biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Sony DSC-HX99

Kod produktu: 4548736087736
ID produktu: 5849
3.47368
Czytaj opinie
Cena: 1 849,00 zł 1849.00
Producent: Sony
Dostępność: Niedostepny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

Aparat cyfrowy Sony DSC-HX99

Niezbędne funkcje w Twoich dłoniach - Obiektyw ZEISS® z zoomem 24-720 mm1 i filmowanie 4K

Najmniejszy na świecie aparat z zoomem 24–720 mm, Sony DSC-HX99 jest tam, gdzie toczy się akcja. Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-720 mm1 i takie funkcje jak szybki, inteligentny system AF oraz Eye AF, sprawiają, że sprawdzi się w każdej sytuacji.


Najmniejszy na świecie aparat z szerokim zakresem zoomu - Sony DSC-HX99


Aparat Sony DSC-HX99 zapewnia szeroki zakres ogniskowych od 24 mm po 720 mm. Sprawdza się więc idealnie w rozmaitych zastosowaniach, od robienia zdjęć w podróży po fotografowanie codzienności. Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* zapewnia doskonałą jakość obrazów w całym zakresie zoomu, a funkcja Clear Image Zoom pozwala jeszcze bardziej powiększyć obiekt (do 1440 mm) bez wpływu na rozdzielczość zdjęć.

Przetwornik Exmor R™ i procesor BIONZ X™ odpowiadają za doskonałą jakość obrazu - Sony DSC-HX99Aparat Sony DSC-HX99 jest wyposażony w przetwornik obrazu CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18,2 MP (efektywna rozdzielczość). Współpracuje on z zaawansowanym systemem przetwarzania obrazu BIONZ X, aby zapewniać doskonałą jakość obrazów z zachowaniem najdrobniejszych tekstur i detali. Dzięki (poszerzonej) czułości ISO od 80 do 6400 nawet słabo oświetlone sceny można zamienić w piękne zdjęcia, a udoskonalona reprodukcja kolorów odpowiada za naturalne odcienie skóry.Filmy 4K są nagrywane z odczytem pełnych pikseli - Sony DSC-HX99Sony DSC-HX99 to pierwszy model z serii HX nagrywający filmy w jakości 4K (QFHD, 3840 × 2160 pikseli). Filmy w jakości 4K są uzyskiwane dzięki odczytywaniu wszystkich pikseli przez przetwornik bez łączenia ich w grupy. Tym sposobem aparat gromadzi około 1,6× więcej informacji niż jest to wymagane. Ten efekt nadpróbkowania generuje obrazy o znakomitej rozdzielczości z ograniczonymi efektami mory i postrzępionych krawędzi.Funkcja Eye AF ułatwia robienie idealnych portretów - Sony DSC-HX99Zaawansowaną funkcję Eye AF można włączyć, aby automatycznie wykrywać oczy głównych obiektów w kadrze i ustawiać na nich ostrość. Szybko i precyzyjnie wykrywa oczy nawet w trudnych warunkach, na przykład gdy obiekt patrzy w dół lub twarze są słabo oświetlone, a także podczas fotografowania pod światło.Wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością do 10 klatek na sekundę - Sony DSC-HX99Możliwość wykonywania zdjęć w trybie ciągłym z szybkością do 10 klatek na sekundę – maksymalnie 155 zdjęć. Zdjęcia seryjne można wyświetlać, usuwać i zabezpieczać grupowo.

Szybki inteligentny mechanizm AF do rejestrowania najważniejszych chwil - Sony DSC-HX99Aparat Sony DSC-HX99 wykorzystuje szybki, inteligentny system AF z niezwykle precyzyjnym autofokusem opartym na wykrywaniu kontrastu i o czasie reakcji 0,09 s. Osiąga ostrość, minimalizując zbędne ruchy obiektywu, przewidując zakres AF i przyspieszając napęd obiektywu — skrócony czas reakcji umożliwia uchwycenie wszystkich ulotnych chwil.Wyraźny i łatwy w obsłudze wizjer OLED Tru-Finder™ - Sony DSC-HX99Obraz w wizjerze OLED Tru-Finder odznacza się dużym kontrastem i jest o wiele jaśniejszy niż w konwencjonalnych wizjerach elektronicznych. Pozwala podglądać na żywo wygląd przyszłego zdjęcia, i sprawdzać różne informacje dotyczące fotografowania. Obraz, który widzisz, jest identyczny z tym, który otrzymujesz po zrobieniu zdjęcia. Wizjer można łatwo wysunąć lub złożyć.

Stabilizacja obrazu w trybie Optical SteadyShot™ - Sony DSC-HX99Tryb Optical SteadyShot stabilizuje obraz i redukuje drgania aparatu za pomocą niezwykle wydajnego czujnika żyroskopowego i specjalnego algorytmu. Przydaje się do robienia zdjęć z ręki oraz fotografowania z w trybie teleobiektywu, nawet z dużym powiększeniem. Stabilizacja obrazu jest mechanizmem optycznym, więc nie wpływa na rozdzielczość zdjęć.Pierścień sterujący z zaawansowanymi funkcjami fotografowania - Sony HX99


Na obiektywie zamontowano wygodny w obsłudze pierścień sterujący, służący do profesjonalnej ręcznej regulacji ustawień, np. ustawiania czasu otwarcia migawki, przysłony itp. Kompaktowe rozmiary aparatu nie mają więc wpływu na Twoją kreatywność.Touch Pad AF - Sony DSC-HX99


Podczas korzystania z wizjera Touch Pad AF pozwala łatwo i płynnie zmienić ostrość przez przesunięcie palcem po ekranie LCD.


Ekran LCD odchylany w zakresie 180° daje ogromną elastyczność komponowania ujęć - Sony HX99


Odchylany ekran o przekątnej 3 cali i wysokiej rozdzielczości ułatwia komponowanie obrazu w przypadku autoportretów i rejestracji obrazów z poziomu podłoża. Można go użyć w przypadku fotografowania z różnych perspektyw i tworzyć wspaniałe, twórcze kompozycje.Dotykowa obsługa fokusa i migawki - Sony DSC-HX99Nastawianie ostrości przez dotknięcie sprawia, że wystarczy dotknąć wyświetlacza LCD w miejscu, na którym ustawiona ma być ostrość obrazu, co pozwala intuicyjnie utrzymać ostrość nawet na obiektach będących na skraju kadru bez konieczności ponownego kadrowania, zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Migawkę można też wyzwalać, dotykając ekranu LCD.

Zoom Assist - aparat cyfrowy Sony DSC-HX99Jeśli śledzony obiekt wyjdzie poza kadr z powiększeniem, funkcja Zoom Assist pomoże go odnaleźć. Wystarczy przypisać ją do przycisku C (własne), a następnie go nacisnąć i przytrzymać, aby automatycznie oddalić obraz, znaleźć obiekt i ponownie go wykadrować. Gdy puścisz przycisk, aparat szybko powróci do oryginalnej ogniskowej, a Ty możesz wznowić nagrywanie obiektu.

Nagrywanie filmów HD z dużą liczbą klatek na sekundę, przedstawiających szybko poruszające się obiekty  -Sony HX99Podczas nagrywania filmów możesz rejestrować szybko poruszające się obiekty w jakości HD przy dużej szybkości klatek i ustawieniu 120p (NTSC) lub 100p (PAL). Pozwala to tworzyć imponujące sekwencje w zwolnionym tempie podczas edycji. Duża szybkości transmisji bitów, nawet do 100 Mb/s20, gwarantuje także ogromną szczegółowość obrazów.

Nagrywanie w formacie RAW - Sony DSC-HX99Aby zapewnić użytkownikom o wiele lepszą kontrolę nad ostatecznym wyglądem zdjęć, aparat HX99 umożliwia fotografowanie w formacie RAW. Ten format zachowuje wszystkie dane zgromadzone przez przetwornik obrazu. Można więc z łatwością regulować ekspozycję, jasność, balans bieli oraz inne aspekty obrazu w oprogramowaniu do edycji obrazów.

Śledzenie ostrości w trybie AF umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości zdjęciowych - Sony DSC-HX99Śledzenie ostrości wykrywa i śledzi poruszające się obiekty. Ten tryb automatycznie dopasowuje rozmiar ramki AF do rozmiaru obiektu, poprawiając wydajność śledzenia i umożliwiając wykorzystanie każdej okazji na zrobienie zdjęcia.

Pewny chwyt pozwala robić stabilne zdjęcia - Sony DSC-HX99Uchwyt aparatu został skonstruowany tak, aby lepiej pasował do dłoni. Dzięki temu aparat można trzymać stabilnie pomimo jego niewielkich rozmiarów. Umożliwia bardziej stabilne kadrowanie ujęć z ręki i redukuje drgania aparatu, nawet gdy jest trzymany jedną ręką.

Rejestracja w pliku proxy przyspiesza i ułatwia montaż oraz udostępnianie - Sony HX99W trakcie rejestrowania filmu w jakości 4K video aparat może również zapisać plik proxy o niższej transmisji bitów, który zajmie mniej miejsca w pamięci masowej i będzie łatwiejszy w obsłudze. Ułatwi to przesyłanie i udostępnianie filmu online tuż po jego nagraniu.

Moje menu — własny interfejs - Sony DSC-HX99Funkcja Moje menu pozwala tworzyć własne menu z wybranymi elementami, które można szybko przywołać. Ekran menu został udoskonalony – można przypisywać funkcje nawet 30 elementom, co pozwala dostosować interfejs aparatu do osobistych preferencji użytkownika.Moje menu — własny interfejs

Wygodne ocenianie i sortowanie wg lokalizacji - Sony DSC-HX99Oceniaj i zabezpieczaj swoje zdjęcia w terenie za pomocą wygodnych programowalnych przycisków. Oceny w skali od 1 do 5 gwiazdek można przeglądać po zaimportowaniu obrazów na dysk komputera za pośrednictwem aplikacji PlayMemories Home™ lub nowego oprogramowania Sony Imaging Edge, umożliwiającego szybkie sortowanie dużych bibliotek obrazów.

Wewnętrzna wysuwana lampa błyskowa - Sony HX99Wbudowana wysuwana lampa błyskowa aparatu daje wiele możliwości fotografowania z fleszem. Synchronizacja z długimi czasami ekspozycji przydaje się do robienia nastrojowych portretów nocą, synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny pozwala kreatywnie wyrazić ruch, a ustawienie lampa automatyczna określa, czy należy aktywować lampę błyskową.

Nowy tryb oszczędzania energii ekranu LCD - Sony DSC-HX99Po włączeniu aparatu ekran LCD można automatycznie wyłączyć (2, 5 lub 10 sekund po wykonaniu ostatniej czynności) w celu oszczędzania energii.

Oznaczanie zdjęć znacznikami geograficznymi za pośrednictwem łączności Bluetooth® - aparat kompaktowy Sony DSC-HX99


Dzięki łącza informacji o lokalizacji Bluetooth® możesz łatwo dodawać znaczniki geograficzne do swoich zdjęć, co jest szczególnie przydatne podczas podróży. Wystarczy sparować swój aparat ze zgodnym smartfonem za pośrednictwem aplikacji PlayMemories Mobile, a z każdy zdjęciem będą zapisywane dane o lokalizacji. Aplikacja PlayMemories Home może być też użyta na komputerze osobistym, aby rozmieścić zaimportowane zdjęcia na mapie.

 

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem - Sony HX99Dzięki sterowaniu jednym dotknięciem smartfon lub tablet działa jako monitor lub pilot. Funkcja udostępniania jednym dotknięciem pozwala na łatwe przenoszenie zdjęć lub filmów na urządzenia z systemem Android™ i technologią NFC, co umożliwia ich przesyłanie i dzielenie się nimi. Wystarczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile™ ze sklepu z aplikacjami, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, aby je połączyć. Zgodność z kodami QR pozwala na łączenie się ze urządzeniami nieobsługującymi łączności NFC.

Pakiet oprogramowania Imaging Edge firmy Sony - aparat Sony DSC-HX99Pakiet oprogramowania Imaging Edge ułatwia podniesienie jakości obrazu oraz efektywności produkcji, umożliwiając precyzyjne dostosowanie obrazów w formacie RAW. Tryb „Pilot” pozwala zdalnie sterować nagrywaniem, podglądając sceny w czasie rzeczywistym na ekranie komputera; tryb „Edycja” umożliwia obróbkę danych w formacje RAW w celu uzyskania wysokiej jakości zdjęć; natomiast za pomocą trybu „Przeglądanie” można wyświetlać, oceniać i wybierać zdjęcia z listy ujęć.

 

Zawartość zestawu - Sony DSC-HX99:

 • aparat Sony DSC-HX99
 • akumulator NP-BX1
 • zasilacz sieciowy
 • przewód Micro USB
 • pasek na rękę
 • instrukcja obsługi

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 18,2
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: 1/2.3 cala
Zoom optyczny: 30x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 24-720 mm
Jasność obiektywu [f/]: f/3.5-6.4
Zakres ustawiania ostrości [cm]: od 5 cm (szeroki kąt), od 250 cm (tele)
Stabilizacja: jest
Czas otwarcia migawki [s]: 30–1/2000
Pomiar światła: wielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy, uśrednienie wartości całego obszaru, jasny obszar
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: dotykowy TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]: 921 600 pkt.
Jasność LCD: regulacja w 5 poziomach
Wizjer: elektroniczny OLED Tru-Finder, 638 400 pkt., pokrycie kadru 100%, powiększenie 0,5x
Autofokus: AF TTL z wykrywaniem kontrastu, MF; Tryby ostrości: Pojedynczy AF, ciągły AF (tylko film), DMF, ręczny; Strefa wyznaczania ostrości: Szeroka, centralna, punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży), rozszerzona punktowa z wyborem czujnik; AF z funkcją ś
Czułość ISO: foto: 80-3200 (rozszerzone 6400 i 12800); film: 80-3200 (rozszerzone 6400)
Balans bieli: automatyczny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówka (ciepła biel, zimna biel, biel dzienna, światło dzienne), lampa błyskowa, temperatura barwowa/filtr, 3 nastawy własne
Lampa błyskowa: wbudowana
Samowyzwalacz: 10 s, 5 s, 3 s, seria 3 zdjęć z wyborem 10 s, 5 s lub 2 s opóźnienia, seria 5 zdjęć z wyborem 10 s, 5 s lub 2 s opóźnienia
Zdjęcia seryjne: 10 kl./s
Filmowanie: AVCHD: Full HD, 1920 x 1080, 60i, 50i; XAVC S: 4K: 3840 x 2160, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p Full HD: 1920 x 1080, 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p
Format zapisu danych: JPEG, RAW, XAVC S
Pamięć: Memory Stick Micro, Memory Stick Micro (Mk II), microSD, microSDHC, microSDXC
Złącza: Micro USB 2.0, wyjście Micro HDMI, stopka Multi Interface
Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Waga [g]: 242 g (216 g bez akumulatora i karty)
Wymiary [mm] - szerokość: 102
Wymiary [mm] - wysokość: 58,1
Wymiary [mm] - głębokość: 35,5
Model akumulatora: NP-BX1
Karty_pamięci 1027, 5680, 6623, 1030, 6624, 5284, 7101, 6625, 5192, 5193, 7102, 8218, 6643, 5194, 6644,
Czytniki_kart_pamięci 7092, 5280, 9237, 5195, 6622, 7065, 6650, 5154,
Gwarancje 6078, 6077, 6076
Torby,_plecaki,_walizki 7655,
Statywy_i_akcesoria 1076, 2627, 3484, 3783, 3785, 5712,
Akumulatory_/_ładowarki 8645, 1913, 9007, 5081
Akcesoria_drobne 2191, 8064, 5696, 1776, 1774,

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium