biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

Kod produktu: 4547410289855
ID produktu: 3534
Cena: 5 179,00 zł 5179.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: Magazyn dostawcy
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

 

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

 

Fujinon XF 56 mm F/1.2 R APD to stałoogniskowy, jasny obiektyw marki Fujifilm, dedykowany aparatom w wymienną optyką z bagnetem Fujifilm X. Fotoforma poleca ten model wszystkim tym, którzy są zainteresowani fotografią portretową. Jego dużą zaletą jest również wyjątkowo cichy i szybki autofocus. Prezentowany obiektyw łączy w sobie komfort użytkowania, atrakcyjny desing oraz wysoką jakość wykonania.

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

Najwyższej klasy optyka do aparatów FujiFilm X

Seria XC - to przystępne cenowo a jednocześnie gwarantujące wysokiej jakości obraz obiektywy zmiennoogniskowe. Są doskonałym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.
Serii XF - kierowana do wymagających użytkowników obejmuje zarówno stałoogniskowe obiektywy o doskonałych jasnościach jak i obiektywy zmiennoogniskowe.
Seria XF z dodatkowym oznaczeniem WR - to specjalnie uszczelniane, dedykowane do pracy w niekorzystnych warunkch atmosferycznych modele o doskonałych parametrach optycznych i mechanicznych.

Pełen zakres obiektywów obejmuje całe powszechnie używane pole widzenia zapewniając jednocześnie najwyższą jakość obrazu i mechaniki działania.

Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD to obiektyw przeznaczony dla wszystkich miłośników fotografii portretowej i atrakcyjnie wyglądającego rozmycia tła. Połącznie ogniskowej 56 mm (odpowiednik 85 mm w matrycach pełnoklatkowych) z bardzo dużą jasnością oraz filtrem apodyzacyjnym pozwala wykonać niepowtarzalne portrety i wszelkie inne zdjęcia gdzie ważne jest atrakcyjne rozmycie tła. 

Najważniejsze cechy - Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

Innowacyjne rozwiązania

Fujinon XF 56 mm zapewnia wysoką rozdzielczość dzięki zastosowaniu nowoczesnej optyki, złożonej z 11 elementów w 8 grupach. W skład zestawu optycznego wchodzą dwie soczewki typu ED o niskim współczynniku dyspersji oraz jeden dwustronny element asferyczny redukujące aberracje sferyczne i chromatyczne, cztery elementy z wypukłą powierzchnią sprzyjające bardzo dobremu pokryciu kadru światłem nawet przy szeroko otwartej przysłonie, a także jedna soczewka asferyczna ze szkła optycznego. W prezentowanym modelu zastosowano ponadto powłokę HT-EBC, która okala wszystkie soczewki, po to aby ograniczyć występowanie ubocznych efektów świetlnych.

Efekt bokeh

Dzięki 7-listkowej okrągłej przysłonie modelu Fujinon XF 56 mm można uzyskać kremowo gładki efekt bokeh, a powstałe kontury zostają wygładzone dzięki zastosowanemu w obiektywie filtrowi apodyzacyjnemu. Wyjątkowa ostrość, jaką zapewnia Fujinon XF 56 mm, w połączeniu z wyjątkowym efektem bokeh, nadają zdjęciom portretowym niesamowity efekt trójwymiarowości.

Jeszcze więcej możliwości

W obiektywie zastosowano również mechanizm wewnętrznego ogniskowania oraz bezrdzeniowy silnik prądu stałego, co zapewnia bardzo szybkie działanie autofokusa. Natomiast pierścień ustawiania ostrości gwarantuje maksymalny komfort użytkowania , a jego precyzyjny obrót pozwala na sprawną regulację ostrości.

Klasyczna portretowa ogniskowa

Ogniskowa 56 mm stosowana w aparatach z matryca APS-C daje kąt widzenia wynoszący 26,5 stopnia a więc tyle ile popularne obiektywy 85 mm w aparatach pełnoklatkowych. Taki kąt widzenia pozwoli na zachowanie odpowiedniego dystansu między fotografem a modelem oraz uzyskanie bardzo atrakcyjnej perspektywy. Ogniskowa 56 mm w bardzo atrakcyjny sposób odwzorowuje fotografowane obiekty, bez najmniejszych zniekształceń.

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

Doskonała jasność f/1,2

Maksymalna wartość przysłony obiektywu XF 56 mm wynosi f/1,2. Taka wartość pozwala nie tylko na uzyskanie bardzo małej glębi ostrości ale również fotografowanie w bardzo słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności używania statywu czy też zwiększania czułości ISO. To doskonałe rozwiązanie do wykonywania portretów w naturalnym oświetleniu.

Wbudowany filtr apodyzacyjny

Zastosowany w obiektywie filtr apodyzacyjny jest szczególnie przydatny w obiektywach portretowych. Wpływa on na rozmycie tła i uzyskanie bardziej atrakcyjnego efektu bokeh. Plamki rozmycia tła są bardziej "miękkie". Na obiektywie znajduje się dodatkowa podziałka z informacją o rzeczywistej (efektownej) ilości wpuszczonego światła w stosunku do ustawionej przysłony. Działanie filtra apodyzacyjnego pokazuje poniższy schemat. Filtr apodyzacyjny jest rodzajem filtra szarego, gradacyjnego na jednej z soczewek. Jego działanie jest najbardziej widoczne przy maksymalnie otwartej przysłonie.

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

Najwyższa jakość optyczna

Wyłączając zastosowanie filtra apodyzacyjnego konstrukcja obiektywu Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD jest bardzo zbliżona do wersji bez filtra i składa się z 11 elementów rozmieszczonych w 7 grupach. Wśród zastosowanych soczewek znajdują się 2 soczewki ED o bardzo niskiej dyspersji oraz soczewka asferyczna. Takie połączenie chroni przed powstawaniem aberracji chromatycznej oraz sferycznej zapewniając ostre, szczegółowe obrazy w naturalnych kolorach.

Połączenie wysokiej ostrości z "miękkim" rozmytym tłem idealnie skupia uwagę na tym co na zdjeciu najważniejsze sprawiając wrażenie trójwymiarowości na zdjęciu. Każda z soczewek obiektywu XF 56 mm f/1.2 R APD została obustronnie pokryta autorską powłoką Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) zabezpieczającą przed powstawaniem refleksów i tzw. duszków. Aparaty FujiFilm X wyposażone w otymalizator modulacji obiektywu wyciągają z obiektywu jeszcze więcej zapewniając najwyższej jakości obrazowanie.

Kompaktowa konstrukcja

Pomimo wyjątkowo dużej jasności f/1,2 obiektyw wyróżnia się niewielką waga i gabarytami. Waga 405 gram w połączeniu z kompaktowymi aparatami FujiFilm X jest znacznie niższa niż obiektywów o takiej samej jasności dedykowanych do lustrzanek. Metalowy, wyprofilowany pierścień przysłony oraz ostrości pozwala na wygodne operowanie nawet w rękawiczkach.

 

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD

 

Obiektywy XF | Jacek Bonecki i Paweł Kosicki

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 4547410301496
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 73.2x69.7
Waga [g]: 405
Średnica filtra [mm]: 62
Osłona przeciwsłoneczna: brak
Skala odwzorowania: maksymalne powiększenie 0.09x
Budowa: 11 elementów w 8 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 70
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 16
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 16
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 1.2
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.2
Przysłona [f/]: 1.2
Kąt widzenia [stopnie]: 28.5
Ogniskowa [mm]: 56
Oznaczenia : XF R APD
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (4)

16 lutego 2022

Obiektyw cichy i szybki, ma super efekt bokeh kremowo gładki, autofocus błyskawiczny oraz bardzo dobra jasność f/1,2

17 lutego 2022

Świetna portretówka. Plastyka urządzenia daje naprawdę wspaniałe efekty.

21 lutego 2022

Obiektyw umożliwia uzyskanie perfekcyjnej ostrości, nawet gdy fotografujemy z maksymalnie otwartą przysłoną. Wykorzystany filtr apodyzacyjny fantastycznie sprawdza się w fotografii portretowej

12 maja 2022

Cichy obiektyw, sprawdza mi się do fotografii portretowej, klasyczny design. Same plusy.

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium