biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro

Kod produktu: 027075108639
ID produktu: 10318
Cena: 1 749,00 zł 1749.00
Producent: Pentax
Dostępność: Produkt na zamówienie
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro

Obiektyw standardowy Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro przeznaczony jest do niezwykle kompaktowy i lekki, w porównaniu do konwencjonalnych obiektywów makro. Drastyczne zmniejszenie rozmiarów i zmniejszenie masy zostały osiągnięte dzięki opracowaniu kompaktowych, wysokowydajnych elementów optycznych oraz zastosowaniu trwałych, ale lekkich komponentów zewnętrznych.

Obiektyw standardowy Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro stworzony z myślą o współpracy z analogowymi lustrzankami marki PENTAX – kryje obszar klatki filmu małoobrazkowego. Konstrukcja optyczna eliminuje niekorzystne odbicia światła i nie jest podatna na występowanie „duchów” i flar. Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro umożliwia odwzorowanie obiektu w skali 1:1, co znajduje zastosowanie w makrofotografii. Powłoki przeciwodblaskowe SMC niwelują niekorzystny wpływ promieniowania ultrafioletowego czyniąc obraz ostrymi kontrastowym.

Ten lekki obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro ma okrąg obrazu dostosowany do formatu 35 mm i oferuje powiększenie w skali zbliżonej do 1: 1.

Seria obiektywów smc P „D” została zaprojektowana w celu optymalizacji jakości obrazu zarówno w lustrzankach cyfrowych, jak i podczas filmowania. Udoskonalenia obejmują zoptymalizowane powlekanie soczewek wraz z krzywizną i pozycjonowaniem elementów optycznych. W szczególności obrazy rozbłysków i duchów - najbardziej niepokojące czynniki w fotografii cyfrowej lustrzanki - zostały zredukowane do minimum w celu uzyskania wyraźnych obrazów cyfrowych wysokiej jakości.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro:

  • ogniskowa 50 mm
  • jasność obiektywu f/2.8
  • mocowanie pentax KAF
  • makro 1:1

 

 

Jeśli znajdziesz coś szczególnie interesującego, będącego zarazem elementem większego krajobrazu, rekomendujemy obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro.


Potrafi on oddać detale lepiej niż obiektyw kitowy.

 

Fotograf skupił swoją uwagę na metalowym elemencie przytrzymującym okiennicę. Starał się nie podejść za blisko aby nie stracić atmosfery zdjęcia. Podejście blisko z obiektywem makro do obiektu zdjęcia to jedna rzecz ale w niektórych przypadkach trzeba też myśleć o zachowaniu równowagi.

Aby zrobić to zdjęcie fotograf podszedł prawie tak samo blisko jak z obiektywem makro. Jak widać standardowy obiektyw kitowy dobrej jakości może być także użyty z powodzeniem w fotografii zbliżeniowej. Dlatego to takie ważne aby dobrze przyjrzeć się różnym przykładom i zdać sobie sprawę z różnic pomiędzy obrazami zarejestrowanymi przez obiektywy o stałej ogniskowej i standardowe obiektywy kitowe o zmiennej ogniskowej.

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro, możesz się skoncentrować na małych detalach ludzkiego ciała takich jak końce palców.


Zdjęcia robione w zakresie makro będą mieć inny charakter w zależności od punktu ogniskowania więc można poszerzyć w ten sposób ich ekspresję.

 

Zainteresowanie fotografa skupiło się na palcach ręki więc paznokieć środkowego palca został punktem ogniskowania a bokeh delikatnie przesunął się na tło. Paznokieć połyskuje bardziej niż na zdjęciu robionym obiektywem kitowym co świadczy o lepszej ostrości obiektywu makro.

Ponieważ tu porównuje się dwie fotografie tej samej sceny, można łatwo dostrzec różnice w nastroju zdjęcia stworzonym przez światło. Gdyby była pokazana tylko jedna fotografia mogłoby się wydawać że obiektyw kitowy w zupełności wystarczy ale jeśli zmienisz obiektyw sam poczujesz różnicę.

 

 

Jeśli chcesz podjeść bliżej żeby fotografować kwiaty tak duże jak to tylko możliwe, czas na użycie obiektywu Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro.

Nawet żyłkowanie płatków będzie świetnie widoczne na zdjęciach.

 

Fotograf zbliżył się do płatka kwiatu jak to tylko było możliwe i różnica pomiędzy specjalnym obiektywem makro i standardowym obiektywem kitowym jest oczywista. Można robić zdjęcia kwiatów z wykorzystaniem otaczającej ich atmosfery w formie tła ale do zbliżeń pokazujących poszczególne części kwiatu rekomendujemy wyspecjalizowany instrument.

Ta fotografia została zrobiona z minimalnej odległości standardowym obiektywem kitowym. Żeby pokazać miękkość płatka kwiatu dobrze by było podejść bliżej. Obiektyw makro zapewnia ci więcej możliwości przy fotografowaniu kwiatów sprawiając że twoje kompozycje będą wyjątkowe.

 

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro, możesz się skupić na konkretnych cechach zwierzęcia i odkryć nowe wymiary niemożliwe do osiągnięcia w standardowy sposób.

 

W tej źrenicy widać siłę dzikiego zwierzęcia. Całościowe zdjęcie kota z reguły nie wychodzi poza przekazanie miłego wrażenia. Ograniczenie pola widzenia tylko do części zwierzęcia daje zupełnie inny efekt. Aby podjeść tak blisko musisz pozwolić kotu przyzwyczaić się do twojej obecności a potem poruszaj się wolno.

Fotograf chciał uwiecznić zrelaksowaną sylwetkę tego kotka. Urok jego okrągłych źrenic daje zupełnie inne wrażenie niż obraz zrobiony za pomocą obiektywu makro. Zmiana obiektywów pozwala ci się nauczyć jak robić różne rodzaje zdjęć.

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro który pomoże ci odkrywać nowe rzeczy tak jakbyś był znowu dzieckiem.

Wyjątkowa charakterystyka obiektywu Pentax 50 mm f/2.8 D-FA Macro polega na możliwości podejścia blisko do obiektu fotografowania. Odkrycia zrobione przy takich okazjach to zabawa połączona z fascynacją – kluczowe aspekty fotografii. Fotografowanie będzie łatwiejsze jeśli najpierw poobserwujesz obiekt i zdecydujesz na jakim punkcie chcesz się skoncentrować. Kiedy już wykonasz zbliżenie i zobaczysz swój obiekt w dużym powiększeniu przekonasz się że widać każde poruszenie i każdy podmuch. Możesz też próbować powiększyć prędkość migawki albo poczekać aż przestanie wiać.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075108639
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 67.5 x 60
Waga [g]: 265
Średnica filtra [mm]: 49
Osłona przeciwsłoneczna: jest
Skala odwzorowania: 1:1
Budowa: 8 elementów w 7 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 20
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 32
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 32
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.8
Przysłona [f/]: 2.8
Kąt widzenia [stopnie]: 47
Ogniskowa [mm]: 50
Oznaczenia : D FA Macro

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium