biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotoforma live - Z pasji do fotografii

   

 

 

 
 

07.02.2023 - Z pasji do fotografii, rozmowy Andrzeja Grudnia

Wieloplanowość - Tomasz Tomaszewski

 
Na naszych Live rozmawiamy o fotografii, która nie tylko stała się dla naszych gości zawodem ale przede wszystkim pasją. Jej częścią jest sposób w jaki obserwujemy świat i wykreowany przez nas obraz fotograficzny.  Gość naszego najbliższego Live, Tomasz Tomaszewski, powiedział: „W fotografii nie liczy się to, co ona przedstawia lub prezentuje, lecz to, do jakich pytań i refleksji skłania obserwatora”. Zapraszamy na Live, na którym T. Tomaszewski opowie o swojej sztuce opowiadania obrazem.
 
 
 

Tomasz Tomaszewski

Posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers.
Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych,  jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie  – inni ludzie tacy jak my, W Centrum,  Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych.
Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.
www.tomasztomaszewski.com
 

 


 

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, artysta, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykładowca i dyrektor Studium Fotografii ZPAF w Warszawie gdzie prowadzi zajęcia z fotografii analogowej i ciemni negatywowo-pozytywowej. Vloger, organizator licznych warsztatów z fotografii tradycyjnej i cyfrowej. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Swoje zdjęcia tworzy łącząc różne techniki od pinhole do fotografii cyfrowej. A. Grudzień jest także ekspertem technicznym i kolekcjonerem sprzętu fotograficznego. Ciężko jest znaleźć aparat, którym nie fotografował w trakcie 30-letniej pracy zawodowej. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Lubi pracę zespołową, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uwielbia fotografię tradycyjną i techniki alternatywne.

 
 

FotoForma LIVE - w 3 formach:

  • Fotoformaty
  • Z pasji do fotografii
  • Fleszem po oczach

 

Fotoformaty

  • raz w miesiącu Krzysztof Basel i Jacek Sopotnicki rozmawiają o bieżącej sytuacji w branży FOTO-VIDEO, nowościach, zapowiedziach, trendach, plotkach i promocjach,
  • raz w miesiącu Krzysztof Basel rozmawia z profesjonalnym fotografem, który opowie o swojej pracy

Live'y pojawiają się w wybrane czwartki na profilu FB oraz Youtube.

 

Z pasji do fotografii

Co drugi wtorek Andrzej Grudzień rozmawia z wybitnymi fotografami uznanymi w świecie artystycznym. Live'y pojawiają się na profilu FB.

 

 Fleszem po oczach 

 Na instagramie w dwie środy w miesiącu pojawiają się Live'y, które prowadzi Jacek Siwko podczas, których dowiecie się jak wyglądają kulisy pracy fotografa.

Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią czy zajmujesz się fotografią profesjonalnie - wchodź na naszego FB/Youtube/Instagram i dołącz do rozmowy!

 


Spróbujemy odpowiedzieć na każde Wasze pytanie - dołącz do rozmowy!

 
 

Widzimy się od 19:00 w wybrane wtorki/środy/czwartki

 

ARCHIWUM - FotoForma LIVE

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium