i efekt bokeh podczas spotkań online i transmisji na żywo.

 
aparat sony a7c ii

Platforma Creators' Cloud

Creators’ Cloud to platforma łącząca technologię aparatów i kamer Sony ze sztuczną inteligencją w chmurze w celu ułatwienia pracy twórczej, od zdjęć po produkcję. To także miejsce do nawiązywania kontaktów i współpracy z innymi twórcami. Poznaj serwisy internetowe i aplikacje na smartfon lub komputer, które integrują sprzęt z aplikacjami i usługami do zdjęć i produkcji.

 

 

Aparat Sony A7C II został stworzony z myślą o środowisku naturalnym 

 

sony a7c ii

Plan ochrony środowiska Road to Zero

Od 2010 r. firma Sony realizuje program „Road to Zero”, służący osiągnięciu zerowego śladu ekologicznego. Związane z nim cele średnioterminowe zawarto w dokumencie „Zielone zarządzanie 2025”. Zadbaliśmy zatem, by aparat Sony A7C II mniej oddziaływał na środowisko w całym cyklu życia: od projektowania poprzez łańcuch dostaw, produkcję i pakowanie.

a7c ii

Tworzywa z recyklingu w aparatach i kamerach cyfrowych - Sony A7C II

Nasze wysokiej jakości tworzywo SORPLAS™ jest wytrzymałe i zdatne do wielokrotnego recyklingu. Staramy się jak najszerzej wykorzystywać SORPLAS i inne materiały z recyklingu w korpusach aparatów. Zmniejszamy w ten sposób presję na środowisko bez pogorszenia parametrów i funkcjonalności.

 
a7c ii

Technologia ułatwień dostępu w aparatach α

Aparaty Sony α są wyposażone w różne funkcje ułatwień dostępu, dzięki którym z naszej technologii może korzystać jak najwięcej osób. Przykładem jest funkcja czytnika ekranu, odczytująca na głos zawartość ekranów menu, z możliwością regulacji głośności i szybkości odczytu.

cena aparat cyfrowy sony a7c ii

Aparat cyfrowy Sony A7C II - Cena

Aparat cyfrowy Sony A7C II w dniu swojej premiery został zaprezentowany w dwóch odmianach. Pierwsza z nich to sam korpus modelu A7C II w cenie 10999 zł. Druga odmiana ILCE-7CM2 to zestaw z obiektywem Sony FE 28-60mm F4-5.6 - SEL2860 w cenie 12499 zł.

 

Parametry

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 33
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: pełnoklatkowa (24x36 mm)
Procesor BIONZ XR
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: w zależności od obiektywu
Jasność obiektywu [f/]: w zależności od obiektywu
Zakres ustawiania ostrości [cm]: w zależności od obiektywu
Makro [cm]: w zależności od obiektywu
Stabilizacja: tak
Średnica obiektywu [mm]: w zależności od obiektywu
Czas otwarcia migawki [s]: 30 s - 1/4000 s (1/8000 s dla migawki elektronicznej), tryb Bulb
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: TFT, dotykowy
Obracany LCD: tak
Wizjer: elektroniczny, 0,7x, 100% pokrycie kadru, rozdzielczość 2,359,296 pikseli
Autofokus: detekcja kontrastu, detekcja fazy, wieloobszarowy, centralny, selektywny jednopunktowy, śledzenie, pojedynczy, ciągły, dotykowy, wykrywanie twarzy, Live View
Manualfokus MF: tak
Tryby ekspozycji: priorytet przysłony, priorytet migawki
Czułość ISO: Auto, 100-51200 (rozszerzalna do 50-204800)
Balans bieli: 7 ustawień wstępnych
Lampa błyskowa: brak wbudowanej, stopka MI
Samowyzwalacz: tak
Zdjęcia seryjne: do 10 kl./s
Filmowanie: XAVC HS, MP4, H.265, Linear PCM; XAVC S, MP4, H.264, Linear PCM
Dźwięk: mikrofon stereo, głośnik mono
Format zapisu danych: RAW
Pamięć: UHS-II SD
Złącza: USB 3.2 Gen 1, ładowanie USB, port mikrofonowy, wyjście słuchawkowe
Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Waga [g]: 514 g (z akumulatorem)
Wymiary [mm] - szerokość: 124
Wymiary [mm] - wysokość: 63
Wymiary [mm] - głębokość: 71
Model akumulatora: NP-FZ100
Odmiany 33770,33771,33772,33773
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium