biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Irix 45mm f/1.4 Dragonfly Fujifilm GFX

Kod produktu: 7640172192207
ID produktu: 17029
Cena: 3 175,00 zł 3175.00
Producent: Irix
Dostępność: Magazyn dostawcy
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Irix 45mm f/1.4 Dragonfly Fujifilm GFX

Obiektyw Irix 45mm f/1.4 Dragonfly Fujifilm GFX

Obiektyw Irix 45mm f/1.4 Dragonfly Fujifilm GFX. Jest to produkt innowacyjny, gdyż jako prekursor przeciera szlak standardowych obiektywów szerokokątnych o dużej światłosile, które są w stanie sprostać matrycom średnioformatowym. Maksymalna wartość przysłony f/1.4 w połączeniu z rozmiarem sensora aparatów z serii Fujifilm GFX zapewnia nie tylko płytką głębię ostrości, lecz również gładkie przejścia pomiędzy poszczególnymi obszarami ostrości oraz szeroki zakres tonalny.

 

Irix 45mm f/1.4 Dragonfly

Irix 45mm f/1.4 Dragonfly G-mount najważniejsze cechy:

• Lekka konstrukcja zewnętrzna
• Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna
• Antypoślizgowa tekstura pierścienia ostrości, posiadająca specjalne tłoczenie polepszające chwyt
• Uszczelnienie zapewniające ochronę przed wodą i kurzem

 

Ogniskowa 45mm na matrycy średnioformatowej oferuje pole widzenia zbliżone do standardowych 35mm dla pełnej klatki, które oferuje kultową charakterystykę obrazowania do reportażu, portretu środowiskowego, a także krajobrazu i detalu. Ta uniwersalna ogniskowa odnajdzie się również z powodzeniem w fotografii komercyjnej, gdzie ilość szczegółów oraz rozpiętość tonalna są kluczowymi czynnikami decydującymi o udanym ujęciu.

Irix 45 gfx

 

Szeroki otwór względny przysłony f/1,4 pozwala na wyraźną separację tła oraz pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, a dzięki wysokiej wydajności optycznej, na którą składają się wysoka ostrość, znikome aberracje chromatyczne oraz wyrazisty mikrokontrast – Irix 45mm f/1.4 Dragonfly Fujifilm z powodzeniem może stać się najczęściej wykorzystywanym uzupełnieniem aparatu, które pomoże tworzyć malownicze ujęcia. To właśnie spektakularna ostrość połączona z gładkim efektem bokeh sprawia, że obraz nabiera trójwymiarowości i bardzo zyskuje w odbiorze. 

 

Irix 45 1.4 fujifilm

 

Irix 45mm f/1,4 GFX to profesjonalny obiektyw zaprojektowany z myślą o aparatach Fujifilm GFX, który posiada wykonaną z materiałów wysokiej jakości przemyślaną konstrukcję, opartą na wiedzy inżynierów Irix Lens, zdobytej przy projektowaniu i produkcji obiektywów pełnoklatkowych. Bogate doświadczenie zespołu R&D, wiedza z zakresu optyki oraz precyzja wykonania soczewek pozwoliły na osiągnięcie imponującej rozdzielczości obrazu. To solidne narzędzie dla rzemieślnika oczekującego pewnych rozwiązań, jak również dla twórcy chcącego realizować najśmielsze artystyczne wizje. Imponująca rozdzielczość gwarantuje zachowanie wszystkich szczegółów i detali fotografowanych obiektów niezależnie od tematu.

 

Irix 45mm f/1.4 GFX,

 

Dzięki zaawansowanym technologiom optycznym zaadaptowanym przy konstrukcji obiektywu Irix 45mm f/1,4 Fujifilm GFX, osiągnięto maksymalną wartość przysłony wynoszącą - f/1.4. Parametr ten, zapewnia wysoką transmitancję światła, odpowiednią do pracy w słabych warunkach oświetleniowych, a także tworzy płytką głębię ostrości, umożliwiającą malownicze odseparowanie głównego motywu od tła.

Irix 45 fujiflm gfx

Obiektyw Irix 45mm f/1.4 Dragonfly Fujifilm GFX wyposażony jest w mechanizm przysłony składający się z 9 listków o zaokrąglonym kształcie. Zapewnia on miękkie i łagodne rozmycie tła, które przekłada się na zaokrąglony efekt bokeh, także podczas przymykania przysłony. Konstrukcja obiektywu posiada również skokowy pierścień służący do regulacji przysłony. Wysoką precyzję ostrzenia zapewnia szeroki pierścień ostrości, posiadający dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na niekorzystne warunki pracy. Specjalne teksturowanie umożliwia łatwiejsze ostrzenie, natomiast dedykowane wytłoczenie pomaga wyczuć pozycję pierścienia, dzięki czemu fokusowanie jest jeszcze bardziej intuicyjne. Nad pierścieniem ostrości znalazła się znana z pełnoklatkowych obiektywów Irix blokada ostrości Focus Lock umożliwiająca zablokowanie mechanizmu w konkretnym położeniu, bez obaw o omyłkową zmianę tego parametru, co przekłada się na pewność zastosowania w różnorodnych okolicznościach.

Irix 45mm f/1.4 Dragonfly fujifilm

Irix 45mm f/1.4 GFX występuje w wykończeniu Dragonfly łączącym w sobie lekkość i ergonomię wersji Firefly oraz wytrzymałą magnezową obudowę stosowaną w obiektywach z serii Blackstone. Obiektyw posiada również uszczelnienia ulokowane w 5 miejscach, umożliwiające ochronę obiektywu podczas pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki zamkniętej obudowie, obiektyw nie zmienia swojej długości co powoduję brak ruchu powietrza podczas ogniskowania i chroni konstrukcję przed niekorzystnymi czynnikami.

Parametry

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 87x130
Waga [g]: 1120g
Średnica filtra [mm]: 45
Osłona przeciwsłoneczna: W zestawie
Budowa: 11 elementów w 9 grupach
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 40
Przysłona [f/]: f/1.4
Ogniskowa [mm]: 45
Oznaczenia : IL-45DF-GFX

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium