biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

 

 

Obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GM | (w magazynie) + rok dodatkowej gwarancji

Kod produktu: 4548736083981
ID produktu: 5710
Cena: 6 959,00 zł 6959.00
Producent: Sony
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

  

 Obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GM

Niezwykła rozdzielczość F1.4 w ruchomym obiektywie stałoogniskowym - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GM


Zaawansowana technologia umożliwia uzyskanie doskonałej wydajności G Master oraz wysokiej rozdzielczości i naturalnego efektu bokeh nawet przy ustawieniu najwyższej wartości przysłony F1.4. Obiektyw jest zarówno kompaktowy, jak i najlżejszy w swojej klasie2, co pozwala w pełni wykorzystać przenośność związaną z mocowaniem typu E. Zapewnia również szybki i precyzyjny napęd AF oraz wysoką sterowność i niezawodność – to doskonały wybór dla profesjonalistów.

Doskonała rozdzielczość w całym kadrze - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMDwie soczewki XA (Extreme Aspherical) – jedna z przodu – pozwalają efektywnie skompensować komy, krzywiznę pola i astygmatyzm (to częste problemy związane z użytkowaniem szerokokątnych aparatów z dużą przesłoną) i uzyskać doskonałą rozdzielczość na obszarze całego kadru nawet przy całkowicie otwartej przesłonie i wartości F1.4.

Soczewki ze szkła ED pozwalają kontrolować aberrację kolorów - Sony FE 24 mm f/1.4 GMAby zminimalizować osiową i boczną aberrację chromatyczną i tym samym zapewnić optymalną ostrość całego obrazu, w obiektywie zastosowano trzy soczewki ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion).Małe wymiary i lekka konstrukcja - obiektyw Sony - SEL24F14GMNowa optyczna konstrukcja zmniejsza średnicę obiektywu, wykorzystując dwa elementy XA – jeden przy przednim obiektywie. W połączeniu z nowym systemem do ustawiania ostrości DDSSM waży ona zaledwie 445 g. Mniejsza waga i mniejszy rozmiar sprawiają, że ten obiektyw idealnie nadaje się do kompaktowych korpusów z mocowaniem typu E.Powłoka Nano AR redukująca odblaski - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMOryginalna technologia Nano AR firmy Sony to doskonałe rozwiązanie, które pozwala ograniczyć odbijanie się światła wewnątrz obiektywu mogące powodować odblaski i „duszki”. Dzięki temu można uzyskać maksymalny kontrast i maksymalną jasność w najróżniejszych warunkach.

 

Wspaniała konstrukcja optyczna, która wiernie odwzorowuje punktowe źródła światła - Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GM


Nowoczesna konstrukcja optyczna wykorzystująca dwa precyzyjne elementy XA pozwala ograniczyć odblaski strzałkowe – to częsty problem związany z aberracją w obiektywach z dużą przesłoną. Odblaski strzałkowe to zjawisko nienaturalnego rozkładania się punktowych źródeł światła, przypominające ptaka rozwijającego skrzydła. Efekt nasila się na obrzeżach obrazu. Naturalna reprodukcja źródeł punktowych jest szczególnie ważna przy scenach z gwiazdami lub światłami miasta.

Nowy wydajny system DDSSM został zoptymalizowany pod kątem tego obiektywu - obiektyw Sony - SEL24F14GMNowy, wydajny system DDSSM do ustawiania ostrości pozwolił zmniejszyć rozmiary i obniżyć wagę, a jednocześnie zapewnia trzy razy większy ciąg niż poprzedni system. Nowe możliwości systemu DDSSM pozwalają na szybsze, bardziej precyzyjne i cichsze automatyczne ustawienie ostrości, dając doskonałe rezultaty podczas rejestrowania zdjęć i filmów.

 

Piękniejszy efekt dzięki 11 listkom przysłony - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMPrzysłona obiektywu zbudowana jest z 11 listków (to najczęstsza liczba w obiektywach α) i ma kształt koła, który jest utrzymywany, nawet gdy obiektyw jest przysłonięty o jeden stopień lub dwa. Dzięki temu łatwo jest uzyskać piękny i sferyczny efekt bokeh. Efekt jest delikatny i równy, co pozwala mocno uwydatnić obiekt.

 

Łatwe wyłączanie dźwięku klikania podczas filmowania - Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMPierścień przysłony zapewnia natychmiastową reakcję, której profesjonaliści potrzebują zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów. Zależnie od potrzeb można włączyć lub wyłączyć pracę skokową. W trybie pracy skokowej pierścień wydaje dźwięk kliknięcia ułatwiający precyzyjne ustalenie zakresu obrotu, co jest dobrym wyborem w przypadku robienia zdjęć. Po wyłączeniu pracy skokowej pierścień przysłony działa płynniej i ciszej, zapewniając sprawną i cichą kontrolę podczas filmowania.

 

Duża niezawodność w trudnych warunkach - Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMPierścień regulacji ostrości obłożony jest gumowym materiałem, który ułatwia sterowanie przy niskich temperaturach. Blokada osłony obiektywu zapobiega jego otwarciu przy transporcie, a konstrukcja odporna na kurz i wilgoć przyczynia się do lepszych wyników podczas zdjęć robionych na dworze.

 

Płynne, uniwersalne działanie - Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMPrzycisk blokady ostrości można dostosować w menu. Użytkownik może użyć drugiej funkcji przycisku blokady ostrości, np. włączyć siatkę linii, która pozwala sprawdzić kompozycję podczas robienia zdjęć krajobrazów, albo włączyć regulację balansu bieli, aby dostosować go do warunków oświetlenia lub stworzyć określoną atmosferę.

 

Wszechstronny system nastawiania ostrości w zasięgu palców - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMZa pomocą przełącznika trybu ostrości można szybko przełączać tryb ręcznego i automatycznego nastawiania ostrości, co pozwala dostosować się do zmiennych warunków.

 

Przedni element pokryty fluorową powłoką - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMFluorowa powłoka przedniej soczewki chroni przed zanieczyszczeniami (odciskami palców, kurzem, wodą, olejem i błotem) i ułatwia czyszczenie.Doskonały czas reakcji i liniowa regulacja ostrości - Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GMPierścień regulacji ostrości ma funkcję Linear Response MF, która odpowiada za doskonałą i dynamiczną kontrolę ostrości w trybie ręcznym. Ostrość zmienia się liniowo wskutek obrotu pierścienia regulacji ostrości, co zapewnia precyzję niezbędną do szybkiego i dokładnego ustawienia ostrości.

 

Najważniejsze informacje - obiektyw Sony FE 24 mm f/1.4 GM - SEL24F14GM:

  • ogniskowa 24mm
  • minimalna odległość ogniskowania 24cm
  • konstrukcja optyczna składa się z 13 elementów w 10 grupach 
  • 11-listkowa przysłona 

 

 

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 4548736083981
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 75.4 x 92
Waga [g]: 445
Średnica filtra [mm]: 67
Budowa: 13 elementów / 10 grup
Stabilizacja: Brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 24
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 16
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 16
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 1.4
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.4
Przysłona [f/]: 1.4
Kąt widzenia [stopnie]: 84
Ogniskowa [mm]: 24
Oznaczenia : SEL24F14GM
Cena 150
Link https://rent.fotoforma.pl/obiektywy/obiektyw-sony-fe-24-mm-f-1-4-gm-sel24f14gm/
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (1)

28 lutego 2022

Obiektyw Sony SEL24F14GM jest mały i lekki. To chyba najostrzejszy obiektyw 24mm z jakim miałem do czynienia. Zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów i bardzo ładny bokeh. Używałem go już w naprawdę ekstremalnych warunkach i uszczelnienia dały radę.

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium