fotoforma.pl

W dniach 12-15 czerwca salon we Wrocławiu będzie nieczynny.
Zapraszamy na Festiwal Fotoforma w Warszawie!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR

Kod produktu: 37970
ID produktu: 37970
Producent: Fujifilm
Dostępność: zapowiedź
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR

 

obiektyw fujifilm xf 16-50mm f/2.8-4.8 r lm wr

 

XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR zalicza się do kategorii standardowych obiektywów zmiennoogniskowych (zoom). Pokrywa zakres ogniskowych od szerokiego kąta 16 mm (ekwiwalent 24 mm w formacie pełnej klatki 35 mm) do zasięgu teleobiektywu krótkiego 50 mm (ekwiwalent 76 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Nowa optyka łączy w sobie wysoką wydajność rozdzielczą dopasowaną do rozdzielczości 40,2 megapikselowych matryc X-Trans™ CMOS 5 HR※1 w pełnym zakresie dostępnych długości ogniskowych oraz najniższą※2 wagę wśród obiektywów zmiennoogniskowych linii XF, wynoszącą ok. 240 g. Ponadto szkło dysponuje szybkim i niezwykle celnym autofokusem, współczynnikiem powiększenia 0,3x w zakresie najdłuższej ogniskowej (ekwiwalent współczynnika 0,45x w formacie pełnej klatki 35 mm), oraz konstrukcję odporną na warunki atmosferyczne i znosząca niskie temperatury do -10°C. Jest więc obiektywem wszechstronnym, który sprawdzi się w szerokim zakresie zastosowań fotograficznych.

XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR oferuje pokrycie wszechstronnego zakresu ogniskowych, dzięki czemu znakomicie nadaje się do szerokiej gamy zastosowań, od fotografowanych szerokim kątem krajobrazów i obiektów architektonicznych podczas podróży, po fotografię portretową wykorzystującą zakres ogniskowych typowych dla teleobiektywu krótkiego. Prócz znakomitych zdolności rozdzielczych, obiektyw dysponuje też możliwościami wykonywania zbliżeń odpowiadających tzw. „quasi makrofotografii” w formacie pełnej klatki 35 mm, dzięki czemu wykazuje skuteczność przy fotografowaniu jedzenia, produktów, roślin i różnorodnych scen codziennych. Może być przez cały czas zapięty do aparatu jako pojedynczy obiektyw pełniący rolę kilku innych pokrywających standardowy zakres ogniskowych.

Wraz z uruchomieniem sprzedaży XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR firma FUJIFILM planuje wprowadzenie go jako obiektywu kitowego w zestawach z korpusami FUJIFILM X-T50, FUJIFILM X-T5 i FUJIFILM X-S20, które są wyposażone w stabilizowane matryce światłoczułe, maksymalizując tym samym wydajność optyki.

*1 X-Trans to znak towarowy lub zarejestrowany znak towarowy Fujifilm Corporation.

*2 Wg stanu na 16 maja 2024 r.

*3 Gdy wybrana została najdłuższa ogniskowa. Przy szerokim kącie, współczynnik wynosi 0,1x (ekwiwalent 0,15x w formacie pełnej klatki 35 mm).

Fujifilm GFX100S II, X-T50 i dwa obiektywy w naszych rękach

Pokrywa wszechstronny zakres ogniskowych i umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć

 • Konstrukcja optyczna obejmująca 11 soczewek ułożonych w 9 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne i 3 soczewki ED, umożliwia tłumienie aberracji chromatycznej i pozwala utrzymać wysoką zdolność rozdzielczą w całym zakresie ogniskowych.
 • Pokrywa często stosowany i wszechstronny zakres ogniskowych, od szerokiego kąta 16 mm (ekwiwalent 24 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), który świetnie sprawdza się w fotografii krajobrazowej i zdjęciach grupowych, po ogniskową odpowiadającą zasięgowi teleobiektywu krótkiego – 50 mm (ekwiwalent 76 mm w formacie pełnej klatki) - idealne rozwiązanie, gdy wykonujemy portrety.
 • Osiąga maksymalny współczynnik powiększenia na poziomie 0,3x przy najdłuższej ogniskowej (odpowiada współczynnikowi 0,45x w formacie pełnej klatki 35 mm). Minimalna odległość ostrzenia wynosi 24 cm od obiektu (dystans liczony od powierzchni matrycy światłoczułej), czyli pozwala zbliżyć przednią soczewkę na odległość 15 cm od fotografowanego obiektu. 

 

xf 16-50mm f/2.8-4.8 r lm wr

 

Dzięki kompaktowej i lekkiej formie zmniejsza niedogodności związane z długotrwałym fotografowaniem, niezależnie od scenerii i warunków, w jakich odbywa się sesja - XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR

 • Zoptymalizowanie rozmieszczenia soczewek wewnątrz tubusu pozwoliło na obniżenie ciężaru obiektywu do ok. 240 g, czyniąc z modelu XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR najlżejszy zoom wśród szkieł serii XF, zachowując najwyższe zdolności rozdzielcze. Lekka konstrukcja przekłada się na zwiększoną mobilność i poprawia komfort korzystania z obiektywu.
 • Jego konstrukcja pozwala zachować stałą długość tubusu podczas zmiany ogniskowej, zapewniając użytkownikom pozytywne wrażenia podczas fotografowania.

 

16-50 2.8-4.8

 

Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR - Szybki i celny autofokus

W obiektywie zastosowano system wewnętrznego ogniskowania, w której silnik liniowy porusza grupę niewielkich i lekkich soczewek ogniskujących. Ponadto szybki układ autofokusa o wysokiej precyzji działania, będący efektem miniaturyzacji grupy soczewek ogniskujących, gwarantuje uchwycenie tych decydujących momentów w ciągu ok. 0,015 sekundy.

*4 Prędkość autofokusa przy najdłuższej ogniskowej, zmierzona według własnej metody pomiarowej zgodnej z wytycznymi stowarzyszenia CIPA, z obiektywem zamocowanym na korpusie FUJIFILM X-T4 w trybie autofokusa z detekcją fazy i z włączonym trybem wysokiej wydajności.

 

obiektyw fujifilm xf 16-50mm f/2.8-4.8 r lm wr

 

Praktyczne zastosowanie dzięki uszczelnionej konstrukcji odpornej na warunki atmosferyczne

Optyka posiada uszczelnioną konstrukcję, odporną na warunki atmosferyczne i niskie temperatury (do -10°C), z uszczelnieniami w 13 miejscach tubusu. Obiektywu można bez obaw używać w różnorodnych sytuacjach, od fotografowania w niewielkim deszczu lub w warunkach lekkiego zapylenia, po krajobrazy zaśnieżonych pól lub nadmorskich plaż.

 

Parametry

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 65 x 71.4
Waga [g]: 240
Średnica filtra [mm]: 58
Osłona przeciwsłoneczna: Tak
Budowa: 11 elementów w 9 grupach
Stabilizacja: Tak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 24
Przysłona [f/]: 2.8-4.8
Kąt widzenia [stopnie]: 83,2° do 31,7°
Ogniskowa [mm]: 16-50
Integracja z gwarancją TU Europa Tak
Do matryc APS-C
Typ obiektywu Standardowy zoom

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium