biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4 | rabat 900 zł z kodem SONY900

Kod produktu: 4548736074088
ID produktu: 1645
Cena: 7 999,00 zł 7999.00
Producent: Sony
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 Aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4


 

Niezwykła szybkość AF i ogromny zakres ogniskowych - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Od teraz rejestrowanie zachwycających zdjęć i filmów przy każdej okazji jest o wiele prostsze. Nowy model Sony RX10 IV jest czymś o wiele więcej niż tylko solidnym i uniwersalnym aparatem kompaktowym. Naszpikowano go przełomowymi innowacjami, które zachwycą nawet profesjonalistów, na przykład ultraszybkim systemem AF, doskonałą optyką w całym zakresie ogniskowych (zoom 25x) czy niesłychanie precyzyjnym i zaawansowanym przetwarzaniem obrazu.

Obiektyw zmiennoogniskowy o dużej przysłonie 24–600 mm F2,4–4

Obiektyw z 25-krotnym zoomem optycznym zapewnia fantastyczny zakres ogniskowych 24–600 mm — od wyjątkowo szerokiego kąta po superteleobiektyw, a do tego oferuje tryb makro. Zastosowano w nim także zaawansowane soczewki asferyczne AA i elementy ze szkła ED (o bardzo niskiej dyspersji), powłoki ZEISS® T* oraz jasną przysłonę F2.4–4. Dzięki temu aparat Sony DSC-RX10 IV sprawuje się znakomicie, zapewniając świetny obraz i piękny efekt bokeh.

Matryca CMOS Exmor RS® Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

315-punktowy autofokus z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej umożliwia niezwykle szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości i śledzenie obiektów. Co więcej przetwornik obrazu „stacked CMOS” o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela z układem DRAM pozwala filmować w bardzo zwolnionym tempie 960 kl./s, a niwelująca zniekształcenia, superszybka migawka pozwala uzyskać czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s.  

Szybki procesor obrazu BIONZ X - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Nowy procesor obrazu BIONZ X przetwarza obraz szybciej niż jego poprzednik, a do tego pozwala uzyskać znakomite efekty przy rejestrowaniu obrazu szybko poruszających się obiektów oraz przy zdjęciach seryjnych z prędkością do 24 kl./s. Nowo opracowany algorytm przetwarzania obrazu umożliwia rejestrowanie obrazów, które przy wysokiej jakości cechują się niższym poziomem zakłóceń w całym zakresie czułości i zachowują naturalne szczegóły.

Technologia High-density Tracking AF - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Śledzenie działa z ogromną wydajnością: model Sony RX10 IV to pierwszy aparat Cyber-shot z technologią High-density Tracking AF, który aktywuje pola AF, by obszar wokół obiektu został ukazany z wyjątkową stabilnością i precyzją. [1] Punkty AF widoczne na ekranie aparatu [2] Algorytm AF (niewidoczny na ekranie) 

System Fast Hybrid AF jeszcze doskonalszy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

System Fast Hybrid AF, który po raz pierwszy trafił do aparatu serii Sony RX10, ma błyskawicznie działający autofokus o czasie reakcji zaledwie 0,03 s. Ten niezwykły system AF jest idealnym połączeniem doskonałej szybkości działania i możliwości śledzenia, jakie zapewnia AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej oraz wysokiej dokładności AF z detekcją kontrastu. Aparat Sony DSC-RX10M4 zyskuje zupełnie nowe możliwości ustawiania ostrości, śledzenia i rejestrowania obrazów o wyjątkowej wyrazistości i ostrości. System ten sprawdza się we wszystkich sytuacjach, nawet w samym środku dynamicznej akcji.

Szeroki zasięg wysokiej gęstości 315-punktowego obszaru ustawiania ostrości czujnika AF - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Najszersze pokrycie punktów AF (315) z detekcją fazy płaszczyzny ogniskowej — około 65% całego obszaru obrazu nowo opracowanej matrycy aparatu Sony RX10 IV. Powoduje to, że obszar AF jest na tyle szeroki i gęsty, by szybko rejestrować małe i szybko poruszające się obiekty, a których z reguły trudno jest ustawić ostrość. [1] Pokrycie AF z detekcją fazy (315 punktów) [2[ Pokrycie AF z detekcją kontrastu (25 punktów)

Łatwy w użyciu, intuicyjny gładzik i nastawianie ostrości dotknięciem - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Dzięki funkcji gładzika do przesunięcia pola ostrości wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie LCD, patrząc jednocześnie w wizjer. Przesuwanie jest łatwe i płynne bez względu na to, czy przeciągasz palcem na odpowiednią odległość (pozycja względna), czy też wskazujesz bezpośrednio wybrany obszar (pozycja bezwzględna). Dzięki funkcji nastawiania ostrości dotknięciem trzeba tylko wskazać na wyświetlaczu LCD punkt, w którym ma być ustawiona ostrość. 

AF usprawnia nastawianie ostrości Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Autofokus aparatu Sony DSC-RX10IV może działać szybciej dzięki zastosowaniu inteligentnych funkcji, takich jak ogranicznik zakresu ostrzenia, który pozwala ograniczyć ustawianie ostrości do obiektów w odległości 3 m lub większej. Opcja AF-ON pozwala z kolei wyzwolić migawkę bez naciskania jej do połowy w celu ustawienia ostrości. Dostępny jest także tryb AF-A, który odpowiednio do zmian w ruchu obiektu automatycznie przełącza aparat między trybami AF-S (pojedynczy AF) i AF-C (ciągły AF).

Funkcja Real-time Eye AF - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Funkcja Real-time Eye AF została rozbudowana o automatyczne nastawianie ostrości i utrzymywanie jej na oku fotografowanej osoby. Dzięki temu pozwala uchwycić intrygujące wyrazy twarzy, i to nawet w sytuacji, gdy ta twarz jest widoczna tylko w 3/4. Dzięki temu masz więcej swobody przy komponowaniu doskonałego kadru.

Rejestracja obszaru ostrości Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Możesz zmodyfikować funkcję przycisku, przypisując mu często używane ustawienie obszaru ostrości, by później w dowolnym momencie móc je błyskawicznie wywołać. Taka funkcja przydaje się, gdy idealne pole ostrości często się zmienia, na przykład między kolejnymi odbiciami w meczu tenisowym. Dla uzyskania najlepszych efektów ustawiania ostrości w fotografowanej scenie można dowolnie ustawić pole i obszar ostrości.

Jeszcze większe możliwości przy zdjęciach seryjnych - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Niezwykłe połączenie przetwornika obrazu Exmor RS typu 1.0 i procesora obrazu BIONZ X pozwala na robienie zdjęć seryjnych ze śledzeniem AF/AE z prędkością ok. 24 kl./s. Maksymalna liczba klatek rejestrowanych w jednej serii to aż 249. Teraz już nigdy nie przegapisz ważnej chwili, nawet gdy wydarzenia będą następować naprawdę szybko.

Wywołanie własnego ustawienia podczas wstrzymania Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

 

Zapamiętane ustawienia ekspozycji (czas otwarcia migawki, przysłona, obszar AF itd.) mogą być przypisywane do niestandardowych przycisków i tymczasowo przywoływane podczas naciśnięcia przycisku. Na przykład jeśli fotografujesz wydarzenia sportowe na stadionie, możesz chcieć szybko uchwycić tablicę wyników, co wymaga tymczasowej zmiany ekspozycji, a następnie wrócić do akcji.

Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia, do fotografowania szybkich obiektów - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Dane z przetwornika obrazu Exmor RS są odczytywane z dużą prędkością. Przekłada się to na zauważalne zmniejszenie zniekształceń w obrazach szybko poruszających się obiektów — przykładowo w scenie kopania piłki. Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia pozwala osiągnąć czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s. [1] Typowa migawka elektroniczna[2] Migawka elektroniczna RX10 IV

Filmowanie z użyciem Fast Hybrid AF Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Podczas filmowania ten zaawansowany, dwukrotnie szybszy system AF sprawia, że ustawianie ostrości jest prostsze i działa płynniej. Dzięki niemu możliwe jest skorzystanie z tego samego AF z detekcją fazy o szerokim zasięgu, co przy robieniu zdjęć. Szybkość napędu i ustawienia śledzenia AF można wykorzystać do kreatywnej zabawy ostrością. Fotografując z najniższymi ustawienia prędkości, można na przykład uzyskać charakterystyczny efekt wolnego nastawiania ostrości.

Ciche nagrywanie w delikatnych sytuacjach - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV

Aparat Sony DSC-RX10IV umożliwia fotografowanie w ciszy, nawet przy zdjęciach seryjnych, co przydaje się przy robieniu zdjęć zwierzętom, na przedstawieniach i wszędzie tam, gdzie hałas mógłby przeszkadzać. To zaleta kilku ustawień, które pozwalają wyciszyć migawkę („Typ migawki: elektroniczna; Sygnał audio: wyłączony”). 

Rejestracja w pliku proxy przyspiesza i ułatwia montaż oraz udostępnianie

- aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV

Przy rejestracji filmów w pełnej rozdzielczości 4K aparat Sony RX10 IV może także nagrywać plik pośredni (proxy) o małej przepływności, który przyspiesza i ułatwia montaż oraz poprawia efektywność pracy — zwłaszcza na słabszych komputerach. Plik proxy pozwala też współpracować online i łatwiej udostępnić go innym.

Profesjonalne funkcje filmowe Sony DSC-RX10 IV


Aparat Sony DSC-RX10M4 oferuje funkcje profilu obrazu, S-Gamut/S-Log2/S-Log3, wspomaganie wyświetlania gamma, Zebra, HDMI Clearout, TC/UB, sterowanie nagrywaniem oraz wyświetlanie znaczników — to zestaw analogiczny do tego, co można znaleźć w sprzęcie dla profesjonalistów.

Nagrywanie filmów 4K / XAVC S - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV

Aparat Sony RX10 IV jest w stanie zmieścić w filmach 4K o około 1,7x więcej informacji, niż wymaga tego sygnał wyjściowy tego formatu. Odczytywanie wszystkich pikseli bez łączenia ich w grupy pozwala ograniczyć morę i efekt postrzępionych krawędzi. Zastosowanie układu o dużej skali integracji zmniejsza efekt „rolling shutter”, który może pojawiać się przy szybkich ruchach. Obsługa formatu XAVC S umożliwia zapis filmów 4K i Full HD w wysokiej jakości. Cechują się one minimalnym poziomem szumu spowodowanego kompresją a maksymalna prędkość zapisu to 100 Mb/s i 50 Mb/s.

Wygodny, odchylany wyświetlacz LCD oraz wyświetlacz na górze korpusu Sony DSC-RX10 IV

Wbudowany wyświetlacz LCD ma lepszą niż w poprzednim modelu rozdzielczość 1440 punktów, co zapewnia bardziej komfortowy podgląd i nastawianie ostrości. Co więcej, ekran można też odchylić pod kątem 109° w górę i 41° w dół. Dzięki temu podczas filmowania wygodniej kontrolować ujęcia bez względu na pozycję. W górnej części korpusu aparatu Sony RX10IV znajduje się wyświetlacz, który pozwala osobom korzystającym z wizjera bez ruszania aparatem sprawdzić najważniejsze ustawienia.

Zapis w bardzo zwolnionym tempie — do 40x wolniej niż w rzeczywistości

Przetwornik obrazu „stacked CMOS” umożliwia fotografowanie z niewiarygodną prędkością 960 kl./s (z 40-krotnym spowolnieniem w stosunku do ruchu naturalnego) przez długi czas (do 4 sekund w trybie priorytetu jakości i do 7 sekund w trybie priorytetu czasu nagrywania), w pełnym zakresie ogniskowych aż po ustawienie superteleobiektywu. Dzięki temu dziejące się w dużej odległości wydarzenia można teraz zarejestrować tak, jakby odległość do nich była dużo mniejsza, a do tego z wyjątkową ostrością i w spowolnieniu ukazującym wszystkie detale. 

Stabilizator Optical SteadyShot™ - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Opracowana przez firmę Sony technologia optycznej stabilizacji obrazu jest szczególnie przydatna podczas nagrywania i fotografowania z ręki, zwłaszcza przy słabym oświetleniu lub w końcowym zakresie superteleobiektywu do 600 mm. Ten system pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 4,5 jednostki i zapobiega rozmyciom, co przekłada się na bardziej stabilną jakość zdjęć. [1] SteadyShot WYŁĄCZONY [2] SteadyShot WŁĄCZONY

Przechwytywanie zdjęć z filmów - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV - DSCRX10M4

Możesz wybrać decydujący moment w nagranym filmie 4K i zapisać go w formie zdjęcia 8 MP. W przypadku nagrań Full HD można utworzyć plik z obrazem o rozdzielczości 2 MP.

Zoom Assist Sony DSC-RX10 IV

Jeśli zgubisz poruszający się obiekt w trakcie kadrowania (co zdarza się często podczas nagrywania z superteleobiektywem), naciśnij i przytrzymaj przycisk C (użytkownika), do którego przypisano funkcję Zoom Assist, aby uruchomić funkcję automatycznej regulacji zoomu. Znajdź i utrzymaj w kadrze obiekt, a następnie zwolnij przycisk. Aparat automatycznie powróci do oryginalnej ogniskowej, umożliwiając wznowienie nagrywania. (Podpisy zdjęć – z lewej: Znajdowanie i utrzymywanie obiektu w kadrze, z prawej: ponownie skadrowany)

Duża odporność na kurz i wilgoć - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV

W aparacie Sony DSC-RX10M4 zastosowano uszczelnienia odporne na kurz i wilgoć, i specjalnie skonstruowane ruchome części. Dzięki temu może on sprostać wyzwaniom fotografowania w plenerze czy podczas imprez sportowych — w deszczu, kurzu, dużej wilgotności i nie tylko.

Moje menu — własny interfejs - aparat cyfrowy Sony DSC-RX10 IV

Funkcja Moje menu pozwala dostosowywać menu i tworzyć w nich własne elementy, które można szybko przywołać. Możliwe jest także przypisanie do przycisków nawet 30 funkcji, co oznacza przebudowanie interfejsu aparatu Sony RX10M4 pod kątem własnych preferencji.

Łącze informacji o lokalizacji przez Bluetooth

Łącze informacji o lokalizacji pozwala w pełni wykorzystać możliwości modelu Sony RX10 IV. Aparat można sparować z aplikacją Imaging Edge Mobile zainstalowaną na zgodnym telefonie komórkowym lub tablecie, aby uzyskiwać dane o lokalizacji, zapisywać je na fotografiach oraz korygować ustawienia daty/czasu i lokalizacji w aparacie.

Udoskonalona funkcja wyróżniania krawędzi

Przy robieniu zdjęć w trybie ręcznej regulacji ostrości lub bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości funkcja wyróżniania krawędzi podkreśla wybranym kolorem kontury w obszarze, na który jest nastawiona ostrość. Teraz działa jeszcze lepiej i radzi sobie np. ze skomplikowanym nastawianiem ostrości w trybie makro.

Sterowanie / udostępnianie jednym dotknięciem

Sterowanie jednym dotknięciem umożliwia wykorzystanie smartfona lub tabletu jako wizjera/pilota. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia/filmy do pamięci urządzenia w celu udostępniania ich w serwisie społecznościowym. Wystarczy zainstalować aplikację Imaging Edge Mobile na urządzeniu z systemem Android i technologią NFC za pośrednictwem sieci Wi-Fi, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu Sony RX10IV, aby je połączyć. Nie masz NFC? To nie problem. Urządzenia można parować także dzięki nowej kompatybilności z kodami QR. 

Zdalne sterowanie aparatem

Pobierz i zainstaluj na komputerze aplikację zdalnego sterowania aparatem, aby zmieniać ustawienia aparatu, robić zdjęcia i obsługiwać aparat z komputera za pośrednictwem kabla USB. Takie rozwiązanie pozwala też bezpośrednio zapisywać dane zarejestrowane przez aparat.

Capture One (dla Sony)

Capture One Express (dla Sony) to nagradzane oprogramowanie do edycji obrazów umożliwiające obróbkę wysokiej jakości zdjęć w formacie RAW i łatwe zarządzanie plikami obrazów, a także zapewniające zaawansowane narzędzia edycyjne. Capture One Pro (dla Sony) daje dostęp do większej liczby narzędzi do obróbki grafiki oraz funkcji fotografowania aparatem podłączonym do komputera.

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer, aby poprawić wyniki swojej pracy. „Remote” pozwala na zdalne sterowanie podczas wykonywania zdjęć; „Viewer” umożliwia szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 20.1
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: 1 cal
Zoom optyczny: 25x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 24-600
Jasność obiektywu [f/]: 2.4-4
Zakres ustawiania ostrości [cm]: w zależności od ogniskowej, tryb szerokokątny: 3 cm, tryb teleobiektywu: 72 cm
Stabilizacja: optyczna
Średnica obiektywu [mm]: 72
Czas otwarcia migawki [s]: 30-1/2000, migawka elektroniczna do 1/32 000
Pomiar światła: matrycowe, centralnie ważony, punktowy
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: kolorowy TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]: 1 440 000
Jasność LCD: sterowana, 5 stopni
Obracany LCD: tak (o kąt 109° w górę lub 41° w dół)
Wizjer: EVF (elektroniczny), powiększenie: x0.70, pokrycie: 100%, rozdzielczość 2 359 000 punktów
Autofokus: tak
Manualfokus MF: tak
Tryby ekspozycji: auto, program (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu migawki (S), ręczny (M)
Czułość ISO: 100-12800
Balans bieli: auto, światło dzienne, cień, chmury, światło żarówki, światło jarzeniowe (4 rodzaje)
Lampa błyskowa: jest
Samowyzwalacz: 2 do 10 s
Zdjęcia seryjne: do 24 kl./s
Filmowanie: tak (4K, Full HD, HD)
Dźwięk: stereo
Format zapisu danych: zdjęcia: RAW + JPEG, filmy: XAVC S 4K, XAVC S HD, AVCHD 2.0, MP4
Menu w języku polskim: tak
Pamięć: Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I)
Złącza: Multi/Micro USB Terminal, Hi-Speed USB (USB2.0), Micro HDMI, wejście mikrofonowe, gorąca stopka, wyjście słuchawkowe
Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Waga [g]: 1.095 (z baterią i kartą pamięci)
Model akumulatora: NP-FW50
Karty_pamięci 5192, 5193, 6643, 5194, 6644
Czytniki_kart_pamięci 7092, 5280, 9237, 5195, 6622, 7065, 6650, 5154,
Gwarancje 6078, 6077, 6076
Torby,_plecaki,_walizki 2574, 2634, 8813, 1795, 1796
Statywy_i_akcesoria 1076, 2627, 3484, 3783, 3785, 5712,
Lampy_błyskowe 1524, 1706, 7078, 1720, 1685, 1689
Filtry,_pokrywki 2101, 671, 3198, 3214, 2777, 686
Audio 465, 1688, 468, 9233, 2047, 9234, 2214, 9130
Akumulatory_/_ładowarki 1914, 3086, 8149, 3182, 5695, 8801
Akcesoria_drobne 2191, 8064, 1776, 2080, 1774, 5696,
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium