biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Sony DSC-RX1R II - DSCRX1RM2

Kod produktu: 4548736020993
ID produktu: 1533
4.54545
Czytaj opinie
Cena: 16 499,00 zł 16499.00
Producent: Sony
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

Aparat Sony DSC-RX1R II - DSCRX1RM2

 

 

Nowoczesny, pełnoklatkowy, nieduży - aparat Sony DSC-RX1R II - DSCRX1RM2

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS i niewymienny obiektyw dają nowe możliwości w aparacie kompaktowym Sony DSC-RX1RII o rozdzielczości 42,4 megapiksela i zaawansowanym algorytmie przetwarzania obrazu. Szybszy mechanizm autofokusa, wysuwany wizjer elektroniczny i pierwszy na świecie optyczny filtr dolnoprzepustowy to naoczny dowód doskonałego połączenia najwyższej wydajności i wszechstronnego komfortu.

Wyższa jakość, mniejsze wymiary - Sony DSC-RX1R II 

Aparat kompaktowy Sony DSC-RX1R II zapewnia znakomite parametry pracy, a mieści się w dłoni. Format pełnoklatkowy i inne innowacje w zakresie przetworników i przetwarzania obrazu gwarantują doskonałą jakość zdjęć. Jasny obiektyw o stałej ogniskowej to ucieleśnienie słynnej optycznej doskonałości spod znaku ZEISS®.

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS o wyższej rozdzielczości - aparat DSCRX1RM2

Pełnoklatkowy (35 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R® zapewnia rozdzielczość 42,4 MP, czułość ISO do 102400, szeroki zakresy dynamiczny i niski poziom szumu. Podświetlana od tyłu struktura zwiększa skalę obwodów elektrycznych nowej warstwy miedzianego okablowania, co umożliwia 3,5 raza szybszy odczyt danych. Te usprawnienia sprawiają, że aparat Sony DSC-RX1RM2 zapewnia szybki odczyt obrazów, szybką reakcję autofokusa i możliwość wykonywania szybkich zdjęć seryjnych.

Obiektyw ZEISS® Sonnar T* 35 mm F2 o dużej przysłonie - Sony DSC-RX1R II 

Wysokiej jakości obiektyw ZEISS® Sonnar T* 35 mm F2 o maksymalnej przysłonie F2 zawiera opatentowaną zaawansowaną soczewkę asferyczną (AA) i charakteryzuje się minimalnym ruchem bloku obiektywu, co sprawia, że tubus jest niewielki i lekki. Płaszczyzny przetwarzania obrazu obiektywu i przetwornika obrazu są skalibrowane tak, aby zoptymalizować rozdzielczość z zachowaniem wyrazistości w całym kadrze.

Ulepszony procesor obrazu BIONZ X™ a aparacie Sony DSC-RX1R II 

Procesor BIONZ X przetwarza 42,4 megapiksela danych pełnoklatkowego (35 mm) przetwornika obrazu CMOS, a następnie odwzorowuje realistyczne szczegóły i minimalizuje szumy, biorąc pod uwagę charakterystykę danego fragmentu kadru. Dzięki temu można szybko i wierne odwzorować subtelne zmiany oświetlenia i szczegóły faktury obiektów. Konstrukcja aparatu Sony DSC-RX1R II oparta na stałoogniskowym obiektywie pomaga zoptymalizować przetwarzanie informacji o obrazie przez obiektyw i przetwornik obrazu.

Regulowany optyczny filtr dolnoprzepustowy - DSCRX1RM2

Cztery ustawienia filtra dolnoprzepustowego pozwalają wykorzystać 42,4-megapikselową rozdzielczość przetwornika obraz w celu uzyskania doskonałej jakości obrazu. Do wyboru są ustawienia: wyłączone (priorytetem będzie rozdzielczość), wysokie (redukcja efektu morę i przekłamań kolorów) lub standardowe (zrównoważenie priorytetów), które umożliwiają nadanie zdjęciom pożądanego charakteru. Bracketing filtra dolnoprzepustowego pozwala wyświetlić podgląd poszczególnych ustawień.

Szybki, wydajny system Fast Hybrid AF w aparacie DSC-RX1R II 

399 pól AF umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej i 25 punktów wykrywania kontrastu AF sprawiają, że system Fast Hybrid AF jest szybki i dokładny w każdym warunkach. System charakteryzuje się szerokim zakresem detekcji fazy (45% obszaru obrazu) i o 30% szybszym autofokusem, a także wysoką wydajnością śledzenia, która umożliwia uwiecznianie kluczowych chwil.

Wysuwany wizjer XGA OLED Tru-Finder™ - aparat Sony DSC-RX1R II 

 

Wysuwany wizjer Tru-Finder™ w Sony DSC-RX1R II charakteryzuje się powiększeniem 0,74x, optycznym systemem złożonym z czterech (w tym dwóch soczewek asferycznych odlewanych ze szkła), wyrazistością obrazu w całym kadrze, minimalnymi zniekształceniami i doskonałym odwzorowaniem rejestrowanych szczegółów, a ponadto ma powłokę przeciwodblaskową ZEISS® T*. W wizjerze elektronicznym można natychmiast zobaczyć, jak ustawienia wpłyną na zdjęcie. W zestawie znajduje się dodatkowa muszla oczna.

Nagrywanie filmów Full HD i format XAVC S - aparat Sony DSCRX1RM2

Aparat Sony DSC-RX1RM2 obsługuje nagrywanie filmów w formacie XAVC S, który umożliwia nagrywanie w jakości Full HD z szybkością 60p (50p), 30p (25p) lub 24p i wysoką przepływnością (50 Mb/s). Dzięki temu lepiej wyrazisz swoje wizje w postaci wierniej odwzorowanego obrazu, charakteryzującego się minimalnym szumem wywołanym kompresją oraz minimalnymi efektami mory i postrzępionych krawędzi.

Odchylany ekran LCD dopasowuje się do Ciebie - aparat DSCRX1RM2

Obraz na ekranie LCD można łatwo śledzić dzięki szerokiemu zakresowi perspektyw. Wyświetlacz  w aparacie Sony DSC-RX1R II WhiteMagic 3.0 z około 1,229 mln punktów, w tym białe piksele o wysokiej luminancji, można łatwo regulować o maksymalnie 109 stopni w górę i 41 stopni w dół. Zapewnia to doskonałą widoczność w każdych warunkach, nawet na zewnątrz i w jasnym otoczeniu.

Obsługuje 14-bitowy format RAW bez kompresji - aparat Sony DSC-RX1R II 

Nowa zgodność z 14-bitowym formatem RAW bez kompresji umożliwia wybór optymalnego formatu dopasowanego do potrzeb. Kamera zapewnia wspaniałą jakość przejść tonalnych umożliwiającą zmaksymalizowanie korzyści wynikających z zastosowania szerokiego zakresu dynamicznego przetwornika obrazu.

Zgodność z różnymi współczynnikami kształtu obrazu - Sony DSCRX1RM2

Zakres współczynników kształtu obrazu dostępnych w poprzednim modelu (3:2 i 16:9) został rozszerzony o opcje 1:1 i 4:3. Współczynnik 1:1 w trybie 28 MP (zamiast 42 MP) nadal umożliwia dodatkowe kadrowanie obrazu w komputerze – zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym.

Tryb AF-C / zdjęcia z szybkością 5kl./s i ze śledzeniem ostrości - aparat DSC-RX1R II 

Dzięki trybowi AF-C (ciągły AF) aparat Sony DSC-RX1RII może śledzić ruchome obiekty bez utraty ostrości, nawet przy wykonywaniu zdjęci seryjnych z szybkością 5kl./s. Jest to możliwe dzięki 399 wyjątkowo dokładnym polom AF opartym na detekcji fazy, które pokrywają dużą część kadru.

Wi-Fi® / NFC™ – szybkie, prost udostępnianie - DSCRX1RM2

Dzięki wbudowanej w aparat Sony DSC-RX1R II łączności Wi-Fi® można łatwo przenieść zdjęcie lub film w formacie MP4 do smartfona lub tabletu, a następnie udostępnić w ulubionym serwisie społecznościowym. Funkcja NFC (Near Field Communication) jeszcze bardziej upraszcza nawiązywanie połączania pomiędzy aparatem a tabletem lub smartfonem obsługującym tę funkcję.

Lekki, wytrzymały korpus ze stopu magnezu - aparat Sony DSC-RX1R II 

Specjalnie uformowany, lekki metalowy korpus jest solidny i umożliwia fotografowanie w każdych warunkach. Każdy z komponentów został dokładnie dopracowany, aby zwiększyć precyzję działania i łatwość obsługi oraz zapewnić długą i niezawodną pracę.

Automatyczna funkcja Eye AF - aparat DSCRX1RM2

Aparat Sony DSC-RX1RM2 korzysta z funkcji Eye AF, która automatycznie wykrywa i śledzi oko ruchomego obiektu, co zapewnia większą swobodę kadrowania. Funkcja Eye AF jest dostępna nawet w trybie AF-C.

Tryb makro zapewnia wyraźne zdjęcia z bardzo małej odległości - aparat Sony DSC-RX1R II 

Wystarczy obrócić przełącznik makro, aby aktywować tryb makro i skrócić minimalną odległość nastawiania ostrości do 20 cm (między obiektem i przetwornikiem obrazu). Minimalne wysunięcie bloku obiektywu zwiększa komfort pracy. Ponadto w trybie makro można korzystać z funkcji DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), powiększania obrazu przy ręcznym nastawianiu ostrości, funkcji wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów, a także wizjera XGA OLED Tru-Finder™ itp.

Bardziej precyzyjna regulacja balansu bieli - aparat DSC-RX1R II 

Aparat Sony RX1R II oferuje więcej stopni regulacji balansu bieli (dwukrotnie więcej na osi od bursztynowego do niebieskiego; czterokrotnie więcej na osi od zielonego do purpurowego niż RX1R), więc możesz dokładniej regulować balans bieli, uzyskując wyższą precyzję i bardziej naturalne kolory.

Intuicyjne, uniwersalne pokrętło - Sony DSC-RX1R II 

Ustawienia można łatwo zmieniać podczas kadrowania, patrząc na obiekt przez wizjer. Lewą ręką można obracać pierścienie tubusu obiektywu, aby zmieniać przesłonę lub włączać tryb makro i regulować ostrość. Za pomocą przedniego pokrętła można wybierać tryb ostrości. Prawą ręką można przełączać górne pokrętło trybów, pokrętło kompensacji ekspozycji oraz korzystać z przycisku funkcji użytkownika, przycisku AEL itp.

Minimalny czas otwarcia migawki dla trybu ISO Auto - aparat Sony DSC-RX1R II 

Zapobiegaj rozmyciom ruchomych obiektów, ustawiając czas otwarcia migawki tak, by czułość ISO zmieniała się po wybraniu opcji ISO AUTO (w trybie P, A lub wieloklatkowej redukcji szumów) dzieki Sony DSCRX1RM2

Konfiguracja priorytetu w trybie AF-C/AF-S - aparat Sony DSCRX1RM2

W trybie AF-S (pojedynczy AF) lub AF-C (ciągły AF) można wybrać następujące opcje: priorytet AF — aby fotografować tylko wtedy, gdy obiekt jest wyostrzony; priorytet wyzwalania migawki – aby fotografować nawet wtedy, gdy obiekt nie jest wyostrzony; zrównoważony priorytet – aby priorytet AF i priorytet wyzwalania migawki były zrównoważone względem siebie, co zapewni ostrość obrazu, a jednocześnie nie pozwoli przegapić decydującego momentu podczas rejestrowania ruchomych obiektów.

Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref - Sony DSC-RX1R II - DSCRX1RM2

Wysoce precyzyjny pomiar dzięki zaawansowanemu czujnikowi z 1200 strefami, który zapewnia zrównoważoną ekspozycję w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych. Dostępne tryby pomiaru: wielosegmentowy, centralnie ważony i punktowy.

Styl twórczy - DSC-RX1R II 

Ustawienia stylów twórczych uwydatniają charakter danej sceny. Wybierz jedno z 13 ustawień (żywy, portret itp.), a aparat DSC-RX1R II automatycznie wyreguluje parametry obrazu. Możliwe jest także precyzyjne dostosowanie kontrastu, nasycenia barw i ostrości do indywidualnych potrzeb.

Automatyka HDR (High Dynamic Range) - Sony DSC-RX1R II 

Automatyka HDR łączy najlepsze szczegóły z trzech ekspozycji, aby rozszerzyć zakres dynamiczny obrazu, od najciemniejszych cieni po najjaśniejsze prześwietlenia, i uchwycić wszystkie przejścia tonalne widoczne gołym okiem.

Wieloklatkowa redukcja szumów - aparat Sony DSCRX1RM2

Ten tryb znacznie osłabia szumy i zwiększa czułość przy fotografowaniu ciemnych scen bez statywu i lampy błyskowej. Jego działanie polega na łączeniu najlepszych szczegółów czterech zdjęć w jeden obraz. Osłabieniu ulega także rozmycie obrazu spowodowane drganiami aparatu, zwiększa się natomiast szczegółowość obrazu i poziom kontrastu.

Optymalizacja zakresu dynamicznego (DRO) - aparat Sony DSC-RX1R II 

W przypadku trudnych warunków oświetleniowych funkcja DRO koryguje obraz, aby zapewnić płynniejsze, bardziej naturalne przejścia tonalne z większą ilością szczegółów w cieniach i prześwietleniach. Można z niej korzystać w trybie zdjęć seryjnych lub podczas fotografowania ruchomych obiektów.

Funkcja powiększania obrazu przy nastawianiu ostrości i wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów - aparat DSC-RX1R II 

Obraz można powiększyć, aby uprościć ręczną regulację ostrości – podczas fotografowania i nagrywania filmów. Ponadto można włączyć funkcję wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów, która zaznacza kolorem najostrzejsze obszary obrazu, szybko potwierdzając ustawienie ostrości.

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem - aparat Sony DSCRX1RM2

Sterowanie jednym dotknięciem umożliwia wykorzystanie smartfona lub tabletu jako wizjera oraz pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację Imaging Edge Mobile na smartfonie lub tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz skomplikowanego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową – wystarczy przyłożyć urządzenie do aparatu. Sterując aparatem Sony DSC-RX1RM2 przy pomocy smartfonu, możesz wykonywać zdjęcia z nietypowych, trudnych do uzyskania perspektyw lub fotografować się z grupą przyjaciół, a także od razu przesyłać zdjęcia do smartfonu, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X - aparat Sony DSCRX1RM2

Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Capture One (dla Sony) - DSC-RX1R II 

Capture One Express (dla Sony) to nagradzane oprogramowanie do edycji obrazów umożliwiające obróbkę wysokiej jakości zdjęć w formacie RAW i łatwe zarządzanie plikami obrazów, a także zapewniające zaawansowane narzędzia edycyjne. Capture One Pro (dla Sony) daje dostęp do większej liczby narzędzi do obróbki grafiki oraz funkcji fotografowania aparatem podłączonym do komputera.

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit - aparat Sony DSC-RX1R II - DSCRX1RM2

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer, aby poprawić wyniki swojej pracy. „Remote” pozwala na zdalne sterowanie podczas wykonywania zdjęć; „Viewer” umożliwia szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 42,4
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: pełnoklatkowa (24x36 mm)
Zoom optyczny: 1x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 35
Jasność obiektywu [f/]: 2.0
Zakres ustawiania ostrości [cm]: 24 - nieskończoność
Makro [cm]: 14
Stabilizacja: brak
Średnica obiektywu [mm]: 49
Czas otwarcia migawki [s]: 30 - 1/4000
Pomiar światła: Wielosegmentowy / centralnie ważony / punktowy
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: XtraFine TFT LCD
Rozdzielczość LCD [piksele]: 1.228.800
Obracany LCD: tak, do 109 stopni w górę i do 41 stopni w dół
Wizjer: XGA OLED Tru-Finder, 2.359.296 punktów
Autofokus: System Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy / AF z detekcją kontrastu)
Manualfokus MF: tak
Tryby ekspozycji: Auto, P, A, S, M, SCN, MR (pamięć ustawień)
Czułość ISO: 100-25600 (co 1/3 EV), możliwość rozszerzenia do ISO 50 - 102400)
Balans bieli: Auto, światło dzienne, chmury, oświetlenie halogenowe, cień, flash, dwa ustawienia ręczne z pomiarem, ręczny wybór temperatury barwowej
Lampa błyskowa: opcjonalna
Samowyzwalacz: 2, 12 sek.
Zdjęcia seryjne: 10, 5, 3 kl./s
Filmowanie: Full HD 50p
Dźwięk: stereo
Format zapisu danych: zdjęcia: JPEG, RAW; film: XAVC S, AVCHD, MP4
Menu w języku polskim: tak
Pamięć: Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO Duo (High Speed), Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro 5 , Memory Stick Micro (Mark 2) 5 , SD, SDHC, SDXC, microSD Memory Card 5 , microSDHC Memory Card 5 , microSDXC
Złącza: HDMI, micro USB, mikrofon (mini jack stereo 3,5 mm)
Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Waga [g]: 507
Wymiary [mm] - szerokość: 113.3
Wymiary [mm] - wysokość: 65.4
Wymiary [mm] - głębokość: 72
Model akumulatora: NP-BX1
Karty_pamięci 6624, 5284, 7101, 6625, 5192, 5193, 7102, 8218, 6643, 5194, 6644,
Czytniki_kart_pamięci 7092, 5280, 9237, 5195, 6622, 7065, 6650, 5154,
Gwarancje 6078, 6077, 6076
Statywy_i_akcesoria 1076, 2627, 3484, 3783, 3785, 5712,
Lampy_błyskowe 1524, 1706, 7078, 1720, 1685, 1689
Filtry,_pokrywki 2098, 3204, 2784, 3221, 2792
Akumulatory_/_ładowarki 8645, 1913, 9007, 5081
Akcesoria_drobne 2191, 8064, 5696, 1776, 1774,

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium