biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK

Kod produktu: UMLEICG2420K
ID produktu: 5873
Cena: 4 698,00 zł 4698.00
Producent: Eizo
Dostępność: Produkt na zamówienie
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

 

 Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK

 

Optymalna reprodukcja kolorów dla profesjonalistów. Monitor Eizo ColorEdge CG2420 BK tworzony specjalnie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, designie i postprodukcji. Oferuje wbudowany kalibrator, doskonałą reprodukcję kolorów zgodną ze standardami oraz wyjątkowo wysoki kontrast zapewniający odtwarzanie prawdziwej czerni.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Precyzyjne zarządzanie kolorem

 

Monitor Eizo CG2420 ma wbudowany czujnik automatycznej kalibracji

Czujnik automatycznej kalibracji znajduje się w górnej części obudowy monitora Eizo CG2420 i wysuwa się tylko podczas przeprowadzania kalibracji. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych urządzeń i bez problemu działa także w trybie portretowym.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

ColorNavigator 6: oprogramowanie do zarządzania kolorem

Dołączone do monitora Eizo CG2420 BK oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Wbudowany czujnik korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut. Najnowsza wersja oprogramowania ColorNavigator jest zawsze dostępna na stronie www.eizo.com.

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 6

 

ColorNavigator NX: oprogramowanie do kontroli jakości

Monitor Eizo ColorEdge CG2420 jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, emulacją, wbudowanymi czujnikami oraz ustawieniami trybu pracy. Dzięki ColorNavigator NX dane kalibracji są zapisywane w monitorze zamiast w systemie operacyjnym komputera, w związku z czym nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla każdego podłączonego komputera. ColorNavigator NX najlepiej współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator Network.

 

ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości

Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające precyzyjną, scentralizowaną kontrolę parametrów wszystkich monitorów z serii Eizo ColorEdge, na których zainstalowano oprogramowanie ColorNavigator NX. Dzięki niemu administratorzy sieci mogą m.in ustawić tryb pracy, zaplanować automatyczną kalibrację i zarejestrować lub zmienić ustawienia zarządzania monitorami bez względu na to, czy monitory są na miejscu, czy w innej lokalizacji. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK

 

Oprogramowanie ColorNavigator 6 pozwala ocenić, jak będą wyglądały kolory wyświetlane na różnych urządzeniach takich jak tablety, smartfony, laptopy i monitory LCD lub CRT. Spektrofotometr ColorNavigator 6 sczytuje kolory emulowanego urządzenia z próbek wyświetlanych w przeglądarce internetowej i tworzy profil ICC. Grafik lub fotograf może następnie użyć tego profilu na monitorze ColorEdge CG, aby zobaczyć, jak będą wyglądały stworzone przez niego materiały na urządzeniu klienta końcowego.

 

Funkcje przydatne dla grafików i projektantów

 

Monitor Eizo CG2420 BK gwarantuje odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

Monitor Eizo Color Edge CG2420 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora Eizo CG2420 oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej - monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK

Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI możliwe jest dostarczanie do monitora Eizo ColorEdge CG2420 10-bitowej informacji o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tablicy LUT monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej kolorów, co zapewnia płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E pomiędzy sąsiednimi kolorami.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał. W przypadku wejścia HDMI potrzebny jest także sprzęt obsługujący Deep Color.

 

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno - monitor Eizo CCG2420-BK

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora Eizo Color Edge CG2420 BK z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Błyskawiczna stabilizacja koloru w monitorze Eizo ColorEdge CG2420

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi Eizo CG2420 pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz monitor w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Jednolity obraz na całej powierzchni w CG2420

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor Eizo CG2420 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

 

Monitor Eizo CG2420 daje szerokie kąty widzenia

Wielkoformatowe monitory często wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. Monitor Eizo ColorEdge CG2420 korzysta z panelu IPS z kątem widzenia aż 178°, dzięki czemu ekran może oglądać więcej niż jedna osoba naraz, a zmiana kolorów i kontrastu jest minimalna.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Funkcje przydatne w postprodukcji i edycji wideo

 

Zobacz prawdziwą czerń z kontrastem 1:1500 w monitorze Eizo CG2420

Zgodnie ze standardem DCI, monitor Eizo Color Edge CG2420 oferuje wysoki kontrast 1:1500. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia na typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT dzięki Eizo ColorEdge CG2420 BK

W modelu Eizo CG2420 wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 6 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości. 

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Zgrabny, przyjemny design

 

Monitor Eizo Color Edge CG2420 ma cienkie ramki

Monitor Eizo CG2420 ma dyskretne ramki o 39% cieńsze niż poprzedni model CG, które nie rozpraszają użytkownika i pomagają skupić wzrok na ekranie.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Elektrostatyczne przełączniki w CG2420

Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu monitora Eizo CG2420 znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Wypróbuj rączkę do przenoszenia w monitorze Eizo CG2420

Z tyłu monitora Eizo ColorEdge CG2420 znajduje się wygodna rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Łatwo dostępne porty USB w Eizo CG2420 BK

Monitor Eizo CG2420 wyposażono w trzy łatwo dostępne porty USB 3.0, w tym jeden port do ładowania urządzeń takich jak smartfon.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Komfort i wygoda użycia

 

Panel antyodblaskowy - monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK

Monitor Eizo ColorEdge CG2420 ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.

 

Konwersja I/P - Eizo CG2420-BK

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Specjalny kaptur monitora Eizo CG2420

Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur monitora Eizo CG2420 różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Elastyczna stopka w Eizo ColorEdge CG2420

Monitor Eizo CG2420 wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Bogactwo wejść sygnałowych - ColorEdge CG2420-BK

Monitor Eizo Color Edge CG2420 ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D obsługujące różne typy kart graficznych. Ponadto wejście HDMI umożliwia bezpośrednie połączenie z aparatami cyfrowymi, a dwa porty USB upstream pozwalają podłączyć dwa komputery jednocześnie, wobec czego nie trzeba ponownie podłączać kabla USB, gdy używa się oprogramowania ColorNavigator na dwóch komputerach.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Gwarancja najwyższej jakości

 

Eizo ColorEdge CG2420-BK ma 5-letnia gwarancję

Monitor Eizo CG2420 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Ekran wolny od świecących pikseli - ColorEdge CG2420-BK

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

 

Gwarancja jasności i koloru - CG2420-BK

Poziom jasności i kolorów dla modelu Eizo ColorEdge CG2420 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty produkcji.

Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 120 cd/m2 lub mniej, a temperatura kolorów w przedziale 5000–6500 K.

 

Certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy - monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK

Monitor Eizo CG2420 był jednym z pierwszych monitorów na świecie, którym przyznano certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy (Quick Stability grade). TÜV Rheinland’s Color Accuracy jest pierwszym kryterium jakości i wydajności oceniającym poprawność wyświetlania kolorów przez urządzenia generujące obraz, wykorzystywane w takich dziedzinach jak fotografia, post produkcja, projektowanie graficzne czy druk.

Monitor Eizo ColorEdge CG2420-BK 

 

Najważniejsze informacje - monitor CG2420 BK:

 • rozdzielczość 1920x1200
 • technologia matrycy: IPS
 • kontrast 1500:1
 • jasność 400 cd
 • złącza: DisplayPort, DVI-D 24pin, HDMI
 • rozmiar: 24.1
 • cala czas reakcji: 10 ms

Zawartość zestawu - CG2420:

 • monitor,
 • kabel zasilający,
 • kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort),
 • kabel USB,
 • instrukcja instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator, podręcznik w formacie PDF),
 • certyfikat dopasowania ustawień,
 • zestaw ScreenCleaner,
 • kaptur do monitora,
 • śruba montażowa,
 • skrócona instrukcja,
 • karta gwarancyjna.

 

Parametry

Model: ColorEdge CG2420
Wymiary: 554,4 x 396 - 551 x 245 mm
Waga: 7,8 kg
Rozmiar: 24,1"
Rodzaj ekranu: LED, IPS
Ilość kolorów: DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów DVI: 16,77 miliona z palety 278 bilionów
Proporcje obrazu: 1920 x 1200 (16:10)
Kąt widzenia: 178°/178°
Kontrast: 1500:1
Jasność: 400 cd/m²
Reakcja: 10 ms (Gray-to-gray)
Rozdzielczość: 1920 x 1200 (16:10)
Rozmiar obszaru aktywnego: 518,4 x 324 mm
Porty: HDMI - 1 szt. DVI-D - 1 szt. DisplayPort - 1 szt. USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 3 szt. USB 3.1 Gen. 1 Type-B (USB 3.0) - 1 szt.
Zasilanie: AC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Pobór mocy: 20 W, max 79 W
W zestawie: Kabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, instrukcja instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility, certyfikat dopasowania ustawień, zestaw ScreenCleaner, kaptur do monitora, śruba montażowa
Gwarancja: 5 lat
inne Regulacja koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, niezależna regulacja 6 kolorów, reset). Rozmiar ekranu (Auto, Full Screen, Aspect Ratio, Dot by Dot

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium