biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Tamron 150-500mm F/5-6.7 DI III VC VXD Fujifilm X | (w magazynie)

Kod produktu: 4960371006833
ID produktu: 28556
Cena: 7 289,00 zł 7289.00
Producent: Tamron
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Obiektyw Tamron 150-500mm F/5-6.7 DI III VC VXD Fujifilm X

 

Obiektyw Tamron 150-500mm F/5-6.7 DI III VC VXD Fujifilm X

 

Obiektyw Tamron 150-500mm F/5-6.7 DI III VC VXD Fujifilm X to doskonały wybór do fotografowania sportów akcji, dzikiej przyrody i ptaków. Mimo, że osiąga ekwiwalent ogniskowej ultra-teleobiektywu 750mm, 150-500mm F/5-6.7 ma nadal dość kompaktowe rozmiary z długością zaledwie 209.9mm i maksymalną średnicą 93mm. Nawet po pełnym wysunięciu do teleobiektywu, długość obiektywu wynosi tylko 284.9mm, więc można go wygodnie używać.

obiektyw tamron 150-500mm f/5-6.7 di iii vc vxd fujifilm x

 

Na obiektywie Tamron 150-500mm F/5-6.7 DI III VC VXD Fujifilm X znajdziesz wiele ciekawych funkcji, które ułatwiają fotografowanie tam, gdzie jest dużo akcji, takich jak blokada zoomu Flex, wbudowana szybka blokada Arca-swiss i szybki silnik liniowego ustawiania ostrości Tamron VXD AF.

 

 
 

 

Mechanizm blokady zoomu Flex pozwala fotografowi natychmiast zablokować obiektyw w dowolnej pozycji zoomu poprzez przesunięcie pierścienia zoomu w tył i w przód. Zapobiega to niezamierzonemu ruchowi tuby obiektywu spowodowanemu jego wagą. Konwencjonalny przełącznik blokady zoomu jest również zainstalowany, aby zapobiec zsuwaniu się tubusu obiektywu pod własnym ciężarem podczas przenoszenia. Szybkozłączka jest kompatybilna z systemem Arca Swiss, a kształt uchwytu został zaprojektowany tak, aby ułatwić trzymanie obiektywu. Wykonany jest z magnezu, aby zredukować wagę, co z kolei zmniejsza obciążenie podczas trzymania w ręku i posiada otwór do mocowania paska. Waga obiektywu wynosi 1710g bez mocowania na statywie i 1865g z mocowaniem.

 

tamron 150-500 fujifilm

 

Obiektyw 150-500 mm wyposażony jest w wysoko oceniany liniowy mechanizm ustawiania ostrości VXD AF, który zapewnia szybkie i precyzyjne ruchy i gwarantuje niezwykle czułe działanie. Nawet podczas fotografowania z użyciem teleobiektywu, 150-500mm zapewnia szybkie, wygodne i dokładne ustawianie ostrości na wszystkich dystansach, od bliskich do dalekich. Śledzenie ostrości zostało znacznie ulepszone, aby ułatwić fotografowanie szybko poruszających się obiektów, na przykład wydarzeń sportowych, ptaków i dzikiej przyrody. Zapewnia to, że te dramatyczne, pełne akcji momenty nigdy nie zostaną pominięte, niezależnie od tego, czy fotografujesz, czy nagrywasz wideo. Dodatkowo silnik liniowy redukuje hałas napędu i wibracje wytwarzane podczas ustawiania ostrości, co czyni go idealnym do fotografowania zarówno zdjęć jak i wideo w cichych środowiskach.

 

tamron 150-500 fujifilm x

 

Obiektyw posiada popularny tryb Tamrons VC, który ułatwia fotografowanie z ręki przez dłuższy czas i pozwala na przełączanie się pomiędzy trzema ustawieniami (Tryb 1: Standard, Tryb 2: Wyłącznie do panoramowania i Tryb 3: Priorytet kadrowania). Funkcja ta zapewnia doskonałą wydajność stabilizacji obrazu, umożliwiając efektywną redukcję rozmycia obrazu spowodowanego drganiami aparatu.

 

 
 

Tamron 150-500mm F/5-6.7 DI III VC VXD Fujifilm X budowa optyczna

Konstrukcja optyczna składa się z 25 elementów w 16 grupach, w tym jednego XLD (eXtra Low Dispersion), pięciu LD (Low Dispersion) i dwóch hybrydowych elementów asferycznych, które dokładnie kontrolują aberracje, w tym osiowe aberracje chromatyczne. Obiektywy posiadają słynną powłokę BBAR-G2 Tamrons, która tłumi duchy i flary do minimum i pomaga wzmocnić szczegóły w obrazie. A ponieważ 150-500mm F/5-6.7 został zaprojektowany dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, zapewnia niezwykle wysoką jakość obrazu i ogólną wydajność w całym zakresie zoomu, w centrum i od krawędzi do krawędzi.

Parametry

EAN 4960371006833
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 93.0 x 209.6 mm
Waga [g]: 1710 g
Średnica filtra [mm]: 82 mm
Budowa: 25 elementów w 16 grupach
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 0.6m (WIDE), 1.8m (TELE)
Przysłona [f/]: F 5-6.7
Kąt widzenia [stopnie]: 16° 25'-4° 57'
Ogniskowa [mm]: 150-500 mm
Oznaczenia : A057X
Odmiany 19026,28556,34632
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium