biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Rekordery

Na pewno na samym początku warto wspomnieć o tym, że rekordery do filmowania to jeden z najważniejszych akcesoriów podczas nagrywania. Są one niezbędne do tego, aby stworzyć samodzielnie profesjonalny film, ale nie tylko. Wykorzystywane są one również na planach filmowych i co więcej, znacznie usprawniają całą pracę. Oczywiście również wśród rekorderów wyróżnić można wiele różnych rodzajów. To sprawia, że przed zakupem należy zastanowić się, czego tak naprawdę się potrzebuje, oraz jakie najważniejsze funkcje musi posiadać taki rekorder.

Jakie najważniejsze cechy ma rekorder filmowy

Jakie istotne z punktu widzenia produkcji, zalety posiada rekorder filmowy? Przede wszystkim te rekordery posiadają wejścia HDMI, co umożliwia szybkie połączenie go z innym sprzętem, a także wejście na kartę SD, co służyć ma szybkiemu nagrywaniu na inne nośniki. Jest to niezwykle przydatne i pozwala na szybkie przegranie na przykład na komputer. Dodatkowo obecnie rekordery posiadają dotykowe ekrany LCD, które umożliwiają dokładniejszy przegląd. Obecnie takie rekordery pełnią podwójną rolę, a więc stanowią czytelny dla wszystkich podgląd z kamery, a także nagrywanie na nośniki zewnętrzne.

Kiedy sprawdzają się rekordery do filmowania?

Warto zaznaczyć, że rekordery do nagrywania to sprzęt, który szczególnie sprawdza się podczas tworzenia wszelkich produkcji filmowych. Dlaczego? Bo umożliwia podgląd z widoku z kamery wszystkim osobom, a nie tylko kamerzyście. Dzięki temu osoby, które zaangażowane są przy tworzeniu produkcji, również mogą zobaczyć, jak prezentują się kadry. Dodatkowo całość jest od razu nagrywana, co zabezpiecza uzyskany materiał, a poza tym pozwala na szybszą jego obróbkę, ponieważ wystarczy jedynie wymienić kartę. Ważne jest jednak to, aby sprawdzić, czy dany rekorder pokrywa się z wybranym przez siebie modelem kamery. Najlepiej wybierać te, które są w pełni kompatybilne nawet ze starszymi modelami.

W jakiej jakości nagrywa rekorder filmowy?

Podstawowym pytaniem o rekorder filmowy powinno być to, o jakość, w jakiej on nagrywa. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że wiele zależy od jakości wybranego rekordera. Dostępne są bowiem te, które idealnie radzą sobie nawet ze starszymi modelami, jak i te, które nagrywają bezpośrednio w jakości 4K, która jest obecnie uznawana za jakość filmów z najwyższej półki. Niemniej jednak takiego rekordera nie może zabraknąć na żadnym planie filmowym! Wiąże się z nim naprawdę wiele zaskakujących korzyści podczas pracy.

Promocje i nowości

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium