biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Kod produktu: 027075117280
ID produktu: 10303
Cena: 2 199,00 zł 2199.00
Producent: Pentax
Dostępność: Niedostepny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

 najnowsze połoki HD i odświeżony korpus

Konstrukcja obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye bazuje na znanym z linii smc PENTAX-DA FISH-EYE 10-17mm F3.5-4.5 ED. Wysokiej jakości wielowarstwowe powłoki HD, zastosowane na elementach optycznych, pozwalają uzyskać zdjęcia o wysokim kontraście i redukują efekt flary oraz refleksów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych.

Konstrukcja zewnętrzna została całkowicie przeprojektowana, tak by obiektyw pasował do wyglądu najnowszych modeli lustrzanek cyfrowych PENTAX, oraz by umożliwiała zdjęcie osłony przeciwsłonecznej. To szczególnie istotna cecha, przy zamontowaniu do modeli PENTAX K-1 lub PENTAX K-1 Mark II, ponieważ możliwe jest wtedy uzyskanie niemal okrągłego obrazu rybiego oka. 

Przystosowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi marki PENTAX obiektyw szerokokątny typu rybie oko Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF o zmiennej ogniskowej w zakresie 10-17mm. Dla ogniskowej 10mm charakteryzuje się kątem widzenia 180°. Obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF znajduje zastosowanie w rejestrowaniu obrazów o szerokiej perspektywie oraz twórczym zniekształcaniu obiektów fotografowanych.

Seria obiektywów DA zaprojektowana została specjalnie do korpusów cyfrowych wyposażonych w matrycę APS-C (23.5mm x 15.7mm). Pozwoliło to na zmniejszenie gabarytów, wagi i kosztów produkcji w porównaniu do pełnoklatkowych obiektywów małoobrazkowych o podobnych parametrach.

 

Zaawansowane powłoki HD - obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

W obiektywie zastosowano wielowarstwowe powłoki HD. W porównaniu ze standardowym pokryciem wielowarstwowym to oryginalne rozwiązanie PENTAX zapewnia lepszą transmisję światła, mniejsze refleksy, wysoki kontrast i zdjęcia pozbawione efektu flary nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.Dodatkowo obiektyw został wyposażony w nisko dyspersyjny szklany element optyczny (ED), kóry skutecznie kompensuje aberrację chromatyczną. 

*HD oznacza High Definition.

 

Ogniskowa pokrywająca kąt widzenia - rybie oko obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

W aparatach cyfrowych z matrycą APS-C obiektyw pozwala uzyskać obraz obejmujący kąt widzenia 180° (ogniskowa 10 mm) oraz wiele interesujących efektów m.in.  deformacji perspektywy, zniekształceń fotografowanych obiektów czy efekt pan-focus, gdzie ostrość obejmuje cały kadr. 

Nowa konstrukcja zewnętrzna - Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Nowy obiektyw zachował wymiary poprzednika PENTAX-DA10-17mmF3.5-4.5ED, ale całkowicie zmieniono jego obudowę. Zastosowano w niej rozwiązania znane z najnowszych obiektywów z serii DA- i D FA, tak by obiektyw pasował do wyglądu obecnych modeli lustrzanek cyfrowych PENTAX. W nowym modelu możliwe jest zdjęcie osłony przeciwsłonecznej. To szczególnie istotna cecha, przy zamontowaniu do modeli PENTAX K-1 lub PENTAX K-1 Mark II.

* Po zdjęciu osłony obiektywu przy ustawionej funkcji Crop w trybie FF na krawędziach pola obrazu może występować winietowanie i / lub obniżona wydajność obrazowania, ponieważ wynikowy obraz zawiera elementy spoza okręgu obrazu obiektywu.

Powłoki SP - obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Dzięki zastosowaniu powłok SP (Super Protect) bardzo łatwo jest usunąć z soczewki obiektywu wodę, drobinki kurzu czy inne zabrudzenia.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF:

 • typu rybie oko o zmiennej ogniskowej
 • ogniskowa 10-17 mm
 • maksymalne powiększenie 0.23x - 0.39x
 • jasność obiektywu f/3.5-f/4.5
 • kąt widzenia 180 - 100 stopni (z aparatu cyfrowego serii ist D)
 • minimalna ostrość 0.14m
 • elementy optyczne ED
 • powłoki SP
 • funkcja QSF (quick shift focus)
 • bagnet PENTAX KAF

 

Jeśli chcesz robić zdjęcia nieskrępowanych, dynamicznych krajobrazów rekomendujemy obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Ustaw jakiś duży obiekt blisko brzegu kadru i stwórz zabawne, interesujące transformacje zwykłych obrazów.

Fotograf stworzył to zdjęcie ustawiając drzewo otoczone błękitnym niebem w jego centralnym punkcie. Budynek jest odkształcony ale to cecha charakterystyczna takiego obiektywu. Im dalej odejdziesz od takiego obiektu tym odkształcenia będą większe, podkreślając wrażenie olbrzymiej przestrzeni.

Fotograf starał się zrobić takie samo zdjęcie z tej samej pozycji, ale przy użyciu obiektywu kitowego. Drzewo jest w kadrze ale przestrzeń obrazu jest zupełnie inna. Jeśli pragniesz wyrazić przestrzeń powinieneś spróbować obiektyw typu rybie oko.

 

Jeśli chcesz robić dynamiczne portrety rekomendujemy obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye.


Tło z wieloma prostymi liniami podkreśli efekt dystorsji tworząc zabawne zdjęcie z niezwykłą atmosferą.

To zdjęcie zostało zrobione na wewnętrznym tarasie z takiego kąta który powoduje odczucie głębi i przestrzeni. Głębia tła jest dużo bardziej uwypuklona niż w przypadku zdjęcia zrobionego zwykłym obiektywem kitowym. Modelka zrobiła dramatyczny gest tak jakby starała się nie zgubić w przestrzeni obrazu.

Aby wyrazić lepiej przestrzeń fotograf przyklęknął lekko podczas robienia tego zdjęcia. Oglądany sam, to piękny kadr z idealną kompozycją ale w porównaniu do zdjęcia z obiektywu typu rybie oko wydaje się słaby. Zmiana obiektywów może pomóc w robieniu bardziej różnorodnych zdjęć.

 

Lepsze uwypuklenie formy kwiatu? Spróbuj obiektyw obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye.


Robienie zdjęć pod różnymi kątami daje różne formy deformacji dla zwiększenia wpływu zdjęcia na odbiorcę.

 

Robiąc zdjęcie okrągłego kwiatu ten obiektyw jeszcze zwiększy jego obecność w kadrze przez wzmocnienie dystorsji. To daje szczególnie dobre efekty w przypadku takich kwiatów jak słoneczniki które są same w sobie okrągłe do pewnego stopnia. Przestrzeń tła zbliża się do widoku jaki mógłby mieć insekt. Wyobraź sobie że jesteś owadem i poszukaj najlepszej perspektywy.

Jeśli twoim celem jest po prostu oddanie piękna kwiatów ten obiektyw będzie lepszym wyborem. Jednakże zdjęcie nim zrobione, choć piękne, nie zaskoczy cię niczym nowym i nie wywrze tak dużego wrażenia na odbiorcy. Zmieniaj obiektywy aby nie robić konwencjonalnych zdjęć które wszyscy już gdzieś widzieli.

 

Obiektyw rybie oko obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye nadaje się świetnie do zabawnych fotek typu “wielki nos”.

Możesz złapać wiele śmiesznych min zmieniając dystans obiektu podczas robienia zdjęć.

 

Kiedy fotograf zbliżył się do kota odpoczywającego na placu zabaw kot się nim zainteresował i podszedł bliżej. Patrząc przez wizjer będziesz zbliżać się do kota z aparatem więc możesz go wystraszyć. Lepiej jest użyć podglądu Live View i zbliżyć do niego sam aparat.

Standardowy obiektyw kitowy nadaje się do konwencjonalnie ładnych zdjęć ale czasami po prostu ładne zdjęcie to o wiele za mało. Z obiektywem typu rybie oko są możliwe nawet ekstremalne zmiany i pozwoli ci on dostrzegać zwykłe przedmioty w niezwykły sposób.

 

Obiektyw zdolny do podkreślania przestrzeni i deformacji - obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Obiektyw rybie oko - Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Ten obiektyw oferuje niezwykle szeroki kąt widzenia w zakresie od ultra szerokiego to rybie oko. Ekspansja przestrzeni w obrazie jest dużo większa niż postrzegana przez ludzkie oko więc patrząc przez niego możesz się oderwać od rzeczywistości. Charakterystyczna deformacja będzie nawet silniejsza jeśli zbliżysz się do obiektu zdjęcia. Po przyzwyczajeniu się do tego niezwykłego kąta widzenia można uniknąć monotonnego polegania wyłącznie na efektach ekstremalnych. Jeśli cofniesz się do średniej odległości obiektyw może cię znowu zaskoczyć.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075117280
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 84 x 87.5
Waga [g]: 430
Średnica filtra [mm]: 77
Skala odwzorowania: 1:4
Budowa: 13 elementów w 11 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 30
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 4.0
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 4.0
Przysłona [f/]: 4.0
Kąt widzenia [stopnie]: 99-61 (z istD. istDs)
Ogniskowa [mm]: 12-24
Oznaczenia : DA ED IF Fish Eye

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium