biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Kamera cyfrowa Sony FDR-AX700

Kod produktu: 4548736068568
ID produktu: 1756
Producent: Sony
Dostępność: Produkt archiwalny
Wybrane akcesoria TANIEJ
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

Kamera cyfrowa Sony FDR-AX700

Nagraj dokładnie to, co widzisz, w sposób odpowiadający Tobie

Pokaż rzeczywistość tak, jak ją widzisz – w realistycznych obrazach 4K HDR (HLG) – korzystając z przetwornika obrazu Exmor RS® „stacked CMOS” typu 1,0. Niezrównane możliwości systemu Fast Hybrid AF sprawiają, że autofokus i śledzenie ostrości są niezwykle precyzyjne, czułe i niezawodne, co umożliwi Ci uchwycenie najwspanialszych ulotnych momentów. Mając tak profesjonalne funkcje w zasięgu ręki, nie musisz liczyć się z żadnymi ograniczeniami i możesz realizować swoje najśmielsze filmowe aspiracje za pomocą kamery Handycam®.

Jakość filmu 4K HDR (HLG)

Technologia HDR pozwala w pełni wykorzystać wyjątkową jakość obrazów w wysokiej rozdzielczości 4K. To rewolucja wizualna, która ujawnia poziom koloru i jasności o dużo większym zakresie. Kamera Sony FDR-AX700 obsługuje format Hybrid Log-Gamma (HLG), więc można oglądać nakręcony materiał HDR bez dodatkowego przetwarzania. Wystarczy użyć kabla USB i podłączyć kamerę do kompatybilnego telewizora Sony obsługującego format HLG.

Format XAVC S do zapisu obrazu o wysokiej przepływności

Format XAVC S służy do nagrywania filmów 4K i HD. Duża przepływność do 100 Mb/s do nagrań o rozdzielczości 4K, i 50 Mb/s do nagrań o rozdzielczości full-HD, zapewnia filmy bogate w szczegóły z minimalnymi zakłóceniami spowodowanymi kompresją. Możliwość nagrywania z przepływnością 100 Mb/s nawet przy najwyższej prędkości 120 kl./s w trybie Full HD pozwala tworzyć wysokiej jakości sekwencje w zwolnionym tempie podczas późniejszego przetwarzania.

Przetwornik obrazu CMOS Exmor RS™ typu 1.0

Duży, wielowarstwowy przetwornik obrazu CMOS typu 1,0 o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela zapewnia doskonałe efekty rozmytego tła bokeh i niezwykłą czułość przy przechwytywaniu wysokiej jakości obrazów bez defektów — nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Przetwornik wykorzystuje nawet 273 punkty AF do detekcji fazy, które bardzo dobrze pokrywają około 84% obrazu, dzięki czemu można dokładnie uchwycić obiekty w całym ujęciu.

Wzmocniony procesor obrazu BIONZ X

Wzmocniony procesor obrazu BIONZ X został zoptymalizowany w taki sposób, aby pracować szybciej, przyspieszać łapanie ostrości, umożliwić nagrywanie w rozdzielczości 4K HDR (HLG) i bardzo zwolnionym tempie do 960 /1000(PAL) kl./s.

Obiektyw ZEISS Vario-Sonnar® T*

Specjalnie wykonana optyka ZEISS została idealnie dostrojona do nagrywania w 4K. Dzięki asferycznym soczewkom ze szkła (AA) i ED, pozwala uchwycić najmniejsze szczegóły. Szeroki kąt 29 mm umożliwia nagrywanie ogromnych krajobrazów, a zoom optyczny 12x i Clear Image 24x pozwala na uzyskanie dobrego zbliżenia.

System AF pokrywający rozległą strefę

Punkty AF do detekcji fazy (do 273) pokrywają około 84% kadru. Powoduje to, że obszar AF w kamerze Sony FDR-AX700 jest na tyle szeroki i gęsty, by rejestrować szybko poruszające się obiekty, na których z reguły trudno jest ustawić ostrość na obszarze całego kadru.

Szybki autofokus

System Fast Hybrid AF umożliwia odczyt danych z dużego obszaru objętego autofokusem. Używa do tego czujnika detekcji fazy AF. W tym czasie wzmocniony procesor obrazu BIONZ X błyskawicznie przetwarza dane, aby śledzenie szybko poruszających się obiektów z użyciem funkcji AF było precyzyjne.

Precyzyjne śledzenie obiektów

Sony osiągnęło optymalizację wydajności funkcji śledzenia obiektów, łącząc szybkie odczytywanie danych z ich przetwarzaniem. Dodano nowy algorytm stworzony specjalnie na potrzeby filmów. Gdy kamera ustawi ostrość, szeroki zakres AF pomaga ją trwale i precyzyjnie utrzymać. [1] SZEROKI [2] WĄSKI

Regulowany zakres głębokości śledzenia AF

Można ostawić głębię śledzenia AF w zakresie od 1 do 5 — 1 to najwęższe ustawienie do mało dynamicznych scen, a 5 to najszersze ustawienie do nagrywania dynamicznego ruchu. To pozwala wykorzystać różne sposoby śledzenia obiektów zgodnie z zamiarem twórcy, ruchem obiektów i warunkami nagrywania.

Regulowana czułość zmiany ostrości między obiektami

Dostępne jest pięć stopni czułości zmiany obiektu AF. Ustawienie RESPONSIVE umożliwia kamerze szybką zmianę między wieloma obiektami lub punktami skupienia. Ustawienie LOCKED ON pozwala utrzymać uwagę na jednym obiekcie.

Wskazywanie i regulacja obszaru AF

Dzięki ramkom detekcji fazy AF wokół obiektów można z łatwością śledzić obiekty, które mają być wyostrzone. Przeskakiwanie pomiędzy punktami ostrości jest również płynne — aby to zrobić, wystarczy dotknąć ekranu.

Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot™ (tryb aktywny)

Kamera Sony FDR-AX700 wyposażona jest w optyczny stabilizator obrazu SteadyShot™(tryb aktywny), który umożliwia nagrywanie stabilnych i pięknych ujęć.

Panel dotykowy Extra Fine LCD

3,5 calowy ekran LCD Extra Fine LCD kamery Sony FDR-AX700 umożliwia podgląd obrazów w rozdzielczości około 1555 tys. punktów, więc jest bardzo wygodny dla oka. Odtwarza ruchome obrazy, zachowując delikatną gradację szczegółów, co umożliwia dokładne skupienie uwagi na obiektach w kadrze. Ponadto panel dotykowy pozwala na łatwy wybór punktu ostrości.

Profesjonalna obsługa menu

 

Zaadaptowany z profesjonalnych kamer Sony dostęp do menu jest szybki i sprawny dzięki temu, że nie ma w nim wielu podkategorii. Menu kamery Sony FDR-AX700 jest półprzeźroczyste i jest wyświetlane na podglądzie obrazu, więc można wygodnie zmieniać i sprawdzać ustawienia podczas nagrywania.

Wizjer OLED TruFinder™ o wysokiej precyzji

Elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości 2359 tys. punktów bardzo precyzyjnie odwzorowuje obrazy i wiernie oddaje kolory. Elektroniczny wizjer o wysokim kontraście (EVF) to łatwy i pewny sposób na sprawdzanie kompozycji, ujęcia i podglądu materiału, nawet przy jasnym świetle słonecznym.

Wbudowane filtry ND

Aby dostosować ilość światła wpadającego do obiektywu kamery Sony FDR-AX700, wybierz jeden z pośród kilku filtrów ND. Dzięki nim użytkownik może precyzyjnie sterować czasem migawki lub otworem przysłony w celu uzyskania twórczego efektu. W połączeniu z dużymi wymiarami przetwornika obrazu pozwala to na uzyskanie pięknego, miękko rozmytego tła — bez skracania czasu migawki nawet przy zdjęciach w pełnym słońcu.

Pokrętło ręcznej regulacji

Umieszczone z boku kamery Sony FDR-AX700 pokrętło i przyciski ręcznej regulacji umożliwiają szybkie nastawianie przysłony, wzmocnienia/czułości ISO i czasu migawki.

Pierścień na obiektywie

Umieszczony na obiektywie kamery Sony FDR-AX700 pierścień o zwiększonej głębokości służy do płynnego i naturalnego nastawiania ostrości lub zoomu — zależnie od trybu wybranego przełącznikiem.

Duża kołyskowa dźwignia zoomu

Duża, kołyskowa dźwignia zoomu daje pełną kontrolę nad zakresem ogniskowych i zasięgiem zoomu. Możesz przybliżać tak wolno lub tak szybko, jak chcesz, a za każdym razem uzyskasz doskonałe efekty.

Dwa gniazda

Gniazda na karty pamięci Dual SD i SD/Memory Stick™ umożliwiają nagrywanie jednoczesne i naprzemienne. Tryb naprzemienny jest przydatny, jeśli długie nagrania nie mieszczą się na jednej karcie. Tryb równoczesnego nagrywania tworzy kopię zapasową. Ma to na celu zwiększenie elastyczności podczas pracy z klientem lub podczas produkcji.

Wyprofilowany uchwyt

Uchwyt kamery Sony FDR-AX700 pasuje do dłoni o różnych kształtach. Dzięki temu nagrywanie z ręki jest stabilne — nawet podczas długich dni zdjęciowych lub w trudnych warunkach.

Wysoka jakość wyjścia dzięki złączu 4K HDMI

Złącze HDMI w kamerze Sony FDR-AX700 umożliwia przesyłanie czystego obrazu 4K do monitorów, zewnętrznych nagrywarek lub telewizorów. Pełnych rozmiarów złącze HDMI typu A ogranicza obciążenie kabla, zniszczenia i prawdopodobieństwo rozłączenia przez przypadek.

Port LANC

Aby umożliwić zdalne sterowanie, kamerę Sony FDR-AX700 można podłączyć przez port LANC (wbudowany) do kompatybilnego akcesorium.

Wysoce kompatybilna stopka Multi-Interface (MI)

Stopka MI jest zgodna w wieloma akcesoriami ogólnego zastosowania, więc jeszcze bardziej rozszerza możliwości kamery w zakresie nagrywania w różnych sytuacjach.

Profile obrazu

Lista ustawień profilu obrazu ma dziesięć pozycji i można je dostosować. Dzięki temu, aby ujęcia spełniały wymagania postprodukcji, można je edytować i wprowadzać w nich poprawki. Aby usprawnić nagrywanie, ustawienia gammy, gradacji i przestrzeni barw można zapisać i przywołać w dowolnym momencie.

Ustawienia S-Gamut i S-Log

Ustawienia S-Gamut i S-Log umożliwiają kręcenie bardziej ekspresyjnych filmów za sprawą korekcji kolorów w postprodukcji. Gamma S-Log3 i S-Log2 zapewniają szeroki zakres dynamiczny nagrywania (1300%), który umożliwia zminimalizowanie prześwietlania świateł oraz niedoświetlania cieni.

Kod czasowy/ Bity użytkownika

Na wymagania profesjonalnych przepływów pracy i edycji wielu kamer do nagrań można dodać standardową funkcje kodu czasowego SMPTE i bitów użytkownika. Wbudowana funkcja kodu czasowego umożliwia łatwą synchronizację wielu kamer do edycji. Własne, 8-cyfrowe kody bitów użytkownika umożliwiają szybkie indeksowanie i zarządzanie materiałem przy większych projektach.

Nagrywanie proxy

Wbudowana w kamerę Sony FDR-AX700 funkcja nagrywania proxy pozwala przyspieszyć edycję i produkcję. Pliki proxy o niskiej rozdzielczości i pliki wideo w pełnej rozdzielczości 4K są zapisywane równocześnie. Ułatwia to udostępnianie, współpracę online i edycję materiału na mniej wydajnych komputerach.

Funkcja zebry

Funkcja zebry wskazuje obszary o zbyt wysokiej ekspozycji, wyświetlając wyraźne paski w podglądzie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy nagrywaniu z ustawieniami S-log gamma, kiedy trudno jest precyzyjnie określić ekspozycję. Poziom można ustawić i dzięki temu odnaleźć idealną wartość ekspozycji do wszystkiego — od karnacji skóry po słoneczne krajobrazy.

Bardzo zwolnione tempo oraz Zwolnione i przyspieszone tempo

Uchwyć upływ czasu w kreatywny sposób. Tryby zapisu w bardzo zwolnionym tempie oraz w zwolnionym i przyspieszonym tempie umożliwiają uchwycenie ruchu w mgnieniu oka — do 960 (NTSC)/1000(PAL) kl./s (40-krotnie zwolnione tempo) lub w sekwencjach poklatkowych zapisywanych w prędkości 1 kl./s do odtwarzania nawet w prędkości naturalnej (60-krotnej).

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie. 


Dane techniczne:

Przetwornik obrazu

 • Typ przetwornika: Wielowarstwowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS typu 1.0 (13,2 x 8,8 mm)
 • Efektywna liczba pikseli (film): Około 14,2 megapiksela (16:9)1
 • Efektywna liczba pikseli (fotografie): Około 14,2 megapiksela (16:9)/około 12,0 megapiksela (3:2)

Procesor

 • Procesor obrazu: Procesor obrazu BIONZ X

Obiektyw

 • Rodzaj obiektywu: ZEISS Vario-Sonnar T*
 • Średnica filtra: 62 mm
 • Przysłona: F2,8–F4,5
 • Ogniskowa: f = 9,3–111,6 mm
 • Ogniskowa (odpowiednik 35 mm) (filmy): f = 29,0-348,0mm (16:9)1
 • Ogniskowa (odpowiednik 35 mm) (fotografie): f = 29,0–348,0 mm (16:9), f = 32,8-393,6 mm (3:2)
 • Minimalna odległość od obiektu: Około 13/32" (10 mm) (szeroki kąt), około 39 3/8" (1,0 m) (teleobiektyw), Około 1 cm (szeroki kąt), około 100 cm (teleobiektyw)
 • Przysłona listkowa: 7 listków
 • Filtr ND: WYŁ., 1/4, 1/16, 1/64

Zoom

 • Zoom optyczny: 12x
 • Clear Image Zoom: 4K: 18x, HD: 24x
 • Zoom cyfrowy: 192 ×

Wizjer

 • Typ wizjera: Kolorowy wizjer OLED 1,0 cm, odpowiednik rozdzielczości 2359 tys. w kolorze, 296 tys. punktów
 • Pole widzenia: 100%
 • Korekcja dioptryczna: TAK

LCD

 • Typ ekranu: Panoramiczny (16:9) wyświetlacz Xtra Fine LCD™ 8,8 cm (3,5"), 1555 tys. punktów
 • Panel dotykowy: TAK
 • Regulacja jasności: Tak (menu)
 • Wyświetlanie znaczników/siatki: Znacznik
 • Regulacja kąta: Kąt otwarcia: maks. 90°, kąt obrotu: maks. 270°

Stabilizacja obrazu

 • Typ stabilizacji obrazu: Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem (od szerokiego kąta do teleobiektywu)

Ostrość

 • Sposób nastawiania ostrości: Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)
 • Pola ostrości: Maksymalnie 273 tys. punktów (AF z detekcją fazy)
 • Szybkość napędu systemu AF: Tak (7 kroków)
 • Ustawienie śledzenia obiektu AF: Tak (głębia śledzenia AF (5 stopni), czułość AF w zakresie zmiany obiektu (5 stopni))
 • Tryb ostrości: Automatyczne/ręczne (panel dotykowy/pokrętło)
 • Strefa wyznaczania ostrości: szeroka, strefowa, środkowa, punktowa z wyborem czujnika
 • Ramki AF z detekcją fazy: Tak (włączanie/wyłączanie)
 • Śledzenie ostrości: TAK
 • Funkcja MF Assist: Funkcja Peaking do szybkiego sprawdzania ujęcia, Powiększony wyświetlacz — precyzyjna ręczna regulacja ostrości (x4/x8)

Ekspozycja

 • Tryb: Auto, Punktowe (panel dotykowy), Ręczne (pokrętło/menu)
 • Tryby pomiaru: Pomiar wielosegmentowy/ pomiar punktowy
 • Kompensacja ekspozycji: Kompensacja ekspozycji (pokrętło/panel dotykowy)
 • Tryb słabego oświetlenia: TAK
 • Automatyczne nastawienie przysłony: F2.8-F11
 • Ręczne sterowanie przesłoną: F2.8-F11
 • Funkcja ręcznego nastawiania ekspozycji: Wyświetlacz z wzorem zebry
 • Kompensacja światła w tle (Backlight): Tak (automatyczne)
 • Regulacja wzmocnienia: Automatyczny/ręczny
 • Ograniczanie automatycznego wzmocnienia (AGC): TAK
 • Minimalne oświetlenie: [NTSC] Tryb Standard: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/60), tryb Low Lux: 1,7 luksa (czas otwarcia migawki 1/30), tryb NightShot: 0 luksów (czas otwarcia migawki 1/60), [PAL] Tryb Standard: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/50), tryb Low Lux: 1,7 luksa (czas otwarcia migawki 1/25), tryb NightShot: 0 luksów (czas otwarcia migawki 1/50)

Czas otwarcia migawki

 • Nastawianie automatyczne: [NTSC] 1/8-1/10000 [PAL] 1/6-1/10000
 • Standardowy: [NTSC] 1/60-1/10000 [PAL] 1/50-1/10000
 • Ręczne sterowanie przesłoną (tryb zdjęć): [NTSC] 1/60-1/10000 [PAL] 1/50-1/10000
 • Ręczne nastawianie czasu migawki: [NTSC] 1/8-1/10000 [PAL] 1/6-1/10000

Balans bieli

 • Tryby balansu bieli: Automatyczny, zapamiętywanie po naciśnięciu (A/B), plener, pomieszczenia, temperatura barowa
 • Kompensacja balansu bieli: Tak (na zewnątrz, -7 do +7, 15 kroków)

Nośnik danych

 • Rodzaj nośnika: XAVC S 4K (100 Mb/s): Karta pamięci SDXC (UHS-I U3), XAVC S 4K (60 Mb/s): Karta pamięci SDXC (klasy 10 lub wyższej), XAVC S HD: Karta pamięci SDXC (klasy 10 lub wyższej), AVCHD, zdjęcie: Memory Stick PRO Duo™ (Mark 2), Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo™, SD/SDHC/SDXC (klasa 4 lub wyższa)

Nagrywanie

 • Format zapisu (film): Format XAVC S: MPEG4-AVC/H264, XAVC S Proxy: MPEG-4 AVC / H.264, Zgodność z formatem AVCHD 2.0: MPEG4-AVC/H.264
 • Rozdzielczość obrazu filmowego: [NTSC] XAVC S 4K: 3840 × 2160/30p, 24p XAVC S HD: 1920 × 1080/120p, 60p, 30p, 24p AVCHD: 1920 × 1080/60i (FX, FH), 1440 × 1080/60i (LP) XAVC S Proxy: 1280 × 720/60p, 30p, 24p, 640 × 360 60p, 30p, 24p [PAL] XAVC S 4K: 3840 × 2160/25p XAVC S HD: 1920 × 1080/100p, 50p, 25p AVCHD: 1920 × 1080/50i (FX, FH), 1440 × 1080/50i (LP) XAVC S Proxy: 1280 × 720/50p, 25p, 640 × 360/50p, 25p
 • Zwolnione i przyspieszone tempo (S&Q): [NTST] Format nagrywania 4K: 30p, 24p/HD: Liczba klatek na sekundę 60p, 30p, 24p 4K: 1, 2, 4, 8,15, 30 kl./s (liczba klatek na sekundę) HD: 1, 2, 4, 8, 15, 30, 60,120 kl./s [PAL] Format nagrywania 4K: 25p/HD: 50p, 25p (liczba klatek na sekundę 4K: 1, 2, 3, 6, 12, 25 kl./s/ HD: 1, 2, 3, 6, 12, 25, 50, 100 kl./s
 • Bardzo zwolnione tempo (SS): [NTSC] Format nagrywania w HD: Liczba klatek na sekundę 60p, 30p, 24p HD: 240 kl./s, 480 kl./s, 960 kl./s [PAL] Format nagrywania w HD: 50p, 25p, liczba klatek na sekundę w HD: 250 kl./s, 500 kl./s, 1000 kl./s
 • Przepływność filmu (ABR/VBR): XAVC S 4K: Około 100 Mb/s, 60 Mb/s, FN_110, FN_34, XAVC S HD: Około 100 Mb/s (1920 × 1080/120p,100p), 60 Mb/s (1920 × 1080/120p, 100p), 50 Mb/s, 25 Mb/s, 16 Mb/s/45 AVCHD FX: Około 24 Mb/s, FH: Około 17 Mb/s LP: Około 5 Mb/s 45, XAVC S Proxy: Około 9 Mb/s (1280 × 720)/około 3 Mb/s (640 × 360) 45
 • Format zapisu (fotografie): JPEG (DCF 2.0, Exif 2.3, zgodność z MPF Baseline)
 • Profile obrazu: Tak (wył. / PP1–PP10) Parametry: poziom czerni, krzywa gamma (standard, fotografia, Cine1–4, ITU709, ITU709 (800%), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), gamma czerni, zagięcie charakterystyki, tryb koloru (standard, fotografia kino, pro, matryca ITU709, czerń i biel, S-Gamut, S-Gamut3.Cine, S-Gamut3), nasycenie, zmienność koloru, głębia koloru, korekcja barw, kompensacja balansu bieli, szczegółowość, kopiowanie, zerowanie
 • Nagrywanie proxy: TAK
 • Rozmiar fotografii (tryb fotografii): 12,0 megapiksela, 3:2 (4240 × 2824), 14,2 megapiksela, 16:9 (5024 × 2824)

Dźwięk

 • Mikrofon: Wbudowany mikrofon stereofoniczny
 • Format zapisu dźwięku: Dolby Digital 2 kanały stereo, Dolby Digital Stereo Creator, MPEG-4 AAC-LC 2 kanały, MPEG-4 Linear PCM, 2 kanały (48 kHz / 16 bitów)
 • Regulacja czułości mikrofonu: Tak (31steps)
 • Głośnik: Głośnik monofoniczny

Funkcja zaawansowana

 • Tryby tematyczne: Scena nocna, wschlub zachód słońca, ognie sztuczne, krajobraz, portret, reflektory, plaża
 • System podczerwony NightShot: TAK
 • Kod czasowy/bity użytkownika: TAK
 • Inne funkcje: Inteligentna automatyka (portret, niemowlę, spacer, statyw, pod światło, krajobraz, reflektory, zmierzch, makro, słabe światło), Rozpoznawanie twarzy

Odtwarzanie

 • Szybkie odtwarzanie: Około 5x / 10x / 30x / 60x
 • Odtwarzanie w zwolnionym tempie: Do przodu: 1/5 prędkości, do tyłu: 1/2 prędkości

Funkcja łączności bezprzewodowej

 • Wi-Fi®: Tak (zgodność z Wi-Fi®, IEEE 802.11b/g/n (pasmo 2,4 GHz))
 • NFC: Tak (zgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3)

Złącze/stopka

 • Stopka akcesoriów: Tak (stopka Multi Interface)
 • Złącze HDMI: Tak (HDMI)
 • Złącze Multi/Micro USB: Tak
 • Zdalny terminal: Stereo mini-mini jack (Φ2,5 mm) wbudowany w terminal Multi/Micro USB Terminal
 • Wyjście STD: Kompozytowe wyjście wideo (przewód AV sprzedawany oddzielnie)
 • Wejście mikrofonu: Stereo mini jack
 • Gniazdo słuchawkowe: Stereo mini jack
 • Gniazdo na kartę pamięci: Gniazdo A: obsługa kart pamięci Memory Stick PRO Duo™ i kart SD/SDHC/SDXC, Gniazdo B: obsługa kart SD/SDHC/SDXC
 • Wejście zasilacza: TAK

Zasilanie

 • Typ baterii / akumulatora: InfoLITHIUM z systemem pomiaru AccuPower (seria V)
 • Pobór mocy (LCD): 4K: 5,1 W
 • Pobór mocy (wizjer): 4K: 4,8 W
 • Zasilanie: 7,4 V (akumulator), 8,4 V (zasilacz sieciowy)
 • Ładowanie w kamerze (czas ładowania dostarczonego akumulatora): Tak (około 2 godz. 50min)

Wymiary i waga

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.) (tylko główne urządzenie): Około 116×89,5×196,5 mm (około 121×104×274,5 mm (łącznie z osłoną obiektywu i dużą muszlą oczną))
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.) (z dostarczanym w zestawie akumulatorem): Około 116×89,5×196,5 mm (około 121×104×274,5 mm (łącznie z osłoną obiektywu i dużą muszlą oczną))
 • Waga (tylko jednostka centralna): Około 935 g (łącznie z osłoną obiektywu i dużą muszlą oczną)
 • Waga (z dostarczanym w zestawie akumulatorem): Około 1030 g (NP-FV70A)(dołączona bateria), Około 1080 g (NP-FV100A), Około 1080 g (NP-FV100A016, Około 985 g (NP-FV50A)

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium