biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Monitor Eizo ColorEdge CG247X-BK

Kod produktu: UMLEICG247X
ID produktu: 5870
Cena: 6 949,00 zł 6949.00
Producent: Eizo
Dostępność: Magazyn dostawcy
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Idealny do profesjonalnej edycji wideo. Eizo CG247X to monitor o przekątnej 24,1" przeznaczony do edycji wideo oraz postprodukcji. Oferuje precyzyjne zarządzanie barwą oraz bogaty zestaw funkcji, które spełniają wszystkie potrzeby branży mediów i rozrywki.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Precyzyjne zarządzanie kolorem

 

Wbudowany czujnik automatycznej kalibracji - monitor Eizo ColorEdge CG247X

Czujnik automatycznej kalibracji znajduje się w górnej części obudowy monitora CG247X i wysuwa się tylko podczas przeprowadzania kalibracji. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych urządzeń i bez problemu działa także w trybie portretowym.

Korzystając z menu OSD lub dołączonego oprogramowania ColorNavigator, użytkownik może zaprogramować monitor tak, aby automatycznie przeprowadzał kalibrację w określonych porach. Nawet jeśli monitor zostanie wyłączony lub odłączony od komputera, kalibracja odbędzie się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Korelacja z zewnętrznymi czujnikami -  Eizo CG247X

ColorEdge CG247X można skorelować z pomiarami wykonanymi za pomocą zewnętrznego czujnika kalibracji. Po korelacji wbudowany czujnik monitora automatycznie go skalibruje używając nowych ustawień. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w środowiskach z wieloma monitorami, gdzie jedno urządzenie pomiarowe wyznacza standard kalibracji.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

ColorNavigator 6: oprogramowanie do zarządzania kolorem w CG247X

Dołączone do monitora oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Wbudowany czujnik korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut.

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 6.

 

ColorNavigator NX: oprogramowanie do kontroli jakości w Eizo ColorEdge CG247X

Monitor CG247X jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, emulacją, wbudowanymi czujnikami oraz ustawieniami trybu pracy. Dzięki ColorNavigator NX dane kalibracji są zapisywane w monitorze zamiast w systemie operacyjnym komputera, w związku z czym nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla każdego podłączonego komputera. ColorNavigator NX najlepiej współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator Network.

 

ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości - monitor Eizo CG247X

Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające precyzyjną, scentralizowaną kontrolę parametrów wszystkich monitorów z serii ColorEdge, na których zainstalowano oprogramowanie ColorNavigator NX. Dzięki niemu administratorzy sieci mogą m.in ustawić tryb pracy, zaplanować automatyczną kalibrację i zarejestrować lub zmienić ustawienia zarządzania monitorami bez względu na to, czy monitory są na miejscu, czy w innej lokalizacji. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

 Monitor Eizo ColorEdge CG247X

 

Funkcja emulacji – zobacz, jak inne urządzenia reprodukują kolory w Eizo ColorEdge CG247X

Oprogramowanie ColorNavigator 6 pozwala ocenić, jak będą wyglądały kolory wyświetlane na różnych urządzeniach takich jak tablety, smartfony, laptopy i monitory LCD lub CRT. Spektrofotometr ColorNavigator 6 sczytuje kolory emulowanego urządzenia z próbek wyświetlanych w przeglądarce internetowej i tworzy profil ICC. Grafik lub fotograf może następnie użyć tego profilu na monitorze ColorEdge CG, aby zobaczyć, jak będą wyglądały stworzone przez niego materiały na urządzeniu klienta końcowe

Film o funkcji emulacji (ang.)

 

Praca z materiałami HDR - monitor Eizo CG247X

Oprócz referencyjnego monitora HDR jakim jest PROMINENCE, EIZO oferuje opcjonalne krzywe HLG i PQ dla wielu modeli z serii CG. Zoptymalizowane krzywe gamma sprawiają, że obrazy wyglądają bardziej naturalnie i realistycznie dla ludzkiego oka niż obrazy wyświetlane w technologii SDR.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Funkcje dla mediów i przemysłu rozrywkowego

 

Odwzorowanie barw pod kątem standardów branży - monitor CG247X

ColorEdge CG247X ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i wiernie odtwarza aż 98% przestrzeni DCI-P3, stosowanej w kinematografii cyfrowej. Oferuje także predefiniowane tryby EBU, Rec. 709, SMPTE-C, DCI, sRGB i Adobe RGB, dzięki którym użytkownik zawsze ma pewność, że pracuje w odpowiedniej przestrzeni kolorów. Znajdujący się z przodu monitora przycisk umożliwia wygodne przełączanie się między wszystkimi dostępnymi trybami. Z kolei wbudowany czujnik kalibracji pozwala wyregulować i utrzymać na stałym poziomie ustawienia jasności dla każdego trybu z osobna.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Marker bezpiecznego obszaru - monitor Eizo CG247X

Marker bezpiecznego obszaru pokazuje, która część ekranu będzie wyświetlana na danym urządzeniu. Pozwala to sprawdzić, czy napisy i inne informacje tekstowe będą widoczne. Kolor ramki można zmienić tak, aby był widoczny bez względu na kolorystykę wyświetlanego obrazu.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Przyciski LED z opisami na ekranie - ColorEdge CG247X

Zadania związane z postprodukcją i edycją wideo przeprowadza się zazwyczaj w słabo oświetlonym studio, dlatego przyciski sterujące monitora Eizo CG247X zostały podświetlone i dodatkowo wyposażone w opisy wyświetlane na ekranie. Dzięki temu obsługa monitora jest łatwa i wygodna nawet w bardzo ciemnych pomieszczeniach.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Prawdziwa czerń z kontrastem 1:1500 w Eizo ColorEdge CG247X

Zgodnie ze standardem DCI, monitor oferuje wysoki kontrast 1500:1*. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

* Typowa wartość, gdy dla ustawienia DUE Priority wybrano opcję „Brightness”.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Konwersja I/P - Eizo ColorEdge CG247X

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Odtwarzanie 1080/24 - monitor Eizo ColorEdge CG247X

Filmy kinowe są zwykle nagrywane z szybkością 24 klatek na sekundę, dlsatego wyglądają nienaturalnie podczas odtwarzania na typowych monitorach, które wyświetlają 60 klatek na sekundę. Model CG247X wyposażono w wejście HDMI, które obsługuje sygnały wideo o szybkości wyświetlania 1080/24p kl./s, dzięki czemu edytując film, widzisz go dokładnie tak, jak powinien być oglądany.

 

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT - ColorEdge CG247X

W modelu Eizo CG247X wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 6 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto ta
bela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Stabilne wyświetlanie obrazu

 

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno - Eizo CG247X

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej - monitor Eizo CG247X

Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI możliwe jest dostarczanie do ColorEdge CG247X 10-bitowej informacji o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tablicy LUT monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej kolorów, co zapewnia płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E pomiędzy sąsiednimi kolorami.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał. W przypadku wejścia HDMI potrzebny jest także sprzęt obsługujący Deep Color.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Autorski układ ASIC - monitor Eizo ColorEdge CG247X

Wszystkie modele z serii ColorEdge są wyposażone w układ typu ASIC, stworzony przez EIZO specjalnie do zastosowań graficznych. Stosuje on własne algorytmy do precyzyjnego przetwarzania kolorów, aby uzyskać płynne przejścia między odcieniami.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Błyskawiczna stabilizacja koloru - CG247X

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi Eizo ColorEdge CG247X pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy przenosisz monitor w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Jednolity obraz na całej powierzchni - monitor CG247X

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor ColorEdge CG247X wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Komfort i wygoda użycia

 

Monitor Eizo ColorEdge CG247X ma panel antyodblaskowy

ColorEdge CG247X ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.

 

Bogactwo wejść sygnałowych w ColorEdge CG247X

Monitor CG247X ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D obsługujące różne typy kart graficznych. Ponadto wejście HDMI umożliwia bezpośrednie połączenie z aparatami cyfrowymi, a dwa porty USB upstream pozwalają podłączyć dwa komputery jednocześnie, wobec czego nie trzeba ponownie podłączać kabla USB, gdy używa się oprogramowania ColorNavigator 6 na dwóch komputerach.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Dodatkowe oświetlenie do pracy w ciemnych pomieszczeniach - Eizo CG247X

Lampę RadiLight mocuje się bezpośrednio do monitora tak, aby rzucane przez nią światło o temperaturze 6500 K padało na ścianę za nim. Pomaga to ograniczyć zmęczenie wzroku bez pogarszania widoczności ekranu. RadiLight wyposażono także w mniejszą lampkę punktową, która umożliwia wygodną pracę w zaciemnionym studio.

Dowiedz się więcej o RadiLight.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Eizo ColorEdge CG247X ma specjalny kaptur

Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur monitora CG247X różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Obszerna przestrzeń robocza dzięki ColorEdge CG247X

24,1-calowy ekran w rozdzielczości 1920 x 1200 umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch stron w formacie A4 oraz palety narzędzi. Zapewnia to wyjątkowy komfort pracy i eliminuje potrzebę przełączania się między oknami.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Elastyczna stopka w Eizo CG247X

Monitor CG247X wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Gwarancja najwyższej jakości

 

5-letnia gwarancja - monitor Eizo ColorEdge CG247X

Model CG247X objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Ekran wolny od świecących pikseli - CG247X

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

 

Zerowy pobór mocy po wyłączeniu - Eizo CG247X

Po wyłączeniu CG247X za pomocą znajdującego się z przodu monitora przycisku zasilającego, pobór mocy spada do zera.

 

Gwarancja jasności i koloru - monitor Eizo ColorEdge CG247X

Poziom jasności i kolorów dla modelu CG247X objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin* pracy od daty zakupu.

* Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 120 cd/m2 lub mniej, a temperatura kolorów w przedziale 5000–6500 K.

 

Certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy - monitor CG247X

ColorEdge CG247X otrzymał certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy (Quick Stability grade). TÜV Rheinland’s Color Accuracy jest pierwszym kryterium jakości i wydajności oceniającym poprawność wyświetlania kolorów przez urządzenia generujące obraz, wykorzystywane w takich dziedzinach jak fotografia, post produkcja, projektowanie graficzne czy druk.

Monitor Eizo ColorEdge CG247X 

 

Najważniejsze informacje - Eizo CG247X:

 • przekątna ekranu: 24.1 cali
 • panel IPS z szerokim gamutem kolorów
 • płynne wyświetlanie obrazu wideo
 • natywna rozdzielczość: 1920 x 1200 (16:10)
 • tabeal 3D LUT
 • wejścia DVI-D 24 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP, Deep Color)
 • wbudowany czujnik automatycznej kalibracji oraz korelacja z zewnętrznymi czujnikami
 • marker bezpiecznego obszaru
 • odtwarzanie 1080/24
 • błyskawiczna stabilizacja kolorów
 • czerń z kontrastem 1:1500
 • predefiniowane tryby EBU, Rec. 709, SMPTE-C, DCI, sRGB i Adobe RGB
 • 2 porty USB do kontroli monitora, 2 porty USB jako hub USB
 • ergonomiczna stopka z szerokim zakresem regulacji
 • gwarancja braku martwych pikseli przez 6 miesięcy od daty zakupu

 

Parametry

Model: ColorEdge CG247X
Wymiary: 575 x 417 - 545 x 245,5 mm
Waga: 8,9 kg
Rozmiar: 518,4 x 324,0 mm
Rodzaj ekranu: LED, IPS
Ilość kolorów: DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów DVI: 16,77 miliona z palety 278 bilionów
Proporcje obrazu: 1920 x 1200 (16:10)
Kąt widzenia: 178°/178°
Kontrast: 1500:1
Jasność: 400 cd/m²
Reakcja: 10 ms (Gray-to-gray)
Rozdzielczość: 1920 x 1200
Rozmiar obszaru aktywnego: 518,4 x 324,0 mm
Porty: HDMI - 1 szt. DVI-D - 1 szt. DisplayPort - 1 szt. USB 2.0 - 2 szt. USB 2.0 typ B - 2 szt.
Zasilanie: AC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
W zestawie: Kabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, instrukcja instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator, podręcznik w formacie PDF), certyfikat dopasowania ustawień, zest
Gwarancja: 5 lat
inne Rozmiar ekranu (Full Screen, Enlarge, Normal), ustawienia koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, poziom czerni, niezależna regulacja 6 kolorów, reset)

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium