biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Kod produktu: 027075117280
ID produktu: 10303
Cena: 2 499,00 zł 2499.00
Producent: Pentax
Dostępność: Niedostepny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

 najnowsze połoki HD i odświeżony korpus

Konstrukcja obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye bazuje na znanym z linii smc PENTAX-DA FISH-EYE 10-17mm F3.5-4.5 ED. Wysokiej jakości wielowarstwowe powłoki HD, zastosowane na elementach optycznych, pozwalają uzyskać zdjęcia o wysokim kontraście i redukują efekt flary oraz refleksów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych.

Konstrukcja zewnętrzna została całkowicie przeprojektowana, tak by obiektyw pasował do wyglądu najnowszych modeli lustrzanek cyfrowych PENTAX, oraz by umożliwiała zdjęcie osłony przeciwsłonecznej. To szczególnie istotna cecha, przy zamontowaniu do modeli PENTAX K-1 lub PENTAX K-1 Mark II, ponieważ możliwe jest wtedy uzyskanie niemal okrągłego obrazu rybiego oka. 

Przystosowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi marki PENTAX obiektyw szerokokątny typu rybie oko Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF o zmiennej ogniskowej w zakresie 10-17mm. Dla ogniskowej 10mm charakteryzuje się kątem widzenia 180°. Obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF znajduje zastosowanie w rejestrowaniu obrazów o szerokiej perspektywie oraz twórczym zniekształcaniu obiektów fotografowanych.

Seria obiektywów DA zaprojektowana została specjalnie do korpusów cyfrowych wyposażonych w matrycę APS-C (23.5mm x 15.7mm). Pozwoliło to na zmniejszenie gabarytów, wagi i kosztów produkcji w porównaniu do pełnoklatkowych obiektywów małoobrazkowych o podobnych parametrach.

 

Zaawansowane powłoki HD - obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

W obiektywie zastosowano wielowarstwowe powłoki HD. W porównaniu ze standardowym pokryciem wielowarstwowym to oryginalne rozwiązanie PENTAX zapewnia lepszą transmisję światła, mniejsze refleksy, wysoki kontrast i zdjęcia pozbawione efektu flary nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.Dodatkowo obiektyw został wyposażony w nisko dyspersyjny szklany element optyczny (ED), kóry skutecznie kompensuje aberrację chromatyczną. 

*HD oznacza High Definition.

 

Ogniskowa pokrywająca kąt widzenia - rybie oko obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

W aparatach cyfrowych z matrycą APS-C obiektyw pozwala uzyskać obraz obejmujący kąt widzenia 180° (ogniskowa 10 mm) oraz wiele interesujących efektów m.in.  deformacji perspektywy, zniekształceń fotografowanych obiektów czy efekt pan-focus, gdzie ostrość obejmuje cały kadr. 

Nowa konstrukcja zewnętrzna - Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Nowy obiektyw zachował wymiary poprzednika PENTAX-DA10-17mmF3.5-4.5ED, ale całkowicie zmieniono jego obudowę. Zastosowano w niej rozwiązania znane z najnowszych obiektywów z serii DA- i D FA, tak by obiektyw pasował do wyglądu obecnych modeli lustrzanek cyfrowych PENTAX. W nowym modelu możliwe jest zdjęcie osłony przeciwsłonecznej. To szczególnie istotna cecha, przy zamontowaniu do modeli PENTAX K-1 lub PENTAX K-1 Mark II.

* Po zdjęciu osłony obiektywu przy ustawionej funkcji Crop w trybie FF na krawędziach pola obrazu może występować winietowanie i / lub obniżona wydajność obrazowania, ponieważ wynikowy obraz zawiera elementy spoza okręgu obrazu obiektywu.

Powłoki SP - obiektywu Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Dzięki zastosowaniu powłok SP (Super Protect) bardzo łatwo jest usunąć z soczewki obiektywu wodę, drobinki kurzu czy inne zabrudzenia.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF:

 • typu rybie oko o zmiennej ogniskowej
 • ogniskowa 10-17 mm
 • maksymalne powiększenie 0.23x - 0.39x
 • jasność obiektywu f/3.5-f/4.5
 • kąt widzenia 180 - 100 stopni (z aparatu cyfrowego serii ist D)
 • minimalna ostrość 0.14m
 • elementy optyczne ED
 • powłoki SP
 • funkcja QSF (quick shift focus)
 • bagnet PENTAX KAF

 

Jeśli chcesz robić zdjęcia nieskrępowanych, dynamicznych krajobrazów rekomendujemy obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Ustaw jakiś duży obiekt blisko brzegu kadru i stwórz zabawne, interesujące transformacje zwykłych obrazów.

Fotograf stworzył to zdjęcie ustawiając drzewo otoczone błękitnym niebem w jego centralnym punkcie. Budynek jest odkształcony ale to cecha charakterystyczna takiego obiektywu. Im dalej odejdziesz od takiego obiektu tym odkształcenia będą większe, podkreślając wrażenie olbrzymiej przestrzeni.

Fotograf starał się zrobić takie samo zdjęcie z tej samej pozycji, ale przy użyciu obiektywu kitowego. Drzewo jest w kadrze ale przestrzeń obrazu jest zupełnie inna. Jeśli pragniesz wyrazić przestrzeń powinieneś spróbować obiektyw typu rybie oko.

 

Jeśli chcesz robić dynamiczne portrety rekomendujemy obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye.


Tło z wieloma prostymi liniami podkreśli efekt dystorsji tworząc zabawne zdjęcie z niezwykłą atmosferą.

To zdjęcie zostało zrobione na wewnętrznym tarasie z takiego kąta który powoduje odczucie głębi i przestrzeni. Głębia tła jest dużo bardziej uwypuklona niż w przypadku zdjęcia zrobionego zwykłym obiektywem kitowym. Modelka zrobiła dramatyczny gest tak jakby starała się nie zgubić w przestrzeni obrazu.

Aby wyrazić lepiej przestrzeń fotograf przyklęknął lekko podczas robienia tego zdjęcia. Oglądany sam, to piękny kadr z idealną kompozycją ale w porównaniu do zdjęcia z obiektywu typu rybie oko wydaje się słaby. Zmiana obiektywów może pomóc w robieniu bardziej różnorodnych zdjęć.

 

Lepsze uwypuklenie formy kwiatu? Spróbuj obiektyw obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye.


Robienie zdjęć pod różnymi kątami daje różne formy deformacji dla zwiększenia wpływu zdjęcia na odbiorcę.

 

Robiąc zdjęcie okrągłego kwiatu ten obiektyw jeszcze zwiększy jego obecność w kadrze przez wzmocnienie dystorsji. To daje szczególnie dobre efekty w przypadku takich kwiatów jak słoneczniki które są same w sobie okrągłe do pewnego stopnia. Przestrzeń tła zbliża się do widoku jaki mógłby mieć insekt. Wyobraź sobie że jesteś owadem i poszukaj najlepszej perspektywy.

Jeśli twoim celem jest po prostu oddanie piękna kwiatów ten obiektyw będzie lepszym wyborem. Jednakże zdjęcie nim zrobione, choć piękne, nie zaskoczy cię niczym nowym i nie wywrze tak dużego wrażenia na odbiorcy. Zmieniaj obiektywy aby nie robić konwencjonalnych zdjęć które wszyscy już gdzieś widzieli.

 

Obiektyw rybie oko obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye nadaje się świetnie do zabawnych fotek typu “wielki nos”.

Możesz złapać wiele śmiesznych min zmieniając dystans obiektu podczas robienia zdjęć.

 

Kiedy fotograf zbliżył się do kota odpoczywającego na placu zabaw kot się nim zainteresował i podszedł bliżej. Patrząc przez wizjer będziesz zbliżać się do kota z aparatem więc możesz go wystraszyć. Lepiej jest użyć podglądu Live View i zbliżyć do niego sam aparat.

Standardowy obiektyw kitowy nadaje się do konwencjonalnie ładnych zdjęć ale czasami po prostu ładne zdjęcie to o wiele za mało. Z obiektywem typu rybie oko są możliwe nawet ekstremalne zmiany i pozwoli ci on dostrzegać zwykłe przedmioty w niezwykły sposób.

 

Obiektyw zdolny do podkreślania przestrzeni i deformacji - obiektyw Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Obiektyw rybie oko - Pentax 10-17 mm f/3.5-f/4.5 DA ED IF Fish Eye

Ten obiektyw oferuje niezwykle szeroki kąt widzenia w zakresie od ultra szerokiego to rybie oko. Ekspansja przestrzeni w obrazie jest dużo większa niż postrzegana przez ludzkie oko więc patrząc przez niego możesz się oderwać od rzeczywistości. Charakterystyczna deformacja będzie nawet silniejsza jeśli zbliżysz się do obiektu zdjęcia. Po przyzwyczajeniu się do tego niezwykłego kąta widzenia można uniknąć monotonnego polegania wyłącznie na efektach ekstremalnych. Jeśli cofniesz się do średniej odległości obiektyw może cię znowu zaskoczyć.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075117280
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 84 x 87.5
Waga [g]: 430
Średnica filtra [mm]: 77
Skala odwzorowania: 1:4
Budowa: 13 elementów w 11 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 30
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 4.0
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 4.0
Przysłona [f/]: 4.0
Kąt widzenia [stopnie]: 99-61 (z istD. istDs)
Ogniskowa [mm]: 12-24
Oznaczenia : DA ED IF Fish Eye
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium