biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Kod produktu: 4022243111837
ID produktu: 20651
Cena: 22 150,00 zł 22150.00
Producent: Leica
Dostępność: Produkt na zamówienie
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

 

Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Leica APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH to kolejny wysokiej klasy obiektyw do systemu SL. Najnowsza optyka to kolejny krok poszerzający tę gamę obiektywów, która słynie z najwyższej klasy parametrów optycznych oraz niezwykle szybkiego i niezawodnego autofokusa.

Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. uzupełnia istniejące ogniskowe 35, 50, 75 i 90 mm i jednocześnie wprowadza do portfolio prawdziwie szerokokątny obiektyw. Wszystkie obiektywy APO-Summicron-SL mają prawie te same wymiary, a co za tym idzie, ten sam rozmiar filtra. Nasz najnowszyAPO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. świetnie sprawdzi się w reportażu, fotografii wnętrz i architektury. Maksymalny otwór przysłony jest wyjątkowo duży jak na tę ogniskową. Mimo to, podobnie jak każdy obiektyw Leiki, ten też jest w pełni użyteczny od pełnego otworu przysłony. Połączenie jasności i ogniskowej daje dodatkowe możliwości twórcze poprzez kontrolowane stosowanie ostrości i rozmycia. Dzięki standardowi L-Mount APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. jest kompatybilny z aparatami innych partnerów L-Mount Alliance, które zostały wyposażone w bagnet opracowany przez nas.

 

Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Kontrukcja optyczna Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Konstrukcja optyczna składa się z 13 soczewek (z których trzy mają asferyczne powierzchnie po obu stronach) w dziesięciu grupach zapewnia maksymalny poziom jakości obrazu nawet przy szeroko otwartej przysłonie. W konsekwencji nie ma potrzeby przymykania przysłony, aby poprawić jakość obrazu. Naturalne odcienie skóry, miękkie przejścia w efekt bokeh, wyjątkowo kontrastowe szczegóły i ostrość od krawędzi do krawędzi na obrazie pozbawionym zniekształceń: te cechy są w dużej mierze normą w przypadku obiektywów Leica. APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. wyróżnia się ponadto korekcją apochromatyczną, która jest godną uwagi cechą obiektywu o tej ogniskowej. Aby zapewnić optymalną korektę aberracji chromatycznych, większość grupowanych soczewek ma anomalną częściową dyspersję i jest wykonana z wysokiej jakości, specjalistycznych rodzajów szkła, których konstrukcja jest tak skomplikowana, że nawet nasze metody – unikatowe na skalę świata – są doprowadzane do granic możliwości.

Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH. posiada wyjątkowo wytrzymałe i wydajne silniki krokowe z DSD®

Silnik autofokusa we wszystkich obiektywach Summicron-SL wykorzystuje wyjątkowo wytrzymałe i wydajne silniki krokowe z DSD® (Dual Syncro Drive ™). Umożliwia to autofokusowi pokonanie całego zakresu ostrości w około 250 milisekund. Jednocześnie Leica Camera stosuje innowacyjne podejście do technologii ręcznego ustawiania ostrości: obiektywy Summicron-SL mają całkowicie nową konstrukcję pierścienia do manualnego ustawiania ostrości w postaci wbudowanego magnesu pierścieniowego o naprzemiennej polaryzacji północ-południe. Kiedy pierścień jest obracany, pole magnetyczne zmienia swoją polaryzację. Czujnik monitoruje stan pola magnetycznego i przesyła dane do głównego procesora. Napęd przesuwa wówczas soczewkę do odpowiedniego położenia ogniskowania na podstawie kąta obrotu i prędkości obrotowej – to z kolei umożliwia jeszcze szybsze i dokładniejsze ręczne ogniskowanie.

 
Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Kolejny krok na przód - Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

Zarówno konstrukcja, jak i projekt najnowocześniejszej serii Summicron-SL to kolejny krok naprzód w rozwoju obiektywów do systemu Leica SL. Nowe, niezwykle precyzyjne metody produkcji i technologie pomiarowe zostały opracowane specjalnie do produkcji tych soczewek – co skutkuje bardziej kompaktowymi wymiarami i znacznie niższą wagą, a także naprawdę wyjątkową jakością obrazowania. Konstruując soczewki APO-Summicron-SL, szczególną uwagę zwrócono na zapobieganie rozproszeniu światła i odbiciom. Oprócz optymalizacji konstrukcji optycznej i mechanicznej, konstruktorzy zredukowali również nieuniknione odbicia do absolutnego minimum poprzez nałożenie wysokiej jakości powłok na powierzchnie soczewek. Dzięki skutecznemu zabezpieczeniu przed kurzem, wilgocią i rozpyloną wodą, a także powłoce Aquadura na odsłoniętych powierzchniach soczewek, te wyjątkowo trwałe soczewki mogą być używane w prawie każdych warunkach pogodowych bez żadnych obaw.

 

 

Specyfikacja techniczna - Obiektyw Leica 28 f/2 APO-Summicron-SL ASPH.

 • Rodzaj obiektywu: Szerokokątny
 • Mocowanie: Leica L
 • Ogniskowa: 28
 • Zakres przysłon: 2/22
 • Kąt widzenia (po przekątnej) [°]: 75.4°
 • Konstrukcja optyczna: 13 elementów w 10 grupach, 6 powieszchni asferycznych
 • Minimalna odległość ogniskowania: 0.24
 • Ustawianie ostrości: AF
 • Mocowanie filtrów (gwint): E67
 • Wymiary (średnica x długość): 73 x 102
 • Waga [g/oz.]: 750
 • Gwarancja: 2 lata

Parametry

Gwarancja: 2 lata
EAN 4022243111837
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 73 x 102
Waga [g]: 750
Budowa: 13 elementów w 10 grupach, 6 powieszchni asferycznych
Przysłona [f/]: f/2
Kąt widzenia [stopnie]: 75.4°
Ogniskowa [mm]: 28

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium