biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Kod produktu: 17125
ID produktu: 17125
Cena: 21 100,00 zł 21100.00
Producent: Leica
Dostępność: Produkt na zamówienie
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Jako najwyższej klasy szerokokątny, uniwersalny obiektyw, APO-Summicron-SL 35 f / 2 ASPH posiada szybki autofokus, solidną konstrukcja i wyjątkową jakość obrazu. Cechy te sprawiają, że jest to znakomity obiektyw zarówno do reportażu jak i do innych obszarów fotografii, takich jak: architektura, krajobraz, fotografia studyjna. Obiektyw jest idealnie dopasowany do najnowocześniejszego systemu SL i został zaprojektowany w celu zapewnienia największego komfortu fotografowania przy zdjęciach amatorskich i profesjonalnych.

 

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

AF System z Dual Syncro Drive™ w mig od zera do ostrości

System AF obiektywów Summicron-SL jest szybki, precyzyjny i prawie bezgłośny. Obiektyw ma świetne wyniki w dziedzinie autofocus-a dzięki doskonałemu działaniu jednostki napędowej - systemu AF. Ogranicza go jedynie masa soczewek poruszających się podczas ustawiania ostrości, droga od punktu nieskończoności do najbliższej odległości ogniskowania oraz, rzecz jasna, ilość dostępnej przestrzeni. Aby zachować kompaktowe wymiary soczewek, połączenie tych komponentów musi być w zgodzie z integralnością całości.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Większy kontrast dla szerszej percepcji głębi

Z początkową przysłoną f/2, obiektywy SL-Summicron są znacznie bardziej kompaktowe niż obiektywy, ale wciąż pozwalają pracować fotografom w podobnej głębi ostrości. Powodem tego jest kontrast: przestrzeń najwyższego kontrastu jest postrzegana przez widza jako przestrzeń ostra, podczas gdy strefy o niższym kontraście są uważane za nieostre.

 
Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Imponujący w najdrobniejszych szczegółach

Niezmiennie kompaktowe wymiary, lekka waga i doskonałe mocowanie obiektywów SL-Summicron szczególnie poprawiają komfort fotografowania. Dzięki niemal identycznej konstrukcji obiektywów Summicron-SL kąt obrotu pierścienia MF jest taki sam w przypadku obu obiektywów, a środek ciężkości pozostaje w dużej mierze taki sam. Oznacza to, że aparat zawsze leży idealnie w dłoni oraz znacznie ułatwia pracę ze statywem.

 

 

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Złożona technologia i prosta obsługa - LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Trzy najbardziej oczywiste dla użytkowników funkcje obiektywów Summicron-SL - ustawianie ostrości, ustawienie pierścienia MF i ustawienia przysłony - opierają się na zbiorze systemów sterowania oraz operacjach matematycznych. Wymagania dotyczące elektroniki są szczególnie wysokie w przypadku systemu podwójnego ogniskowania. W tym przypadku dwie autonomiczne jednostki skupiające muszą być przemieszczane w doskonałej synchronizacji, a dane dotyczące pozycjonowania muszą być analizowane z bardzo wysoką częstotliwością pobierania próbek i dalej przekazywane do kamery.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Ręczne ustawianie ostrości. Zupełnie nowe doświadczenia - APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Obiektywy SL-Summicron mają całkowicie nową konstrukcję ręcznego pierścienia ostrości. W tej koncepcji magnes z naprzemienną magnetyzacją północ-południe jest osadzony w środku pierścieniu ręcznego ustawiania ostrości. Pole magnetyczne zmienia swoją biegunowość po obróceniu tego pierścienia. Czujnik monitoruje stan pola magnetycznego i wysyła dane do głównego procesora. Następnie napęd ustawia obiektyw do odpowiedniej pozycji ogniskowania na podstawie kąta obrotu oraz prędkości obrotowej. Konstrukcja pierścienia MF gwarantuje niezawodną ochronę przed kurzem, pyłem i bryzgami wody, zapewnia również ochronę przed uderzeniami i innymi szkodami mechanicznymi oraz zapobiega niedokładnościom ogniskowania w wyniku wahań temperatury. Nawet po latach użytkowania pierścień MF w obiektywie SL-Summicron zachwyca płynnym działaniem.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Konstrukcja - LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Układ optyczny APO-Summicron-SL 35 f / 2 ASPH. zawiera łącznie 13 elementów w tym jeden element asferyczny do korekcji aberracji chromatycznych. W celu korekty aberracji chromatycznej, 9 z 13 elementów zostało wyprodukowanych z wysokiej jakości specjalnych soczewek, które są wyprodukowane i wykończone przy użyciu najbardziej zaawansowanych metod i technologii. Ich szczególna właściwość optyczna, znana jako anomalna częściowa dyspersja, umożliwia kompensację aberracji chromatycznych w całym układzie optycznym. W związku z tym nawet najjaśniejsze partie obrazu nie zawierają zakłóceń.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

Specyfikacja techniczna - Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 35 f/2 ASPH.

 • Rodzaj obiektywu: Szerokokątny
 • Mocowanie: Leica L
 • Ogniskowa [mm]: 35
 • Zakres przysłon: 2 - 22
 • Kąt widzenia (po przekątnej) [°]: 63
 • Konstrukcja optyczna: 13 soczewek w 11 grupach
 • Minimalna odległość ogniskowania [m,ft]: 0,27 , 0 ft 0.00 "
 • Maksymalne powiększenie: 0.2
 • Mocowanie filtrów (gwint): 67
 • Osłona przeciwodblaskowa: W zestawie
 • Wymiary (średnica x długość) [mm / "]: 73 x 102 / 2.87 x 4.02
 • Waga [g/oz.]: 700 / 24.69
 • Zawartość zestawu: obiektyw, osłona przeciw słoneczna, dokumentacja,
 • Gwarancja: 2 lata
 • Wewnętrzne ogniskowanie: tak

Parametry

Gwarancja: 2 lata
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 73 x 102
Waga [g]: 700
Osłona przeciwsłoneczna: w zestawie
Budowa: 13 soczewek w 11 grupach
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 27
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: f/2
Przysłona [f/]: f/2
Kąt widzenia [stopnie]: 63
Ogniskowa [mm]: 35

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium