biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

 

 

Obiektyw Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR

Kod produktu: 4547410455465
ID produktu: 21600
4.28857
Czytaj opinie
Cena: 3 798,00 zł 3798.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR

Planowana premiera - koniec września 2021 r.

Obiektyw Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR

Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR to wyjątkowo wszechstronny standardowy obiektyw o stałej długości ogniskowej odpowiadającej 50 mm dla pełnoklatkowego formatu 35 mm, co dla wszystkich użytkowników bezlusterkowców z mocowaniem X czyni go niezbędnym obiektywem nowej generacji. System z mocowaniem X, od czasu jego debiutu w 2012 roku, przeżywa nieustanny rozwój nowych produktów i urządzeń w dążeniu do uzyskania coraz bardziej zaawansowanej jakości obrazu. 

 

 

Obiektyw Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR najważniejsze cechy

Obiektyw Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR najważniejsze cechy:

 • Wyjątkowa ostrość obrazu nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony
 • Standardowa długość ogniskowej i szeroki zakres fotografowania
 • Bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus
 • Zaawansowana mobilność oparta na kompaktowej, lekkiej i wytrzymałej konstrukcji
 

 

 

XF 33mm F1.4 R LM WR został zaprojektowany do współpracy z matrycami aparatów o jeszcze wyższej rozdzielczości, które mają pojawić się w przyszłości, oferując wyjątkową ostrość kadru i zaawansowaną wydajność przetwarzania obrazu nawet przy największym otwarciu przysłony. Obiektyw ten zapewnia również niezrównaną mobilność i jest wyposażony w cichy, szybki i bardzo dokładny układ autofokusa napędzany silnikiem liniowym, co gwarantuje precyzyjne ustawianie ostrości w przypadku zdjęć i płynne utrzymywanie ostrości na filmowanym ujęciu podczas nagrań wideo.

 

 

Wytrzymała, odporna na kurz i wilgoć konstrukcja, o wadze około 360 g i długości 73,5 mm długości oraz 58 mm gwincie filtru, charakteryzuje się poręcznością, typową dla urządzeń z mocowaniem X. Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR to standardowy obiektyw stałoogniskowy nowej generacji o dużej jasności, zaprojektowany z myślą o doskonałej rozdzielczości obrazu, mobilności i wytrzymałości, który będzie siłą napędową ewolucji serii X w następnej dekadzie i później, wyznaczając nowy punkt odniesienia dla wymiennych obiektywów z mocowaniem X.

 

 

Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR - wyjątkowa ostrość obrazu nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony

Konstrukcja optyczna obiektywu XF33mmF1.4 obejmuje 15 soczewek, w tym dwie soczewki asferyczne i trzy soczewki ED w 10 grupach, co skutecznie ogranicza aberracje chromatyczną i sferyczną, zapewniając ostrość na całej powierzchni kadru nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. Środkowa grupa soczewek ogniskujących składająca się z dwóch soczewek ED i jednej soczewki asferycznej, jest odpowiedzialna za redukcję wahań aberracji wywoływanych przez ruchy soczewek ogniskujących i zapewnia najwyższą jakość obrazu w całym zakresie ostrości obiektywu, od zbliżenia do nieskończoności.

 

 

Dzięki maksymalnemu otworowi przysłony F1.4 obiektyw umożliwia użytkownikowi uzyskiwanie zdjęć wysokiej jakości przy minimalnych drganiach aparatu i z niskim poziomem szumu cyfrowego, nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, na przykład w słabo oświetlonych wnętrzach czy przy wykonywaniu zdjęć nocnych. Przy przysłonie F1.4 obiektyw XF 33mm F1.4 R LM WR zapewnia płytką głębię ostrości, dzięki czemu uzyskuje się rozmycie tła i kremowy bokeh, przy zachowaniu wysokiej kontrastowości, wyrazistości i ostrości głównego obiektu w płaszczyźnie ogniskowej. Zjawisko aberracji komatycznej jest również dobrze kontrolowane, co pozwala na uchwycenie niewielkich źródeł światła jako okrągłych punktów i unikanie refleksów barwnych w rozmytym tle. Konstrukcja przysłony składająca się z dziewięciu listków zapewnia osiągnięcie efektu bokeh o niemal okrągłych konturach, nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony.

 

 

 

Standardowa długość ogniskowej i szeroki zakres fotografowania

Obiektyw Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR oferuje najpopularniejszą standardową długość ogniskowej 33 mm (odpowiednik 50 mm dla pełnoklatkowego formatu 35 mm). Taka ogniskowa odpowiada sposobowi widzenia najbardziej zbliżonemu do sposobu widzenia ludzkiego oka, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającej perspektywy. Obiektyw ten, przy założeniu, że stosowane będą właściwe techniki fotograficzne, nadaje się do wykorzystania w szerokim zakresie sytuacji zdjęciowych i stylów fotografowania: od portretów poprzez zwyczajne, codzienne zdjęcia, po fotografię krajobrazową. Szeroki zakres możliwości obiektywu uzupełnia również jego zdolność do tworzenia zaawansowanych ujęć z bliska, dzięki minimalnej odległości ostrzenia zaledwie 30 cm i maksymalnemu powiększeniu 0,15x.

 

 
 

 

Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR - bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus

 • Układ autofokusa w obiektywie XF33mmF1.4 napędzany jest silnikiem liniowym, zastosowanie którego było możliwe dzięki lekkiej konstrukcji i użyciu soczewek mniejszych rozmiarów, co przełożyło się na cichą, szybką i precyzyjną pracę autofokusa. Ostrość jest ustawiana automatycznie za pomocą systemu Inner Focus (ogniskowanie wewnętrzne), który przesuwa grupę soczewek ogniskujących na niewielkich odcinkach, zwiększając jednocześnie poziom precyzji kontroli ostrzenia. Ostrość jest ustawiana w czasie zaledwie 0,04 s., co gwarantuje, że użytkownik nie utraci okazji na wykonanie udanego zdjęcia.
 • Wykorzystanie silnika liniowego do sterowania szybkim i precyzyjnym układem autofokusa oznacza, że ostrość może być utrzymywana na obiekcie z dużą dokładnością nawet w trybie AF-C (ciągłe ustawianie ostrości), powszechnie stosowanym w realizacjach wideo. Dodatkowo, konstrukcja optyczna obiektywu została opracowana tak, by zminimalizować zmiany kąta widzenia powodowane zjawiskiem tzw. oddychania obiektywu, co sprawia, że nadaje się on idealnie do wykorzystania w profesjonalnej produkcji wideo.

 

 
 

 

Zaawansowana mobilność oparta na kompaktowej, lekkiej i wytrzymałej konstrukcji

 • Fujifilm XF 33mm F1.4 R LM WR to obiektyw kompaktowy i lekki, o wadze ok. 360 g, długości 73,5 mm i średnicy gwintu filtru 58 mm. W celu zapewnienia smukłej i stylowej konstrukcji obiektywu zewnętrzna średnica grupy soczewek ogniskujących jest niewielka, by pomieścić silnik liniowy w utworzonej w ten sposób przestrzeni.
 • Tubus został uszczelniony w 11 miejscach, dzięki czemu obiektyw jest odporny na pył i warunki atmosferyczne,
  a obiektywu można używać w temperaturach do -10℃, co pozwala na fotografowanie we wszystkich warunkach zdjęciowych. Wzmocniona konstrukcja sprawdzi się zarówno przy robieniu zdjęć w deszczu, jak i przy fotografowaniu gwiazd, konstelacji i galaktyk na nieboskłonie w mroźne zimowe noce.
 • Pierścień ustawiania ostrości działa ze zwiększoną precyzją, zapewniając lepsza kontrolę, szczególnie przy ręcznym ostrzeniu i płytkiej głębi ostrości. Odległość między poszczególnymi ząbkami na pierścieniu została zaprojektowana pod kątem możliwości precyzyjnego wykrywania ruchu, umożliwiając dokładne i płynne ostrzenie z precyzją reagujące na najmniejsze ruchy palców.
 • Blokada pierścienia w pozycji A (auto) zapewnia niezawodne działanie i blokuje pierścień ostrości w miejscu dla uniknięcia niezamierzonego przesunięcia płaszczyzny ostrości spowodowanego przypadkowym poruszeniem pierścienia podczas fotografowania.
 • Kształt ząbkowania na pierścieniu ustawiania ostrości został starannie zaprojektowany w celu umożliwienia łatwego usuwania zanieczyszczeń, które utkwiły w rowkach.

 

Opinie o produkcie (1)

28 lutego 2022

Dobrze wykonany, wszechstronny obiektyw. Cichy i bardzo dokładny AF. Kolory na zdjęciach są bardzo żywe i nasycone, polecam!

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium