fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Kamera Sony FX30 body | (w magazynie) + cashback 900 zł

Kod produktu: 4548736143180
ID produktu: 28978
Cena: 10 824,00 zł 10 789,00 zł 10789.00
oszczędzasz: 35 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 10 499,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Producent: Sony
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Adam Jankowski

Specjalista ds. rozwoju współpracy z partnerami biznesowymi i wsparcia sprzedaży

Wykorzystując moc nowo opracowanego czujnika APS-C, Sony FX30 dostarcza codziennym twórcom treści i aspirującym filmowcom potężną, ale dostępną kamerę filmową, która pozwoli im podnieść swoją filmową podróż na nowe wyżyny. Łączy on potok obrazowania zaprojektowany do filmowego przechwytywania obrazu z kompletnym zestawem funkcji i intuicyjną obsługą, tworząc kompletny system dla wszystkich poziomów produkcji filmowej.

Sprawdź program Fotoforma Care
[product id="36427"]
 

 

 

Kamera Sony FX30 body

Kamera Sony FX30 body

Kamera Sony FX30 utrwala wspaniałe obrazy o prawdziwie filmowym wyglądzie przy wykorzystaniu oversamplingu z rozdzielczości 6K.

kamera sony fx30 body

 

Kamera Sony FX30 - stworzona do opowiadania obrazem

Dzięki profilowi S-Cinetone obraz nagrywany kamerą FX30 może od samego początku mieć piękny, filmowy wygląd. Inne funkcje, jak dwie bazowe czułości ISO czy tryb Cine EI, opracowano z myślą o atrakcyjnym wyglądzie obrazu w produkcji filmowej.

 

sony fx30 body

 

Kontynuacja tradycji serii Cinema Line

Dorobek w branży filmowej połączony z supernowoczesną technologią obrazu.  Kamery Cinema Line są owocem zdobywanego przez dziesięciolecia doświadczenia w produkcji filmowej popartego najnowocześniejszymi, zaawansowanymi technologiami Sony z dziedziny obrazu cyfrowego.

 

fx30

Wyjątkowa rozdzielczość dzięki zaawansowanej technologii

Wykonana w technologii BSI matryca CMOS Exmor R formatu APS-C rejestruje piękne obrazy o wyjątkowej rozdzielczości i małej głębi ostrości. Oversampling z rozdzielczości 6K zwiększa ilość informacji w nagraniu i sygnale wyjściowym 4K, a procesor BIONZ XR™ pozwala uzyskać naturalne przejścia tonalne, realistyczne odwzorowanie kolorów i niski poziom zakłóceń.

fx-30

S-Cinetone: kinowy wygląd obrazu bez żadnych korekt

Profil obrazu S-Cinetone nadaje kinowy wygląd kolorom, odcieniom skóry i innych elementom wizualnym już czasie nagrywania. Eliminuje to wykonywanie korekt w postprodukcji.

 
ilme-fx30

Niewyczerpane możliwości ekspresji dzięki S-Log3

Kamera Sony FX30 umożliwia użycie krzywej gamma S-Log3, zapewniającej spójną kolorystykę ujęć z różnych kamer i wykorzystanie całego potencjału przetwornika obrazu. Szerszy zakres barw i ponad 14-stopniowa dynamika tonalna pozwalają nadać obrazowi prawdziwie kinowy wygląd w postprodukcji.

ilmefx30

Dokładny podgląd obrazu dzięki własnym tabelom LUT

Kamera FX30 obsługuje dostosowywane tabele LUT, zarówno zaprogramowane fabrycznie, jak i wgrane przez użytkownika. Dzięki temu obraz na monitorze LCD i wyjściu HDMI może dawać dokładniejszy pogląd na wygląd końcowego materiału

 
fx30 – kompaktowa kamera z serii cinema line

10-bitowy format 4:2:2 — większa swoboda edycji

Sony FX30 umożliwia wewnętrzny zapis materiału wideo w formacie 4:2:2 10 bitów z kompresją Long GOP lub All-Intra. Utrwala zatem więcej informacji o kolorze, pozwalając uzyskać pełniejsze, bardziej naturalne przejścia tonalne w postprodukcji.

 

 

 

 

Tryby Cine EI, Cine EI Quick i Flexible ISO

Tryb Cine EI odznacza się szerokim zakresem dynamiki tonalnej i pozwala uzyskać najwyższą możliwą jakość obrazu. Tryb Cine EI Quick upraszcza konfigurację poprzez automatyczne przełączanie bazowej czułości ISO, a Flexible ISO daje największą elastyczność w wybieraniu ustawień ekspozycji.

 

kamera fx30

Dwie bazowe czułości ISO (ISO 800 / ISO 2500)

W przypadku zdjęć przy słabym oświetleniu funkcja ta pozwala ręcznie zmienić czułość ISO z 800 na 2500. Zbliżony poziom szumów przy obu ustawieniach oznacza możliwość rejestracji wyraźniejszego obrazu w słabym oświetleniu.

kamera sony fx30 body


Kamera Sony FX30 - nagrywanie w zwolnionym tempie — do 120 kl./s

Nagrywając obraz w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę,  można używać systemu AF i tworzyć wyjątkowo płynne ujęcia w nawet pięciokrotnie zwolnionym tempie. Oznacza to nowe możliwości opowiadania obrazem.

 

 

 

Stabilna ostrość dzięki niezawodnemu systemowi AF - Sony FX30

Stabilny, uniwersalny system AF kamery FX30 sprawdza się w różnorodnych warunkach. Pokrywa rozległy obszar i umożliwia niezawodne śledzenie obiektu w czasie rzeczywistym w niemal całym kadrze przy wykorzystaniu opracowanych przez Sony, opartych na sztucznej inteligencji algorytmów rozpoznawania obiektów. Z kolei system Real-time Eye AF dokładnie ustawia ostrość na twarz i oczy ludzi, ptaków lub zwierząt.

 

sony fx30 body

Stabilizacja obrazu w korpusie do zdjęć z ręki

Active Mode to tryb 5-osiowej stabilizacji obrazu z wykorzystaniem precyzyjnego czujnika żyroskopowego i kompensacji optycznej. Umożliwia on filmowanie z ręki w rozdzielczości 4K bez użycia gimbala.

fx30 body

Kompensacja „oddychania” ostrości

Kamera Sony ILME-FX30 ma funkcję kompensacji „oddychania” ostrości. W połączeniu ze zgodnymi obiektywami ogranicza ona zmiany pola widzenia przy przenoszeniu ostrości z jednego obiektu na inny. Dalszą kompensację ostrości umożliwia oprogramowanie do postprodukcji wykorzystujące metadane z kamery.

 

 

 fx30

 

Kamera Sony FX30 - gotowa do zabrania w każde miejsce

Kompaktowa, lekka kamera FX30 może pracować na gimbalach i dronach, pozwala też podłączać różne urządzenia. Zaprojektowano ją z myślą o długotrwałych ujęciach, a jej mocna konstrukcja jest dostosowana do użytku w trudnych warunkach. 

 

 

 

Zaprojektowana z myślą o mobilności i wygodnej obsłudze

Kamera FX30 z akumulatorem i kartą pamięci waży 646 g (951 g z uchwytem z gniazdami XLR). Ma charakterystyczną, płaską u góry obudowę, przystosowaną zarówno do filmowania z ręki, jak i montażu w gimbalu. Uchwyt kamery zaprojektowano z myślą o optymalnej stabilności, uniwersalności i wygodzie podczas długotrwałych zdjęć z ręki.

 

 
kamera sony fx30 body

Trzy gwintowane otwory na akcesoria w uchwycie z gniazdami XLR

Zewnętrzne monitory, rejestratory, akumulatory, lampy wideo, wysięgniki, odbiorniki sygnału z mikrofonu bezprzewodowego... Wszystkie te i inne akcesoria można bezpiecznie i stabilnie zamocować na uchwycie z gniazdami XLR.

kamera fx30

Niezawodna praca przy długotrwałym nagrywaniu w 4K

Efektywny system chłodzenia i stabilne zasilanie (z pojemnego akumulatora z serii Z lub przez łącze USB PD) zapewniają niezawodne działanie kamery FX30 podczas długich sesji zdjęciowych.

kamera sony fx30 body

Trwały korpus ze stopu magnezu

Korpus i osłony kamery FX30 są wykonane z lekkiego stopu magnezu, zwiększającego niezawodność i wytrzymałość w trudnych warunkach pracy.

 

 

Nowe główne menu

Główne menu w formie listy pozwala wybrać liczbę klatek na sekundę, czas otwarcia migawki i inne ważne parametry ujęcia. Funkcję wyświetlania głównego menu można przypisać do przycisku własnego. Pozwoli to szybko sprawdzać i korygować ustawienia przed rozpoczęciem zdjęć. Zawartość głównego menu jest dostosowana do aktualnego trybu pracy: fotografowania lub filmowania.

 

sony fx30 body

Dwa gniazda zgodne z kartami CFexpress typu A i SD

CFexpress typu A to nowy standard kompaktowych nośników danych odznaczających się dużą prędkością zapisu i odczytu. Można na nich zapisywać filmy 4K o dużej przepływności. Dwa gniazda dają możliwość zapisu naprzemiennego lub równoczesnego.

 fx30 body

Dotykowy monitor LCD o dużej rozdzielczości

Otwierany na bok, uchylny tylny monitor daje swobodę komponowania ujęć i regulacji. Jest wystarczająco jasny, by używać go w plenerze w ciągu dnia.

 

 

Kamera Sony FX30 - Cena

Decydując się na zakup kamery Sony FX30 musimy się liczyć z wydatkiem około 11 tysięcy złotych za body. Sony FX30 to doskonały wybór dla profesjonalistów, łączący zaawansowaną technologię z przystępną ceną. Ze zdolnością nagrywania w jakości 4K, nowoczesnym autofokusem i lekką, kompaktową konstrukcją, FX30 oferuje rewelacyjne możliwości filmowania. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć swój wymarzony obiektyw, bądź akcesoria i stworzyć idealny zestaw z kamerą Sony FX30.

Parametry

Cena 250
Link https://rent.fotoforma.pl/obraz-i-dzwiek/?view=itemdetails&elemid=16
Odmiany 28978,28981
Integracja z gwarancją TU Europa Tak
Konsultant nazwa:Adam Jankowski#stanowisko:Specjalista ds. rozwoju współpracy z partnerami biznesowymi i wsparcia sprzedaży#miniatura:/userdata/public/assets/Opinie eksperta/adam.jpg

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium