biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC

Kod produktu: 027075217607
ID produktu: 10515
Cena: 799,00 zł 799.00
Producent: Pentax
Dostępność: Magazyn dostawcy
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC

kompaktowy i łatwy w obsłudze teleobiektyw o zwartej i lekkiej konstrukcji

 

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC dla aparatów z bagnetem K. Zamocowany na aparacie z matrycą APS-C zapewnia kąt widzenia odpowiadający teleobiektywowi 76,5 mm - idealny do portretów. Szeroki otwór przysłony f/1.8 sprawia, że jest to niezbędny obiektyw do pracy w słabym świetle, a także "produkuje" piękny efekt bokeh. 

Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC to lekki kompaktowy - ma zaledwie 3,8 cm długości. Dodanie powłoki Pentax Super Protect (SP) zapobiega przywieraniu kurzu, wody, smaru i innych substancji, które pogaraszają jakość obrazu.


 • Bardzo szybki maksymalny otwór przysłony f/1.8 obiektywu Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC jest idealny do fotografowania przy słabym świetle i zapewnia przyjemny efekt bokeh (w nieostrych obszarach zdjęcia)
 • Odpowiednik teleobiektywu 76,5 mm w formacie APS-C
 • Soczewka obiektywu Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC jest pokryta oryginalną powłoką SP (Super Protect) Pentax, która odpycha kurz, wodę, tłuszcz i inne substancje, które mogą przylegać do powierzchni soczewki. Powłoka ochronna zapewnia bezproblemowe użytkowanie we wszystkich sytuacjach zdjęciowych.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC:

 • ogniskowa: 50 mm
 • światłosiła: f/1.8
 • pole widzenia: 31.5 stopni
 • ostrość od: 0,45 m
 • maksymalne powiększenie: 1:6
 • współpracuje z lustrzankami z sensorem APS-C, bezlusterkowcami linii K
 • konstrukcja optyczna: 6 elementów w 5 grupach
 • 7-listkowa przesłona
 • soczewka pokryta powłoką SP (Super Protect)
 • wymiary: 63 x 38,5 mm
 • waga: 122 g

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC, można osiągnąć efekty pięknego rozmycia tła (bokeh) i rozmazania odpowiednich obszarów aby obiekt zdjęć był jeszcze lepiej widoczny.


Nawet zwykły przedmiot może się pięknie prezentować na zdjęciu dzięki umiejętnemu użyciu bokeh.

Aby liście na przedzie kadru były tak miękkie jak to możliwe fotograf usytuował punkt ogniska na jak najdalszej części ramy okiennej. Wrażenie rozmycia przodu jest podobne do tego ze zdjęcia zrobionego standardowym obiektywem kitowym ze zmienną ogniskową ale są różnice w miękkości części ramy okiennej która nie jest ostra i w bokehu krajobrazu odbitego w oknie.

W porównaniu do zdjęcia zrobionego obiektywem stałoogniskowym trochę brakuje tutaj miękkości. Jeśli używasz tylko standardowy obiektyw kitowy nie będziesz mieć wielu szans żeby doświadczyć takich różnic. Aby lepiej rozumieć efekt bokehu i atmosferę jaką on kreuje trzeba zmieniać obiektywy; wtedy nawet przy pomocy zoomu zrozumiesz i oddasz rozmycie tła w lepszy sposób.

 

Rekomendujemy Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC do zdjęć portretowych z kontrastowymi polami ostrości ponieważ ten obiektyw jest jaśniejszy niż obiektyw kitowy i potrafi pięknie rozmyć tło.

Na takich zdjęciach cała uwaga skupi się na osobie modela.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie portretowe z profesjonalnym zacięciem najlepszy efekt osiągniesz z jasnym teleobiektywem o średnim zakresie ogniskowych i dobrej przesłonie. Postawienie modelki w cieniu zmiękczyło odcień jej skóry. Przy użyciu obiektywu zmiennoogniskowego problemem staje się tło.

Różnice między obiektem zdjęcia i jego tłem to jeden z tych elementów które mogą zadecydować o unikalności danej fotografii. Użycie jasnego obiektywu stałoogniskowego pomaga zredukować ograniczenia narzucane przez tło i robić udane zdjęcia różnych scen. Nawet odpowiednie użycie obiektywu kitowego może wynagrodzić problemy w wyborze tła.

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC, można stworzyć rozmycie tła robiące duże wrażenie I uwypuklić główny temat zdjęcia nie rezygnując z pokazania jego otoczenia.


Obecność głównego obiektu zdjęcia może być jeszcze bardziej podkreślona przez umiejętne zawężenie pola fokusa.

Najlepiej jest znaleźć kwiaty które są piękne i wyróżniają się ze swojego otoczenia. Zwróć uwagę na ich tło i skomponuj obraz w taki sposób żeby użyć miękki obszar z przodu punktu ogniskowania jak pokazane na tym zdjęciu.

Kwiaty które wydają się wyróżniać z tła gdy na nie patrzymy gołym okiem na zdjęciach często gubią się. Lekkie różnice w kącie widzenia mogą być tutaj decydujące. Nawet używając zoomu poświęć moment czy dwa żeby przyjrzeć się im dokładnie pod różnymi kątami.

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC będzie silnym sprzymierzeńcem przy fotografowaniu zwierząt w ruchu.

Skup się na śledzeniu obiektu zdjęcia a rozmycie tła zostaw obiektywowi.

Zaleta obiektywu Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC jest jasna jeśli zwrócisz uwagę na piękne rozmycie tła które wygląda jak stopione. W przeciwieństwie do obiektywu kitowego duży maksymalny otwór przesłony oznacza że nawet w pomieszczeniach możesz użyć względnie wysokiej prędkości migawki bez uciekania się do bardzo dużych częstotliwości ISO.

Mordka tego kotka jest miła ale im dłużej patrzysz na to zdjęcie tym bardziej atmosfera tła staje się problematyczna. Dzieci i zwierzęta takie jak koty w wielu przypadkach nie będą się poruszać jak sobie tego życzy fotograf. Jeśli nie można wybrać idealnego tła trzeba polegać na sile bokeh.

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC z którym będziesz się cieszyć specjalnymi efektami rozmytego tła

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC ma kąt widzenia średniego zakresu telefoto i jako taki sprzyja izolowaniu obiektu twoich zdjęć z otaczającego ich tła. Ponieważ jego otwór przesłony jest duży za pomocą tego obiektywu osiągniesz łatwo efekty rozmycia tła. Wybierz jako główny temat twojego zdjęcia obiekt usytuowany trochę dalej niż zwykle – to pomoże ci w kadrowaniu kompozycji z rozmyciem tła przed i po punkcie ogniska.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075217607
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 63,5x38,1
Waga [g]: 122
Średnica filtra [mm]: 52
Osłona przeciwsłoneczna: nie
Skala odwzorowania: 1:6
Budowa: 6 elementów w 5 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 45
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 1.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.8
Przysłona [f/]: 1.8-22
Kąt widzenia [stopnie]: 31.5
Ogniskowa [mm]: 50
Oznaczenia : DA SMC
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium