biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW

Kod produktu: 0027075302952
ID produktu: 20704
Cena: 6 799,00 zł 6799.00
Producent: Pentax
Dostępność: przedsprzedaż
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW

Obiektyw Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW

Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW to standardowy obiektyw zmiennoogniskowy do użytku z lustrzankami cyfrowymi w formacie APS-C z mocowaniem K. 

To kolejny model w linii obiektywów nowej generacji serii Star.

 

Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW najważniejsze cechy

Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW najważniejsze cechy:

 • Zaawansowana budowa optyczna minimalizująca aberracje
 • Stała przysłona F2.8 w całym zakresie ogniskowania
 • Silnik PLM AF z szybkim i precyzyjnym ustawianiem ostrości
 • Elektromagnetyczna kontrola przysłony zapewniająca precyzyjną ekspozycję nawet w przypadku nagrywania wideo
 • Dziewięć pierścieni uszczelniających, chroniących przed wnikaniem kurzu i wilgoci
 

 

 

W porównaniu do poprzednika smc PENTAX-DA 16-50mm F2.8ED AL[IF] SDM wprowadzonego do sprzedaży w lipcu 2007 r., obiektyw HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW zapewnia znacznie lepszą wydajność obrazowania. Po raz pierwszy w obiektywie z dużą przysłoną zastosowano silnik PLM (Pulse Motor), który zapewnia szybką pracę z nowymi systemami autofokus. Został zbudowany tak, by zapewnić większą funkcjonalność podczas pracy z ręcznym ustawianiem ostrości. Nowy obiektyw pozwala użytkownikom w pełni cieszyć się procesem fotografowania zgodnie z własnymi preferencjami.

 

 
 

 

Nowa generacja obiektywów z serii Star została zaprojektowana z myślą o korpusach aparatów przyszłości i rosnących wymaganiach, które będą się z nimi wiązały. Nowy HD PENTAX-DA★ 16-50mm F2.8ED PLM AW zapewnia najwyższą jakość obrazowania i naturalny efekt bokeh, jednocześćnie redukując aberracje do minimum. Wysokiej jakości wielowarstwowa połoka HD wpływa na lepszą transmisję światła.

 

pentax hd da 16-50mm f2.8

 

Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW - szybki system AF

Obiektyw Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW posiada nowo opracowany system optyczny, który wyposażony jest w lżejszą, bardziej zwartą grupę soczewek. Sterowanie grupa soczewek przy pomocy zaawansowanego silnika PLM (Pulse Motor) zapewnia płynną, szybką pracę autofokusa przy zminimalizowanym hałasie operacyjnym. Dzięki przeprojektowanemu mechanizmowi ustawiania ostrości zapewnia minimalną odległość ogniskowania zaledwie 0,3 metra i maksymalne powiększenie 0,24 raza, dzięki czemu jest to uniwersalny obiektyw do fotografowania wszystkich rodzajów obiektów - od codziennych zdjęć po zbliżenia i krajobrazy.

 

pentax hd da 16-50 mm f/2.8 ed plm aw

 

Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW - konstrukcja odporna na  warunki atmosferyczne

Opracowany jako model AW (All Weather), Pentax HD DA 16-50mm F2.8 charakteryzuje się pyłoszczelną i odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne konstrukcją, która zapobiega przedostawaniu się cząsteczek wody i kurzu do wnętrza obiektywu. Łącząc go z pyłoszczelnym, odpornym na warunki pogodowe korpusem lustrzanki cyfrowej PENTAX, użytkownik może stworzyć bardzo trwały i niezawodny system, który doskonale sprawdza się nawet w najbardziej wymagających warunkach fotografowania — w deszczu lub we mgle, lub w miejscach narażonych na zachlapanie. woda.

 

 obiektyw hd pentax-da* 16-50mm f2.8

 

Elektromagnetyczny mechanizm precyzyjnego sterowania przysłoną

Obiektyw HD PENTAX-DA 16-50mm F2.8ED PLM AW jest wyposażony w elektromagnetyczny mechanizm sterowania przysłoną, który zapewnia wysoką precyzję kontroli ekspozycji w połączeniu z kompatybilnymi lustrzankami cyfrowymi. Pozwala również użytkownikowi korzystać z automatycznej kontroli ekspozycji, nawet jeśli występują znaczne różnice w jasności podczas nagrywania wideo. Po zamocowaniu do korpusu PENTAX K-3 Mark III, PENTAX KP lub PENTAX K-70, Silnik PLM (Pulse Motor) zapewnia płynną pracę w trybie śledzenia ostrości i kontrolę ekspozycji, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu irytujących odgłosów generowanych podczas ustawiania ostrości i operacji sterowania przysłoną podczas funkcji wideo. Zapewnia płynne, bezproblemowe nagrywanie wideo w miejscach gdzie występują znaczne zmiany jasności - takich jak scena o szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych lub szybko poruszające się obiekty, jak sportowcy lub zwierzęta.

 

Obiektyw HD PENTAX-DA 16-50mm F2.8ED PLM AW

Obiektyw Pentax HD DA 16-50mm F2.8 ED PLM AW dołączone akcesoria:

 • Osłona przeciwsłoneczna PH-RBN77
 • Osłona przednia O-LC77
 • Osłona mocowania obiektywu K
 • Pokrowiec S120-150

 

Parametry

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 84 x 117
Waga [g]: 712
Średnica filtra [mm]: 77
Osłona przeciwsłoneczna: W zestawie
Budowa: 16 elementów / 10 grup (1 element ze szkła o niskiej dyspersji, 1 ze szkła o anomalnej dyspersji, 2 elementy asferyczne, 2 elementy asferyczne wykonane ze szkła o niskiej dyspersji)
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 30
Przysłona [f/]: f/2.8
Kąt widzenia [stopnie]: 83 - 31.5
Ogniskowa [mm]: 16-50
Oznaczenia : HD DA 16-50 mm f/2.8 ED PLM AW

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium