biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro

Kod produktu: 027075108639
ID produktu: 10318
Cena: 1 999,00 zł 1999.00
Producent: Pentax
Dostępność: Produkt na zamówienie
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro

Obiektyw standardowy Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro przeznaczony jest do niezwykle kompaktowy i lekki, w porównaniu do konwencjonalnych obiektywów makro. Drastyczne zmniejszenie rozmiarów i zmniejszenie masy zostały osiągnięte dzięki opracowaniu kompaktowych, wysokowydajnych elementów optycznych oraz zastosowaniu trwałych, ale lekkich komponentów zewnętrznych.

Obiektyw standardowy Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro stworzony z myślą o współpracy z analogowymi lustrzankami marki PENTAX – kryje obszar klatki filmu małoobrazkowego. Konstrukcja optyczna eliminuje niekorzystne odbicia światła i nie jest podatna na występowanie „duchów” i flar. Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro umożliwia odwzorowanie obiektu w skali 1:1, co znajduje zastosowanie w makrofotografii. Powłoki przeciwodblaskowe SMC niwelują niekorzystny wpływ promieniowania ultrafioletowego czyniąc obraz ostrymi kontrastowym.

Ten lekki obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro ma okrąg obrazu dostosowany do formatu 35 mm i oferuje powiększenie w skali zbliżonej do 1: 1.

Seria obiektywów smc P „D” została zaprojektowana w celu optymalizacji jakości obrazu zarówno w lustrzankach cyfrowych, jak i podczas filmowania. Udoskonalenia obejmują zoptymalizowane powlekanie soczewek wraz z krzywizną i pozycjonowaniem elementów optycznych. W szczególności obrazy rozbłysków i duchów - najbardziej niepokojące czynniki w fotografii cyfrowej lustrzanki - zostały zredukowane do minimum w celu uzyskania wyraźnych obrazów cyfrowych wysokiej jakości.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro:

 • ogniskowa 50 mm
 • jasność obiektywu f/2.8
 • mocowanie pentax KAF
 • makro 1:1

 

 

Jeśli znajdziesz coś szczególnie interesującego, będącego zarazem elementem większego krajobrazu, rekomendujemy obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro.


Potrafi on oddać detale lepiej niż obiektyw kitowy.

 

Fotograf skupił swoją uwagę na metalowym elemencie przytrzymującym okiennicę. Starał się nie podejść za blisko aby nie stracić atmosfery zdjęcia. Podejście blisko z obiektywem makro do obiektu zdjęcia to jedna rzecz ale w niektórych przypadkach trzeba też myśleć o zachowaniu równowagi.

Aby zrobić to zdjęcie fotograf podszedł prawie tak samo blisko jak z obiektywem makro. Jak widać standardowy obiektyw kitowy dobrej jakości może być także użyty z powodzeniem w fotografii zbliżeniowej. Dlatego to takie ważne aby dobrze przyjrzeć się różnym przykładom i zdać sobie sprawę z różnic pomiędzy obrazami zarejestrowanymi przez obiektywy o stałej ogniskowej i standardowe obiektywy kitowe o zmiennej ogniskowej.

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro, możesz się skoncentrować na małych detalach ludzkiego ciała takich jak końce palców.


Zdjęcia robione w zakresie makro będą mieć inny charakter w zależności od punktu ogniskowania więc można poszerzyć w ten sposób ich ekspresję.

 

Zainteresowanie fotografa skupiło się na palcach ręki więc paznokieć środkowego palca został punktem ogniskowania a bokeh delikatnie przesunął się na tło. Paznokieć połyskuje bardziej niż na zdjęciu robionym obiektywem kitowym co świadczy o lepszej ostrości obiektywu makro.

Ponieważ tu porównuje się dwie fotografie tej samej sceny, można łatwo dostrzec różnice w nastroju zdjęcia stworzonym przez światło. Gdyby była pokazana tylko jedna fotografia mogłoby się wydawać że obiektyw kitowy w zupełności wystarczy ale jeśli zmienisz obiektyw sam poczujesz różnicę.

 

 

Jeśli chcesz podjeść bliżej żeby fotografować kwiaty tak duże jak to tylko możliwe, czas na użycie obiektywu Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro.

Nawet żyłkowanie płatków będzie świetnie widoczne na zdjęciach.

 

Fotograf zbliżył się do płatka kwiatu jak to tylko było możliwe i różnica pomiędzy specjalnym obiektywem makro i standardowym obiektywem kitowym jest oczywista. Można robić zdjęcia kwiatów z wykorzystaniem otaczającej ich atmosfery w formie tła ale do zbliżeń pokazujących poszczególne części kwiatu rekomendujemy wyspecjalizowany instrument.

Ta fotografia została zrobiona z minimalnej odległości standardowym obiektywem kitowym. Żeby pokazać miękkość płatka kwiatu dobrze by było podejść bliżej. Obiektyw makro zapewnia ci więcej możliwości przy fotografowaniu kwiatów sprawiając że twoje kompozycje będą wyjątkowe.

 

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro, możesz się skupić na konkretnych cechach zwierzęcia i odkryć nowe wymiary niemożliwe do osiągnięcia w standardowy sposób.

 

W tej źrenicy widać siłę dzikiego zwierzęcia. Całościowe zdjęcie kota z reguły nie wychodzi poza przekazanie miłego wrażenia. Ograniczenie pola widzenia tylko do części zwierzęcia daje zupełnie inny efekt. Aby podjeść tak blisko musisz pozwolić kotu przyzwyczaić się do twojej obecności a potem poruszaj się wolno.

Fotograf chciał uwiecznić zrelaksowaną sylwetkę tego kotka. Urok jego okrągłych źrenic daje zupełnie inne wrażenie niż obraz zrobiony za pomocą obiektywu makro. Zmiana obiektywów pozwala ci się nauczyć jak robić różne rodzaje zdjęć.

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro który pomoże ci odkrywać nowe rzeczy tak jakbyś był znowu dzieckiem.

Wyjątkowa charakterystyka obiektywu Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro polega na możliwości podejścia blisko do obiektu fotografowania. Odkrycia zrobione przy takich okazjach to zabawa połączona z fascynacją – kluczowe aspekty fotografii. Fotografowanie będzie łatwiejsze jeśli najpierw poobserwujesz obiekt i zdecydujesz na jakim punkcie chcesz się skoncentrować. Kiedy już wykonasz zbliżenie i zobaczysz swój obiekt w dużym powiększeniu przekonasz się że widać każde poruszenie i każdy podmuch. Możesz też próbować powiększyć prędkość migawki albo poczekać aż przestanie wiać.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075108639
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 67.5 x 60
Waga [g]: 265
Średnica filtra [mm]: 49
Osłona przeciwsłoneczna: jest
Skala odwzorowania: 1:1
Budowa: 8 elementów w 7 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 20
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 32
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 32
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.8
Przysłona [f/]: 2.8
Kąt widzenia [stopnie]: 47
Ogniskowa [mm]: 50
Oznaczenia : D FA Macro
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium