biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Sony DSC-RX100 VI - DSCRX100M6

Kod produktu: 4548736083318
ID produktu: 2054
Cena: 3 995,00 zł 3995.00
Producent: Sony
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 Aparat cyfrowy Sony DSC-RX100 VI

 

Bliżej akcji z aparatem Sony DSC-RX100 VIŚwiat leży u Twych stóp. To kompaktowe urządzenie wyposażono w niezawodny, superskuteczny i niewiarygodnie szybki autofokus, dzięki któremu uchwycisz każdą napotkaną chwilę dokładnie tak, jak chcesz – teraz możesz w pełni wyrazić swoją twórczą naturę.

Powiększ zasięg dzięki dużemu zoomowi i szybszemu fokusowi - Sony RX100 VI

Niewiarygodne możliwości w eleganckiej obudowie

Wszystkie funkcje, jakich potrzebujesz, by uchwycić chwilę – szeroki zakres ogniskowych 24-200 mm1, błyskawiczny autofokus, szybkie zdjęcia seryjne, udoskonalone funkcje filmów i działanie na poziomie profesjonalnym – wszystko to w niesamowicie kompaktowym formacie.

Poznaj niesamowite możliwości szerszego zakresu ogniskowych - Sony RX100 VI


Wysoka rozdzielczość obrazu – od obiektywu szerokokątnego po teleobiektyw


Aparat Sony RX100 VI został opracowany z myślą o niezrównanej jakości obrazu. Inteligentnie zaprojektowana optyka łączy w sobie niewiarygodnie możliwości oraz kompaktowe rozmiary, a optyczna stabilizacja obrazu pozwala utrzymać stabilny kadr nawet przy zdjęciach wykonywanych aparatem trzymanym w ręku z teleobiektywem lub pełnym zoomem. Procesor obrazu zapewnia lepszą postrzeganą rozdzielczość przy mniejszych zakłóceniach.

Zaawansowana, niezawodna optyka - Sony RX100 VI


Nowo zaprojektowany obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200 mm1 F 2,8-4,5

Nowy obiektyw jest skonfigurowany pod kątem maksymalnej rozdzielczości i czystości obrazu w całym zakresie zoomu oraz pod kątem korekty aberracji sferycznej, komatycznej i chromatycznej. Zapewnia to niesamowite możliwości teleobiektywu przy kompaktowym formacie, co sprzyja nieograniczonej kreatywności.

 
Aparat o kieszonkowych wymiarach z pełnym zakresem zoomu - Sony RX100 VINiezawodna optyka aparatu 24–200 mm zapewnia najwyższą jakość obrazu. Ponadto aparat wyróżnia się dużą szybkością i kompaktowym rozmiarem, co czyni go idealnym do zdjęć w podróży lub elastycznej pracy zawodowej nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej, funkcja Clear Image Zoom pozwala dodatkowo powiększyć cyfrowo środek obrazu nawet dwukrotnie (odpowiednik 400 mm) przy praktycznie zerowym pogorszeniu jakości obrazu.

Wysoka rozdzielczość i kompaktowa konstrukcja optyki - Sony RX100 VINowa optyka modelu Sony RX100 VI obejmuje osiem asferycznych elementów obiektywu z 13 asferycznymi powierzchniami gwarantującymi wysoką rozdzielczość aż po brzeg kadru w całym zakresie zoomu. Cztery obiektywy AA (zaawansowane asferyczne) niwelują aberracje sferyczne i komy, a dwie soczewki ze szkła ED zapobiegają aberracji, co przekłada się na wysoką rozdzielczość nawet przy dużym zoomie.

Duży otwór przysłony, doskonała możliwość wyrazu - Sony RX100 VIMałe wartości F w całym zakresie zoomu ułatwiają osiągnięcie krótkiego czasu otwarcia migawki i mocny efekt bokeh. Nawet przy ogniskowej 100 mm maksymalna przysłona wynosi F4. Może to zmniejszyć rozmycie szybko poruszających się obiektów, a także korzystnie wpływa na zdjęcia portretowe, gdy obiekt znajduje się na tle z silnym efektem bokeh.

 

Stabilizator Optical SteadyShot™  - Sony RX100 VI

 


Zaawansowane udoskonalenia w zakresie stabilizacji obrazu zapewniają efekt równy zwiększeniu prędkości migawki o 4 jednostki przy 200 mm, co kompensuje wstrząsy aparatu podczas robienia zdjęć aparatem trzymanym w ręku nawet w trybie teleobiektywu i w bardzo słabym świetle. W połączeniu z zaawansowaną optyką i procesorem obrazu usprawnienia te gwarantuję najwyższą jakość obrazu.

 

Przetwornik obrazu „stacked CMOS” Exmor RS™ typu 1.0 gwarantuje szybkość - Sony RX100 VI315-punktowy autofokus z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej umożliwia niezwykle szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości i śledzenie obiektów. Co więcej, przetwornik obrazu „stacked CMOS” typu 1.0 o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela z układem DRAM pozwala filmować w bardzo zwolnionym tempie 960 kl./s, a niwelująca zniekształcenia, superszybka migawka pozwala uzyskać czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s.  

Zaawansowany procesor obrazu BIONZ X™ odpowiada za świetną jakość obrazu - aparat Sony RX100 VI

Udoskonalony algorytm przetwarzania BIONZ X zapewnia wyższą postrzeganą rozdzielczość i mniejsze zakłócenia, a także dokładniejsze rozpoznawanie twarzy i oczu. Ulepszony procesor obrazu pozwala też na szybszą detekcję AF/AE.

 

 

Szybki AF 0,03 s - Sony RX100 VISzybki hybrydowy system AF ma superkrótki czas reakcji na poziomie 0,03 s. Płynnie łączy niezwykłą szybkość i śledzenie systemu AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej z bardzo precyzyjnym kontrastem AF. Zwiększa to możliwości aparatu w zakresie ostrości, śledzenia i rejestrowania ostrych, wyraźnych zdjęć obiektów w każdej sytuacji, nawet w środku dynamicznej akcji. 

AF-A automatycznie przełącza tryb ustawiania ostrości - Sony RX100 VIW trybie AF-A, odpowiednio do takich zmian jak nagłe poruszenie obiektu i jasności wykrytych w kadrze, aparat automatycznie przełącza się między trybem AF-S (pojedynczy AF: blokuje ostrość po wciśnięciu do połowy spustu migawki) a AF-C (ciągły AF: utrzymuje ostrość na obiekcie po naciśnięciu przycisku migawki do połowy). 

Niezawodne śledzenie obiektów z gęstym pokryciem punktami AF na szerokim obszarze - aparat Sony RX100 VI

 

 315 punktów AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej modelu Sony RX100 VI pokrywa około 65% obszaru obrazu, co pozwala szybko zarejestrować nawet małe i szybko poruszające się obiekty. Dodatkowo technologia High-density AF Tracking gęsto rozmieszcza punkty AF wokół obiektu, znacznie zwiększając wydajność śledzenia poruszających się obiektów.

Funkcja Eye AF z doskonałym śledzeniem - Sony RX100 VIFunkcja Eye AF o dużej precyzji w połączeniu z wydajnym śledzeniem AF ułatwia robienie zdjęć portretowych. Jest skuteczna nawet, gdy obiekt patrzy w dół lub w bok albo twarz jest podświetlona lub częściowo zaciemniona, a ponadto utrzymuje ostrość na poruszających się oczach nawet przy ustawieniu AF-C.

Proste i naturalne nastawianie ostrości przez dotknięcie i Touch Pad AF - aparat Sony RX100 VINastawianie ostrości przez dotknięcie sprawia, że wystarczy dotknąć wyświetlacza LCD w miejscu, na którym ustawiona ma być ostrość obrazu, co pozwala intuicyjnie utrzymać ostrość nawet na obiektach będących na skraju kadru bez konieczności ponownego kadrowania, zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Podczas korzystania z wizjera Touch Pad AF pozwala łatwo i płynnie zmienić ostrość przez przesunięcie palcem po ekranie LCD.

Zdjęcia rejestrowane z prędkością 24 kl./s i śledzeniem AF/AE - Sony RX100 VI

 Niezwykłe połączenie przetwornika obrazu Exmor RS typu 1.0 i procesora obrazu BIONZ X pozwala na robienie zdjęć seryjnych ze śledzeniem AF/AE z prędkością nawet do ok. 24 kl./s. Maksymalna liczba klatek rejestrowanych w jednej serii to aż 233. Niezawodne rejestrowanie kluczowych momentów i szybkiej akcji.

Udoskonalone zdjęcia seryjne - Sony RX100 VIZdjęcia seryjne można wyświetlać w grupach, w których zostały zrobione. Jedna szybka czynność pozwala też usunąć lub zablokować zdjęcia. Udoskonalono również działanie aparatu podczas zapisu danych na karcie pamięci. Teraz dostępne są całe Menu Fn i przycisk menu, można też zmieniać ustawienia. 

Ciche nagrywanie w delikatnych sytuacjach - Sony RX100 VIDźwięk migawki można wyłączyć w miejscach wymagających ciszy, np. podczas spotkań w restauracjach i kawiarniach. Dźwięk migawki można wyłączyć nawet przy zdjęciach seryjnych.

Migawka zapobiegająca zniekształceniom  - aparat Sony RX100 VIDane z przetwornika obrazu Exmor RS są odczytywane z dużą prędkością. Przekłada się to na zauważalne zmniejszenie zniekształceń w obrazach szybko poruszających się obiektów – przykładowo w scenie zamachu kijem golfowym. Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia pozwala osiągnąć czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s.

Szybki, hybrydowy system AF przy nagrywaniu filmów - Sony RX100 VISzybki hybrydowy system AF zapewnia również precyzyjne śledzenie przy kręceniu filmów 4K. AF z detekcją fazy działa skutecznie w zakresie tak samo szerokim jak w przypadku zdjęć, co przekłada się na płynniejsze ustawianie ostrości. Szybkość napędu systemu AF i czułość śledzenia AF również można wyregulować odpowiednio do scenerii i założeń artystycznych.

Filmy 4K24 nagrywane przy odczycie wszystkich pikseli matrycy - Sony RX100 VIW przypadku rozdzielczości 4K (rozdzielczość QFHD: 3840 × 2160) z odczytem wszystkich pikseli bez łączenia ich w grupy aparat gromadzi około 1,7x więcej informacji niż jest to wymagane. Ten efekt nadpróbkowania generuje obrazy o znakomitej rozdzielczości z ograniczonymi efektami mory i postrzępionych krawędzi.Obsługuje standard HDR na potrzeby produkcji filmówAparat Sony RX100 VI odpowiada szerokiej gamie potrzeb produkcyjnych związanych z nagrywaniem w standardzie HDR. Krzywe gamma S-Log3 i S-Log2 umożliwiają gradację kolorów w postprodukcji, a nowy profil HLG (Hybrid Log-Gamma)25 znacznie przyspiesza przepływ pracy w HDR. Filmy odtwarzane na telewizorze zgodnym ze standardem HDR (HLG) – nawet bez korekcji kolorów – wyglądają realistycznie i są pozbawione niedoświetlonych cieni oraz prześwietlenia w światłach.


Bardzo zwolnione tempo – do 40 razy wolniej - Sony RX100 VIPrzetwornik obrazu „stacked CMOS” umożliwia rejestrowanie bardzo dużej liczby klatek na sekundę – nawet do 960. Zdjęcia w trybie teleobiektywu 200 mm umożliwiają rejestrowanie niesamowitych zbliżeń w bardzo zwolnionym tempie. Bardzo zwolnione tempo można ustawić niezależnie w zakresie od 4x do 40x dla liczby klatek na sekundę i ustawień nagrywania.

 

Profesjonalne funkcje filmowe - Sony RX100 VIZ myślą o bardziej zaawansowanym robieniu zdjęć i produkcji model RX100 VI obsługuje różne funkcje filmowe typowe dla sprzętu profesjonalnego, takie jak profil obrazu, wspomaganie wyświetlania gamma, funkcje Zebra, czyste wyjście HDMI, kod czasowy/bity użytkownika, sterowanie nagrywaniem, wstawianie znaczników i nagrywanie proxy ułatwiające udostępnianie plików w sieci i przenoszenie ich na smartfony.

Większa nawet o 30% pojemność zdjęć  - Sony RX100 VIPo włączeniu korpusu aparatu monitor LCD można automatycznie wyłączyć (2, 5 lub 10 sekund po wykonaniu ostatniej czynności) w celu oszczędzania energii. Użycie tej funkcji pozwala maksymalnie zwiększyć liczbę wykonanych zdjęć nawet o 30%


Funkcja migawki dotykowej ułatwia robienie zdjęć - Sony RX100 VIPo raz pierwszy w serii RX migawką można sterować, dotykając ekranu LCD, który można teraz odchylić o 180° w górę i o około 90° w dół. Obsługa jest intuicyjna i wygodna, szczególnie w przypadku scen rejestrowanych pod dużym lub małym kątem.

 

Dostęp do wizjera elektronicznego jednym przyciskiem - Sony RX100 VINaciśnięcie przycisku wysunięcia wizjera na boku obudowy sprawia, że wizjer jest błyskawicznie dostępny jednym ruchem, a nieużywany można błyskawicznie schować.

Płynna i niezawodna kontrola interfejsu - aparat Sony RX100 VIMontowany na obiektywie pierścień sterujący umożliwia ręczną zmianę ustawień na poziomie profesjonalnym, np. wybór prędkości migawki, przysłony i innych parametrów, co zapewnia dodatkowe pole na kreatywność. Dodatkowo dźwignia zoomu została udoskonalona z myślą o maksymalnej funkcjonalności obiektywu zmiennoogniskowego, który teraz kontrolowany jest dwuetapowo poprzez odchylenie dźwigni zoomu.Wizjer XGA OLED TruFinder™ - Sony RX100 VIWysoka rozdzielczość wysuwanego elektronicznego wizjera Tru-Finder będąca odpowiednikiem 2,35 mln punktów, jasna elektroluminescencja oraz wysoki kontrast sprawdzają się idealnie do podglądu kadrów i dostosowywania ustawień aparatu. Soczewki okularu wizjera zostały pokryte powłoką ZEISS® T* w celu zredukowania niepożądanych odbić światła i zapewnienia doskonałej widoczności w całym obszarze wizjera. Moje menu — własny interfejs - aparat Sony RX100 VIFunkcja Moje menu pozwala dostosowywać menu i tworzyć w nich własne elementy, które można szybko przywołać. Ekran menu został udoskonalony – można przypisywać przyciski nawet 30 funkcjom, co pozwala dostosować interfejs aparatu do osobistych preferencji fotografa. 

Wygodne ocenianie i sortowanie wg lokalizacjiOceny fotografii za pomocą gwiazdek (od 1 do 5) mogą pozostać przypisane do obrazów po ich zaimportowaniu do programu PlayMemories Home lub do nowego komputerowego pakietu oprogramowania Sony. Tę funkcję oraz funkcję ochrony obrazów można przypisać do indywidualnego przycisku. Oceny w aparacie i ochronę obrazów można przypisać, wyświetlić i zmienić zarówno na planie, jak i w podróży.


Sterowanie jednym dotknięciem / udostępnianie jednym dotknięciem - Sony RX100 VIDzięki sterowaniu jednym dotknięciem smartfon lub tablet działa jako wizjer lub pilot. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia/filmy do pamięci urządzenia. Wystarczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile na urządzeniu z systemem Android™ i technologią NFC za pośrednictwem sieci Wi-Fi®, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, aby je połączyć. Zgodność z kodami QR pozwala na łączenie się ze smartfonami nieobsługującymi łączności NFC.


Łącze do informacji o lokalizacji przez Bluetooth® - Sony RX100 VIŁącze informacji o lokalizacji pozwala w pełni wykorzystać możliwości modelu Sony RX100 VI. Aparat można sparować z aplikacją PlayMemories Mobile™ zainstalowaną na zgodnym urządzeniu mobilnym, aby uzyskiwać dane o lokalizacji, zapisywać je na fotografiach oraz korygować ustawienia daty/czasu i lokalizacji w aparacie. Aplikacja PlayMemories Home™ na komputerze osobistym umożliwia rozmieszczenie zaimportowanych fotografii na mapie.Pakiet oprogramowania Imaging Edge firmy Sony - aparat Sony DSC-RX100 VI:Pakiet oprogramowania Imaging Edge ułatwia podniesienie jakości obrazu oraz efektywności produkcji, umożliwiając precyzyjne dostosowanie obrazów w formacie RAW. Tryb „Pilot” pozwala zdalnie sterować nagrywaniem, podglądając sceny w czasie rzeczywistym na ekranie komputera; tryb „Edycja” umożliwia obróbkę danych w formacje RAW w celu uzyskania wysokiej jakości zdjęć; natomiast za pomocą trybu „Przeglądanie” można wyświetlać, oceniać i wybierać zdjęcia z listy ujęć.

 

Najważniejsze informacje - aparat Sony DSC-RX100 VI:

 • matryca 20.1 Mpix
 • obiektyw zmiennoogniskowy ZEISS® Vario-Sonnar® T 24-200 mm F2,8-4,5 o wysokiej rozdzielczości
 • procesor obrazu BIONZ X™: doskonałe odwzorowanie szczegółów i mniejsze szumy
 • zoom optyczny 8xszeroki zakres ogniskowych 24-200 mmStabilizator Optical SteadyShot™
 • funkcja Eye AF z doskonałym śledzeniem
 • łączność Wi-Fi

 

Zawartość zestawu - Sony DSC-RX100 VI:

 • aparat Sony DSC-RX100 VI
 • akumulator NP-BX1
 • adapter AC
 • przewód USB
 • pasek na rękę
 • przejściówka do paska na ramię
 • instrukcja obsługi

 

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 20.1
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: 1 cal
Zoom optyczny: 8.3
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 24-200 mm
Jasność obiektywu [f/]: F2.8 (W) - 4.5 (T)
Zakres ustawiania ostrości [cm]: od 8 cm
Stabilizacja: optyczna
Czas otwarcia migawki [s]: 30 - 1/32000
Pomiar światła: matrycowy, centralnie ważony, punktowy
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: TFT LCD
Rozdzielczość LCD [piksele]: 921.600
Obracany LCD: Tak, odchylany w zakresie 180 stopni w górę i 90 stopni w dół
Wizjer: OLED, 2.359.296 pikseli
Autofokus: Pojedynczy AF, Automatyczny AF, Ciągły AF, DMF, Manual Focus (Fast Hybrid AF 315 punktów detekcji fazy szybkość AF 0,05 sekundy)
Czułość ISO: 125-12800
Balans bieli: Auto, dzienne, cień, chmury, światło jarzeniowe, światło fluorescencyjne (4 rodzaje), lampa błyskowa, ustawienia w skali Kelvina, podwodne, własne
Lampa błyskowa: Podnoszona ręcznie
Samowyzwalacz: 10, 5, 2
Zdjęcia seryjne: do 24 kl./s
Filmowanie: Tak, jakość 4K
Dźwięk: Tak
Format zapisu danych: Zdjęcia: JPEG, RAW (ARW 2.3, DCF 2.0, Exif 2.31); Wideo: XAVC S10, AVCHD 2.0, MP4
Menu w języku polskim: Tak
Pamięć: Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), Karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I)
Złącza: HDMI micro (typu D), czysty sygnał, USB 2.0
Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Inne: Wi-Fi, NFC, Bluetooth
Waga [g]: 301 (z akumulatorem i kartą)
Wymiary [mm] - szerokość: 101.6
Wymiary [mm] - wysokość: 58.1
Wymiary [mm] - głębokość: 42.8
Model akumulatora: NP-BX1 (Wydajność około 310 zdjęć)
Karty_pamięci 5192, 5193, 6643, 5194, 6644
Czytniki_kart_pamięci 7092, 5280, 9237, 5195, 6622, 7065, 6650, 5154,
Gwarancje 6078, 6077, 6076
Torby,_plecaki,_walizki 7655,
Statywy_i_akcesoria 1076, 2627, 3484, 3783, 3785, 5712,
Akumulatory_/_ładowarki 8645, 1913, 9007, 5081
Akcesoria_drobne 1776, 2080, 1774, 9082, 5712
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (1)

15 marca 2022

Sony RX100VI towarzyszy mi w każdym krótkim spacerze czy dłuższej wycieczce. Fantastyczny, mały, super uniwersalny kompakt dla każdego.

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium