Kamera cyfrowa Sony FDR-AX700

Kod produktu: 4548736068568
Cena: 7 989,00 zł 7989.00
Producent: Sony
Dostępność: na wyczerpaniu
Czas wysyłki: 24 godziny
ilość
szt.
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne
doradztwo
Szeroki
asortyment
Darmowa dostawa
od 500zł

Opis produktu

Kamera cyfrowa Sony FDR-AX700 

 

 

Uchwyć to tak, jak widzisz

Profesjonalne nagrania i łatwa obsługa – kamera FDR-AX700 rejestruje obrazy w realistycznej jakości wideo 4K HDR (HLG)1 dzięki systemowi Fast Hybrid AF i innym specjalistycznym funkcjom.


Nagraj dokładnie to, co widzisz, w sposób odpowiadający Tobie

Pokaż rzeczywistość tak, jak ją widzisz – w realistycznych obrazach 4K2 HDR (HLG) – korzystając z przetwornika obrazu Exmor RS® „stacked CMOS” typu 1,0. Niezrównane możliwości systemu Fast Hybrid AF sprawiają, że autofokus i śledzenie ostrości są niezwykle precyzyjne, czułe i niezawodne, co umożliwi Ci uchwycenie najwspanialszych ulotnych momentów. Mając tak profesjonalne funkcje w zasięgu ręki, nie musisz liczyć się z żadnymi ograniczeniami i możesz realizować swoje najśmielsze fotograficzne aspiracje za pomocą kamery Handycam®.


Szybki, hybrydowy autofokus

Niezrównane parametry AF

Niezwykle precyzyjny system AF z 273 polami detekcji fazy może w sposób trwały nastawić ostrość i śledzić tak szybkie obiekty, jak poruszające się pociągi i tak nieprzewidywalne, niczym gibkie i zwinne zwierzęta w dowolnym miejscu kadru. Dzięki potężnemu, wyjątkowo szybkiemu procesorowi obrazu BIONZ X i nowemu zaawansowanemu algorytmowi AF kamera FDR-AX700 reguluje ostrość z prędkością, precyzją i elastycznością niespotykaną dotąd wśród produktów Handycam®.

System AF pokrywający rozległą strefę

Dzięki 273 polom AF detekcji fazy, które gęsto pokrywają ok. 84% obszaru obrazu, przetwornik obrazu Exmor RS® typu „stacked CMOS” umożliwia precyzyjne śledzenie obiektów w rejestrowanym kadrze.

Autofokus o krótkim czasie reakcji

System Fast Hybrid AF z procesorem obrazu BIONZ X efektywnie przetwarza dane z pokrywającego znaczną część kadru czujnika AF z detekcją fazy, umożliwiając szybkie nastawianie ostrości nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów.

Precyzyjne śledzenie obiektów

Połączenie wysokiej szybkości odczytu danych i wyjątkowych możliwości przetwarzania, a także nowego algorytmu AF zaprojektowanego specjalnie z myślą o nagrywaniu filmów zapewnia precyzyjne i niezawodne szybkie śledzenie obiektów.

Zakres głębokości śledzenia AF

Wybierz jeden z 5 zakresów głębokości śledzenia AF – od „1” [WĄSKI] do śledzenia wolno poruszających się obiektów bez przełączania się na inne, znajdujące się w pobliżu, po „5” [SZEROKI] do śledzenia szybkich obiektów.

Czułe przełączanie ostrości między obiektami

5 poziomów czułości przełączania ostrości między obiektami – od „1” [ZABLOKOWANY] umożliwiającego utrzymanie ostrości na jednym obiekcie, po „5” [CZUŁY] umożliwiającego szybkie przełączanie podczas zmiany kompozycji.


Procesor 4K HDR (HLG)

Uchwyć nowoczesną stronę rzeczywistości

Technologia High Dynamic Range (HDR) to wizualna rewolucja odkrywająca znacznie bogatszą gamę kolorów oraz jasności i dopasowująca je do wysokiej jakości obrazu 4K. Kamera FDR-AX700 sprawia, że tworzenie niesamowitych obrazów HDR jest łatwiejsze dzięki nagrywaniu w standardzie Hybrid Log-Gamma (HLG), które nie wymaga dodatkowego przetwarzania. Wystarczy podłączyć kamerę za pomocą przewodu USB do zgodnego ze standardem HLG telewizora Sony, aby natychmiast cieszyć się wspaniałymi obrazami.


Zaawansowane funkcje

Zaprojektowana z myślą o zaawansowanej produkcji filmowej

Przejmij kontrolę nad produkcją filmów dzięki szerokiej gamie elementów sterowania ręcznego, ergonomicznemu przyciskowi i konstrukcji uchwytu, a także dużej kołyskowej dźwigni zoomu umożliwiającej płynne nagrywanie z ręki. Wizjer elektroniczny o wysokiej rozdzielczości i ekran dotykowy LCD ułatwiają podgląd i monitorowanie zdjęć z uwzględnieniem najdrobniejszych detali. Podwójne gniazda kart pamięci są uniwersalne i zapewniają komfort dłuższego nagrywania naprzemiennego lub jednoczesnego rejestrowania kopii zapasowych.

Wizjer OLED o wysokiej rozdzielczości

Elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder™ o wysokiej rozdzielczości 2359 tys. punktów zapewnia wysoki kontrast, wierną kolorystykę i doskonałą widoczność, nawet w jasnym świetle słonecznym.

Extra Fine LCD

Ekran dotykowy LCD Extra Fine 3,5" (1555 tys. punktów) oferuje jasne, żywe obrazy i umożliwia wybranie punktu ostrości poprzez dotknięcie ekranu.

Bardziej funkcjonalne, udoskonalone menu

Zaadaptowany z profesjonalnych kamer Sony system menu zapewnia szybszy dostęp do zaawansowanych funkcji sterowania i podgląd ustawień na żywo.


Wysoka funkcjonalność

Uniwersalne, profesjonalne funkcje

Szeroki zakres możliwości korygowania krzywej gamma i przestrzeni barw obejmuje profile S-log2 i S-log3, które profesjonaliści wykorzystują celem zwiększenia kreatywnej elastyczności postprodukcji. Ponadto przy nagrywaniu z różną szybkością – do 960 (NTSC) / 1000 (PAL) kl./s – można zauważyć niezwykłe szczegóły podczas odtwarzania filmów w zwolnionym tempie.

Krzywe gamma S-Log2 i S-Log3 

Krzywe S-Log2 i S-Log3 umożliwiają uchwycenie bogatszej gamy jasności i kolorów, zwiększając potencjał postprodukcji. Tablice LUT (ang. Look Up Table) dostępne są też bezpłatnie.

Profil obrazu

Możesz użyć wstępnie skonfigurowanych i programowalnych profili obrazów, aby zaoszczędzić czas i uniknąć komplikacji podczas korygowania kolorów, szczegółów i krzywej gamma, aby szybko osiągnąć określony wygląd lub spełnić wymagania produkcyjne.

Funkcja zebry

To wygodne narzędzie wskazuje obszary odpowiedniego oświetlenia oraz prześwietlania za pomocą regulowanego wzoru pasków zebry, nawet podczas fotografowania przy użyciu krzywej S-log.

Pokaż swoją wizję w wybranym przez siebie tempie

Tryby zapisu w bardzo zwolnionym tempie oraz w zwolnionym i przyspieszonym tempie umożliwiają nagrywanie w szerokim zakresie prędkości – od najbardziej ulotnych akcji rejestrowanych w maksymalnie 40-krotnie zwolnionym tempie, aż po 60-krotnie przyspieszone filmy nagrywane z szybkością zaledwie 1 kl./s.

Jakość filmu 4K HDR (HLG)

Technologia HDR pozwala w pełni wykorzystać wyjątkową jakość obrazów w wysokiej rozdzielczości 4K. To rewolucja wizualna, która ujawnia poziom koloru i jasności o dużo większym zakresie. Kamera FDR-AX700 obsługuje format Hybrid Log-Gamma (HLG), więc można oglądać nakręcony materiał HDR bez dodatkowego przetwarzania. Wystarczy użyć kabla USB i podłączyć kamerę do kompatybilnego telewizora Sony obsługującego format HLG.

Format XAVC S do zapisu obrazu o wysokiej przepływności

Format XAVC S służy do nagrywania filmów 4K i HD. Duża przepływność do 100 Mb/s do nagrań o rozdzielczości 4K, i 50 Mb/s do nagrań o rozdzielczości full-HD, zapewnia filmy bogate w szczegóły z minimalnymi zakłóceniami spowodowanymi kompresją. Możliwość nagrywania z przepływnością 100 Mb/s nawet przy najwyższej prędkości 120 kl./s w trybie Full HD pozwala tworzyć wysokiej jakości sekwencje w zwolnionym tempie podczas późniejszego przetwarzania.

Przetwornik obrazu CMOS Exmor RS™ typu 1.0

Duży, wielowarstwowy przetwornik obrazu CMOS typu 1,0 o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela zapewnia doskonałe efekty rozmytego tła bokeh i niezwykłą czułość przy przechwytywaniu wysokiej jakości obrazów bez defektów — nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Przetwornik wykorzystuje nawet 273 punkty AF do detekcji fazy, które bardzo dobrze pokrywają około 84% obrazu, dzięki czemu można dokładnie uchwycić obiekty w całym ujęciu.

Wzmocniony procesor obrazu BIONZ X

Wzmocniony procesor obrazu BIONZ X został zoptymalizowany w taki sposób, aby pracować szybciej, przyspieszać łapanie ostrości, umożliwić nagrywanie w rozdzielczości 4K HDR (HLG) i bardzo zwolnionym tempie do 960 /1000(PAL) kl./s.

System AF pokrywający rozległą strefę

Punkty AF do detekcji fazy (do 273) pokrywają około 84% kadru. Powoduje to, że obszar AF jest na tyle szeroki i gęsty, by szybko rejestrować szybko poruszające się obiekty, na których z reguły trudno jest ustawić ostrość na obszarze całego kadru.

Obiektyw ZEISS Vario-Sonnar® T*

Specjalnie wykonana optyka ZEISS została idealnie dostrojona do nagrywania w 4K. Dzięki asferycznym soczewkom ze szkła (AA) i ED, pozwala uchwycić najmniejsze szczegóły. Szeroki kąt 29 mm umożliwia nagrywanie ogromnych krajobrazów, a zoom optyczny 12x i Clear Image 24x pozwala na uzyskanie dobrego zbliżenia.

Szybki autofokus

System Fast Hybrid AF umożliwia odczyt danych z dużego obszaru objętego autofokusem. Używa do tego czujnika detekcji fazy AF. W tym czasie wzmocniony procesor obrazu BIONZ X błyskawicznie przetwarza dane, aby śledzenie szybko poruszających się obiektów z użyciem funkcji AF było precyzyjne.

Precyzyjne śledzenie obiektów

Osiągnęliśmy optymalizację wydajności funkcji śledzenia obiektów, łącząc szybkie odczytywanie danych z ich przetwarzaniem. Dodaliśmy jeszcze nowy algorytm stworzony specjalnie na potrzeby filmów. Gdy kamera ustawi ostrość, szeroki zakres AF pomaga ją trwale i precyzyjnie utrzymać. [1] SZEROKI [2] WĄSKI

Regulowany zakres głębokości śledzenia AF

Można ostawić głębię śledzenia AF w zakresie od 1 do 5 — 1 to najwęższe ustawienie do mało dynamicznych scen, a 5 to najszersze ustawienie do nagrywania dynamicznego ruchu. To pozwala wykorzystać różne sposoby śledzenia obiektów zgodnie z zamiarem twórcy, ruchem obiektów i warunkami nagrywania.

Regulowana czułość zmiany ostrości między obiektami

Dostępne jest pięć stopni czułości zmiany obiektu AF. Ustawienie RESPONSIVE umożliwia kamerze szybką zmianę między wieloma obiektami lub punktami skupienia. Ustawienie LOCKED ON pozwala utrzymać uwagę na jednym obiekcie.

Wskazywanie i regulacja obszaru AF

Dzięki ramkom detekcji fazy AF wokół obiektów można z łatwością śledzić obiekty, które mają być wyostrzone. Przeskakiwanie pomiędzy punktami ostrości jest również płynne — aby to zrobić, wystarczy dotknąć ekranu.

Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot™ (tryb aktywny)

Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot™(tryb aktywny) umożliwia nagrywanie stabilnych i pięknych ujęć. 

Wizjer OLED TruFinder™ o wysokiej precyzji

Elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości 2359 tys. punktów bardzo precyzyjnie odwzorowuje obrazy i wiernie oddaje kolory. Elektroniczny wizjer o wysokim kontraście (EVF) to łatwy i pewny sposób na sprawdzanie kompozycji, ujęcia i podglądu materiału, nawet przy jasnym świetle słonecznym.

Panel dotykowy Extra Fine LCD

3,5 calowy ekran LCD Extra Fine LCD umożliwia podgląd obrazów w rozdzielczości około 1555 tys. punktów, więc jest bardzo wygodny dla oka. Odtwarza ruchome obrazy, zachowując delikatną gradację szczegółów, co umożliwia dokładne skupienie uwagi na obiektach w kadrze. Ponadto panel dotykowy pozwala na łatwy wybór punktu ostrości.

Profesjonalna obsługa menu

Zaadaptowany z profesjonalnych kamer Sony dostęp do menu jest szybki i sprawny dzięki temu, że nie ma w nim wielu podkategorii. Menu jest półprzeźroczyste i jest wyświetlane na podglądzie obrazu, więc można wygodnie zmieniać i sprawdzać ustawienia podczas nagrywania.

Pierścień na obiektywie

Umieszczony na obiektywie pierścień o zwiększonej głębokości służy do płynnego, naturalnego nastawiania ostrości lub zoomu — zależnie od trybu wybranego przełącznikiem.

Wbudowane filtry ND

Aby dostosować ilość światła wpadającego do obiektywu, wybierz jeden z pośród wielu przejrzystych filtrów 1/4, 1/16 and 1/64 o naturalnej gęstości. Dzięki nim użytkownik może precyzyjnie sterować czasem migawki lub otworem przysłony w celu uzyskania twórczego efektu. W połączeniu z dużymi wymiarami przetwornika obrazu pozwala to na uzyskanie pięknego, miękko rozmytego tła — bez skracania czasu migawki nawet przy zdjęciach w pełnym słońcu.

Pokrętło ręcznej regulacji

Umieszczone z boku urządzenia pokrętło i przyciski ręcznej regulacji umożliwiają szybkie nastawianie przysłony, wzmocnienia/czułości ISO i czasu migawki.

Dwa gniazda

Gniazda na kraty Dual SD i SD/Memory Stick™ umożliwiają nagrywanie jednoczesne i naprzemienne. Tryb naprzemienny jest przydatny, jeśli długie nagrania nie mieszczą się na jednej karcie. Tryb równoczesnego nagrywania tworzy kopię zapasową. Ma to na celu zwiększenie elastyczności przy przepływie pracy z klientem i podczas produkcji.

Wyprofilowany uchwyt

Uchwyt pasuje do dłoni o różnych kształtach. Dzięki temu nagrywanie z ręki jest stabilne — nawet podczas długich dni zdjęciowych lub w trudnych warunkach.

Duża kołyskowa dźwignia zoomu

Duża, kołyskowa dźwignia zoomu daje pełną kontrolę nad zakresem ogniskowych i zasięgiem zoomu. Możesz przybliżać tak wolno lub tak szybko, jak chcesz, a za każdym razem uzyskasz doskonałe efekty.

Port LANC

Aby umożliwić zdalne sterowanie, kamerę można podłączyć przez port LANC (wbudowany) do kompatybilnego akcesorium.

Wysoce kompatybilna stopka Multi-Interface (MI)

Stopka MI jest zgodna w wieloma akcesoriami ogólnego zastosowania, więc jeszcze bardziej rozszerza możliwości kamery w zakresie nagrywania w różnych sytuacjach.

Wysoka jakość wyjścia dzięki złączu 4K HDMI

Złącze HDMI umożliwia przesyłanie czystego obrazu 4K do monitorów, zewnętrznych nagrywarek lub telewizorów. Pełnych rozmiarów złącze HDMI typu A ogranicza obciążenie kabla, zniszczenia i prawdopodobieństwo rozłączenia przez przypadek.

Ustawienia S-Gamut i S-Log

Ustawienia S-Gamut i S-Log umożliwiają kręcenie bardziej ekspresyjnych filmów za sprawą korekcji kolorów w postprodukcji. Gamma S-Log3 i S-Log2 zapewniają szeroki zakres dynamiczny nagrywania (1300%), który umożliwia zminimalizowanie prześwietlania świateł oraz niedoświetlania cieni.

Kod czasowy/ Bity użytkownika

Na wymagania profesjonalnych przepływów pracy i edycji wielu kamer do nagrań można dodać standardową funkcje kodu czasowego SMPTE i bitów użytkownika. Wbudowana funkcja kodu czasowego umożliwia łatwą synchronizację wielu kamer do edycji. Własne, 8-cyfrowe kody bitów użytkownika umożliwiają szybkie indeksowanie i zarządzanie materiałem przy większych projektach.

Profile obrazu

Lista ustawień profilu obrazu ma dziesięć pozycji i można je dostosować. Dzięki temu, aby ujęcia spełniały wymagania postprodukcji, można je edytować i wprowadzać w nich poprawki. Aby usprawnić nagrywanie, ustawienia gammy, gradacji i przestrzeni barw można zapisać i przywołać w dowolnym momencie.

Funkcja zebry

Funkcja zebry wskazuje obszary o zbyt wysokiej ekspozycji, wyświetlając wyraźne paski w podglądzie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy nagrywaniu z ustawieniami S-log gamma, kiedy trudno jest precyzyjnie określić ekspozycję. Poziom można ustawić i dzięki temu odnaleźć idealną wartość ekspozycji do wszystkiego — od karnacji skóry po słoneczne krajobrazy.

Bardzo zwolnione tempo oraz Zwolnione i przyspieszone tempo

Uchwyć upływ czasu w kreatywny sposób. Tryby zapisu w bardzo zwolnionym tempie oraz w zwolnionym i przyspieszonym tempie umożliwiają uchwycenie ruchu w mgnieniu oka — do 960 (NTSC)/1000(PAL) kl./s (40-krotnie zwolnione tempo) lub w sekwencjach poklatkowych zapisywanych w prędkości 1 kl./s do odtwarzania nawet w prędkości naturalnej (60-krotnej).

Nagrywanie proxy

Wbudowana funkcja nagrywania proxy pozwala przyspieszyć edycję i produkcję. Pliki proxy o niskiej rozdzielczości i pliki wideo w pełnej rozdzielczości 4K są zapisywane równocześnie. Ułatwia to udostępnianie, współpracę online i edycję materiału na mniej wydajnych komputerach.

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Najważniejsze informacje:

  • Nagrywanie 4K HDR (HLG)
  • Szerokokątny (29,0 mm) obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T*
  • AF z detekcją fazy do 273 punktów
  • Uniwersalne ręczne ustawienia
  • Do 960 (NTSC)/1000 (PAL) kl./s w trybie bardzo zwolnionego tempa
  • Wielowarstwowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS typu 1.0 (13,2 x 8,8 mm)
  • Zoom optyczny 12x

DANE TECHNICZNE

Producent Sony
obiektyw 12 x zoom optyczny ,ZEISS Vario-Sonnar T*/td>
tryb fotografowania 1/30–1/10 000 (30 kl./s)
tryb nagrywania Inne funkcje zdjęciowe Nagrywanie w pętli, funkcja Motion Shot LE, nagrywanie poklatkowe 4K, strumieniowa transmisja na żywo
obsługiwane karty Memory Stick PRO Duo, SD/SDHC/SDXC
Format zapisu obrazu Format XAVC S: MPEG4-AVC/H264, XAVC S Proxy: MPEG-4 AVC / H.264, Zgodność z formatem AVCHD 2.0: MPEG4-AVC/H.264
Gwarancja 24 miesiące

Pełna specyfikacja na stronie producenta >>

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium