fotoforma.pl

W dniach 12-15 czerwca salon we Wrocławiu będzie nieczynny.
Zapraszamy na Festiwal Fotoforma w Warszawie!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Fujifilm Fujinon GF 500mm f/5.6 R LM OIS WR

Kod produktu: 37969
ID produktu: 37969
Cena: 17 199,00 zł 17199.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: przedsprzedaż
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Fujifilm Fujinon GF 500mm f/5.6 R LM OIS WR

 

obiektyw fujifilm fujinon gf 500mm f/5.6 r lm ois wr

 

GF 500mm f/5.6 R LM OIS WR jest stałoogniskowym teleobiektywem długim (super-tele) o ogniskowej wynoszącej 500 mm (ekwiwalent 396 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), co czyni go szkłem o najdłuższej*2 ogniskowej wśród obiektywów linii GF. W połączeniu z telekonwerterem GF1.4X TC WR wydłużającym ogniskową obiektywu, osiąga maksymalną ogniskową 700 mm (ekwiwalent 554 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Mimo bycia superteleobiektywem o tak wyśrubowanych parametrach, waży jedynie ok. 1375 g*3 i oferuje wysoką mobilność.

Połączenie dalekiego zasięgu teleobiektywu GF500mmF5.6 R LM OIS WR i wysokich rozdzielczości oferowanych przez aparaty serii GFX przekłada się na efekt synergii, który pozwala na precyzyjne odwzorowanie najmniejszych detali na fotografiach. Obiektyw ten jest w stanie uchwycić na przykład krople potu zawodników podczas zmagań sportowych, zmarszczki na skórze dzikich zwierząt czy pojedyncze pióra na ciałach ptaków, wydobywając poziom realizmu i szczegółowości nieuchwytny dla nieuzbrojonego oka. Dzięki miniaturyzacji dużego i ciężkiego zazwyczaj obiektywu typu super-tele oraz wyposażeniu go w bardzo szybki i precyzyjny autofokus, seria GFX umożliwia fotografowanie dalekiego zasięgu w dziedzinach takich jak sport, zwierzęta w naturze i ptaki, gdzie wymagana jest wysoka mobilność.

Ponadto, dzięki poprawionej precyzji wykrywania drgań oraz optymalizacji konstrukcji mechanizmu stabilizacji obrazu, jego skuteczność kompensacji drgań sięga nawet 6,0 działek EV*4. Oznacza to, że użytkownik może wygodnie fotografować tym superteleobiektywem z ręki, co może być sporym wyzwaniem, ponieważ przy tak długich ogniskowych pojawiają się zazwyczaj drgania aparatu, które mogą zepsuć ujęcia. Połączenie sprzętu serii GFX z obiektywem GF500mmF5.6 R LM OIS WR (ogniskowa często stosowana w fotografii dalekiego zasięgu z użyciem superteleobiektywów - dziedzinie zdominowanej dotychczas przez aparaty z matrycami formatu pełnej klatki 35 mm), otwiera nowe możliwości i zapewnia niespotykaną dotąd jakość odwzorowania obrazu.

*1 Matryca światłoczuła o przekątnej 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm), której powierzchnia jest ok. 1,7x większa w porównaniu z sensorem światłoczułym formatu pełnej klatki 35 mm.

*2 Według stanu na 16 maja 2024 r.

*3 Bez dekielka, osłony przeciwsłonecznej i stopki do montażu na statywie.

*4 W oparciu o standard określony przez stowarzyszenie CIPA; kierunki drgań: pochylenie/odchylenie.

Fujifilm GFX100S II, X-T50 i dwa obiektywy w naszych rękach

Teleobiektyw stałoogniskowy o najdłuższej ogniskowej wśród obiektywów linii GF

 • Dysponuje ogniskową długości 500 mm (ekwiwalent 396 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), czyli najdłuższym zasięgiem w historii obiektywów GF. Znakomicie odnajdzie się w zastosowaniach takich jak fotografia sportowa czy przyrodnicza (zwierzęta w naturze, ptaki).
 • Łącząc obiektyw GF 500mm f/5.6 R LM OIS WR z telekonwerterem Fujinon GF1.4X TC WR, który “wydłuża” ogniskową obiektywu, można uzyskać układ optyczny o maksymalnej ogniskowej 700 mm (ekwiwalent 554 mm w formacie pełnej klatki 35 mm).
 • Zastosowano wyrafinowaną konstrukcję optyczną obejmującą 21 soczewek ułożonych w 14 grupach, w tym dwie soczewki Super ED i pięć soczewek ED, dzięki czemu obiektyw skutecznie tłumi występowanie aberracji chromatycznej, typowego zjawiska w przypadku długich teleobiektywów, zachowując znakomitą rozdzielczość optyczną. Obiektyw w unikalny dla siebie sposób z niezwykłą precyzją oddaje poziom szczegółów wykraczający poza zdolności widzenia ludzkiego oka.

 

fujifilm fujinon gf 500mm f/5.6 r lm ois wr

 

Ten obiektyw ogranicza niedogodności związane z długotrwałym dźwiganiem ciężkiego sprzętu podczas fotografowania w różnych warunkach, a zawdzięcza to połączeniu przemyślanej, lekkiej konstrukcji oraz wysokiej trwałości

 • Dzięki gruntownemu przeprojektowaniu elementów konstrukcji udało się maksymalnie obniżyć ciężar poszczególnych komponentów obiektywu, co przełożyło się na ciężar optyki wynoszący ok. 1375 g, co przeczy powszechnemu przekonaniu o znacznych rozmiarach teleobiektywów przeznaczonych do sprzętu fotograficznego średniego formatu. Oprócz lekkiej konstrukcji poszczególnych soczewek w torze optycznym, optymalne umiejscowienie soczewek ED i Super ED pozwoliło wytłumić zjawisko aberracji chromatycznej, która jest dość powszechnie występującym efektem ubocznym procesów miniaturyzacji układów optycznych. Rozwiązania zastosowane w GF500mmF5.6 R LM OIS WR przełożyły się zarówno na lekką i kompaktową konstrukcję, jak i wysoką rozdzielczość optyczną układu zastosowanego w obiektywie.
 • Teleobiektywy kojarzone są zazwyczaj ze sporych rozmiarów przednią soczewką i podobnie jest w przypadku GF 500mm f/5.6 R LM OIS WR, jednak zoptymalizowane rozmieszczenie soczewek wewnątrz konstrukcji przekłada się na pewny i wygodny chwyt oraz równomierne rozłożenie masy na całej długości obiektywu. Dzięki temu doświadczenia z uprawiania fotografii dalekiego zasięgu są jeszcze bardziej przyjemne i nie będą się już kojarzyć z uprawianiem sportów siłowych.
 • Obiektyw jest odporny na warunki atmosferyczne i posiada uszczelnioną w 18 miejscach konstrukcję, która pozwala na pracę również w niskich temperaturach, sięgających -10°C. Ponadto przednia soczewka pokryta jest powłoką fluorową, chroniącą przed rozpryskami wody i smugami. Obiektyw może być bez obaw używany podczas długich sesji fotograficznych w niekorzystnych warunkach pogodowych.

 

500mm f/5.6 r lm ois wr

 

Wydajna stabilizacja obrazu o skuteczności do 6,0 EV

Poprawa skuteczności wykrywania drgań aparatu i zastosowanie optymalnej konstrukcji mechanicznej przyniosły w efekcie układ stabilizacji obrazu o skuteczności 6,0 działek EV. Przy użyciu tego teleobiektywu można wygodnie fotografować z ręki, nawet w pełnej wyzwań dziedzinie fotografii dalekiego zasięgu, gdzie drgania aparatu mogą występować częściej.

 

500 5.6

 

Szybki i celny autofokus oraz wygodna obsługa

 • W obiektywie zastosowano system wewnętrznego ogniskowania oparty na mniejszej i lżejszej soczewce ogniskującej oraz grupie soczewek odpowiedzialnych za uzyskiwanie ostrości napędzanej silnikiem liniowym, co pozwoliło na zapewnienie wysokiej wydajności optycznej. Możliwe było też uzyskanie szybkiego i cichego autofokusa (AF) o minimalnym opóźnieniu ok. 0,31 sekundy*6. Nawet w przypadku fotografowania bardzo odległych obiektów, gdzie precyzyjne ustawianie ostrości jest wyjątkowo istotne, model GF500mmF5.6 R LM OIS WR umożliwia szybkie i precyzyjne uchwycenie obiektu bez ryzyka utraty decydującego momentu na wykonanie zdjęcia.
 • Obiektyw posiada funkcję “Focus Preset” (preselekcja ostrości), która pozwala na przeniesienie punktu ostrości na obiekt zdefiniowany uprzednio za pomocą przycisku Focus Preset.*7. Zmniejsza to liczbę czynności, jakie trzeba wykonać, ponieważ użytkownik nie musi ponownie chwytać ostrości na obiekcie, który chce sfotografować.
 • GF 500mm f/5.6 R LM OIS WR oferuje też funkcję Focus Limiter (ogranicznik ostrości)*8, dzięki której użytkownicy mogą ograniczyć zakres ostrości autofokusa. Stosowanie tej funkcji umożliwia skrócenie czasu pracy autofokusa, gdy fotografowany jest obiekt znajdujący się w odległości pięciu metrów lub dalej.
 • Przycisk Focus Control (przycisk kontroli ostrości)*7 został umieszczony na przedniej krawędzi tubusu. Przycisku tego należy użyć, aby natychmiast przywrócić opcję, która została określona za pomocą przycisku Focus Selector dla zapewnienia płynnej pracy układu autofokusa.

 

Parametry

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 104.5 x 246.5
Waga [g]: 1375
Średnica filtra [mm]: 95
Osłona przeciwsłoneczna: Tak
Budowa: 21 elementów w 14 grupach
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 280
Przysłona [f/]: 5.6
Kąt widzenia [stopnie]: 6.3
Ogniskowa [mm]: 500
Integracja z gwarancją TU Europa Tak
Do matryc średnioformatowych
Typ obiektywu Tele i supertele

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium