biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL

Kod produktu: 027075114623
ID produktu: 7414
Cena: 649,00 zł 649.00
Producent: Pentax
Dostępność: Produkt na zamówienie
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL

Ten wszechstronny obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL jest uważany za standardowy obiektyw o normalnej ogniskowej dla lustrzanek Pentax, systemu dla którego został zaprojektowany. 

 

Obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL (odpowiednik 52,5 mm w formacie 35 mm) jest idealny do zdjęć rodzinnych, portretów, krajobrazów i nie tylko. Szybki maksymalny otwór przysłony f / 2.4 pomaga robić zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia i zapewnia obrazy o wysokiej rozdzielczości z ostrością od krawędzi do krawędzi. 

Asferyczny element soczewki obiektywu Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL pomaga zrekompensować aberrację sferyczną, aby zmaksymalizować jakość obrazu, a powłoka PENTAX Super Protect (SP) pomaga odpychać kurz, wodę i tłuszcz - ułatwiając czyszczenie obiektywu.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL:

 • ogniskowa 35 mm
 • jasność obiektywu f/2.4
 • konstrukcja: 6 elementów w 5 grupach
 • ustawianie ostrości od 30 cm
 • mocowanie filtra 49 mm
 • bagnet KAF
 • powłoki Super Protect

 

 

Jeśli chcesz zrobić nietypowe zdjęcie krajobrazu, rekomendujemy użycie obiektywu Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL

Zmiana perspektywy z jaką się ogląda dobrze znany krajobraz zmieni radykalnie twoje wrażenia wizualne.

 

Robienie zdjęć z tylko jednym obiektywem kitowym ciągle z tej samej perspektywy może spowodować wpadnięcie w rutynę jeśli chodzi o kąt widzenia. Tutaj widać łatwe to przewidzenia cienie rzucane przez drzewa podświetlone przez słońce. Jeśli zrobisz zdjęcie z tzw. żabiej perspektywy, z obiektywem tuż przy ziemi, zobaczysz że ten sam krajobraz będzie się prezentował zupełnie inaczej. Łagodnie rozmyty przedni plan dodaje zdjęciu głębi.

 

Robienie zdjęć pod takim samym kątem pod jakim oglądasz dany widok gołym okiem daje wysoce przewidywalne efekty. Kiedy fotograf chce zmienić perspektywę używając obiektywu zmiennoogniskowego często robi zdjęcia z tej samej pozycji tylko zmieniając ogniskową. Z obiektywem stałoogniskowym musisz zmienić pozycję swojego ciała i w ten sposób rozwijasz świadomość jak lepiej zmieniać kąt robienia zdjęcia.

 

 

Obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL to dobry instrument do uchwycenia naturalnego wyrazu twarzy ludzi.  

Robienie zdjęć z “odległości konwersacyjnej” ułatwia to zadanie.

 

Spróbuj złapać naturalny wyraz twarzy twojego modela podczas angażowania go/jej w rozmowę. Ważne jest abyście oboje czuli się dobrze w swoim towarzystwie. To zdjęcie zostało zrobione siedząc na ławce w cieniu. Przy szeroko otwartej przesłonie modelka wydaje się wyróżniać z tła bardziej niż w przypadku takiego samego ujęcia obiektywem kitowym.

 

Różnica pomiędzy wartością maksymalną przesłony tego obiektywu i obiektywu stałoogniskowego powoduje że zakres ogniskowania jest nieco szerszy dla obiektywu kitowego. W takich warunkach model będzie się bardzie stapiał z tłem. Aby móc stworzyć podobny nastrój jak na zdjęciu zrobionym obiektywem stałoogniskowym trzeba wybrać pozycję z bardziej oddalonym tłem.

 

 

Do żywszych zdjęć kwiatów rekomendujemy obiektyw Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL.

Możesz znaleźć nowe perspektywy zmieniając swoją pozycję.

 

Fotograf chciał uchwycić rabatkę z kwiatami tak aby zdjęcie zawierało też budynek w tle, nadający jemu szczególny charakter. Zrobienie zdjęcia z poziomu oczu przy użyciu obiektywu kitowego za bardzo miesza obiekt zdjęcia z tłem. Ujęcie pod kątem skierowanym w górę, podczas przykucnięcia bliżej kwiatów porządkuje całą kompozycję przez odsunięcie tła i włączenie kawałka błękitnego nieba.

 

Przez obniżenie kąta i zmianę perspektywy byłoby możliwe powtórzenie takiego efektu jak widoczny na zdjęciu zrobionym aparatem stałoogniskowym. Podczas wprowadzania zmian jest ważne rozumieć że zmiana pozycji i zmiana kąta stwarzają dużo więcej możliwości niż poleganie tylko na zmianach ogniskowej. Obiektyw stałoogniskowy, nie posiadający zoomu, sprawi że w naturalny sposób nauczysz się poruszać podczas robienia zdjęć.

Spróbuj fotografować zwierzęta z obiektywem Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL z nowej, śmiałej perspektywy.

Obniżenie się do poziomu oczu zwierzęcia pozwoli ci uchwycić szerszy zakres ekspresji.

 

Ten słodki kotek jest zainteresowany wieloma rzeczami dookoła. Przez prowadzenie jego wzroku przedmiotem który przyciąga jego uwagę fotograf jest w stanie wywołać i złapać wiele różnych wyrazów kociej mordki. Robienie zdjęć wewnątrz może oznaczać mniej oświetlenia niż byś oczekiwał więc otwórz bardziej przesłonę i użyj szybszego czasu migawki aby uniknąć rozmazania twojego modela.

 

Kiedy się używa standardowego obiektywu kitowego ze zmienną ogniskową ma się naturalną tendencję to tworzenia harmonijnej kompozycji kadru. Kiedy rozwiniesz w sobie poczucie ruchu używając obiektywu ze stałą ogniskową, będziesz umiał zmieniać kąty w bardziej kreatywny sposób.

 

Blisko ludzkiego oka obiektyw standardowy - Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL

 

Z obiektywem Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL kąt widzenia jest podobny do kąta widzenia ludzkiego oka. W przeciwieństwie do obiektywu zmiennoogniskowego z tym obiektywem jest ciężko zmienić perspektywę bez fizycznego poruszania się a jeśli się nie poruszysz zdjęcia mogą wypaść nieco blado i nudnawo, o monotonnej kompozycji. Poszukiwanie najlepszego kąta przyniesie efekt w postaci nowych, ciekawych zdjęć.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075114623
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 63x45
Waga [g]: 124
Średnica filtra [mm]: 49
Osłona przeciwsłoneczna: jest
Skala odwzorowania: 0.17
Budowa: 6 elementów w 5 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 30
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.4
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.4
Przysłona [f/]: 2.4
Kąt widzenia [stopnie]: 44
Ogniskowa [mm]: 35
Oznaczenia : DA SMC

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium