biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Canon EF

EF oznacza Electro Focus, czyli elektroniczną regulację ostrości. Obiektywy Canon EF stosowane są na matryce pełnoklatkowe i tym różnią się od typu EF-S, których używa się dla matryc mniejszych, czyli APSC. EF wykorzystuje się przy takich aparatach jak Canon 5d, 6d czy 1d. Obiektywy EF zamontujemy na każdej lustrzance marki Canon. Technologia ta została zaprezentowana po raz pierwszy w 1987 roku. Obiektywy Canon EF łatwo rozpoznamy poprzez czerwoną kropkę na obudowie.

Wśród obiektywów Canon EF znajdziemy propozycje do każdego typu zdjęć. Możemy wyróżnić wśród nich dwa główne typy: zmiennoogniskowe i stałoogniskowe. Te pierwsze to potocznie mówiąc, obiektywy z „zoomem”. Możliwość przybliżania obiektów zdecydowanie ułatwia kadrowanie, jednak przekłada się na większą wagę i rozmiary obiektywu, ponieważ wykorzystuje on więcej soczewek. Są to także obiektywy mniej jasne od stałoogniskowych oraz droższe. Obiektywy stałoogniskowe natomiast nie mają możliwości „zbliżenia”, są za to lżejsze, jaśniejsze i tańsze. Aby poprawnie wykadrować zdjęcie, należy zbliżyć się do obiektu.

Oprócz obiektywów Canon mamy do wyboru bardzo wiele doskonałych obiektywów EF innych firm. Spójrzmy jednak na obiektywy tej marki, które wcale nie muszą należeć do najdroższych!

Obiektywy Canon do 1000 zł

Najtańszą propozycją marki jest obiektyw Canon EF 50mm f/1.8 STM. To stałoogniskowy obiektyw idealny do portretów, a przy podłączeniu pierścieni pośrednich także do makro. Ma on ogniskową 50 mm i światło f/1,8, dzięki czemu doskonale sprawdzi się przy świetle zastanym. Powierzchnia z powłoką Super Spectra zapobiega efektowi flary i niepotrzebnym odbiciom a mechanizm regulacji ostrości jest praktycznie bezgłośny oraz płynny, co docenimy podczas rejestracji filmów.

Z kolei najtańszym teleobiektywem Canon jest EF 75-300mm f/4-5.6 III USM. Charakteryzuje się on niską wagą oraz zoomem 4x. Świetnie spisze się podczas fotografowania przyrody, portretów czy wydarzeń sportowych. Zacieśnienie perspektywy i ograniczenie głębi ostrości pozwoli uzyskać efekt rozmytego tła. Dzięki silnikowi ultradźwiękowemu, czyli USM, możemy liczyć na prawie bezgłośną pracę automatycznego regulatora ostrości (wyróżnia to, między innymi, obiektywy Canon pośród konkurencji). Świetny moment obrotowy da szansę na ustawienie optymalnej ostrości w żądanym punkcie.

Obiektywy Canon EF do 3000 zł

Teleobiektyw zmiennoogniskowy Canon EF 70-200MM 1:4.0 L USM należy do prestiżowej linii L przeznaczonej do zadań profesjonalnych. Oprócz wyjątkowych parametrów optycznych cechuje się intuicyjnością użytkowania oraz zwiększoną odpornością na wilgoć i kurz. Przedni element obiektywu jest nieruchomy, dzięki czemu z łatwością zamontujemy na nim filtry. Przede wszystkim jednak uzyskujemy maksymalny otwór przysłony f/4 niezależnie od ustawienia ogniskowej, czyli czas naświetlania nie ulega zmianie. Obiektyw ten zalecamy fotografom, którzy często są w podróży i potrzebują uniwersalnego, lekkiego i niewielkiego obiektywu.

Z kolei Canon EF 28 mm f/1,8 USM jest obiektywem stałoogniskowym z szerokim kątem widzenia i dużą jasnością. Można go stosować w słabszym oświetleniu i za każdym razem uzyskiwać odpowiednio doświetlone zdjęcia, a kontrolując głębie ostrości nawet przy takich warunkach, osiągniemy efekt rozmytego tła. EF 28 mm f/1,8 USM należy on do obiektywów Canon pokrytych powłoką Super Spectra, która zapewnia precyzyjny balans koloru i poprawę kontrastu, redukując przy tym efekt odbicia światła i zjawy.

Obiektywy Canon to także propozycje droższe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. 

Promocje i nowości

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium