biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Kod produktu: 17119
ID produktu: 17119
Cena: 21 200,00 zł 21200.00
Producent: Leica
Dostępność: Produkt na zamówienie
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH ustanawia standardy i zajmuje miejsce jako nowy obiektyw referencyjny wśród standardowych obiektywów dostępnych na rynku. Dzięki standardowi L-Mount APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH. jest także w pełni kompatybilny z aparatami produkowanymi przez partnerów L-Mount Alliance, które również wykorzystują mocowanie obiektywu opracowane przez Leica.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Najwyższa jakość obrazu, nawet przy otwartej osłonie - LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Dwanaście niezwykle precyzyjnie wykonanych soczewek - z których trzy mają powierzchnie asferyczne - ułożonych w dziesięciu grupach, przyczynia się do powstawania najwyższej jakości obrazu, nawet przy otwartej przysłonie. Dzięki najwyższym standardom obiektywy Leica spełniają następującą obietnicę: maksymalny otwór jest otworem roboczym. W związku z tym przymykanie przysłony jest wyłącznie kreatywnym narzędziem do obrazowania i nie jest konieczne do osiągnięcia lepszej jakości obrazu. Naturalne odcienie skóry, łagodne przejścia w bokeh, wyjątkowy kontrast w detalach i stała ostrość od krawędzi do krawędzi obrazów pozbawionych zniekształceń to dalsze cechy obiektywów wyprodukowanych przez Leica Camera, które także mają zastosowanie do APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH.

 

 

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Innowacyjne metody produkcji Leiki, które przesuwane są do granic możliwości technicznych.

Wszystkie szklane elementy w układzie optycznym załamują światło w określonych kolorach w różnym stopniu. Prowadzi to do tego, że nie wszystkie promienie światła padające od obiektu skupiają się w jednym punkcie obrazowania - wynikiem tego jest aberracja chromatyczna. W nowym APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH. te aberracje chromatyczne są minimalizowane przez korekcję apochromatyczną. W tym celu większość soczewek zastosowanych w konstrukcji obiektywu jest wykonana ze specjalnie opracowanych, wysokiej jakości rodzajów szkła typu „anomalous partial dispersion”, które przesuwają innowacyjne metody produkcji Leiki do granic możliwości technicznych.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Wyjątkowo mocne i wytrzymałe silniki krokowe z DSD® (Dual Syncro Drive ™)

Napęd autofokusa wszystkich obiektywów Summicron-SL wykorzystuje wyjątkowo mocne i wytrzymałe silniki krokowe z DSD® (Dual Syncro Drive ™). Dzięki temu cały odległość ogniskowania może zostać pokonana w zaledwie około 250 milisekund. Leica Camera stosuje również innowacyjne podejście w przypadku technologii ręcznego ustawiania ostrości: obiektywy Summicron-SL mają całkowicie nową koncepcję konstrukcji pierścienia ręcznego ustawiania ostrości. W tej koncepcji magnes pierścieniowy o naprzemiennej polaryzacji jest osadzony w pierścieniu ręcznego ogniskowania. Pole magnetyczne zmienia swoją biegunowość po obróceniu pierścienia. Czujnik monitoruje stan pola magnetycznego i wysyła dane do głównego procesora. Napęd następnie przesuwa obiektyw do odpowiedniej pozycji ogniskowania na podstawie kąta obrotu i prędkości obrotowej - to z kolei umożliwia jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne ręczne ustawianie ostrości.

 

Nieustanny rozwój - LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Zarówno konstrukcja, jak i design najnowszej linii Summicron-SL stanowią kolejny krok naprzód w rozwoju obiektywów do systemu Leica SL. Opracowano nowe, niezwykle precyzyjne metody produkcji i technologie pomiarowe, specjalnie do produkcji tych obiektywów. Rezultaty tego znajdują odzwierciedlenie nie tylko w bardziej kompaktowych wymiarach i znacznie niższej wadze obiektywów, ale także w ich doskonałej jakości obrazowania. W konstrukcji obiektywów APO-Summicron-SL szczególną uwagę zwrócono na zapobieganie rozproszonemu światłu i odbiciom. Wraz z optymalizacją konstrukcji optycznej i mechanicznej, zastosowanie wysokiej jakości powłoki na powierzchniach soczewek redukuje nieuniknione odbicia do absolutnego minimum. Dzięki skutecznemu uszczelnieniu przed kurzem, wilgocią i strumieniom wody oraz powłoce Aquadura na odsłoniętych powierzchniach soczewek, obiektywy mogą być używane bez zastanowienia w prawie każdych warunkach pogodowych.

Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

Specyfikacja techniczna - Obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-SL 50 f/2 ASPH.

 • Rodzaj obiektywu: Standard
 • Mocowanie: Leica L
 • Ogniskowa [mm]: 50
 • Zakres przysłon: 2-22
 • Konstrukcja optyczna: 12 elementów w 10 grupach 3 elementy asferyczne
 • Minimalna odległość ogniskowania [m,ft]: 0.35 , 1 ft 1.78 "
 • Mocowanie filtrów (gwint): E67
 • Osłona przeciwodblaskowa: W zestawie
 • Wymiary (średnica x długość) [mm / "]: 102 x 73 / 4.02 x 2.87
 • Waga [g/oz.]: 740 / 26.10
 
 

Parametry

Gwarancja: 2 lata
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 102 x 73
Waga [g]: 740
Osłona przeciwsłoneczna: W zestawie
Budowa: 12 elementów w 10 grupach 3 elementy asferyczne
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 35
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: f/2
Przysłona [f/]: f/2
Ogniskowa [mm]: 50

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium