biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC

Kod produktu: 027075217607
ID produktu: 10515
Cena: 649,00 zł 649.00
Producent: Pentax
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC

kompaktowy i łatwy w obsłudze teleobiektyw o zwartej i lekkiej konstrukcji

 

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC dla aparatów z bagnetem K. Zamocowany na aparacie z matrycą APS-C zapewnia kąt widzenia odpowiadający teleobiektywowi 76,5 mm - idealny do portretów. Szeroki otwór przysłony f/1.8 sprawia, że jest to niezbędny obiektyw do pracy w słabym świetle, a także "produkuje" piękny efekt bokeh. 

Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC to lekki kompaktowy - ma zaledwie 3,8 cm długości. Dodanie powłoki Pentax Super Protect (SP) zapobiega przywieraniu kurzu, wody, smaru i innych substancji, które pogaraszają jakość obrazu.


 • Bardzo szybki maksymalny otwór przysłony f/1.8 obiektywu Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC jest idealny do fotografowania przy słabym świetle i zapewnia przyjemny efekt bokeh (w nieostrych obszarach zdjęcia)
 • Odpowiednik teleobiektywu 76,5 mm w formacie APS-C
 • Soczewka obiektywu Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC jest pokryta oryginalną powłoką SP (Super Protect) Pentax, która odpycha kurz, wodę, tłuszcz i inne substancje, które mogą przylegać do powierzchni soczewki. Powłoka ochronna zapewnia bezproblemowe użytkowanie we wszystkich sytuacjach zdjęciowych.

Cechy produktu - obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC:

 • ogniskowa: 50 mm
 • światłosiła: f/1.8
 • pole widzenia: 31.5 stopni
 • ostrość od: 0,45 m
 • maksymalne powiększenie: 1:6
 • współpracuje z lustrzankami z sensorem APS-C, bezlusterkowcami linii K
 • konstrukcja optyczna: 6 elementów w 5 grupach
 • 7-listkowa przesłona
 • soczewka pokryta powłoką SP (Super Protect)
 • wymiary: 63 x 38,5 mm
 • waga: 122 g

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC, można osiągnąć efekty pięknego rozmycia tła (bokeh) i rozmazania odpowiednich obszarów aby obiekt zdjęć był jeszcze lepiej widoczny.


Nawet zwykły przedmiot może się pięknie prezentować na zdjęciu dzięki umiejętnemu użyciu bokeh.

Aby liście na przedzie kadru były tak miękkie jak to możliwe fotograf usytuował punkt ogniska na jak najdalszej części ramy okiennej. Wrażenie rozmycia przodu jest podobne do tego ze zdjęcia zrobionego standardowym obiektywem kitowym ze zmienną ogniskową ale są różnice w miękkości części ramy okiennej która nie jest ostra i w bokehu krajobrazu odbitego w oknie.

W porównaniu do zdjęcia zrobionego obiektywem stałoogniskowym trochę brakuje tutaj miękkości. Jeśli używasz tylko standardowy obiektyw kitowy nie będziesz mieć wielu szans żeby doświadczyć takich różnic. Aby lepiej rozumieć efekt bokehu i atmosferę jaką on kreuje trzeba zmieniać obiektywy; wtedy nawet przy pomocy zoomu zrozumiesz i oddasz rozmycie tła w lepszy sposób.

 

Rekomendujemy Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC do zdjęć portretowych z kontrastowymi polami ostrości ponieważ ten obiektyw jest jaśniejszy niż obiektyw kitowy i potrafi pięknie rozmyć tło.

Na takich zdjęciach cała uwaga skupi się na osobie modela.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie portretowe z profesjonalnym zacięciem najlepszy efekt osiągniesz z jasnym teleobiektywem o średnim zakresie ogniskowych i dobrej przesłonie. Postawienie modelki w cieniu zmiękczyło odcień jej skóry. Przy użyciu obiektywu zmiennoogniskowego problemem staje się tło.

Różnice między obiektem zdjęcia i jego tłem to jeden z tych elementów które mogą zadecydować o unikalności danej fotografii. Użycie jasnego obiektywu stałoogniskowego pomaga zredukować ograniczenia narzucane przez tło i robić udane zdjęcia różnych scen. Nawet odpowiednie użycie obiektywu kitowego może wynagrodzić problemy w wyborze tła.

 

Z obiektywem Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC, można stworzyć rozmycie tła robiące duże wrażenie I uwypuklić główny temat zdjęcia nie rezygnując z pokazania jego otoczenia.


Obecność głównego obiektu zdjęcia może być jeszcze bardziej podkreślona przez umiejętne zawężenie pola fokusa.

Najlepiej jest znaleźć kwiaty które są piękne i wyróżniają się ze swojego otoczenia. Zwróć uwagę na ich tło i skomponuj obraz w taki sposób żeby użyć miękki obszar z przodu punktu ogniskowania jak pokazane na tym zdjęciu.

Kwiaty które wydają się wyróżniać z tła gdy na nie patrzymy gołym okiem na zdjęciach często gubią się. Lekkie różnice w kącie widzenia mogą być tutaj decydujące. Nawet używając zoomu poświęć moment czy dwa żeby przyjrzeć się im dokładnie pod różnymi kątami.

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC będzie silnym sprzymierzeńcem przy fotografowaniu zwierząt w ruchu.

Skup się na śledzeniu obiektu zdjęcia a rozmycie tła zostaw obiektywowi.

Zaleta obiektywu Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC jest jasna jeśli zwrócisz uwagę na piękne rozmycie tła które wygląda jak stopione. W przeciwieństwie do obiektywu kitowego duży maksymalny otwór przesłony oznacza że nawet w pomieszczeniach możesz użyć względnie wysokiej prędkości migawki bez uciekania się do bardzo dużych częstotliwości ISO.

Mordka tego kotka jest miła ale im dłużej patrzysz na to zdjęcie tym bardziej atmosfera tła staje się problematyczna. Dzieci i zwierzęta takie jak koty w wielu przypadkach nie będą się poruszać jak sobie tego życzy fotograf. Jeśli nie można wybrać idealnego tła trzeba polegać na sile bokeh.

 

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC z którym będziesz się cieszyć specjalnymi efektami rozmytego tła

Obiektyw Pentax 50 mm f/1.8 DA SMC ma kąt widzenia średniego zakresu telefoto i jako taki sprzyja izolowaniu obiektu twoich zdjęć z otaczającego ich tła. Ponieważ jego otwór przesłony jest duży za pomocą tego obiektywu osiągniesz łatwo efekty rozmycia tła. Wybierz jako główny temat twojego zdjęcia obiekt usytuowany trochę dalej niż zwykle – to pomoże ci w kadrowaniu kompozycji z rozmyciem tła przed i po punkcie ogniska.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
EAN 027075217607
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 63,5x38,1
Waga [g]: 122
Średnica filtra [mm]: 52
Osłona przeciwsłoneczna: nie
Skala odwzorowania: 1:6
Budowa: 6 elementów w 5 grupach
Stabilizacja: brak
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 45
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 1.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.8
Przysłona [f/]: 1.8-22
Kąt widzenia [stopnie]: 31.5
Ogniskowa [mm]: 50
Oznaczenia : DA SMC

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium