fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat Nikon Z f body (czarny)

Kod produktu: 4960759913760
ID produktu: 33980
Cena: 9 599,00 zł 9599.00
Producent: Nikon
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Andrzej Wasilkiewicz

Specjalista ds. sprzedaży

Najpotężniejszy dotychczasowy produkt w linii cyfrowych „powrotów do przeszłości” Nikona, pełnoklatkowy, inspirowany przez twórców aparat bezlusterkowy Zf, udowadnia raz jeszcze, że dobry styl nigdy nie wychodzi z mody. Podczas gdy projekt korpusu aparatu nawiązuje do filmowych, stalowych, funkcjonalnych elementów vintage'owych lustrzanek jednoobiektywowych, wnętrze wyposażone jest w najnowsze funkcje serii Z.

Aparat Nikon Z f body

 

aparat nikon z f body

 

Jego wygląd. Jego możliwości. Sposób, w jaki tworzysz. Twórz wyjątkowe dzieła aparatem Nikon Z f. Oszałamiająca jakość pełnoklatkowych zdjęć, aby wiernie oddać Twoją estetykę. Z dumą prezentuj swoją kreatywność używając pełnoklatkowego aparatu bezusterkowego, który jest inspirowany legendarną lustrzanką. Zatrać się w radości fotografowania po raz pierwszy — lub od nowa. 

Nikon Zf to powrót do korzeni fotografii. Test w Japonii

 

Aparat Nikon Z f  - Inspirowany lustrzanką Nikon FM2

Model Z f to połączenie klasycznej konstrukcji analogowego aparatu firmy Nikon z zaawansowaną technologią serii Z, które zapewnia nowe możliwości. To idealne zespolenie przeszłości i teraźniejszości.

 

aparat nikon zf

 

Dostosuj go do siebie

Czarne wykończenie precyzyjnie frezowanych, mosiężnych, mechanicznych pokręteł sterowania z biegiem czasu odsłania atrakcyjną patynę. Im częściej używasz aparatu Nikon Z f, tym bardziej staje się on jedynym w swoim rodzaju.

Prawdziwe możliwości aparatu pełnoklatkowego. Czysta kreatywność - Nikon Zf 

Klasyczny wygląd i pokrętła aparatu Z f mogą przypominać lustrzanki formatu 35 mm z dawnych czasów, ale ten pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy powstał z myślą o współczesnych wyzwaniach — aby zaspokoić Twoje kreatywne potrzeby. Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,5 mln pikseli w połączeniu z procesorem EXPEED 7 i dużą ilością światła wpuszczanego przez mocowanie Z zapewnia większą swobodę tworzenia. Ostrość, kontrast, dokładność kolorów, zakres dynamiki, precyzja ustawiania ostrości, jakość zdjęć przy słabym oświetleniu — otrzymujesz narzędzia potrzebne do stworzenia własnego, niepowtarzalnego stylu. Procesor EXPEED 7, stosowany w profesjonalnych modelach Z 8 i Z 9 firmy Nikon, gwarantuje idealną współpracę wszystkich funkcji aparatu. Steruje AF z algorytmami głębokiego uczenia, które pozwalają aparatowi Nikon Zf wykrywać i śledzić więcej obiektów niż jakikolwiek inny systemowy aparat bezlusterkowy. Stanowi podstawę wyjątkowej, wbudowanej w aparat redukcji drgań, która pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 8,0 stopni.* Ponadto dzięki procesorowi EXPEED 7 matryca może zapewniać tak czyste, wolne od szumów zdjęcia przy wysokich czułościach ISO. Podczas fotografowania aparat Nikon Z f zapewnia natywny zakres czułości ISO 100 – 64000 (z możliwością rozszerzenia do 204800 w trybie Hi 1.7). Przy filmowaniu maksymalna natywna czułość ISO wynosi 51200 (z możliwością rozszerzenia do 204800 w trybie Hi 2). Niezależnie od tego, czy fotografujesz wieczorem i przy gorszym oświetleniu, czy też chcesz uzyskać szczegółowe zdjęcia w pełnym słońcu. Uchwycisz idealne ujęcie.

 

 

Rewolucyjna stabilność dzięki wyjątkowej redukcji drgań

Takiej redukcji drgań (VR) jeszcze nie było. Wyjątkowy system redukcji drgań (VR), zastosowany w aparacie Nikon Z f, gwarantuje stabilność obrazu — dzięki wbudowanemu w aparat, niesamowitemu, 5-osiowemu mechanizmowi stabilizacji o skuteczności 8,0 stopni i pierwszej na świecie funkcji VR pola AF.1,2 W przypadku zdjęć funkcja VR pola AF zapewnia prawdziwie rewolucyjną kontrolę nad najostrzejszym punktem kadru. Zamiast po prostu stabilizować środek obrazu, system VR stabilizuje aktywne pole AF. Niezależnie od tego, czy komponujesz ujęcie z punktem ostrości na krawędzi kadru, czy też śledzisz szybko poruszający się obiekt, niezawodnie uzyskasz ostrość tam, gdzie ma to znaczenie. Podczas filmowania możesz jednocześnie korzystać z wbudowanego w aparat systemu VR z przesunięciem matrycy oraz z elektronicznej redukcją drgań.3 Będziesz w stanie płynne ujęcia rejestrowane podczas marszu, a jeśli używasz obiektywu szerokokątnego NIKKOR Z, zostaną skorygowane wszelkie zniekształcenia trapezowe. Zdjęcia lub filmy, system VR wbudowany w aparat doskonale nadaje się do stabilizowania obiektywów stałoogniskowych. Możesz nawet zamocować cenne, klasyczne obiektywy NIKKOR z mocowaniem F i wykorzystać wszystkie zalety systemu VR w aparacie Z f, wydłużając czas otwarcia migawki o 8-stopni bez pogarszania jakości zdjęcia.

 

 

Aparat Nikon Zf  - Wykrywanie obiektu nawet przy ręcznym ustawianiu ostrości

Dzięki mocy obliczeniowej procesora EXPEED 7 i technologii głębokiego uczenia ten pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy zapewnia najlepsze wspomaganie ręcznego ustawiania ostrości: wykrywanie obiektu. Jeśli włączysz wykrywanie obiektu podczas fotografowania z ręcznym ustawianiem ostrości (MF), aparat Nikon Zf rozpozna obiekt i automatycznie ustawi na nim pole ostrości. To prawdziwa oszczędność czasu, gdy wykonujesz portrety ludzi, zwierząt lub ptaków, ponieważ możesz polegać na aparacie, który przesunie pole ostrości na twarz lub oko. Możesz skupić się na kompozycji. Wykrywanie obiektu w trybie MF działa niezależnie od tego, czy fotografujesz z użyciem wizjera, czy monitora. Możesz go również używać podczas fotografowania klasycznymi obiektywami z mocowaniem F.

 

 

Uzyskaj oszałamiające szczegóły dzięki fotografowaniu z przesunięciem piksela

Po raz pierwszy w aparacie Nikon Z jest dostępna funkcja fotografowania z przesunięciem piksela, która umożliwia połączenie maksymalnie 32 zdjęć w celu tworzenia niezwykle szczegółowych obrazów o ultrawysokiej rozdzielczości i spektakularnym odwzorowaniu kolorów. Funkcja ta jest idealna do fotografowania w kontrolowanych warunkach studyjnych — lub w przypadku scen, w których fotografowany obiekt jest całkowicie nieruchomy. Wybierz przesunięcie o jeden piksel, aby z połączenia czterech lub ośmiu zdjęć uzyskać plik RAW o rozdzielczości 24 mln pikseli, odpowiadający wielkością czterem klatkom w formacie RAW. Albo włącz przesunięcie o 0,5 piksela, aby z połączenia 16 lub 32 zdjęć utworzyć plik RAW, który ma imponującą rozdzielczość 96 mln pikseli, przy maksymalnej wielkości zdjęcia odpowiadającej 16 klatkom w formacie RAW. Po połączeniu ośmiu lub 32 zdjęć efekt mory, przekłamania barw i szumy zostają radykalnie zredukowane. W połączeniu z doskonałą skutecznością systemu ustawiania ostrości, który zastosowano w aparacie Nikon Zf rezultaty fotografowania z przesunięciem piksela są zdumiewające. Od oszałamiającego do niesamowitego — naprawdę nie ma nic pomiędzy.

W pełni obrotowy, ruchomy monitor - Nikon Z f 

Obrotowy, ruchomy monitor dotykowy, zastosowany po raz pierwszy w pełnoklatkowym aparacie Nikon Z, ułatwia fotografowanie pod dowolnym kątem przy zachowaniu wyraźnego widoku kadru. Ponadto zyskujesz zupełnie nowy sposób przypisywania funkcji fotografowania przy użyciu dotykowego Fn. Dotykowy FN pozwala przypisać kluczowe elementy sterujące do dziewięciu konfigurowalnych obszarów na jasnym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Jest to elastyczny i intuicyjny sposób obsługi aparatu: wystarczy dotknąć obszaru, aby przesunąć pole AF, przełączać się między oczami fotografowanych osób, wybierać wyświetlanie siatki, włączać wirtualny horyzont i nie tylko. Przy włączonym dotykowym FN możesz, patrząc przez wizjer, komponować ujęcie, a jednocześnie używając kciuka, ustawiać ostrość na monitorze. Monitor lub wizjer, niezależnie od tego, jak fotografujesz, obsługa jest płynna. Jeśli obrócisz aparat, aby fotografować w kadrze pionowym, menu ekranowe i elementy zostaną wyświetlone w orientacji pionowej. A gdy obrócisz monitor do siebie, aparat automatycznie przełączy się w tryb autoportretu. 

Precyzja

nikon z f

Epicki zasięg ostrości - Aparat Nikon Z f 

Dzięki 299 punktom autofokusa pokrywającym matrycę można ostro ustawić ostrość na obiekcie w dowolnym miejscu kadru. Komponuj, jak chcesz - Nikon Z f jest przygotowany do podążania za Twoimi wskazówkami.

nikon zf

Wykrywanie i śledzenie obiektów

Ludzie. Ptaki. Zwierzęta. Pojazdy. Samoloty. Nawet jeśli obiekt jest mały, porusza się szybko i nieprzewidywalnie, aparat Nikon Z f wykryje go i będzie bezbłędnie śledzić.

 
z f

Nikon Zf  - Niestandardowy rozmiar szerokiego pola AF

Chcesz zdefiniować własne pole ostrości? Aż 77 niestandardowych konfiguracji dla zdjęć — i 66 dla filmów — pozwala precyzyjnie ustawić kształt, rozmiar i położenie pola ostrości.

aparat nikon zf

Skuteczny nawet w ciemności - Aparat Nikon Z f 

Autofokus działa od niezwykłej wartości -10 EV.5 Nawet jeśli nie świeci Księżyc, nocna sesja już nigdy nie będzie fotografowaniem w ciemności.

 
aparat cyfrowy nikon z f

Zdjęcia pod światło to nie problem

Piksele AF na matrycy umożliwiają wykonywanie zdjęć pod światło. Twarze są ostre, nawet jeśli bezpośrednio za fotografowanymi osobami znajduje się silne źródło światła.

 

 

Szybkość - Aparat Nikon Zf 

nikon z f

Zapis serii przed zwolnieniem migawki

Uchwyć chwile, których nie widzisz. Aparat Nikon Zf może zapisywać zdjęcia nawet przez sekundę przed pełnym naciśnięciem spustu migawki.

 
nikon z f

Aparat Nikon Z f  - Duża liczba klatek na sekundę

Mrugniesz okiem i umyka Ci ważna chwila? Nie przy zapierających dech w piersiach szybkościach zdjęć seryjnych, nawet 30 kl./s (JPEG, duże lub normalne) i 14 kl./s podczas rejestrowania zdjęć w formacie RAW. I to z pełnym śledzeniem AF/AE.

 

 

Trzy profile monochromatyczne

nikon zf

Przełącz - Nikon Zf 

Błyskawicznie nadaj zdjęciom i filmom klasyczny czarno-biały wygląd — jednym ruchem przełącznika

 
bezlusterkowiec nikon zf

Monochromatyczne

Do ostrych, codziennych czarno-białych zdjęć z lekko podwyższonym kontrastem.

nikon z f

Aparat Nikon Z f - Równomierne monochromatyczne

Zapewnia łagodniejsze przejścia tonalne z dużą ilością szczegółów — idealne do dalszej edycji.

 
zf

Monochromatyczne z głębokimi odcieniami

Uzyskaj efekt czerwonego filtra, aby uzyskać dramatycznie przyciemnione niebo i oszałamiające szczegóły chmur.

 

 

Do filmowania - Nikon Zf

aparat nikon zf

 

Kinowa jakość filmów

Uchwyć chwile, których nie da się wyreżyserować nawet wtedy, gdy zmienia się światło. Wyraźny obraz w rozdzielczości 4K, płynny AF, czysty dźwięk i długi czas nagrywania pozwalają tworzyć filmy zgodne z Twoją wizją. 

 

aparat cyfrowy nikon z f

 

Aparat Nikon Z f - Od nagrań 4K Ultra HD po ekstremalne spowolnienie ruchu

Rejestruj materiały 4K (nadpróbkowanie z rozdzielczości 6K) o wspaniałej ostrości z szybkością 24p lub 30p7. Wykonuj spowolnione nagrania 4K/60p8lub idź na całość i nagrywaj sekwencje z ekstremalnym spowolnieniem ruchu w Full-HD/120p.

 

nikon z f

 

Długie ujęcia. Elastyczna kompresja

Filmy nagrywane w jednym ujęciu, dlaczego nie? Możesz nagrywać ujęcia trwające do 125 minut, bez stosowania cięć. Nagrywaj filmy z użyciem 8-bitowego lub 10-bitowego kodeka H.265/HEVC, w formatach SDR, HLG lub N-LOG.

 

nikon z f

 

Automatyczna regulacja ustawień podczas nagrywania w trybie z preselekcją czasu - Nikon Zf

Z f to pierwszy aparat Nikon Z zapewniający pełną kontrolę ustawień w trybie automatyki z preselekcją czasu. Czułość ISO i przysłona są regulowane automatycznie, co jest idealne do filmowania przy zmieniającym się oświetleniu.

Do fotografowania 

z f

 

Aparat Nikon Z f - Niesamowite zdjęcia

Opowiadaj historie. Twórz tak, jak tworzysz. W połączeniu z jasnymi obiektywami NIKKOR Z, które zapewniają ogromną głębię ostrości i kremowe rozmycie tła, aparat Nikon Zf otwiera tak wiele możliwości kreatywnego fotografowania.

 

aparat nikon zf

 

Precyzyjna kontrola podczas wykonywania portretów

Z łatwością dostosuj odcień i jasność, uzyskaj miękki wygląd skóry, jednocześnie zachowując ostrość oczu i włosów, lub uzyskaj bogatsze tony i unikaj prześwietlenia jasnych obszarów.

 

nikon z f

 

Udoskonalony tryb automatyczny - Nikon Zf

Fotografuj w trybie AUTO, a technologia głębokiego uczenia, zastosowana w aparacie Nikon Z f, rozpozna sytuację i dostosuje najważniejsze ustawienia aparatu tak, aby uzyskać idealne zdjęcie. Wszystko, co musisz zrobić, to skomponować kadr.

 

aparat cyfrowy nikon zf

 

Ostrość ustawiona na oczy

Zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania, aparat Nikon Zf może ustawić i utrzymywać ostrość na oczach ludzi, zwierząt domowych oraz ptaków. Nawet jeśli oczy są zasłonięte włosami, goglami lub okularami, albo gdy głowa jest skierowana w dół.

 

Obsługa 

zf

Sterowanie mechaniczne - Aparat Nikon Zf

Obracając górne pokrętła aparatu Nikon Z f można ustawiać czułość ISO, czas otwarcia migawki lub kompensację ekspozycji, czemu towarzyszą przyjemne wrażenia dotykowe i kliknięcie.

aparat nikon z f

Elementy sterujące na ekranie dotykowym

Wolisz fotografować używając monitora? Możesz zablokować górne pokrętła aparatu Nikon Zf i ustawiać czułość ISO, przysłonę i ekspozycję w menu.

 
zf

Dwa gniazda kart pamięci - Nikon Z f

W opływowym korpusie mieszczą się dwa gniazda karty pamięci — jedno SD i jedno MicroSD. Masz większa swobodę zarówno fotografowania, jak i przechowywania.

 

 

Trwałość 

nikon zf

Nikon Z f - Skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi

Ten pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy możesz bez obaw zabrać wszędzie tam, dokąd zaprowadzi Cię inspiracja. Wysoce skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi chroni przed kurzem, brudem i wilgocią.

 
aparat cyfrowy nikon zf

Wytrzymały korpus

Przód i górna część korpusu aparatu Nikon Zf są wykute z wysoce lekkiego i wytrzymałego stopu magnezu. Uderzenia i obicia wynikające z codziennego użytkowania nie stanowią problemu.

zf

Dwie powłoki matrycy - Aparat Nikon Z f

Powłoka przewodząca prąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne, które aktywnie odpycha cząsteczki kurzu. Powłoka fluorowa ułatwia natomiast czyszczenie matrycy.

 

nikon z f

Akcesoria w zestawie z aparatem Nikon Z f:

 • Pokrywka gorącej stopki BS-1
 • Pokrywka bagnetu korpusu BF-N1 do aparatów z mocowaniem Z firmy Nikon
 • Pasek AN-DC27
 • Akumulator jonowo-litowy EN-EL 15c
 • Okular wizjera DK-33
 • Kabel USB UC-E25
 

Parametry

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 25,28
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: pełnoklatkowa (24x36 mm)
Procesor EXPEED 7
Rozmiar LCD [cale]: 3.2
Typ LCD: Ruchomy, dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z możliwością regulacji balansu kolorów oraz sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 15 poziomów Około 2100 tys. punktów
Obracany LCD: tak
Wizjer: Wizjer elektroniczny o przekątnej 1,27 cm (0,5 cala), ok. 3690 tys. punktów (technologia Quad VGA) w technologii OLED z funkcją regulacji balansu kolorów oraz sterowaniem jasnością metodą automatyczną lub z wykorzystaniem 13 poziomów jasności
Autofokus: Hybrydowy autofokus z detekcją fazową/autofokus z detekcją kontrastu ze wspomaganiem AF; Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C), tryb ciągłego AF (AF-F; dostępny tylko w trybie filmowania); wyprzedzające śledzenie ostrości
Manualfokus MF: Ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości
Tryby ekspozycji: AUTO: automatyczny, P (automatyka programowa z fleksją programu), S (automatyka z preselekcją czasu), A (automatyka z preselekcją przysłony), M (manualny)
Czułość ISO: ISO 100 do 64000 (do wyboru regulacja w krokach co ¹⁄₃ lub 1 EV)
Balans bieli: Automatyczny (3 rodzaje)
Samowyzwalacz: 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s
Zdjęcia seryjne: Maksymalnie 30 kl./s. Seryjne wolne: ok. 1 do 7 kl./s. Seryjne szybkie: ok. 7,8 kl./s. Zdjęcia seryjne szybkie (rozszerzone): ok. 14 kl./s. Szybkie rejestrowanie zdjęć (C30): ok. 30 kl./s
Dźwięk: Liniowy PCM (48 kHz, 24 bity, dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (48 kHz, 16 bitów, dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)
Pamięć: 1 karta Secure Digital (SD) i 1 karta micro Secure Digital (SD)
Waga [g]: 710
Wymiary [mm] - szerokość: 144
Wymiary [mm] - wysokość: 103
Wymiary [mm] - głębokość: 49
Model akumulatora: EN-EL15c
Odmiany 33980,33986,33985
Integracja z gwarancją TU Europa Tak
Konsultant nazwa:Andrzej Wasilkiewicz#stanowisko:Specjalista ds. sprzedaży#miniatura:/userdata/public/assets/Opinie eksperta/andrzej.jpg

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium