fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Sony A9 III body - ILCE9M3B | (w magazynie)

Kod produktu: 4548736153349
ID produktu: 35014
Cena: 31 998,00 zł 31 997,00 zł 31997.00
oszczędzasz: 1 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 31 995,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Producent: Sony
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Sprawdź program Fotoforma Care
[product id="36411"]
 

 

Aparat cyfrowy Sony A9 III body - ILCE9M3B

 

aparat cyfrowy sony a9 iii body - ilce9m3b

 

Aparat Sony A9 III, wyposażony w pierwszy na świecie pełnoklatkowy przetwornik obrazu z systemem globalnej migawki, to produkt z innej ligi, który nie zniekształca szybko poruszających się obiektów i niezwykle szczegółowo utrwala ulotne chwile.

SONY A9 III - test. Gdzie rewolucja, tam ofiary? 

aparat cyfrowy sony a9 iii body

Nadeszła nowa era rejestracji obrazu - Aparat Sony A9 III

Aparat A9 III jest wyposażony w pierwszy na świecie pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” o rozdzielczości 24,6 megapiksela z systemem globalnej migawki. W przeciwieństwie do matryc z migawką postępową, sekwencyjnie odczytujących rzędy pikseli, nowy przetwornik Exmor RS™ odczytuje wszystkie piksele równocześnie, nie zniekształcając szybko poruszających się obiektów. Minimalny czas migawki wynosi 1/80 000 sekundy (1/16 000 sekundy w trybie zdjęć seryjnych). Mając takie parametry, aparat Sony A9 III rozpoczyna nową erę w fotografii profesjonalnej.

 

(1) Obszar piksela (2) Obwód szybkiego przetwarzania sygnału (3) Procesor obrazu

[A] Standardowa „warstwowa” konstrukcja wykonana w technologii BSI [B] System globalnej migawki

aparat sony a9 iii

Zdjęcia seryjne z szybkością do 120 kl./s bez zaników obrazu

Aparat cyfrowy Sony A9 III ucieleśnia szybkość i dokładność. Z łatwością utrwala wszystkie ważne chwile. Umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością 120 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE i bez efektu „blackout” w wizjerze. Zaawansowany procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję niezwykle dokładnie i niezawodnie rozpoznaje różne obiekty.

 
sony a9 iii

Sony A9 III - Uchwyć chwile trwające ułamki sekundy

Aparat A9 III z łatwością uchwyci szybko poruszające się obiekty w niemal każdej sytuacji, bo minimalny czas otwarcia migawki wynosi 1/80 000 sekundy. Co więcej, zgodne lampy błyskowe Sony, jak HVL-F60RM2 i HVL-F46RM, synchronizują się ze wszystkimi czasami migawki. Dzięki temu unika się ostrego, nieliniowego spadku jasności, jaki występuje w trybie synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS).

 

a9 iii 

 
a9iii

Przetwornik Exmor RS z systemem globalnej migawki

Nowy, oparty na architekturze „stacked CMOS”, pełnoklatkowy przetwornik obrazu o efektywnej rozdzielczości 24,6 megapiksela jest wyposażony w globalną migawkę i wewnętrzną pamięć. Wyróżnia go wysoka rozdzielczość i wyjątkowa szybkość. Jednoczesny odczyt wszystkich pikseli zapobiega deformacji obiektów w szybkim ruchu, a dwuwarstwowa struktura i zaawansowana konwersja A/C do minimum ograniczają opóźnienia.

aparat sony a9 iii

Procesor obrazu BIONZ XR™ - A9 III

Procesor BIONZ XR, mający nawet osiem razy większą moc obliczeniową niż poprzednie wersje, zwiększa szybkość i znacznie rozszerza możliwości przetwarzania obrazu. Pozwala w czasie rzeczywistym przetwarzać duże ilości danych z nowej matrycy Exmor RS™ nawet podczas zdjęć seryjnych z szybkością 120 kl./s. Rezultat to wyraźnie lepsza jakość obrazu: bogatsza gradacja, bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów i mniejsze zakłócenia w obrazie. We wszystkich trybach fotografowania obsługiwany jest zapis 14-bitowych obrazów RAW o wysokiej jakości.

 
bezlusterkowiec sony a9 iii

Kompozytowe zdjęcia RAW osłabiają zakłócenia

Aparat Sony A9 III ma funkcję kompozytowych zdjęć RAW. Pozwala ona zrobić serię 4, 8, 16 lub 32 zdjęć, po czym połączyć je w jeden obraz o pełnej rozdzielczości i bardzo niskim poziomie zakłóceń przy użyciu programu komputerowego Sony Imaging Edge Desktop™. Dzięki temu można skrócić czas migawki podczas fotografowania dzikiej przyrody lub robić zdjęcia portretowe w słabym oświetleniu, a mimo to uzyskać wyjątkowo wysoką jakość obrazu i niski poziom zakłóceń nawet przy dużych wartościach ISO. Z kolei przy niższych czułościach funkcja ta osłabia przekłamania barw i postrzępienie krawędzi na zdjęciach robionych z ręki. (1) Standardowy (2) Kompozytowy RAW

aparat sony a9 iii

Aparat A9 III - Zaawansowana 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu

Aparat Sony A9 III jest stworzony do zdjęć z ręki. Precyzyjny moduł stabilizacji obrazu, zaawansowane czujniki żyroskopowe i zoptymalizowane algorytmy skutecznie kompensują drgania korpusu i pozwalają wydłużyć czas otwarcia migawki o 8,0 stopni. Dalszą poprawę obrazu może zapewnić stabilizacja wbudowana w obiektyw i lepsza wymiana danych między korpusem a obiektywami. Rezultat to efektywne sterowanie i wyraźne obrazy nawet przy dużych ogniskowych. [1] Obrót [2] Przechył lewo/prawo [3] Przechył góra/dół

 

sony a9 iii 

Fotografowanie bez efektu zaciemnienia

Obraz z wizjerze pozostaje widoczny przez cały czas, nawet podczas szybkich zdjęć seryjnych. Bardzo ułatwia to fotografowanie sportu i szybkich akcji. Znacznie zmalały też opóźnienia, które często drażniły użytkowników wizjerów elektronicznych. Teraz można z powodzeniem fotografować ulotne chwile.

 

a9 iii

Obliczanie parametrów AF/AE nawet 120 razy/sekundę - Aparat Sony A9 III

Śledzenie pozostaw aparatowi. Dzięki szybkiemu odczytowi danych z nowego przetwornika korpus A9 III może wyznaczać parametry AF/AE nawet 120 razy/sekundę — dwukrotnie częściej niż poprzedni model. System AF jeszcze dokładniej śledzi i przewiduje złożone, nagłe ruchy obiektów, a automatyka ekspozycji z łatwością reaguje na szybkie zmiany jasności. Do zwiększenia precyzji przyczynia się też ciągłość śledzenia w czasie zdjęć seryjnych. (1) Obliczenia AF/AE (2) 120 klatek/s

aparat a9 iii

Pre-Capture — uchwycisz każdy ważny moment

Funkcja Pre-Capture utrwala to, co zdarzyło się w okresie od 0,005 do 1 sekundy przed wyzwoleniem migawki. Działa niezależnie od formatu zapisu, nawet przy 120 kl./s, z pełnym śledzeniem AF/AE. Pomaga uchwycić chwile trwające ułamek sekundy, gdy odrobinę za późno wciśniesz spust migawki — na przykład moment zerwania się ptaka do lotu.

 
sony a9iii

Sony A9 III - Zwiększanie szybkości zdjęć seryjnych

Funkcja zwiększania szybkości zdjęć seryjnych tymczasowo zwiększa tempo wykonywania zdjęć, by umożliwić uchwycenie całej akcji. Jest to przydatne podczas fotografowania sportu i szybkich akcji, gdy można z grubsza przewidzieć najważniejszy moment.

sony a9 iii

System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym

Dzięki innowacyjnemu przetwarzaniu z użyciem sztucznej inteligencji aparat Sony A9 III może wykorzystać dane o kształtach obiektów do dokładnego rozpoznawania ruchu. Technologia szacowania postawy człowieka dokładnie identyfikuje nie tylko oczy, ale też pozycję ciała i głowy. Pozwala to nastawiać i śledzić ostrość, gdy obiekt jest odwrócony od aparatu lub ma zasłoniętą twarz. W trybie ciągłym AF, gdy spust migawki jest wciśnięty do połowy, aparat umożliwia rozpoznawanie odległych obiektów, które zajmują jedynie niewielką część kadru (jeszcze mniejszą niż w poprzednich generacjach systemu AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym), o ile znajdują się blisko obszaru ostrości. Może to przyspieszyć ustawianie ostrości na zbliżającego się sportowca na zawodach lekkoatletycznych lub narciarskich.

 
a9 iii

Niezawodne rozpoznawanie kolejnych obiektów - A9 III

Procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję pozwala lepiej identyfikować ludzi, zwierzęta, ptaki, owady, samoloty i samochody/pociągi. W przypadku tej ostatniej kategorii rozpoznawane są także kaski, jakie noszą na przykład kierowcy rajdowi. Oprócz oczu, głów i tułowi psów i kotów identyfikowane są teraz oczy niektórych małych oraz pasących się zwierząt. Ulepszenia w rozpoznawaniu ptaków zwiększają efektywność ustawiania ostrości na oczy różnych gatunków i identyfikacji tułowi. Nowością jest ustawienie Zwierzę/Ptak, umożliwiające zdjęcia zwierząt i ptaków bez przełączania ustawień.

aparat sony a9 iii

Szybki, precyzyjny system AF pokrywający duży obszar i funkcja śledzenia ostrości

Aparat cyfrowy Sony A9 III jest wyposażony w 759 pól AF z wykrywaniem fazy umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej i gęsto pokrywających około 95,6% kadru. Za szybkie przetwarzanie dużych ilości danych odczytywanych z przetwornika odpowiada zaawansowany procesor BIONZ XR. Dzięki zoptymalizowanym algorytmom uzyskuje się dużą dokładność obrazu. System Fast Hybrid AF łączy szybkość i wydajność śledzenia obiektów opartą na wykrywaniu fazy z dokładnością zapewnianą przez wykrywanie kontrastu. Niezawodnie śledzi nawet szybko i chaotycznie poruszające się obiekty.

 
aparat a9 iii

Aparat cyfrowy Sony A9 III - Szybkość śledzenia AF dostosowana do ruchu obiektu

Funkcja śledzenia AF pozwala utrzymywać ostrość na statycznych i ruchomych. Wybierz ustawienie najlepiej dostosowane do szybkości obiektu i warunków zdjęć: [Stabilna], [Standardowa] lub [Wysoka].

sony a9 iii

Dostosowywany obszar ostrości

Nowe ustawienia obszaru ostrości, XL i XS, pozwalają utrzymywać ostrość dokładnie na tym, co ważne. Rozmiar XS pomaga na przykład uniknąć ustawiania ostrości na gałęzie na pierwszym planie zdjęć przyrodniczych. Aparat pozwala tworzyć własne obszary ostrości o wybranym rozmiarze, również pionowe. W przypadku wyścigów torowych, których uczestnicy znajdują się obok siebie, zdefiniowanie własnego układu poziomego może ułatwić ustawianie ostrości na lidera.

 

a9 iii 

aparat cyfrowy sony a9 iii

Synchronizacja ze wszystkimi czasami migawki - Aparat A9 III

Aparat Sony A9 III połączony ze zgodną lampą błyskową Sony (np. HVL-F60RM2 lub HVL-F46RM) w pełni zsynchronizuje się z błyskiem nawet przy najkrótszym czasie migawki, wynoszącym 1/80 000 sekundy. Znacznie rozszerza to wachlarz twórczych możliwości. Przykładowo, fotografując w plenerze przy dużej jasności i krótkim czasie otwarcia migawki, można doświetlać obiekty bez użycia dużych zestawów oświetleniowych.

aparat sony a9 iii

Zdjęcia bez skutków migotania

Przetwornik obrazu z globalną migawką odczytuje stan wszystkich pikseli w tym samym momencie. Cała klatka jest więc jednakowo naświetlona, ale mogą wystąpić różnice w naświetleniu poszczególnych klatek. Ich osłabienie ułatwiają funkcje „Fotografowanie z Anti-flicker” i „Zmienna migawka”.

 

(1) α9 III (2) Migawka postępowa

 
sony a9 iii

Sony A9 III - Globalna migawka eliminuje z obrazu jasne pasy

System globalnej migawki w zaawansowanym przetworniku aparatu Sony A9 III umożliwia równoczesny odczyt wszystkich pikseli. Dzięki temu nie ma ryzyka, że na zdjęciach z wydarzenia obsługiwanego przez fotoreporterów pojawią się jasne pasy — ślady po błysku flesza, dobrze znane z aparatów z migawką postępową.

 

a9 iii 

 
aparat sony a9 iii

Szczegółowe filmy w jakości 4K bez deformacji obiektów

Aparat cyfrowy Sony A9 III pozwala nagrywać filmy 4K (3840 × 2160) w tempie do 120p, w formacie pełnoklatkowym lub Super 35mm (zbliżonym do APS-C). Przy ustawieniu 60p aparat odczytuje wszystkie piksele matrycy i wykonuje oversampling z rozdzielczości 6K.

sony a9 iii

Nowość w serii α: filmy 4K 120p bez przycięcia obrazu - A9 III

A9 III to pierwszy aparat Sony α, który nie przycina nagrywanego obrazu filmowego 4K (3840 × 2160) 120p, a tym samym pozwala wykorzystywać pełny kąt widzenia obiektywu. W rezultacie fragmenty jednej sceny nagrane w jakości 4K w zwolnionym tempie (120p) i normalnym tempie (24p) mają jednakowy kąt widzenia i mogą być montowane bez zmiany kadrowania.

a9iii

S-Cinetone™ — filmowy wygląd obrazu

Profil obrazu Sony S-Cinetone jest oparty na technologii koloru, która zapewnia piękne kolory i odcienie skóry w nagraniach z renomowanych kamer Cinema Line. S-Cinetone odtwarza naturalne tony ze środka skali, niezbędne do uzyskania zdrowego wyglądu skóry, jak również łagodne kolory i atrakcyjne światła. Dzięki niemu twórcy mogą skupić się na zdjęciach — i uzyskać filmowy wygląd materiału bez potrzeby korygowania kolorów.

 

 
aparat a9 iii

Sony A9 III - Kompensacja zmian kąta widzenia podczas regulacji ostrości

Funkcja kompensacji „oddychania” znacznie ogranicza zmiany kąta widzenia podczas regulacji ostrości w czasie filmowania. Nad zapewnieniem stabilności kadrowania czuwa opracowana przez Sony technologia Clear Image Zoom.

sony a9 iii

Stabilizacja z dynamicznym trybem aktywnym

Korpus aparatu wyposażony jest w 5-osiowy optyczny system stabilizacji obrazu z precyzyjnym modułem stabilizacji, czujnikami żyroskopowymi i zoptymalizowanymi algorytmami. Dodatkowo można użyć dynamicznego trybu aktywnego: zaawansowanego elektronicznego systemu stabilizacji, o 30% (w przybliżeniu) bardziej efektywnego od obecnego trybu Active Mode.

sony a9 iii

Automatyczne kadrowanie - Aparat Sony A9 III

Funkcja automatycznego kadrowania, rozpoznająca obiekty z użyciem sztucznej inteligencji, automatycznie przycina obraz w taki sposób, by główny obiekt zajmował najważniejsze miejsce w kadrze. Aparat zainstalowany na statywie itp. na bieżąco koryguje więc kadrowanie, dzięki czemu ujęcie wygląda jak nakręcone przez doświadczonego kamerzystę.

 

a9 iii 

sony a9 iii

Aparat cyfrowy Sony A9 III - Uniwersalny, uchylny monitor zwiększający elastyczność pracy

Aparat Sony A9 III jest wyposażony w monitor z 4-osiową regulacją. Łączy on funkcjonalność standardowego uchylnego monitora z uniwersalnością otwierania na bok, dzięki czemu daje pełną swobodę regulacji kąta podczas zdjęć w układzie pionowym i poziomym. Smukły, wytrzymały mechanizm pozwala wysunąć monitor poza tył obudowy i odchylać go o maksymalnie 98° w górę, 40° w dół i 180° na boki. Dotykowy, 3,2-calowy monitor LCD jest zoptymalizowany do pracy w plenerze. Rozdzielczość 2,1 mln pikseli, szeroki zakres barw i duża jasność gwarantują dobrą widoczność obrazu.

aparat sony a9 iii

Nowy przycisk własny z przodu

Nowością w serii Sony α jest przycisk własny z przodu korpusu. Ułatwia on obsługę bez zdejmowania dłoni z uchwytu i pozwala jeszcze lepiej dostosować aparat A9 III do własnych potrzeb i stylu pracy. Można na przykład przypisać do niego funkcję zwiększania szybkości zdjęć seryjnych, by jednym naciśnięciem przycisku zwiększać szybkość rejestracji klatek.

 
sony a9 iii

Znakomite parametry i działanie wizjera - Aparat A9 III

Wizjer OLED o rozdzielczości około 9,44 mln pikseli, powiększeniu 0,90× i polu widzenia 41° zapewnia wyraźny, rozległy podgląd. Dzięki ulepszeniom konstrukcyjnym odległość od oka wynosi aż 25 mm. Oryginalne rozwiązania optyczne osłabiają aberrację utrudniającą oglądanie obrazu w wizjerze i poprawiają warunki podglądu. Mniejsze opóźnienia obrazu w wizjerze i na monitorze ułatwiają stabilne kadrowanie, zwłaszcza w trybie zdjęć seryjnych. Wizjer ma trzy szybkości odświeżania: standardową (60 kl./s), wysoką (120 kl./s) i wyższą (240 kl./s). Ustawienie 240 kl./s zapewnia niezwykłą płynność obrazu w wizjerze i skutecznie zapobiega rozmywaniu się ruchu podczas zdjęć obiektów w ruchu lub poruszania aparatem.

a9 iii

Dwa gniazda zgodne z kartami CFexpress typu A

Oprócz kart pamięci SD UHS-I i UHS-II aparat Sony A9 III obsługuje bardzo szybkie nośniki CFexpress typu A, pozwalające szybko zapisywać duże ilości danych o zdjęciach i filmach z bufora aparatu. Nośniki te idealnie sprawdzają się podczas zdjęć seryjnych z szybkością 120 kl./s. Aby usprawnić pracę, użytkownik może rozdzielać zapisywane dane pomiędzy różne nośniki, stosując takie kryteria, jak typ pliku, rozmiar obrazu lub jakość obrazu.

 
aparat sony a9 iii

Aparat Sony A9 III - Oferowany oddzielnie uchwyt pionowy VG-C5

Oferowany oddzielnie uchwyt pionowy VG-C5 zwiększa funkcjonalność i wygodę podczas długich sesji zdjęciowych. Sam uchwyt i przycisk spustu migawki mają tak samo ergonomiczną konstrukcję jak korpus aparatu. Podobny jest też zestaw i układ elementów sterujących, z oddzielnym przyciskiem własnym z przodu (C5), przednim pokrętłem, pokrętłami L i R z tyłu oraz blokadą pokrętła R. Z myślą o długich sesjach projektanci uchwytu przewidzieli miejsce na dwa akumulatory NP-FZ100.

a9 iii

Duża niezawodność w trudnych warunkach

Aparat cyfrowy Sony A9 III wykazuje niezwykłą odporność na pył i wilgoć. Uzyskano ją dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym, jak silikonowe uszczelnienia wokół przycisków i wykładzina otaczająca gniazdo mocowania. Ulepszenia konstrukcyjne objęły też wizjer elektroniczny: dokładne uszczelnienie jego elementów optycznych jest równie skuteczne jak podwójne szklenie. Po dodaniu odpornych na pył i wilgoć obiektywów, lamp błyskowych i uchwytu pionowego VG-C5 aparat A9 III stanie się sercem zestawu na każde warunki i pogodę

 
aparat sony a9 iii

Wytrzymałość i solidność - Sony A9 III

Użycie lekkiego, sztywnego stopu magnezu w górnej, przedniej i tylnej osłonie oraz wewnętrznym szkielecie korpusu A9 III zapewnia dużą wytrzymałość konstrukcji, odporność na uderzenia i efektywność rozpraszania ciepła. Nowy korpus jest przygotowany na trudne warunki pracy w zastosowaniach profesjonalnych, a mimo to pozostaje stosunkowo nieduży i lekki.

sony a9 iii

Kurtyna zamykająca się w chwili wyłączenia zasilania

Zamykana kurtyna chroni przetwornik obrazu przed zakurzeniem w czasie wymiany obiektywu. Po włączeniu tej funkcji kurtyna automatycznie zamyka się w chwili wyłączenia zasilania.

 
sony a9iii

Aparat cyfrowy Sony A9 III - Ergonomiczny uchwyt

Uchwytowi aparatu Sony A9 III nadano nowy kształt — pewniejszy w trzymaniu i zmniejszający wysiłek fizyczny podczas długich sesji lub używania ciężkich teleobiektywów. Wypełniający dłoń, ergonomiczny kontur nie wysuwa się z ręki i zapobiega zmęczeniu.

 

ilce-9m3 

 
bezlusterkowiec sony a9 iii

Udoskonalone wyświetlanie grup

Zdjęcia seryjne, wykonywane z szybkością do 120 kl./s, można łączyć w grupy. Ułatwia to wyszukanie konkretnej fotografii w obszernym materiale i radykalnie zwiększa efektywność pracy. Grupom można także przypisywać oceny, które pomagają w późniejszym filtrowaniu i przeszukiwaniu. Obrazy pozostają pogrupowane również po ich zaimportowaniu do programu edycyjnego w komputerze.

sony a9 iii

Wbudowana sieć Wi-Fi do przesyłania na serwer FTP i do smartfona oraz zdalne sterowanie z komputera - A9 III

Dzięki łączu Wi-Fi (IEEE 802.11ac) z technologią MIMO 2×2 aparat A9 III może przesyłać dane nawet dwa razy szybciej od poprzednika. Transmisja w paśmie 5 GHz gwarantuje najwyższą szybkość i stabilność zarówno fotoreporterom i autorom zdjęć sportowych, którzy muszą natychmiast dostarczyć materiał, jak i w zastosowaniach studyjnych. Przejrzysty system obsługi aparatu ułatwia przesyłanie zdjęć i filmów przez FTP, Wi-Fi, szybką sieć przewodową lub z użyciem tetheringu USB i smartfona.

 
aparat sony a9 iii

Wyraźniejsze notatki głosowe

Z tyłu aparatu, blisko ust użytkownika znajduje się dedykowany mikrofon, który zapewnia lepszą jakość notatek głosowych, jakimi można uzupełnić zdjęcia. Fotograf może przesłać te notatki na serwer FTP wraz ze zdjęciami, by przekazać dokładne informacje wydawcy. Dzięki aplikacji mobilnej Transfer & Tagging (w wersji 1.9 lub nowszej) możliwa jest nawet zamiana notatek głosowych na tekst.

a9 iii

Aparat Sony A9 III - Różne wstępnie zaprogramowane ustawienia IPTC

Fotografie można wzbogacać metadanymi IPTC (International Press Telecommunications Council). Aparat cyfrowy Sony A9 III pozwala przechowywać w pamięci 20 ustawień takich metadanych i wybierać je odpowiednio do potrzeb. Bywa to bardzo przydatne podczas fotografowania różnych dyscyplin, z których każda wymaga innych danych IPTC.

 

a9 iii 

aparat sony a9 iii

Cel Sony: zerowy ślad ekologiczny

Sony Group realizuje projekt „Road to Zero”, którego celem jest osiągnięcie zerowego śladu ekologicznego. Aby zmniejszyć wpływ na środowisko, dopracowujemy wszystkie etapy wytwarzania i dystrybucji aparatów i akcesoriów, od projektowania przez produkcję po pakowanie i transport.

cena sony a9 iii

Sony A9 III cena

Aparat cyfrowy Sony A9 III w dniu swojej premiery został zaprezentowany w cenie 31 999 zł za wersję body.

 
aparat sony a9 iii

Akcesoria w zestawie z aparatem A9 III

 • Akumulator NP-FZ100
 • Ładowarka BC-QZ1
 • Przewód zasilający
 • Ochraniacz przewodu
 • Pasek na ramię
 • Przykrywka korpusu
 • Osłona stopki akcesoriów
 • Muszla oczna
 

Parametry

Liczba efektywnych pikseli [mln]: Fotografie: maks. około 24,6 megapiksela, filmy: maks. około 20,3 megapiksela
Typ matrycy: CMOS Exmor RS
Rozmiar matrycy: Pełnoklatkowy (35,6 × 23,8 mm)
Procesor BIONZ XR™
Stabilizacja: Mechanizm przemieszczania przetwornika obrazu z kompensacją w 5-kierunkach (kompensacja zależy od specyfikacji obiektywu)
Czas otwarcia migawki [s]: Fotografie: od 1/80 000 s do 30 s i B; filmy: od 1/8000 s do 1 s
Rozmiar LCD [cale]: 3,2
Typ LCD: TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]: 2 095 104
Wizjer: Wizjer elektroniczny 1,6 cm (typ 0,64″) (Quad-XGA OLED)
Czułość ISO: Fotografie: ISO 250–25 600 (z możliwością rozszerzenia do ISO 125–51 200), automatyczna (ISO 250–12 800, z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy); filmy: odpowiednik ISO 250–25 600, automatyczna (ISO 250–12 800 z możliwością wyboru górnej i dolnej gr
Lampa błyskowa: 1/80 000 s, 1/500 s
Zdjęcia seryjne: Zdjęcia seryjne z szybkością do 120 klatek na sekundę
Dźwięk: Mikrofon - Wbudowany, stereofoniczny; Wbudowany, do notatek głosowych. Głośnik - Wbudowany, monofoniczny
Format zapisu danych: JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.32, zgodność z MPF Baseline), HEIF (zgodność z MPEG-A MIAF), RAW (zgodność z formatem Sony ARW 5.0)
Pamięć: SLOT1: gniazdo wielofunkcyjne na kartę pamięci SD (zgodną z UHS-I/II) / kartę CFexpress typu A, SLOT2: gniazdo wielofunkcyjne na kartę pamięci SD (zgodną z UHS-I/II) / kartę CFexpress typu A
Waga [g]: Korpus - Około 617 g. Z akumulatorem - Około 702 g
Wymiary [mm] - szerokość: 136,1
Wymiary [mm] - wysokość: 96,9
Wymiary [mm] - głębokość: 82,9
Model akumulatora: NP-FZ100
Cena 300
Link https://rent.fotoforma.pl/aparaty/sony_a9m3/
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium