biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR

Kod produktu: 21597
ID produktu: 21598
Cena: 4 699,00 zł 4699.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: przedsprzedaż
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR

Planowana premiera - listopad 2021

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR

Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR to jasny obiektyw stałoogniskowy nowej generacji, zapewniający wyjątkową wyrazistość obrazu uzyskiwanego nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie F1.4 z wydajnym autofokusem, zapewniającym szybkie i precyzyjne ostrzenie automatyczne, zarówno przy wykonywaniu zdjęć, jak i rejestracji wideo, co pozwala sprostać wszystkim sytuacjom zdjęciowym.

 

 

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR najważniejsze cechy

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR najważniejsze cechy:

 • Wydajność optyczna nowej generacji i ostrość w obszarze całego kadru przy maksymalnym otwarciu przysłony F1.4
 • Popularna szerokokątna ogniskowa i szeroki zakres fotografowania
 • Bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus
 • Zaawansowana mobilność gwarantowana przez kompaktową, lekką i odporną na warunki atmosferyczne konstrukcję
 

 

XF 23mm F1.4 R LM WR należy do nowej generacji obiektywów stałoogniskowych i zaprojektowany został z myślą o współpracy z przyszłymi matrycami światłoczułymi o jeszcze wyższych rozdzielczościach i wyznaczeniu nowego punktu odniesienia dla obiektywów XF pod kątem najwyższego poziomu rozdzielczości optycznej. Dzięki uniwersalnej szerokokątnej długości ogniskowej 23 mm (odpowiednik 35 mm dla pełnoklatkowego formatu 35 mm), obiektyw oferuje bezkompromisowa wydajność optyczną, która zapewnia niespotykanie ostry obraz, nawet przy pełnym otwarciu przysłony w ustawieniu F1.4. Pomaga też kontrolować drgania aparatu i szum cyfrowy przy słabym oświetleniu, dając użytkownikowi swobodę wyboru momentu zwolnienia migawki. Płytka głębia ostrości pozwala na uzyskanie kremowego rozmycia tła i uwydatnienie głównego tematu zdjęcia. Konstrukcja przysłony składająca się z dziewięciu listków zapewnia osiągnięcie efektu bokeh o niemal okrągłych konturach, nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony. W połączeniu z zaawansowanymi możliwościami wykonywania zbliżeń, obiektyw nadaje się do szerokiego wachlarza zastosowań.

 

fujifilm xf 23mm f1.4 r lm wr

 

W kompaktowej, lekkiej i wytrzymałej konstrukcji nowego obiektywu Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR zastosowany został szybki i precyzyjny autofokus, co pozwala wykorzystać ulepszoną wydajność optyczną przy wykonywaniu zdjęć i rejestracji wideo we wszystkich sytuacjach zdjęciowych. Wykorzystanie silnika liniowego gwarantuje bezgłośną pracę układu autofokusa, który precyzyjnie ustawia ostrość w czasie zaledwie 0,04 sekundy.

 

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR budowa optyczna

 

Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR jest wygodny w użyciu, mimo że to stałoogniskowy obiektyw o dużej światłosile – waży około 375 g, mierzy 77,8 mm długości i posiada gwint filtru o średnicy 58 mm. Wzmocniona konstrukcja z uszczelnieniami chroniącymi przez pyłem i wilgocią oraz możliwość pracy w niskich temperaturach do -10℃, zapewnia charakterystyczną dla serii X mobilność przy zachowaniu zaawansowanych parametrów optycznych, jakich oczekuje się od obiektywów o dużej światłosile w każdych warunkach zdjęciowych. Obiektyw XF 23mm F1.4 ustanawia nowe standardy i stanie się napędem ewolucji serii X w następnej dekadzie i później.

 

fujifilm xf 23

 

Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR - wydajność optyczna nowej generacji

Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 15 soczewek, w tym dwie soczewki asferyczne i trzy soczewki ED w 10 grupach, co skutecznie ogranicza aberracje chromatyczną i sferyczną, zapewniając ostrość na całej powierzchni kadru nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. Środkowa grupa soczewek ogniskujących jest odpowiedzialna za kontrolę aberracji sferycznej i chromatycznej. Dwuelementowa grupa soczewek zawierająca soczewkę asferyczną na samym końcu redukuje wahania aberracji wywoływane przez ruchy soczewek ogniskujących i zapewnia najwyższą jakość obrazu w całym zakresie ostrości obiektywu, od zbliżenia do nieskończoności.

Dzięki maksymalnemu otworowi przysłony F1.4 obiektyw umożliwia użytkownikowi uzyskiwanie zdjęć wysokiej jakości z minimalnymi drganiami aparatu i niskim poziomem szumu cyfrowego, nawet w słabych warunkach oświetleniowych, na przykład w słabo oświetlonych wnętrzach czy przy wykonywaniu zdjęć nocnych. Przy przysłonie F1.4 obiektyw zapewnia bardzo płytką głębię ostrości, dzięki czemu uzyskuje się rozmycie tła i kremowy efekt bokeh, przy zachowaniu wysokiej kontrastowości, wyrazistości i ostrości głównego obiektu w płaszczyźnie ogniskowej. Zjawisko aberracji komatycznej jest również pod kontrolą, co pozwala na uchwycenie niewielkich źródeł światła jako okrągłych punktów i uniknięcie barwnych refleksów w rozmytym tle. Konstrukcja przysłony składającej się z dziewięciu listków zapewnia osiągnięcie efektu bokeh o niemal okrągłych konturach, nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony.

 

fujifilm xf 23 f1.4

 

Popularna szerokokątna ogniskowa i szeroki zakres fotografowania

Obiektyw Fujifilm XF 23mm F1.4 R LM WR oferuje popularną i wysoce wszechstronną ogniskową 23 mm (odpowiednik 35 mm dla pełnoklatkowego formatu 35 mm), z minimalnym dystansem ostrzenia 19 cm i maksymalnym powiększeniem 0,2x. Możliwość wykonywania zbliżeń, ogromna poprawa względem poprzedniego modelu, umożliwia dynamiczne kadrowanie charakterystyczne dla obiektywów szerokokątnych, czyli uchwycenie w kadrze głównego obiektu w zbliżeniu i szerokie ujęcie tła za obiektem. Użytkownik może korzystać ze zwiększonej swobody, ponieważ nie musi przejmować się dystansem od głównego obiektu na fotografowanym ujęciu.

 

xf 23mm 1.4

 

Obeiktyw XF 23mm F1.4 R LM WR - bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus

 • Niewielki ciężar grupy soczewek ogniskujących w modelu XF23mmF1.4 pozwolił na zastosowanie silnika liniowego, co w rezultacie przełożyło się na bezgłośną, szybką i precyzyjną pracę autofokusa. Automatyczne ustawianie ostrości osiągnięto za pomocą systemu „Inner Focus” (ogniskowanie wewnętrzne), który porusza soczewki ogniskujące na niewielkich odcinkach, zwiększając jednocześnie poziom precyzji kontroli ostrzenia. Ostrość jest ustawiana w czasie zaledwie 0,04 s., co gwarantuje, że użytkownik nie straci okazji na wykonanie udanego zdjęcia.
 • Obiektyw niezwykle precyzyjnie utrzymuje ostrość na obiekcie nawet w trybie AF-C (ciągłe ustawianie ostrości)
  i jest zaprojektowany optycznie tak, by ograniczyć zmiany kąta widzenia powodowane zjawiskiem tzw. oddychania obiektywu do ok. 0,011%, co sprawia, że nadaje się on idealnie do rejestracji wideo.
 • Mechanizm przesuwający sześciosoczewkową grupę ogniskującą ogranicza fluktuacje aberracji spowodowane ustawianiem ostrości, dając wyraźne i ostre obrazy w całym zakresie ostrości, od zbliżenia do nieskończoności.

 

fujifilm xf 23mm f/1.4 r lm wr

 

Fujifilm XF 23mm F1.4 - lekka i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja

 • XF 23mm F1.4 to obiektyw kompaktowy i lekki, o wadze ok. 375 g, długości 77,8 mm i średnicy gwintu filtra 58 mm. W celu uzyskania smukłej konstrukcji obiektywu zewnętrzna średnica grupy soczewek ogniskujących jest niewielka, by pomieścić silnik liniowy w utworzonej w ten sposób przestrzeni.
 • Tubus został uszczelniony w 11 miejscach, dzięki czemu obiektyw jest odporny na pył, wilgotność i warunki atmosferyczne. Można go używać w temperaturach do -10℃, co pozwala na bezproblemowe fotografowanie
  w deszczu, astrofotografię w mroźne zimowe noce i zdjęcia przy zmiennych warunkach pogodowych.
 • Pierścień ustawiania ostrości działa ze zwiększoną precyzją, zapewniając lepsza kontrolę, szczególnie przy ręcznym ostrzeniu i płytkiej głębi ostrości. Odległość między poszczególnymi ząbkami na pierścieniu została zaprojektowana pod kątem możliwości precyzyjnego wykrywania ruchu, umożliwiając dokładne ostrzenie reagujące na najmniejsze ruchy palców.
 • Blokada pierścienia w pozycji A (auto) zapewnia niezawodne działanie i blokuje pierścień ostrości w miejscu dla uniknięcia niezamierzonego przesunięcia płaszczyzny ostrości spowodowanego przypadkowym poruszeniem pierścienia podczas fotografowania.
 • Kształt ząbkowania na pierścieniu ustawiania ostrości został starannie zaprojektowany w celu umożliwienia łatwego usuwania zanieczyszczeń, które utkwiły w rowkach.

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium